Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όλες οι φωτογραφίες που έβγαζες ήταν θολές ???

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν θυμάστε, την περασμένη εβδομάδα είχα δώσει το τηλέφωνο για επισκευή, για θέματα εστίασης της κάμερας. Επι πλέον είχα θέσει και το γνωστό θέμα Ελληνικών, έτσι για να γεμίσει το χαρτί.

 

Σήμερα με πήραν απο Vodafone, και μου είπαν τα εξής: Η συσκευή μου είναι προβληματική και θα προχωρήσουν σε αντικατάσταση. Επειδή όμως και η νέα συσκευή που παρέλαβαν παρουσιάζει τα ίδια ακριβώς προβλήματα, δεν θα μου την παραδώσουν, και θα πρέπει να περιμένω την άλλη εβδομάδα, που όπως ενημερώθηκαν απο την SonyEricsson, θα παραλάβουν νέα παρτίδα που θά έχει όλα τα προβλήματα λυμένα.

 

Σε ερώτησή μου αν θα έρθει με νεο λογισμικό, και με το πρόβλημα των Ελληνικών λυμένο, δεν ήξεραν να μου απαντήσουν, και ότι αυτήν την απάντηση πήραν απο την Ericsson, και μου την μεταφέρουν αυτούσια.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας. Αυτό που με ανησυχεί, είναι μήπως κάποιος απο σας, έχει ίδια παρτίδα με το δικό μου, και μήπως πρέπει να το ψάξετε....(χωρίς να θέλω να τρομάξω καναναν ε....)

 

Γ.

Μπορείς να γίνεις πιό σαφής σχετικά με την ποιότητα των φωτογραφιών;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς, καλύτερα ανέβασε κάπου μερικές απο τις φώτο σου να τις δούμε..
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους(επιτελους σημερα πηρα ενα νεο Ρ990)

Να ρωτησω η λυχνια επανω δεξiα θελει ειδiκη ρυθμιση για να αναβοσβηνη η παω για service?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους(επιτελους σημερα πηρα ενα νεο Ρ990)

Να ρωτησω η λυχνια επανω δεξiα θελει ειδiκη ρυθμιση για να αναβοσβηνη η παω για service?

 

σε κατάσταση αναμονής είναι πάντα απενεργοποιημένη.Αναβοσβήνει μόνο αν υπάρχει συμβάν που δεν έχει απαντηθεί ή διαβαστεί.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

χμου... Αρχίζω απο την αρχή για να σας βάλω λίγο στο σκεπτικό μου.

Το 990 το πήρα επειδή στο 800ράκι μου έσπασε η οθόνη μετά απο 3 περίπου χρόνια συμβίωσης μαζί του. όταν έσπασε η οθόνη παρατήρησα οτι δημιουργήθηκαν εκτός απο τις σπασμένες γραμμές κτλ, κάποιες οριζόντιες γραμμές που μοιάζαν με κυματισμούς. Μάλιστα στο πάνω μέρος της οθόνης ήταν εντονότατοι αυτοί οι κυματισμοί, και ουσιαστικά τρεμόπαιζε.

 

Στο 990 τώρα, η οθόνη του μου φαίνεται οτι κάνει μια απο τα ίδια. Ανεπαίσθητα μεν, αλλά γίνεται. Μπορεί κάποιος να το παρατηρήσει και να μου πει? Βάλτε το default theme και κοιτάξτε πάνω πάνω, εκεί που είναι το σήμα της μπαταρίας (με το καπάκι κλειστό). Επίσεις το κάνει και κάτω κάτω (εκεί που εμφανίζεται το σήμα, η μπαταρία κτλ με ανοιχτό πορτάκι). Γενικότερα, το "φαινόμενο" μοιάζει με κυμματισμό, τρεμόπαιγμα της οθόνης (όπως αν βάλεις πολύ χαμηλά HZ στα λαμπάτα μόνιτορ οθόνης) , και πιάνει καμια 10αριά σειρές πίξελ, απο τέρμα αριστερά, μέχρι τέρμα δεξιά. Δεν φαίνεται σε όλα τα χρώματα, στο default πάντως είναι ευδιάκριτο. (μπορεί να χαρακτηριστεί και σαν ανομοιογένεια του χρώματος η όλη φάση).

 

Να το πάω για σέρβις δεν παίζει, θα με βγάλουν παλαβό, απλά θα ήθελα να ξέρω αν το κάνει και σε σας αυτό, ή απλά έχει κάποιο μικροπροβληματάκι η οθόνη μου

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

σε κατάσταση αναμονής είναι πάντα απενεργοποιημένη.Αναβοσβήνει μόνο αν υπάρχει συμβάν που δεν έχει απαντηθεί.

 

Mmm,καταρχην σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση....ψιλοτρελαθηκα!!!

ειναι η δευτερη συσκευη που μου αντικαθιστουν(πως ομως ειχα την εντυπωση οτι αναβοσβηνε...ισως απο τα Ρ910?)

Thank you Men

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς, καλύτερα ανέβασε κάπου μερικές απο τις φώτο σου να τις δούμε..

 

Δυστυχώς έκανα την βλακεία και τις φωτό τις είδα στο πισι κατευθείαν απο το κινητό, και δεν τις φύλαξα....Το τηλέφωνο το έδωσα μαζί με την κάρτα.

 

Αν δείτε μερικά ποστς πριν, ο Sealover έιχε ποστάρει κάτι κακιές φωτό και έλεγε για την ποιότητα. Ε, λοιπόν εμένα ήταν τρις-χειρότερες....

 

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις πιό σαφής σχετικά με την ποιότητα των φωτογραφιών;

 

Οχι δεν μπορώ εφόσον δεν μπορώ να τις ανεβάσω όπως είπα στο προηγουμενο ποστ. Για να παρεις μια ιδέα όμως, σε κανονικό φωτισμό, αλλά με μεγάλα αντικείμενα σε μεγαλος βάθος πεδίου, δεν μπορεί να εστιάσει καθόλου, ενω το Ν70 μου δεν έχει κανένα μα κανένα πρόβλημα με αποτέλεσμα, να μην μπορείς να αναγνωρίσιες καν το πρόσωπο....

 

Σε μεγάλες αποστάσεις, η φωτό καλλίτερη με μια μικρή θολούρα, παρόμοια με αυτήν την φωτό που πόσταρε ο Sealover. Παρόλα αυτά θολούρα...

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπορώ εφόσον δεν μπορώ να τις ανεβάσω όπως είπα στο προηγουμενο ποστ. Για να παρεις μια ιδέα όμως, σε κανονικό φωτισμό, αλλά με μεγάλα αντικείμενα σε μεγαλος βάθος πεδίου, δεν μπορεί να εστιάσει καθόλου, ενω το Ν70 μου δεν έχει κανένα μα κανένα πρόβλημα με αποτέλεσμα, να μην μπορείς να αναγνωρίσιες καν το πρόσωπο....

 

Σε μεγάλες αποστάσεις, η φωτό καλλίτερη με μια μικρή θολούρα, παρόμοια με αυτήν την φωτό που πόσταρε ο Sealover. Παρόλα αυτά θολούρα...

 

Γ.

Ας ελπίσουμε ότι το πρόβλημα της καμερας είναι καθαρά λογισμικού και ότι θα λυθεί με κάποια αναβάθμιση... :ooch:

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω. Ολο to ESATO και πολλοι απο εδω αναφερουν οτι η καμερα δε παιζεται! Κατι κανετε λαθος, δε μπορει...

Για κοιταχτε τις φωτογραφιες στο παρακατω link και δειτε ποσο καλη ειναι η ποιοτητα...

http://www.esato.com/phonephotos/index.php?make=SONY+ERICSSON&model=SONY+ERICSSON+P990i

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά....υπάρχει παρτίδα προβληματική. Δεν φταίει το τηλέφωνο σαν μοντέλο, πως αλλιώς να το πώ?. Μου το είπαν απο την vodafone. Αλήθεια είναι, ψέματα είναι.....αυτό μου είπαν.....

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο παλι και αυτο!!!Προσπαθω να κανω εγκατασταση εφαρμογης και το pc μου λεει <<Παρουσιαστηκε ενα σφαλμα κατα την εγκατασταση>> (80070005) Acces denied.Eσβησα,αναψα και τηλ. και pc αλλα μπα.Απεγκατεστησα το pc suit και κατεβασα το νεοτερο και εβαλα αλλα και παλι μπα!!!!Ξερει κανενας τιποτα???? (Ξεχασα να πω οτι εχω εγκαταστησει και απεγκαταστησει πολλες εφαρμογες μεχρι τωρα. Α και οτι ολες οι υπολοιπες λειτουργιες δουλευουν κανονικα):wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λιγάκι ηρεμία.Ας καταλάβουνε κάποιοι ,οτι πήρανε κινητό τηλέφωνο(και ΟΧΙ camera)που μεσα στις λειτουργίες του,είναι και μια"απλή"φωτογραφική μηχανή.Τίποτα παραπάνω!!!ΑΝ βγάλει η Νikon κινητό ΤΟΤΕ ας την καταδικάσουμε,και ας προβούμε σε συγκρίσεις.Νομίζω πως πρώτα πρέπει να λυθούνε πιο σιμαvτικά προβλήματα του P990i(Π.Χ εφαρμογές):) :)Y.Γ Κλείνω στελνοντας αυτη την" θολή "και "απαράδεκτη" φωτογραφία που τράβηξα εχθές στο Αττικό πάρκο:) με το φρικτό μου P990!!!
Link to comment
Share on other sites

Κλείνω στελνοντας αυτη την" θολή "και "απαράδεκτη" φωτογραφία που τράβηξα εχθές στο Αττικό πάρκο:) με το φρικτό μου P990!!!

 

Ωραιος ΙΝΤ70! Μπορεις να μου πεις πλιζ, πως φορτωνεις την φωτο αφου το site εχει καποιο οριο τα 170κ νομιζω. Τι γινεται? Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω στελνοντας αυτη την" θολή "και "απαράδεκτη" φωτογραφία που τράβηξα εχθές στο Αττικό πάρκο:) με το φρικτό μου P990!!!

 

Ωραιος ΙΝΤ70! Μπορεις να μου πεις πλιζ, πως φορτωνεις την φωτο αφου το site εχει καποιο οριο τα 170κ νομιζω. Τι γινεται? Θενκς

 

Δεν ήξερα κατι τέτοιο...Ενα απλό upload έκανα:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λιγάκι ηρεμία.Ας καταλάβουνε κάποιοι ,οτι πήρανε κινητό τηλέφωνο(και ΟΧΙ camera)που μεσα στις λειτουργίες του,είναι και μια"απλή"φωτογραφική μηχανή.Τίποτα παραπάνω!!!ΑΝ βγάλει η Νikon κινητό ΤΟΤΕ ας την καταδικάσουμε,και ας προβούμε σε συγκρίσεις.Νομίζω πως πρώτα πρέπει να λυθούνε πιο σιμαvτικά προβλήματα του P990i(Π.Χ εφαρμογές):) :)Y.Γ Κλείνω στελνοντας αυτη την" θολή "και "απαράδεκτη" φωτογραφία που τράβηξα εχθές στο Αττικό πάρκο:) με το φρικτό μου P990!!!

 

+1 απο μένα. ¨Ετσι βγάζει το 990 φώτο. Sealover, δεν πας ωρέ να στο κοιτάξουν στην SE ?

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τις φωτογραφιες του Ρ990,ειναι πολυ καθαρες και καλα εστιασμενες.Σε προηγουμενο post ειχα ανεβασει 3 φωτογραφιες.Δεν μπηκα στην διαδικασια να κανω 20 δοκιμες και να κρατησω τις 3 καλυτερες. 3 τραβηξα 3 post-αρα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1552780&highlight=macro#post1552780 (Πηγαιντε στο νουμερο #773)

 

Βλεπω ομως οτι αρκετοι εχουνε προβλημα με τις φωτογραφιες,και το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι η ρυθμηση της ΕΣΤΙΑΣΗΣ.

Εχει 3 επιλογες. 1)Κανονικη 2)Macro 3)Ανενεργη

Εγω εχω επιλεξει την ΚΑΝΟΝΙΚΗ.

Πιστευω οτι ειναι περιττο να το αναφερω αλλα θυμηθητε πως σε αυτην την λειτουργια ,για να βγαλετε μια φωτογραφια δεν πρεπει να πατησετε αμεσως το κουμπι της καμερας μεχρι κατω....!!!Θα βγει θωλη!!!

Πρεπει να το πατατε λιιιιιιιιιιιιιιιγο....μεχρι την μεση της διαδρομης,το κρατατε εκει πατημενο για 2-3 δευτερολεπτα,και παρατηρειτε στην οθονη του κινητου οτι ΕΣΤΙΑΖΕΙ.η εικονα καθαριζει σιγα σιγα...και ακουτε ενα ηχητικο σημα,σαν 2 γρηγορα ΜΠΙΠ-ΜΠΙΠ.Τοτε μονο συνεχιζετε και το πατατε μεχρι μεσα για να βγει η φωτογραφια.Αν ειστε σε χωρο με φασαρια και δεν ακουτε τον ηχο,τοτε για να καταλαβεται ποτε εστιασε, πρεπει να κοιτατε κατω αριστερα στην οθονη,που εχει μια πορτοκαλί ΚΑΜΕΡΑ(η οποια οταν τραβατε βιντεο μετατρεπετε σε πορτοκαλί φιλμ).Οταν πατησετε λιιιιιγο το κουμπακι,την ωρα που ακουγετε ο ηχος,ταυτοχρονα αυτη η καμερα γινετε ΠΡΑΣΙΝΗ στο κεντρο της.Οταν ειναι πρασινη σημενει οτι ειναι ετοιμη η καμερα για να πατησετε το κουμπι μεχρι τερμα....

 

Πιστευω οτι το υπερ-αναλυσα το θεμα για να ειμαι σιγουρος οτι θα το καταλαβουν ακομα και οσοι ειναι νεοι στον χωρο της τεχνολογιας.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μελλοντικός κάτοχος του P990 θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις !

 

Μιας και θα το πάρω από την voda , λόγο επιδότησης , λογικά θα έχει το live menu !

Θα μπορώ να το αναβαθμίσω στην original έκδοση ?

 

Διάβασα κάτι για κάρτες SIM 2,5G και 3G !

Μιας και η κάρτα SIΜ μου είναι 8ετιας και .... φανταστείτε Panafon γράφει απάνω , θα λειτουργεί κανονικά η θα πρέπει να πάρω καινούρια ?

 

Η συσκευασία τι περιέχει ?

 

Επίσης να σας πω ότι πήγα στην voda να το πάρω και μου είπαν ότι δεν το έχουν παραλάβει ακόμα και μέσα στην εβδομάδα λογικά θα το έχουν !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λιγάκι ηρεμία.Ας καταλάβουνε κάποιοι ,οτι πήρανε κινητό τηλέφωνο(και ΟΧΙ camera)που μεσα στις λειτουργίες του,είναι και μια"απλή"φωτογραφική μηχανή.Τίποτα παραπάνω!!!ΑΝ βγάλει η Νikon κινητό ΤΟΤΕ ας την καταδικάσουμε,και ας προβούμε σε συγκρίσεις.Νομίζω πως πρώτα πρέπει να λυθούνε πιο σιμαvτικά προβλήματα του P990i(Π.Χ εφαρμογές):) :)Y.Γ Κλείνω στελνοντας αυτη την" θολή "και "απαράδεκτη" φωτογραφία που τράβηξα εχθές στο Αττικό πάρκο:) με το φρικτό μου P990!!!

 

Πέστα Χρυσόστομε !!! Πρέπει ορισμένοι να καταλάβουν επιτέλους τι θέλουν να αγοράσουν ή τι τέλος πάντων έχουν αγοράσει....

(πάντως φίλε εγώ θα αγοράσω Cannon κινητό χεχεχεχε)

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο, δεν ήταν Live συσκευή...

 

Γ.

 

live μπορει να μην εχει μενου, ειχε ομως το αυτοκολλητακι της βοντα απανω?

 

και επισης με τη βαση μπορεις αυτη τη παρουσα στιγμη να κανεις αναβαθμιση απο το ιντερνετ?

:X
Link to comment
Share on other sites

live μπορει να μην εχει μενου, ειχε ομως το αυτοκολλητακι της βοντα απανω?

 

και επισης με τη βαση μπορεις αυτη τη παρουσα στιγμη να κανεις αναβαθμιση απο το ιντερνετ?

 

 

Όχι, δεν έχει ούτε το αυτοκολλητάκι. Όσο για την αναβάθμιση, μπορείς κανονικά.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει ούτε το αυτοκολλητάκι. Όσο για την αναβάθμιση, μπορείς κανονικά.

 

αυτα που εχω δει εγω παντως εχουν το αυτοκολλητακι αρα πρεπει να εχουν και το εικονιδιο για το μενου

 

σε 990 απο εξωτερικο που δεν εχει ελληνικα, αν κανεις αναβαθμιση με τη βαση θα περαστουν ελληνικα?

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...