Jump to content

Sites με Videos (Youtube κλπ.)


spinemm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έρχεται ο ανταγωνιστής του youtube! το pirate bay (όταν βγούν απο την φυλακή οι 4 ιδιοκτήτες :lol:) λανσάρει κονσόλα αναπαραγωγής video στο site του.

 

περισσότερα εδώ

 

Τελικά μάλλον το εγχείρημα θα πραγματοποιηθεί πιο σύντομα με ονομασία Video Bay. Το piratebay αλλάζει χέρια.

 

Περισσότερα εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 353
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Καλησπερα!Θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερει καποιος ποιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω για να μπορω να δω βιντεακια απο το mediasoup.gr

ΕΥχαριστω!

ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ίσως είναι off topic η απορία μου...

εδώ και κάτι χρόνια αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει τρόπος να τσεκάρουμε τις προβολές από τα google video???? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι off topic η απορία μου...

εδώ και κάτι χρόνια αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει τρόπος να τσεκάρουμε τις προβολές από τα google video???? ;)

Τις προβολές των Google Video,τις βλέπει μόνο ο uploader μέσω του "Uploaded Videos".:)

Link to comment
Share on other sites

Τις προβολές των Google Video,τις βλέπει μόνο ο uploader μέσω του "Uploaded Videos".:)

 

 

Δεν ισχύει καθόλου αυτό. Έχω ανεβάσει 40 βίντεο, επεισόδια σειρών που έχουν βαθμολογηθεί τουλάχιστον 5 φορές και στα views γράφει 0.

 

Ψάχνοντας βρήκα αυτό

http://googolians.blogspot.com/2006/09/google-video-views.html

 

...που μάλλον δεν λειτουργεί.

 

Κάποιος που να ξέρει;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει καθόλου αυτό. Έχω ανεβάσει 40 βίντεο, επεισόδια σειρών που έχουν βαθμολογηθεί τουλάχιστον 5 φορές και στα views γράφει 0.

Και εγώ είχα "ανεβάσει" ένα βίντεο και ενώ έχω σχόλια και ratings μου γράφει "0" στα views.:what:

Link to comment
Share on other sites

Στα λόγια μου έρχεσαι :)

 

Πάντως το google video είναι ίσως το μόνο site με video που δεν εμφανίζει views. Απαράδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανα πρόγραμμα που να αποθηκεύει το βίντεο σε hq/hd (αν είναι διαθέσιμο βέβαια)?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για αρχή... έχω νεύρα! :mad:

Μου σβήσανε το account στο Youtube --> http://www.youtube.com/user/IgnisSport

Πριν από 3-4 μέρες έβλεπα στον Λογαριασμό μου <<Reply to your comment on video "Τάδε">>. Έμπαινα μέσα και έβλεπα comment που ΔΕΝ είχα κάνει εγώ σε άσχετα βίντεο! του στυλ "for free full movie click here "blablabla(dot)com". Αυτό είχε γίνει προφανώς σε πάρα πολλά βίντεο, κάποιος (πιθανότατα κάποιο bot) είχε χακάρει το account μου και spamαρε το Youtube χωρίς να το ξέρω! Δε μου έκοψε να αλλάξω τουλάχιστον το password και χθες λοιπόν είδα ότι μου σβήσανε τον λογαριασμό. Θα μου πείτε τι έγινε; Είχα γύρω στα 100 βίντεο και πολλά είχαν δεκάδες ακόμα και εκατοντάδες χιλιάδες views... το θέμα είναι ότι για μερικά από αυτά είχα δουλέψει πόσες μέρες για να τα φτιάξω και έκανα την χαζομάρα να τα σβήσω από το PC αφού θεώρησα ότι θα είναι ασφαλή στο Youtube. :rolleyes:

Αν επικοινωνήσω κάπως με το Youtube υπάρχει περίπτωση να γίνει restore στο account μου ή θα είναι χαμένος χρόνος;

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή... έχω νεύρα! :mad:

Μου σβήσανε το account στο Youtube --> http://www.youtube.com/user/IgnisSport

Πριν από 3-4 μέρες έβλεπα στον Λογαριασμό μου <<Reply to your comment on video "Τάδε">>. Έμπαινα μέσα και έβλεπα comment που ΔΕΝ είχα κάνει εγώ σε άσχετα βίντεο! του στυλ "for free full movie click here "blablabla(dot)com". Αυτό είχε γίνει προφανώς σε πάρα πολλά βίντεο, κάποιος (πιθανότατα κάποιο bot) είχε χακάρει το account μου και spamαρε το Youtube χωρίς να το ξέρω! Δε μου έκοψε να αλλάξω τουλάχιστον το password και χθες λοιπόν είδα ότι μου σβήσανε τον λογαριασμό. Θα μου πείτε τι έγινε; Είχα γύρω στα 100 βίντεο και πολλά είχαν δεκάδες ακόμα και εκατοντάδες χιλιάδες views... το θέμα είναι ότι για μερικά από αυτά είχα δουλέψει πόσες μέρες για να τα φτιάξω και έκανα την χαζομάρα να τα σβήσω από το PC αφού θεώρησα ότι θα είναι ασφαλή στο Youtube. :rolleyes:

Αν επικοινωνήσω κάπως με το Youtube υπάρχει περίπτωση να γίνει restore στο account μου ή θα είναι χαμένος χρόνος;

 

Παιξε μπαλα μαζι τους και θα ανακαλυψεις. Αν μπουν στην λογικη να ξαψουν για το αν ηταν bot αυτος που spamαρε τοτε ισως βγαλεις καποια ακρη... αλλιως αν ειναι απλα καποιος που βρηκε τον κωδικο σου και εγραφε αβερτα δεν θα βρεις το δικιο σου.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιξε μπαλα μαζι τους και θα ανακαλυψεις. Αν μπουν στην λογικη να ξαψουν για το αν ηταν bot αυτος που spamαρε τοτε ισως βγαλεις καποια ακρη... αλλιως αν ειναι απλα καποιος που βρηκε τον κωδικο σου και εγραφε αβερτα δεν θα βρεις το δικιο σου.

 

Έστειλα ένα mail στο security@youtube.com και περιμένω μήπως απαντήσουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To youtube πλεον επιτρεπει το upload βιντεο σε αναλυση 1080p απο την επομενη κιολας εβδομαδα.

Το πρωτο που εχει ανεβει μεχρι τωρα ειναι ενα trailer του Toy Story 3.

To αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο. Οριστε:

http://www.youtube.com/watch?v=5f-MYl-HzNw

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για αρχή... έχω νεύρα! :mad:

Μου σβήσανε το account στο Youtube --> http://www.youtube.com/user/IgnisSport

Πριν από 3-4 μέρες έβλεπα στον Λογαριασμό μου <<Reply to your comment on video "Τάδε">>. Έμπαινα μέσα και έβλεπα comment που ΔΕΝ είχα κάνει εγώ σε άσχετα βίντεο! του στυλ "for free full movie click here "blablabla(dot)com". Αυτό είχε γίνει προφανώς σε πάρα πολλά βίντεο, κάποιος (πιθανότατα κάποιο bot) είχε χακάρει το account μου και spamαρε το Youtube χωρίς να το ξέρω! Δε μου έκοψε να αλλάξω τουλάχιστον το password και χθες λοιπόν είδα ότι μου σβήσανε τον λογαριασμό. Θα μου πείτε τι έγινε; Είχα γύρω στα 100 βίντεο και πολλά είχαν δεκάδες ακόμα και εκατοντάδες χιλιάδες views... το θέμα είναι ότι για μερικά από αυτά είχα δουλέψει πόσες μέρες για να τα φτιάξω και έκανα την χαζομάρα να τα σβήσω από το PC αφού θεώρησα ότι θα είναι ασφαλή στο Youtube. :rolleyes:

Αν επικοινωνήσω κάπως με το Youtube υπάρχει περίπτωση να γίνει restore στο account μου ή θα είναι χαμένος χρόνος;

παιζει και η περιπτωση να ησουν σε καποιο internet cafe ή σε καποιο αλλο pc, οχι δικο σου, και να ξεχασες να κανεις logout... :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δοκίμασε να "κατεβάσεις" τα βίντεο που θες με τον "Real Player". Για τα βίντεο που υπάρχουν στην ιστοσελίδα του ANT1 δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να αποθηκεύσεις επιτυχώς (γιατί είναι "ανεβασμένα" σε δικό τους player), αλλά με τα βίντεο του Star δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα μιας και τα έχουν "ανεβάσει" στο Brightcove.
Link to comment
Share on other sites

Στο youtube πως γινεται κανοντας σχολιο να σταμπαρεις μια συγκεκριμενη χρονικη στιγμη στο video ετσι ωστε οταν καποιος πατησει πανω της να αρχισει απο εκει το video. Νομιζω καταλαβατε τι εννοω...

 

Προφανως θα θελει καποια γραμμη κωδικα html σωστα??

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Στο youtube πως γινεται κανοντας σχολιο να σταμπαρεις μια συγκεκριμενη χρονικη στιγμη στο video ετσι ωστε οταν καποιος πατησει πανω της να αρχισει απο εκει το video. Νομιζω καταλαβατε τι εννοω...

 

Προφανως θα θελει καποια γραμμη κωδικα html σωστα??

Όχι, δεν θέλεις κάποια γραμμή κώδικα Html για να σταμπάρεις μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Απλά, γράφεις μαζί με το σχόλιό σου τη στιγμή του βίντεο και γίνεται αυτόματα. Δηλαδή: "Μου αρέσει πολύ η σκηνή που παίζει στο 01:50". Γράφοντας ένα τέτοιο σχολείο και κάνοντας "Ανενέωση" θα δεις που θα είναι έτοιμη η στιγμή και μόλις την πατήσει κάποιος θα πάει αυτόματα εκεί. :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θέλεις κάποια γραμμή κώδικα Html για να σταμπάρεις μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Απλά, γράφεις μαζί με το σχόλιό σου τη στιγμή του βίντεο και γίνεται αυτόματα. Δηλαδή: "Μου αρέσει πολύ η σκηνή που παίζει στο 01:50". Γράφοντας ένα τέτοιο σχολείο και κάνοντας "Ανενέωση" θα δεις που θα είναι έτοιμη η στιγμή και μόλις την πατήσει κάποιος θα πάει αυτόματα εκεί. :)

 

Ναι οκ στο youtube, αλλα αυτο το εχω δει να γινεται και μεσω αλλον sites, που απλα παραθετουν vide-ακια απο youtube και για παραδειγμα λενε δες τη στιμγη 1:20 και το "1:20" ειναι ενεργο link της συγκεκριμενης χρονικης στιγμης του video...

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε κι ένα δικό μου video. Είναι εμπνευσμένο τυχαία.

Έχει φάση : http://www.youtube.com/watch?v=rcEnMIYapk4

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

 

Απο το site του αντ1 πως κατεβαζουμε τα video εχεις υποψην του κανεις?

 

Το ιδιο και για το star

ΟΥΤΕ ΜΕ REAL PLAYER ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ στο youtube, αλλα αυτο το εχω δει να γινεται και μεσω αλλον sites, που απλα παραθετουν vide-ακια απο youtube και για παραδειγμα λενε δες τη στιμγη 1:20 και το "1:20" ειναι ενεργο link της συγκεκριμενης χρονικης στιγμης του video...

Βάζεις στο τέλος #t=XXmXXs

Για 1:20 πχ θα είναι κάπως έτσι: http://www.youtube.com/watch?v=xxxxxxxxxx#t=01m20s

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ gkr41 :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Την εφαρμογη DeskTube την χρησιμοποιει κανενας?? Της Adobe ειναι.

 

Μεσω αυτης μπορεις να βλεπεις, να ψαχνεις και να ανεβαζεις videos απευθεις απο την επιφανεια εργασιας. Επισης μπορεις να το μοιρασεις αμεσως το video και στα διαφορα social network sites.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...