Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξαναλέω...Το θέμα είναι οτι πάλι, σε μεγάλο όγκο αρχείων το τηλέφωνο κλατάρει...

ΑΚΡΙΒΩΣ !!! Κακό μεν, αλλά πρέπει να το παραδεχτούμε και να κοιτάξουμε τι θα κάνουν σε αυτό τον τομέα οι όποιες αναβαθμίσεις.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω την R7A001...:ninja:

 

Και μένα η R7Α001 είναι,αλλά με το "end" στο Task manager->Open...χε!χε!:lol: :rolleyes: :cry: :superman:

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο το σπαστικό με το update της ώρας που το πάτε. Αντε και χάνει το ριμάδι γύρω στα 7 λεπτά στις 4 ημέρες. Οταν το βάζεις να κάνει αυτόματο update από το δίκτυο έχει επιλογή να ρωτάει μόνο και όχι να γίνεται αυτόματα. Οπότε όταν το ενεργοποιώ κάθε 1 ώρα με ρωτάει να κάνω update στην ώρα και όχι μόνο αυτό αλλά θέλει και σετάρεις και την πόλη που βρίσκεσαι. Ακόμα και όχι να πεις σε λίγο πάλι θα σε ξαναρωτήσει, οπότε ο μοναδικός τρόπος να αποφύγεις το πρόβλημα με το ρολόι είναι ακόμα χειρότερος από το πρόβλημα.

 

Σήμερα βάρεσε πάλι 3 φορές αντί για 2 το ξυπνητήρι. Επειδή παρα είναι smartphone σου λέει αυτός δεν έχει ξυπνήσει καλά με τις 2 φορές δε βαράω αλλη μία να είμαστε σίγουροι!!!! Αντε και έρχεται και η Κυριακή και το βλέπω να φεύγει σε κανα τοίχο και να φτιάχνει αυτόματα. Ευτυχώς το Σάββατο δε βαράει:D :D

 

Δεν πίστευα ποτέ ότι θα σκεπτόμουν να αλλάξω τηλέφωνο λόγω του ρολογιού και της ώρας ούτε την εποχή του startac 5200. Θα περιμένω με νύχια και δόντια το επόμενο update και μετά εαν δε φτιαχτεί η αηδία το έχω στείλει. 1 χρόνο παίζουν το πουλάκι τους οι καραγκιόζηδες για να βγάλουν αυτή την αηδία, για να μη πω 2 χρόνια αφού το UIQ 3 ανακοινώθηκε τότε :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου ξεράθηκε,σήμερα το πρωι ήταν νεκρό το βράδυ 10 η ώρα μίλησα κανονικά μετά το παράτησα στο τραπέζι και το πρώι που πήγα να το πάρω να φυγω για δουλειά τίποτα ξερο.Το βάζω στην φόρτιση τίποτα περιμένω να σχολάσω απο την δουλεια να το πάω στην omnitech να δω τι συμβαινει.:confused:

 

Μου είπαν το μεσημέρι να πάρω τηλέφωνο,τα έχω πάρει άγρια στο κρανίο στην omnitech να ζητήσω αντικατάσταση η στην tim από όπου το πήρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν το μεσημέρι να πάρω τηλέφωνο,τα έχω πάρει άγρια στο κρανίο στην omnitech να ζητήσω αντικατάσταση η στην tim από όπου το πήρα?

 

Μόλις τώρα με πληροφορήσανε ότι το τηλέφωνο θέλει αλλαγή πλακέτας,πλακέτα δεν έχουνε δεν ξέρουνε πότε θα παραλαβουνε ζήτησα αντικατάσταση και μου είπαν βάση εγγύησης αυτοί πρέπει να μου επισκευάσουν την συσκευη χωρις κόστος.Εγινε χαμός του φώναζα αλλά δεν ίδρωσε το αυτί τους,πήρα και την sony ericsson ελλάς αλλά και αυτοί τα ίδια.

Τα φώτα σας τι μου λέτε να κάνω να κάτσω να περιμένω πότε θα φέρουν πλακέτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις άλλο μόνος σου, αλλιώς πας δικαστικά. Εμένα το αλλάζουν, διότι το έδωσα πίσω σε 24 ώρες απο την παραλαβή του, και λένε άμεση αντικατάσταση μέχρι 7 μέρες από SE...

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις άλλο μόνος σου, αλλιώς πας δικαστικά. Εμένα το αλλάζουν, διότι το έδωσα πίσω σε 24 ώρες απο την παραλαβή του, και λένε άμεση αντικατάσταση μέχρι 7 μέρες από SE...

 

Γ.

 

Δυστηχως το δικό μου είναι αγορασμένο 02/10.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...να κάτσω να περιμένω πότε θα φέρουν πλακέτα?

Αφού εξάντλησες τόσο τα νόμιμα μέσα όσο και τα νεύρα σου, δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο να κάνεις από το να περιμένεις...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει και σε μένα κάτι τέτοιο στα ξαφνικά...:ninja:

 

Bye Bye SE....:mad:

 

Δεν πρόκειται να ξαναπάρω συσκευή της SE...

 

(θα μου πείτε χέστηκαν αλλά...)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μέρες συμβίωσης με το P990 παρατήρησα τα εξής προβλήματα!

1) Η μπαταρία δεν μου κρατάει πανό από 24 ώρες ! ( Ξέρω το σκίζω , αλλά τόσο λίγο ? )

2) Κάνει αδικαιολόγητες επανεκκινήσεις , ανά τακτά χρονικά διαστήματα !

3) Μου πετάει μερικές φορές το μήνυμα όταν τρέχω διάφορες εφαρμογές ότι το KERNEL-EXEC τερμάτισε την εφαρμογή !

4) Μερικές από την φωτογραφίες δεν είναι εστιασμένες δηλαδή θολές !

5) Μια φορά που τράβαγα φωτογραφία με πήρανε τηλ , μίλησα αλλά μετά είχε κολλήσει το κινητό !

 

 

Και μερικές ερωτήσεις !

 

1) Στα SMS πως γίνετε όταν πατάς ένα κουμπί να μην σου δείχνει και τους Αγγλικούς χαρακτήρες ? Δηλαδή όπως όταν γράφεις σε ένα Κ700-750-800 !

2) Θέλω να αλλάξω το Memory Stick με ένα πιο μεγάλο ! Πως θα το κλωνοποιήσω με το παλιό ?

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι παλι κ αυτο ρε παιδιά?

Δε μπορω για ποιο λογο αλλαξαν την διαταξη των γραμμάτων...

Πολύ μπερδεμα. Αφήστε που μερικά ελληνίκα πεζά γραμματα δεν υπάρχουν. Πχ για το ελληνικό το "ν" χρησιμοποιώ το αγγλικο "v" και αυτο συμβαίνει κ με πολλα άλλα γραμματα. Απαράδεκτο για κινητο αυτής της κατηγορίας. Αφου ειναι συνέχεια των p800 p900 910 θα πρεπε να χει την ιδια διαταξη.

Κ ακομη ένα προβλημα..,

Χθες τράβηξα ένα βιντεάκι περίπου 13 λεπτών στην μέγιστη ποιότητα.Μέγεθος περίπου 26 mb . Τωρα που παώ να το δω στην μέση περίπου η εικόνα κολλάει κ ακούγεται μόνο ο ήχος οεο.

Κ όταν προσπαθώ να το προχωρήσου πιο μπροστα απο το βελακι κάτω μου κάνει μόνο του restart.

Δυστηχώς είναι η πρώτη φορά που Αρχίζω να πιστεύω πως αγόρασα ένα σκουπιδι

Link to comment
Share on other sites

Σκουπίδι δεν θα το χαρακτήριζα !

Το κινητό πάσχει από θέμα Software !

Απαράδεκτο για ένα τηλέφωνο αυτής της κατηγορίας να έχει τέτοια προβλήματα !

Αναμένουμε την καινούρια έκδοση και μετά βλέπουμε !

Link to comment
Share on other sites

Και υποτίθεται ότι καθυστέρησε για αυτό τον λόγο... Το βλέπω να εξελίσεται σε φιάσκο για την SE (όπως ήταν και η παρουσίασή του πριν 1 χρόνο παρακαλω)
Link to comment
Share on other sites

 

Και μερικές ερωτήσεις !

 

1) Στα SMS πως γίνετε όταν πατάς ένα κουμπί να μην σου δείχνει και τους Αγγλικούς χαρακτήρες ? Δηλαδή όπως όταν γράφεις σε ένα Κ700-750-800 !

2) Θέλω να αλλάξω το Memory Stick με ένα πιο μεγάλο ! Πως θα το κλωνοποιήσω με το παλιό ?

 

 

1) Δυστυχώς αυτό δεν γίνεται.

2) Κάνεις backup της αρχικής κάρτας και μετά το επαναφέρεις στην δεύτερη.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν και ανοίγεις μεγάλο θέμα, μπορώ να σου πω τα εξής. Έτσι όπως πάνε τα πράγματα αναγκαστικά και μη θα πρέπει να ακολουθήσεις αλλιώς μένεις στην απ`έξω όπως βλέπεις. Φαντάσου πως ακόμα και η Apple σκέπτεται να υιοθετήσει τα Windows Vista (φυσικά σε πειραγμένη Apple έκδοση).

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις κατά την γνώμη μου είναι να βάλεις το ρημάδι το Sp2 των XP για να μπορείς να είσαι Up to Date και να μην έχεις πρόβλημα με εφαρμογές η ακόμα αν υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις κάποιο Virtual Pc προγραμματάκι το οποίο θα έχει Windows XP Sp2 έτσι ώστε να μην πειράξεις το κανονικά σου Install. Η απόφαση είναι δική σου :)

Καλησπερα σε ολους

Προσπαθωντας να ξεπερασω το θεμα της εγκαταστασης του service pack2 των windows, και ακολουθωντας την προταση του morfeus ( ευχαριστω! :) ) βρηκα την λυση. Λεγεται VMware, ειναι ενας εικονικος υπολογιστης που τρεχει μεσα απο την υπαρχουσα εγκατασταση των windows, εκει εγκατεστησα ξανα τα windows με το sp2 και πλεον ολα λειτουργουν κανονικα. :)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas tha ithela na mou peite..exo problima me to wap-internet..exo energopiisei to MMS kai to Wap.Me to Wap-internet den mporo na serfaro....kai pao tis rithmiseis....kai exo mperdeutei se kati se polla pragmata...ti prepi na valo gia na doulepsei to int???exo Cosmote sindesi;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια

Σήμερα πηρα και εγω το P990 .

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι με κλειστο το πορτακι

οταν ψαχνεις στις επαφες δεν ειναι οπως στο p910

βγαζει λατινικους χαρακτηρες στην αρχη και μετα τα ελληνικα

με αποτελεσμα να μην βρισκεις ευκολα ενα

ονομα. Μηπως κανω κατι λαθος η ετσι ειναι??

 

Ευχαριστω

ewsd
Link to comment
Share on other sites

θελω την βοηθεια σας.παω να συνδεθω με το wifi router μου και οταν παω να παω να του βαλω το wep key μου λεει πρεπει να ειναι 10 ή 26 χαρακτηρων.γιατι αυτο?αφου εγω εχω wep key 8 χαρακτηρων.Ασε που δεχεται ορισμενα γραμματα.μιλαω για hex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Προσπαθωντας να ξεπερασω το θεμα της εγκαταστασης του service pack2 των windows, και ακολουθωντας την προταση του morfeus ( ευχαριστω! :) ) βρηκα την λυση. Λεγεται VMware, ειναι ενας εικονικος υπολογιστης που τρεχει μεσα απο την υπαρχουσα εγκατασταση των windows, εκει εγκατεστησα ξανα τα windows με το sp2 και πλεον ολα λειτουργουν κανονικα. :)

 

Που το βρηκες το προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

θελω την βοηθεια σας.παω να συνδεθω με το wifi router μου και οταν παω να παω να του βαλω το wep key μου λεει πρεπει να ειναι 10 ή 26 χαρακτηρων.γιατι αυτο?αφου εγω εχω wep key 8 χαρακτηρων.Ασε που δεχεται ορισμενα γραμματα.μιλαω για hex

 

είναι θέμα προτοκόλου. Με WEP το κλειδί είναι και με 8 χαρακτήρες, ενώ το WPA- PSK θέλει 10 το λιγότερο (αν θυμάμαι καλά). Άλλαξε προτόκολο, και όλα θα είναι οκ. Πάντως αν είναι να βάλεις ασφάλεια, βάλε WPA που και καλά είναι ασφαλέστερη (πολύ περισσότερο απο το WEP, αν και δεν είναι άσπαστη. Απλά όχι απο μας τους .... κοινούς θνητούς.).

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Που το βρηκες το προγραμμα;

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό ΕΔΩ αν θέλεις κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά και είναι δωρεάν. Αν σε ενδιαφέρει το VMware ρίξε ένα μάτι ΕΔΩ. :)

Link to comment
Share on other sites

είναι θέμα προτοκόλου. Με WEP το κλειδί είναι και με 8 χαρακτήρες, ενώ το WPA- PSK θέλει 10 το λιγότερο (αν θυμάμαι καλά). Άλλαξε προτόκολο, και όλα θα είναι οκ. Πάντως αν είναι να βάλεις ασφάλεια, βάλε WPA που και καλά είναι ασφαλέστερη (πολύ περισσότερο απο το WEP, αν και δεν είναι άσπαστη. Απλά όχι απο μας τους .... κοινούς θνητούς.).

 

ok φιλε μου το εφτιαξα τελικα με wpa!σε ευχαριστω πολυ!:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ενώ στο σπίτι μου έχω συνδεθεί κανονικά με τον router, στο Mall για παράδειγμα ενώ βρίσκει πολλά Free δίκτυα δεν μπορεί να συνδεθεί. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...