Jump to content

Περί αναψυκτικών


piki
 Κοινοποίηση

Τι πίνετε;  

135 members have voted

  1. 1. Τι πίνετε;

    • Coca Cola / Pepsi / Άλλη Cola
      69
    • Sprite / 7Up / Παρόμοιο
      11
    • Fanta / Ήβη / Έψα / Παρόμοιο
      40
    • Άλλο
      15


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μες στη ζάχαρη δε θα 'ναι, αφου είναι σιρόπι? Αλλά είναι κα-τα-πλη-κτι-κό!!

Μια στο τόσο δεν πειράζει. Το θέμα ειναι να μην κολλήσεις :p

Link to comment
Share on other sites

Πιειτε σοδα με γρεναδινη.

Ιδια γευση,λιγοτερες θερμιδες.:lol:

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε kostakiss!

 

Δεν πίνω πολύ συχνά το συγκεκριμένο αναψυκτικό για τον λόγο ότι είναι πολύ παχυντικό. Αλλά αν δεν θέλω καφέ, ούτε σοκολάτα, ούτε μιλκ σέικ, δυστυχώς ή ευτυχώς σε αυτό θα καταλήξω!

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τι είναι αυτό το ΕΨΑ;;:confuse

d:

Πρώτη φορά το ακούω.:worry:

Προσωπικά αποφεύγω τα αναψυκτικά και πίνω είτε χυμό είτε τσάι.

 

Xρόνια εθισμένη στην coca cola light, απέκτησα δύο πανέμορφες πετρούλες, εκ των οποίων η μια μεγέθους κοτρωνας. Δεν πτοήθηκα όμως. Μετά απο αποχή έξι μηνών, και αφου άρχισα πάλι την coca cola, φυσικό ήταν την επόμενη διετία να αποκτήσω άλλες δυο πετρούλες (αυτή τη φορά η μια ήταν ενάμισυ εκατοστό! Νταμάρι κατάντησα ).

Βρε garfield μήπως να προσπαθούσες περισσότερο να το ελαττώσεις;;; :)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Εψα ειναι το ισως μονο ελληνικο ανψυκτικο <εκτος της Ηβη >που ανταγωνιζετε τις μεγαλες ξενες εταιριες

PALEOKOSTAS AIRWAYS

LIVE YOUR MYTH IN PRISON:ninja:

 

To blog μου http://http://telefteothranio.blogspot.com//

Link to comment
Share on other sites

Μόνο Coca Cola. Τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα...

Αυτή η vanilla έχει λείψει και σε μένα :(

 

(νομίζω έχει ξαναγίνει παρόμοια συζήτηση)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε ενας Λουξ η τιποτα περιεργο? κανεις δε παει κοντρα στο ρευμα?

PALEOKOSTAS AIRWAYS

LIVE YOUR MYTH IN PRISON:ninja:

 

To blog μου http://http://telefteothranio.blogspot.com//

Link to comment
Share on other sites

Ουτε ενας Λουξ η τιποτα περιεργο? κανεις δε παει κοντρα στο ρευμα?

 

Ναι, πολύ καλή επίσης:) :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βρε garfield μήπως να προσπαθούσες περισσότερο να το ελαττώσεις;;; :)

 

Την coca cola την έκοψα τελείως. Πιστεύω πως σε δυο μήνες θα κόψω και την υπερβολική κατανάλωση του τσαγιού. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω την coca cola τη χρησιμοποιω για αντισκωριακο σε πασα, στην αλυσιδα του ποδηλατου κλπ κανει πολυ καλη δουλεια! Επισης αν δεν ξεβιδωνουν καποια παξιμαδια πανω σε βιδες τα ριχνω μεσα σε coca cola και μετα απο καποια ωρα ξεβιδωνουν με τη μια! Ευγε για αυτο το τζαμπα παντως τυπου λιπαντικο:lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγω την coca cola τη χρησιμοποιω για αντισκωριακο σε πασα, στην αλυσιδα του ποδηλατου κλπ κανει πολυ καλη δουλεια! Επισης αν δεν ξεβιδωνουν καποια παξιμαδια πανω σε βιδες τα ριχνω μεσα σε coca cola και μετα απο καποια ωρα ξεβιδωνουν με τη μια! Ευγε για αυτο το τζαμπα παντως τυπου λιπαντικο:lol: :lol:

Ε, όχι και τζάμπα..

Το καλό πράγμα κοστίζει:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λούξ λεμοναδίτσα κ στα πολύ...όπα(http://www.led-zeppelin.com/forum/html/emoticons/tongue.gif) καμμιά Coca Cola,αντί για καφέ!http://www.led-zeppelin.com/forum/html/emoticons/unsure.gif
Link to comment
Share on other sites

εγώ πίνω πολύ Coca-cola.όχι 1.5 λίτρο την ημέρα αλλά όταν υπάρχει σπίτι της δίνω και καταλαβαίνει :p :p

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Την coca cola την έκοψα τελείως. Πιστεύω πως σε δυο μήνες θα κόψω και την υπερβολική κατανάλωση του τσαγιού. :)

 

Έτσι μπράβο. Γιατί όλο τσάι, τσάι τσάι θα ρθείς και θα στουμπώσεις.:p

Πάντως κι ο πατέρας μου χρησιμοποιεί την Coca cola για όλες της τις χρήσεις. Και σαν αναψυκτικό, που την τιμά δεόντως, και σαν λιπαντικό, σε δύσκολες βίδες.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

χτυπσες? Περα απο την πλακα η Εψα ειναι πολυ καλη, αλλα προτιμω Λουξ...

 

@Garfield Δεν εισαι η μονη με κολλημα στο lipton... μισο με ενα λιτρακι ανα μερα στανταρ!

 

(Ιδεα μου η η γευση του nestea τωρα τελευταια εχει γινει σαν να εχει λιωσει πλαστικο μεσα στο τσαι? :( παλια το προτιμουσα, αλλα μετα απο 2 μπουκαλια δεν θελω να το ξαναδω!)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα Lucozade Sport...αν και δεν ειναι αναψυκτικο, ενα ποτηρι απο αυτο μετα τη δουλεια, και ξαφνικα... ΔΕΝ νιωθω κουρασμενος! :)
No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

χτυπσες? Περα απο την πλακα η Εψα ειναι πολυ καλη, αλλα προτιμω Λουξ...

 

@Garfield Δεν εισαι η μονη με κολλημα στο lipton... μισο με ενα λιτρακι ανα μερα στανταρ!

 

(Ιδεα μου η η γευση του nestea τωρα τελευταια εχει γινει σαν να εχει λιωσει πλαστικο μεσα στο τσαι? :( παλια το προτιμουσα, αλλα μετα απο 2 μπουκαλια δεν θελω να το ξαναδω!)

 

Lipton κατ' αποκλειστικότητα! Το nestea δεν μου αρέσει καθόλου.

Τι ωραία να 'χω συνάδελφο στο τσάι. Σαν τη μυγα μεσ' το γάλα ήμουν εδώ μέσα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Coca Cola/Sprite και Fanta.Αυτά έχουμε εδώ.Επίσεις πίνω και Λουξ καμια φορά, και όταν βρίσκω εψα στην Αθήνα πέρνω(κυρίως λεμονάδα). Επίσης από τσάι πίνω το lipton, το nestea δεν μου αρέσει καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.2.2960/1316; en; U; ssr))

 

Πιειτε σοδα με γρεναδινη.

Ιδια γευση,λιγοτερες θερμιδες.:lol:

 

Ναι, είναι μια πολύ καλή πρόταση... Ακόμη καλύτερο για εμένα, με λίγες περισσότερες θερμίδες -για τις κοπέλες είναι αυτό-, είναι και η sprite με γρεναδίνη... Αλήθεια, η γρεναδίνη είναι σιρόπι από ρόδι;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν στίς επιλογές της δημοσκόπησης υπήρχαν και οι φυσικοί χυμοί, ευχαρίστως να τους επέλεγα. Χωρίς να έχω καμία προκατάληψη εναντίων των περισσότερων -αν όχι όλων- των αναψυκτικών, δε τα αγοράζω γιατί δε μου αρέσουν. ίσως σε κάποιο πάρτυ ή όταν έχω καλεσμένους να αγοράσω Coca Cola.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...