Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάζει για λίγα δευτερόλεπτα στη μέση της οθόνης κάτι γράμματα όπως π.χ EFHNKNM και άλλα τρία ψηφία νομίζω και μετά χάνεται..Αλλά μετά από λίγο εμφανίζεται ξανά κ ξαναφεύγει...Το ίδιο επαναλαμβάνεται σχεδόν σε όλους τους αγώνες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ μόνο το φακελάκι έχω παρατηρήσει.

Τι έγινε τελικά με το καφέ? το γύρισες σε επαγγελματικό φίλε deadly01?

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

τελικά αποφάσισε να βάλει επαγγελματικό γιατί από ότι είδαμε τον συμφέρει και του ζητήσαν προπληρωμή 6 μηνών.

στα επαγγελματικά της nova η τιμή αλλάζει ανάλογα με τα καθίσματα που έχεις στο μαγαζί. αυτο που κατάφερε είναι που είχε 50+ καθίσματα του έκαναν τη τιμή για 40 καθίσματα. ακριβώς όμως δεν θυμαμαι πόσα πλήρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει για λίγα δευτερόλεπτα στη μέση της οθόνης κάτι γράμματα όπως π.χ EFHNKNM και άλλα τρία ψηφία νομίζω και μετά χάνεται..Αλλά μετά από λίγο εμφανίζεται ξανά κ ξαναφεύγει...Το ίδιο επαναλαμβάνεται σχεδόν σε όλους τους αγώνες

 

Το παρατήρησα και εγώ αυτό την προηγούμενη εβδομάδα, κατά την διάρκεια μετάδοσης αγώνων της SUPERLEAGUE. Εμφανιζόταν για λίγο και μετά χανόταν κ.ο.κ. ... Και όχι τίποτα άλλο, αλλά έπιανε και αρκετό χώρο στην οθόνη, πράγμα αρκετά σπαστικό!

 

εγώ μόνο το φακελάκι έχω παρατηρήσει.

 

Αλήθεια, αυτό το φακελάκι τι είναι;;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα που στέλνει η nova στους συνδρομητές της. Όταν υπάρχει ο φάκελος, σημαίνει πως δεν έχουν διαβαστεί.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά σας χαιρετώ,

 

Μένω πλέον μόνιμα Κύπρο και μετέφερα τη Nova μου εδω πέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής αν γνωρίζετε: Έχει τη δυνατότητα η Nova να "παρακολουθεί" και να βρίσκει ποιοι δέκτες της εκπέμπουν εκτός Ελλάδας; Γιατί ακούω διάφορα εδώ ότι αποκόπτει συνδέσεις κλπ.

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις δηλωμένη διεύθυνση στην Ελλάδα, δεν έχεις πρόβλημα. Εννοείται πως δεν τους παίρνεις ποτέ τηλέφωνο (την εξυπηρέτηση πελατών εννοώ) από την Κύπρο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έχει τη δυνατότητα η Nova να "παρακολουθεί" και να βρίσκει ποιοι δέκτες της εκπέμπουν εκτός Ελλάδας; Γιατί ακούω διάφορα εδώ ότι αποκόπτει συνδέσεις κλπ.

 

Ο δέκτης δεν εκπέμπει τίποτα ωστε να βρεθεί σε ποια περιοχή λαμβάνει το σήμα.

Ο μόνος τρόπος να σε εντοπίσουν είναι να πέσει "καρφωτή" απο κάποιον "καλοθελητή" , ή να καρφωθείς μόνος σου παίρνοντας τηλ εδώ για κάποιο πρόβλημα που θα έχεις! :X

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι seranata και skatzoxoiros, σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Θα προσπαθήσω να είμαι προσεκτικός!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με τον HD 831 να με ενημερώσει αν βλέπει πρόγραμμα (tv guide) για τα κανάλια eurosport, eurosport 2, eurosport HD?

Γνωστός μου έχει πρόβλημα από την πρώτη μέρα, και στην εξυπηρέτηση της νοβα τον κοροϊδεύουν μιας και λένε πως δεν παίρνουν το πρόγραμμα από το κανάλι και δεν είναι δικιά τους ευθύνη.

Στον 3001 pvr που έχω εγώ εμφανίζει κανονικά το πρόγραμμα στα esp1, esp2!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ,

 

Μένω πλέον μόνιμα Κύπρο και μετέφερα τη Nova μου εδω πέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής αν γνωρίζετε: Έχει τη δυνατότητα η Nova να "παρακολουθεί" και να βρίσκει ποιοι δέκτες της εκπέμπουν εκτός Ελλάδας; Γιατί ακούω διάφορα εδώ ότι αποκόπτει συνδέσεις κλπ.

 

Ευχαριστώ,

Την περίπτωση με την Αγγλίδα την άκουσες;

 

Αναπάντεχη τροπή πήρε η υπόθεση με την ιδιοκτήτρια μίας pub στο Πόρτσμουθ της Αγγλίας, την οποία μήνυσε η Premier League για παράνομη μετάδοση αγώνων.

Η Katie Murphy έδειχνε τα ματς μέσω ελληνικού αποκωδικοποιητή και δορυφόρου στο μαγαζί της, και η Αγγλική ομοσπονδία που έχει τα δικαιώματα των αγώνων κινήθηκε εναντίον της.

Η απόφαση - κόλαφος του Ευρωπαϊκού δικαστηρίου δικαίωσε σήμερα το πρωί την Αγγλίδα, θέτοντας σε κίνδυνο τα δικαιώματα των τηλεοπτικών καναλιών!

Σύμφωνα με την απόφαση, δεν θεωρείται παράνομη η μετάδοση αγώνων μέσω ξένων καρτών decoder, όταν πρόκειται για χώρες τις Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Η Premier League θα μπορούσε να πατήσει μόνο πάνω στην αναμετάδοση φάσεων και στο pre-game show του συγκεκριμένου καναλιού, κάτι που δεν σχετίζεται όμως με αυτή την περίπτωση, αφού η μήνυση έγινε αποκλειστικά για την μετάδοση ενός ολοκληρωμένου αγώνα.

H αποκλειστικοτητα των αγώνων είναι σε αυτή την υπόθεση ενάντια στα Ευρωπαϊκά Δικαιώματα σύμφωνα με το δικαστήριο, επειδή χωρίζουν ουσιαστικά την ενιαία ευρωπαϊκή αγορά σε ξεχωριστές εθνικές αγωρές.

Η απόφαση αυτή έβαλε κυριολεκτικά φωτιά στην τηλεοπτική αγορά, μιας και ακούγονται αρκετές φωνές που ζητούν αλλαγές στον χάρτη των τηλεοπτικών δικαιωμάτων.

 

Αν δεν ασχοληθούν μαζί της, πιστεύεις θα ασχοληθούν μαζί σου;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

EXΩ ΤΟΝ DREAMBOOX 7020S KAI EΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΒΡΗΣΚΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΕΤΟ ΤΗΣ ΝΟΒΑ ΒΟΗΘΙΑ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

παιδα σκεφτομαι να βαλω το νοβα IN A BOX .Αλλα πρωτον το 70 ευρω ειναι πολλα για εγκατασταση.μπορω να βρω κανα τεχνικο λετε που να κανει πιο φθινα τη δουλεια?επισης,οταν αγορασω το πακετο τι στοιχει χρειαζεται να δωσω.για παραδειγμα επειδη μαλλον δε θα κανω επεκταση και αφου θα εχω αφορασει και παγια πρεπει να δωσω αφμ και τετοια?

 

να στε καλα

Link to comment
Share on other sites

παιδα σκεφτομαι να βαλω το νοβα IN A BOX .Αλλα πρωτον το 70 ευρω ειναι πολλα για εγκατασταση.μπορω να βρω κανα τεχνικο λετε που να κανει πιο φθινα τη δουλεια?επισης,οταν αγορασω το πακετο τι στοιχει χρειαζεται να δωσω.για παραδειγμα επειδη μαλλον δε θα κανω επεκταση και αφου θα εχω αφορασει και παγια πρεπει να δωσω αφμ και τετοια?

 

να στε καλα

Και μόνος σου μπορείς να την κάνεις, απλά πρέπει να ρυθμίσεις το δορυφόρο. Υπάρχουν και προγράμματα που δουλεύουν με κινητά, δεν ξέρω τι και πώς αλλά αν ρωτήσεις στο φόρουμ κάτι θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλή φάση!

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

θα μπορούσε κάποιος να μου πεις εαν γνωρίζει, εάν είναι δυνατόν από N. York να πιασω Astra ή Hotbird και έαν ναι, με τι διάμετρο πιάτου? ώστε να βλέπω Nova.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται (δεν υπάρχει οπτική επαφή με τους δορυφόρους).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας!

 

Είχα εδώ και ένα χρόνο το NOVA Start pack. Τώρα που έφυγα αναρωτιέμαι αν μπορώ να συνεχίσω να χρησιμοποιώ τον αποκωδικοποιητή χωρίς την κάρτα για να έχω ψηφιακό σήμα στα ελληνικά κανάλια (mega, ant1 κλπ) αλλά και να βλέπω τα ελέυθερα δορυφορικά.

Το πιάτο που χρησιμοποιώ δεν είναι της NOVA, ήταν εγκατεστημένο από τον κατασκευαστή της πολυκατοικίας και υπάρχει καλωδίωση για όλα τα διαμερισμάτα, έτσι έχω μια μπρίζα που μου βγάζει δύο εισόδους (μια TV και μία SAT).

 

Έκανα μια σάρωση μόνη μου και ενώ βρίσκει 11 μπουκέτα με αφήνει να δω μόνο μερικά κανάλια και για τα άλλα μου λέει να εισάγω την κάρτα. Το βασικό μου πρόβλημα όμως είναι οτι δεν πιάνει τα ελληνικά.

 

Όποια βοήθεια πολύτιμη.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό: http://www.nova.gr/ContentIIIb.aspx?a_id=1350

χωρίς την κάρτα θα μπορείς να βλέπεις μόνο Russia Today, Al Jazeera, CCTV9, Star, Private Spice, SKAI και Euronews.

Τα ελεύθερα κανάλια αλλάζουν κατά καιρούς, πάντως δεν είναι όλα αυτά που νομίζεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
EΔΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΝΟVA!

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ- ΠΑΡΑΠΟΝΑ!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

 

Πώς μπορώ να ανεβάσω το σήμα NOVA στο δίκτυο Wi Fi του σπιτιού μου;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να ρωτησω κατι στους γνωστες!

 

Ξερετε αν σταματησε η εκπομπη αναλογικου σηματος απο την NOVA? Αν ναι, οι παλιοι αποκωδικοποιητες του filmnet μαλλον βγηκαν off ε?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι στους γνωστες!

 

Ξερετε αν σταματησε η εκπομπη αναλογικου σηματος απο την NOVA? Αν ναι, οι παλιοι αποκωδικοποιητες του filmnet μαλλον βγηκαν off ε?

Ναι ειναι γεγονός. Πλέον το αναλογικό σήμα, εκπέμπεται ψηφιακα καθώς η nova μοίρασε νέους αποκωδικοποιητες ( του δορυφορικους pace μαζι με κάρτες συνδρομής παντρεμενες) καθώς και στικακι USB για λήψη mpeg 4 .

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι γεγονός. Πλέον το αναλογικό σήμα, εκπέμπεται ψηφιακα καθώς η nova μοίρασε νέους αποκωδικοποιητες ( του δορυφορικους pace μαζι με κάρτες συνδρομής παντρεμενες) καθώς και στικακι USB για λήψη mpeg 4 .

 

Ευχαριστω πολυ για την επιλυση της αποριας!

 

Κριμα ομως! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Στόχος της Forthnet, όπως σημειώνουν στελέχη της εταιρείας, είναι να προσφέρει μία βελτιωμένη εμπειρία θέασης στους συνδρομητές της Nova. Στο πλαίσιο αυτό εντάσσεται και η ενίσχυση του 3D περιεχομένου που θα παρέχεται. Συγκεκριμένα, μία από τις ταινίες που θα είναι διαθέσιμες στη νέα υπηρεσία on demand θα είναι σε τρεις διαστάσεις. Επίσης, η Forthnet σχεδιάζει μέσα στο β' εξάμηνο την παροχή στους συνδρομητές της Nova τη δυνατότητα να παρακολουθούν το περιεχόμενο της πλατφόρμας σε οποιαδήποτε συσκευή και αν το επιθυμούν, συμπεριλαμβανομένων και των tablets

http://www.satleo.gr/cdn/component/content/article/1-satleo/4568--forthnet-----tv

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...