Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσες 5ευρες υπάρχον ακόμα σύντομα θα λήξουν

Τυχερός είσαι που βρήκες

Αλλά βάζεις 5 ευρώ απο Γερμανό

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βάλεις 5ευρες στο κατάστημα αλλά η τάση δείχνει ότι τις πάνε για κατάργηση. Επίσης αγοράζω για να τις βάλω όταν λήγει ο μήνας κ δεν θέλω να πηγαίνω στο κατάστημα μια συγκεκριμένη μέρα αλλά όποτε περάσω.

On line αναναίωση παίζει;

Link to comment
Share on other sites

και εγω μετα απο 10 χρονια σε συμβολαιο κοσμοτε με προγραμμα 55 ηρθα στην φρογκ ... παρα οτι μου εδωσαν επιδοτηση για συσκευη 800 ευρω με ιδιο παγιο για 2 χρονια παλι.... αυτο που ηθελα να ρωτησω... ειναι οτι η φρογκ σου δινει μεχρι 4 ανανεωσεις απο 60Μ το μηνα.... εγω μπηκα στην φρογκ πριν 10 μερες στις 9 οκτωβριου... εβαλα 3 60λεπτα... και σημερα εκανα το εξης εβαλα το 4 60λεπτο... και πατησα ετσι για να δω παλι 60 λεπτα .. και το δεχτηκε... αρα μου πηρε 5 60λπετα.... εχει γινει κατι αντιστοιχο και σε εσας? η υσχει τελικα παραπανω απο 4 φορες το μηνα ?
Link to comment
Share on other sites

και εγω μετα απο 10 χρονια σε συμβολαιο κοσμοτε με προγραμμα 55 ηρθα στην φρογκ ... παρα οτι μου εδωσαν επιδοτηση για συσκευη 800 ευρω με ιδιο παγιο για 2 χρονια παλι.... αυτο που ηθελα να ρωτησω... ειναι οτι η φρογκ σου δινει μεχρι 4 ανανεωσεις απο 60Μ το μηνα.... εγω μπηκα στην φρογκ πριν 10 μερες στις 9 οκτωβριου... εβαλα 3 60λεπτα... και σημερα εκανα το εξης εβαλα το 4 60λεπτο... και πατησα ετσι για να δω παλι 60 λεπτα .. και το δεχτηκε... αρα μου πηρε 5 60λπετα.... εχει γινει κατι αντιστοιχο και σε εσας? η υσχει τελικα παραπανω απο 4 φορες το μηνα ?

 

Δεν ξέρω γι'αυτό που λες αλλά 1η και 3η βδομάδα του μήνα βγάζουν προσφορά και με 3€ παίρνεις 60'+60' οπότε μπορείς να το εκμεταλευτείς! Αυτην την βδομάδα πχ μόλις ξεκίνησε η προσφορά σήμερα! Πάρε τηλ στο 1330 να το ακούσεις!

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την φραγή κλήσεων δεν δουλεύει το *33*1234# που έχει το site. Πήρα τηλ κ μου είπαν ότι πρέπει να το ενεργοποιήσω πρώτα στην εξυπηρέτηση και μετά να βάλω *33*1234*11# Το έκανα αλλά δεν δούλευε . τελικά διαπίστωσα ότι ήθελε το *33*1234# που γράφει το site. Και κάτι τελευταίο όταν ενεργοποιείς την δυνατότητα φραγής (όχι την φραφή) όπως έκανα στην εξυπηρέτηση δεν έχει internet στο εξωτερικό;;;;;;;;;. Το άκουσα κ κουφάθηκα . Πρέπει να ξαανπάρω την εξυπηρέτηση να το απενεργοποιήσω για να βάλω πακέτο ή ογκοχρέωση. Με άλλα λόγια frog και εξωτερικό ..... χλωμό!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω γι'αυτό που λες αλλά 1η και 3η βδομάδα του μήνα βγάζουν προσφορά και με 3€ παίρνεις 60'+60' οπότε μπορείς να το εκμεταλευτείς! Αυτην την βδομάδα πχ μόλις ξεκίνησε η προσφορά σήμερα! Πάρε τηλ στο 1330 να το ακούσεις!

 

 

Άρα όταν λές 1η κ 3η εβδομάδα εννοείς "γεμάτες" εβδομάδες δηλ που αρχίζουν την 1η κ 3η Δευτέρα του μήνα. Το δοκίμασα κ εγώ . Όντως έκανε διπλασιασμό και ας έχω και διπλασιασμό ποσού ανανέωσης. Super

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γι'αυτό που λες αλλά 1η και 3η βδομάδα του μήνα βγάζουν προσφορά και με 3€ παίρνεις 60'+60' οπότε μπορείς να το εκμεταλευτείς! Αυτην την βδομάδα πχ μόλις ξεκίνησε η προσφορά σήμερα! Πάρε τηλ στο 1330 να το ακούσεις!

 

Οπως εχω ξαναγραψει εδω, αυτο δεν ισχυει σε ολους. Σε εμενα αλλα και σε καποια αλλα ατομα που το εχουμε τεσκαρει ερχεται μονο την 3η εβδομαδα. Αυτη τη φορα μας ηρθε σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενεργοποιείσεις πακετο internet kai λιγο πριν την λήξη το ανανεώσεις,σου προσθέτει τα παλιά mb μαζί με τα καινούργια, με λήξη ενα μηνα μετα την τελευταία ανανέωση?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ενεργοποιησε το τουλαχιστον κανα 10 λεπτο πριν γιατι μπορει να καθυστερησει καποια λεπτα να λαβεις το μηνυμα με τα ΜΒ.
Link to comment
Share on other sites

οι προϋποθεσεις ειναι δυο:

1) να μην σου ληξει το πακετο του ιντερνετ και

2) να εχει αλλαξει ημερολογιακα ο μηνας (π.χ. αν εκανες ανανεωση τον σεπτεμβρη μπορεις να ξανακανεις οποτε θες μες στον οκτωβρη και να παρεις το δωρο κανονικα)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα μεταφορά κι εγώ σε frog. Αυτό πού διαπίστωσα τις λίγες μέρες στο θέμα δεδομένων είναι πως ενώ έχω σήμα H όλες οι εφαρμογές είναι σε κατάσταση σύνδεσης. Μόλις τα κλείσω και τα ανοίξω πάλι όλα καλά μέχρι την επόμενη φορά που θα το κάνει ξανά.

Υπάρχει περίπτωση να δείχνει ψεύτικο σήμα;; σε κοσμοκαρτα δεν μου το έκανε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα μεταφορά κι εγώ σε frog. Αυτό πού διαπίστωσα τις λίγες μέρες στο θέμα δεδομένων είναι πως ενώ έχω σήμα H όλες οι εφαρμογές είναι σε κατάσταση σύνδεσης. Μόλις τα κλείσω και τα ανοίξω πάλι όλα καλά μέχρι την επόμενη φορά που θα το κάνει ξανά.

Υπάρχει περίπτωση να δείχνει ψεύτικο σήμα;; σε κοσμοκαρτα δεν μου το έκανε ποτέ.

 

Η κάρτα sim σου είναι παλιά; δοκίμασες σε άλλη συσκευή ; αυτά τα δυο θα δοκίμαζα εγώ και αν ήταν παλιά η κάρτα sim θα την άλλαζα.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα sim σου είναι παλιά; δοκίμασες σε άλλη συσκευή ; αυτά τα δυο θα δοκίμαζα εγώ και αν ήταν παλιά η κάρτα sim θα την άλλαζα.

 

Η κάρτα σχετικά καινούρια είναι διετίας. Η αλήθεια είναι ότι άλλη συσκευή δεν δοκίμασα αλλά θα το κάνω και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τη νέα αναβαθμιση της εφαρμογης της cosmote δεν μου δειχνει υπολοιπα χρονου ομιλιας internet κλπ.

Απο που τα βλεπουμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τη νέα αναβαθμιση της εφαρμογης της cosmote δεν μου δειχνει υπολοιπα χρονου ομιλιας internet κλπ.

Απο που τα βλεπουμε τώρα;

 

Με αρκετές προσπάθειες (4-5) σε βάζει και σου τα δείχνει κανονικά. Αν όχι, μπες από το site της COSMOTE.

 

Θέλω να βάλω πακέτο MB με τα 5€. Καλώ στο 1330 αλλά μου λέει πως η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη (εφόσον επιλέξω από τα μενού το πακέτο που θέλω). Υπάρχει εναλλακτικός τρόπος ενεργοποίησης; (με SMS ας πούμε)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος περισσότερο από ποτέ (τώρα που η Βόντα κατήργησε τα μπόνους ανανέωσης στα αντίστοιχα του βατράχου πακέτα), αν θα παραταθεί ή όχι το μπόνους ανανέωσης των 1500' προς Frog+1GB, της πρώτης ανανέωσης από 10 ευρώ κάθε μήνα. Δυστυχώς, έχω το προαίσθημα ότι θα το καταργήσει. Μακάρι να μη βγω αληθινός.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος περισσότερο από ποτέ (τώρα που η Βόντα κατήργησε τα μπόνους ανανέωσης στα αντίστοιχα του βατράχου πακέτα), αν θα παραταθεί ή όχι το μπόνους ανανέωσης των 1500' προς Frog+1GB, της πρώτης ανανέωσης από 10 ευρώ κάθε μήνα. Δυστυχώς, έχω το προαίσθημα ότι θα το καταργήσει. Μακάρι να μη βγω αληθινός.

Μίλησα μόλις τώρα με την εξυπηρέτηση και με ενημέρωσαν, ότι το μπόνους ανανέωσης έχει παραταθεί έως τις 15 (όχι μέχρι τέλος, όπως συνέβαινε ως τώρα) Νοεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τι πακετο ιντερνετ μπορω να παρω, οσο πιο φθηνο γινεται, για να μη χασω τα 300mb που μου εχουν απομεινει απο την ανανεωση που εκανα τον οκτωβριο και ληγουν σε λιγες μερες;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τι πακετο ιντερνετ μπορω να παρω, οσο πιο φθηνο γινεται, για να μη χασω τα 300mb που μου εχουν απομεινει απο την ανανεωση που εκανα τον οκτωβριο και ληγουν σε λιγες μερες;

Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου, σου δίνω τρεις εναλλακτικές: (1) Cosmote internet monthly pass 60 (κατά τη γνώμη μου απάτη, αλλά είναι το φθηνότερο), 60 MB με 3 ευρώ, (2) Cosmote internet monthly pass 200, 500 MB με 5 ευρώ και (3) μία 5ευρη ανανέωση την 1η Νοεμβρίου (ελπίζω να έχεις περιθώριο για τα MB μέχρι αύριο), οπότε θα πάρεις τζάμπα 500 MB.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα.Έχω και εγώ frog και θέλω να βάλω ένα πακέτο για Διεθνής κλήσεις στην Αγγλία.Πόσο κοστίζει το πακέτο και πόσα λεπτά ομιλίας μου δίνει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο πακέτα

α) 40 λεπτά με χρέωση 4,40 ευρώ στείλε ΙΝΤER στο 1330 προς Κύπρο, Μ. Βρετανία, Αλβανία, Γερμανία, Ιταλία, ΗΠΑ, Καναδά, Ρουμανία, Ολλανδία, Γαλλία,

 

β) 90 λεπτά με χρέωση 7 ευρώ , Στείλε INT1 στο 1330 ΠΡΟΣ ΑΓΓΛΙΑ, ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΓΑΛΛΙΑ, ΙΤΑΛΙΑ, ΙΣΠΑΝΙΑ, ΒΕΛΓΙΟ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Τα πακέτα αυτά τα χρειάζεσαι μόνο αν καλείς κινητά ή αν έχεις τον διπλασιασμό της πρώτης κάρτας, Αλλιώς για να καλείς σε σταθερά Αγγλίας είναι πιο φτηνά χωρίς πακέτο ( χρέωση 0,05 το λεπτό)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...