Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια φορά χρειάστηκε να πάρω ένα email εκτός γραφείου και την πάτησα! Το κινητό δεν μου αναγνώρισε τα ελληνικά. Το email προέρχονταν από @gmail.com και το αποτέλεσμα το βλέπετε στην πρώτη φωτογραφία. Προσπάθησαν αν επιλύσω το πρόβλημα αλλά δεν πέτυχα τίποτα. Τι είναι αυτό το "σετ χαρακτήρων" που απεικονίζεται στην δεύτερη φωτογραφία; Δεν θα έπρεπε κανονικά να λύσει το πρόβλημά μου; Αν γνωρίζει κανείς τίποτα να βοηθήσει παρακαλώ.

 

Pos mporo na setaro kai go to gmail mou sto P990 ? Den milao na to vlepo meso Opera, alla na mourxetai sta e-mails !!

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ δεν έχω gmail (ανέφερα απλά ότι το mail που δεν μπορούσα να διαβάσω ήρθε από λογαριασμό gmail) αλλά έχω σετάρει mail για λογαριασμό panafonet. Βρήκα πάντως αυτές τις οδηγίες. Ελπίζω να σε βοηθήσουν:

 

The wonderful people at Goggle are providing pop access for free!!!!

 

There are two ways you can access gmail

 

a) Pop access:

 

" incoming server: pop.gmail.com

username: name

password:your password

outgoing server:smtp.gmail.com

 

"Advanced"

 

encryption: both checked on SSL

outgoing username

password: as above

incoming port: 995

outgoing port: 465 "

 

b) Gmail application

 

You can also download the gmail application by phone's browser to

 

gmail.com/app

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινετε εδω? εχω προσπαθησει να κατεβασω με 'μπλε δοντι' ενα βιντεακι στα 21ΜΒ και μια μου κολαει, μια μου λεει οτι δεν εχω αρκετη μνημη! 39ΜΒ ελευθερη μνημη δεν αρκουν για να το χωρεσουν? μετα, ενω δεν το εχει αποθηκευσει, μπαινω στην διαχειριση μνημης και απο τα 39ΜΒ εχει πεσει στα 15! αν μπορει ας βοηθησει καποιος!
Link to comment
Share on other sites

επίσης μπορεί να ενεργοποιηθεί η αναφορά στα sms μόνιμα ή πρέπει να ενεργοποιείται για κάθε sms χωριστά??
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ ENERGETIC

 

Dear Energetic , it seems that we two have both the P990 and the P300.

I need your help in assisting me to set up the pop settings for gmail for the P300. I cannot send emails no matter the settings i put in the phone.

Thanks in advance

 

Παιδια συγνωμη για το ασχετο με το π990 ποστ αλλα εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις μολις πηρα την καρτα να την κανω φορματ, πριν την χρησιμοποιησω? οχι δε την εκανα. επρεπε? οσο γι'αυτο που προτεινει ο "uoc" θα το δοκιμασω! ευχαριστω για τις πληροφοριες! τα 48 ευρω που εδωσα ηταν καλα για την καρτουλα? 1 γιγα της σονι.

η τιμη ειναι καλη αλλα σιγουρα η καρτα θελει φορματ επιλογη που στην δινει το ιδιο το π990 αν δε το κανεις νομιζω δε μπορει να αποθηκευσει αρχεια!!

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

επίσης μπορεί να ενεργοποιηθεί η αναφορά στα sms μόνιμα ή πρέπει να ενεργοποιείται για κάθε sms χωριστά??

μπορει και μονιμα αλλα και χωριστα !!

για μονιμα πας στο πινακα ελεγχου μηνυματα λογαριασμος sms η mms και κλικαρεις αιτηση για παραλαβη παραδοσης και τα σχετικα.

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

η τιμη ειναι καλη αλλα σιγουρα η καρτα θελει φορματ επιλογη που στην δινει το ιδιο το π990 αν δε το κανεις νομιζω δε μπορει να αποθηκευσει αρχεια!!

 

 

Καλησπέρα η κάρτα είναι φορμαρισμένη, όταν την βάζεις στο κινητό, αμέσως αντιγράφει τα αρχεία συστήματος του P990, εάν κάνεις φορματ η επιλογή πρέπει να 2048 byte διαφορετικά δεν θα την αναγνωρίζει το κινητό, το έχω κάνει και ξέρω, όσο αφορά τα ζρχεία mem.... 0κ που έχει μέσα η κάρτα δεν έχουν καμμία σημασία.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

το ραδιοφωνο παρουσιαζει το εξης προβλημα. Ενω κανω τις ρυθμισεις για το rds αυτο κολλαει συνηθως στην πρωτη λεξη που εμφανιζεται και παραμενει εκει, ενω μετα απο λιγο μου εμφανιζει στο κατω μερος του πλαισιου μηνυμα αναφεροντας κατι για rds encoder!

Λειπει καποια εφαρμογη; Πρεπει να εγκαταστησω κατι;

Ευχαριστω

εσεται ημαρ
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενα κολομηνυμα σημερα το πρωι το οποιο δυστυχως και ανοιξα καταλαθος.....Αποστολεας "Gift" και ελεγε οτι εχω κερδισει κατι δωρα χωρις να λεει τι δωρα και οτι για να τα παραλαβω, να καλεσω ενα αστρικο νουμερο....:!:

Με αυτα που εδιχνε ο Ευαγγελατος περι παρακολουθησεων κλπ με εβαλαν σε σκεψεις....και σκεφτομαι να κανω ενα φορματ στο κινητο και στη καρτα του...Μπορει καποιος να μου πει με ποιο τροπο κανουμε φορματ στο κινητο?Και αν κανω back-up ωστε να σωσω επαφες......κανοντας restore δεν θα γυρισει τιποτα υποπτο στο κινητο????:worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν γίνεται...

μου βγάζει +++/

 

Την πρωτη φορα βγαζει +++/, αν το σβησεις και το ξαναγραψεις ομως +++ και μετα πολυ γρηγορα το " τρεις φορες...θα στο βγαλει...:!:

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενα κολομηνυμα σημερα το πρωι το οποιο δυστυχως και ανοιξα καταλαθος.....Αποστολεας "Gift" και ελεγε οτι εχω κερδισει κατι δωρα χωρις να λεει τι δωρα και οτι για να τα παραλαβω, να καλεσω ενα αστρικο νουμερο....:!:

Με αυτα που εδιχνε ο Ευαγγελατος περι παρακολουθησεων κλπ με εβαλαν σε σκεψεις....και σκεφτομαι να κανω ενα φορματ στο κινητο και στη καρτα του...Μπορει καποιος να μου πει με ποιο τροπο κανουμε φορματ στο κινητο?Και αν κανω back-up ωστε να σωσω επαφες......κανοντας restore δεν θα γυρισει τιποτα υποπτο στο κινητο????:worry: :worry:

 

Για να κάνεις format, με κλειστό το πορτάκι πάτα:

Jog Πάνω

*

Jog Κάτω

Jog Κάτω

*

Jog Κάτω

*

Και μετά "Μορφ. Εσωτ. Δίσκου".

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις format, με κλειστό το πορτάκι πάτα:

Jog Πάνω

*

Jog Κάτω

Jog Κάτω

*

Jog Κάτω

*

Και μετά "Μορφ. Εσωτ. Δίσκου".

 

 

George Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχει αναφερθει ξανα αλλα εχω την εντυπωση πως οταν αλλαζεις γλωσσα (απο ελληνικα σε αγγλικα) αλλαζει λιγο και το menu...για παραδειγμα στον task manager για να κλεισεις μια επιλεγμενη εφαρμογη εχει μια επιλογη end κατω δεξια ενω στα ελληνικα πας στο επανω menu...αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι γιατι ενω εκανα αλλαγη γλωσσας μερικα μου τα βγαζει ακομα στα ελληνικα οπως "τηλεφωνο" "εργαλεια" "γραφειο" "πολυμεσα" ενω στα υποmenu αυτων τα περισσοτερα ειναι στα αγγλικα
Link to comment
Share on other sites

etimazome na parw k egw meta apo apo p800,p900 to polipothito p990. alithia to video pou grafei einai einai vga? (640x480)?

 

Όχι, γράφει στα 320Χ240.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

H anavathmish den ekane kai polla pragmata.Ena megalo problhma einai oti me to p910 me to esoteriko plhkrologio egrafes amesos ellhnika.Tora prepei na pathseis polles fore to gramma gia na soy bgalei ellhnika.Einai adynaton na xrhsimopoihthei gia megala keimena.

To exvteriko plhkrologio den exei Ellhnika.

H sonnyericsson gia to prota eipe oti den tha ginei kati gia to deytero tha lythei me anavathmisi.

H lysh den einai na grafoyme agglika tis epafes mas.An theloyn na poylane to thl.kai sthn ellada prepei na problepoyn tis idiomorfies kaue xoras.

To kolpo me to to video kai to side back button deixnei na doyleyei sthn arxh alla meta to thlefono ginete pali argo.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

το ραδιοφωνο παρουσιαζει το εξης προβλημα. Ενω κανω τις ρυθμισεις για το rds αυτο κολλαει συνηθως στην πρωτη λεξη που εμφανιζεται και παραμενει εκει, ενω μετα απο λιγο μου εμφανιζει στο κατω μερος του πλαισιου μηνυμα αναφεροντας κατι για rds encoder!

Λειπει καποια εφαρμογη; Πρεπει να εγκαταστησω κατι;

Ευχαριστω

 

Παιδια

καμια ιδεα για το προβλημα με το ραδιοφωνο;;;

SOS!!!

εσεται ημαρ
Link to comment
Share on other sites

Eστειλα προχθές mail στην Sonyericsson για ένα πρόβλημα στα mp3.Δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά στα 'στοιχεία' του αρχείου....όπως 'καλλιτέχνης' , 'album' κλπ βγάζοντας 'κινεζικα' κάθε φορά που κάποιο mp3 έχει.Από εκει και τις 2 φορές πυ εστειλα mail μου απάντησαν οτι υποστηρίζει !!Και αρχίζω να αναρωτιέμαι μήπως κάνω εγώ κάποιο λάθος ...αν κ δεν νομίζω αφού αυτό το πρόβλημα υπήρχε και σε παλιότερα κινητά της SE που πέρασαν απο τα χέρια μου.

Ετσι θέλω να ρωτήσω κ εσάς να μου πείτε για να ξέρω αν στο 3 mail θα τους βρίσω κανονικα.... :p ή αν θα πρέπει εγώ να διορθώσω κάποιο λάθος που κάνω....!

 

*Για το rds μια επανεγκατασταση του λογισμικου δεν θα ηταν και ασχημη ιδεα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την κουρτίνα 1 (να τους βρίσεις κανονικα δηλ.) φίλε μου, γιατί σου λένε π@π@ριές...!

Εκτός κι αν αυτοί μπορούν και καταλαβαίνουν για ελληνικά τα ταυβανοκινέζικα...:!:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ειναι γεμάτο bugs!!! Σε όλα τα forum διεθνώς διαβάζεις παράπονα & προβλήματα. Εχουμε καταντήσει οι Beta testers των κινητών κάθε εταιρείας. Όσο για τα MP3, δοκίμασε το Itunes, έχει επιλογή για κάθε τύπο ID Tags. Eγώ προσωπικά αυτό χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα.:O
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ειναι γεμάτο bugs!!! Σε όλα τα forum διεθνώς διαβάζεις παράπονα & προβλήματα. Εχουμε καταντήσει οι Beta testers των κινητών κάθε εταιρείας. Όσο για τα MP3, δοκίμασε το Itunes, έχει επιλογή για κάθε τύπο ID Tags. Eγώ προσωπικά αυτό χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα.:O

μπορεις να χρησιμοποιησεις το winamp η το tag & rename

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...