Jump to content

Περί αναψυκτικών


piki
 Κοινοποίηση

Τι πίνετε;  

135 members have voted

  1. 1. Τι πίνετε;

    • Coca Cola / Pepsi / Άλλη Cola
      69
    • Sprite / 7Up / Παρόμοιο
      11
    • Fanta / Ήβη / Έψα / Παρόμοιο
      40
    • Άλλο
      15


Recommended Posts

τι πινω ειναι το θεμα η το τι εχω στο ψυγειο μου??

γιατι αν ειναι το πρωτο,υπαρχει αντιστοιχο θεμα...αν ειναι το δευτερο ειναι ενα απο τα πιο ανουσια 8εματα (αποψη μου) καθως κανεναν δεν αφορα το περιεχομενο του ψυγειου μου...αν ειναι ενδιαφερον να ανοιξουμε ενα 8εμα με το αν προτιμω το λευκο η το κιτρινο τυρι,ζαμπον vs σαλαμι μπυρας κτλ κτλ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι πινεις.Αλλα προφανως για να το πινεις το βαζεις και στο ψυγειο σου...Τεσπα

PALEOKOSTAS AIRWAYS

LIVE YOUR MYTH IN PRISON:ninja:

 

To blog μου http://http://telefteothranio.blogspot.com//

Link to comment
Share on other sites

Από όλα, αλλά ψιλοσπάνια(κυριώς κοκα κόλα όμως)

Πάντως σαν την κρητική σουμάδα δεν είναι τίποτα!!!!!:D

(όποιος έχει δοκιμάσει,ξέρει ;) )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από όλα, αλλά ψιλοσπάνια(κυριώς κοκα κόλα όμως)

Πάντως σαν την κρητική σουμάδα δεν είναι τίποτα!!!!!:D

(όποιος έχει δοκιμάσει,ξέρει ;) )

 

Όντως η σουμάδα είναι πολύ καλή. Και αν την έχεις αγοράσει από την Κρήτη κιόλας είναι σούπερ. Πέρσι είχα πάει Κρήτη (και λόγω 5ήμερης, αλλά και για διακοπές) και τις 2 φορές εκτός από ρακί και ρακόμελο είχα πάρει σουμάδα. Η μυρωδιά είναι όλα τα λεφτά!

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Τι πινεις.Αλλα προφανως για να το πινεις το βαζεις και στο ψυγειο σου...Τεσπα
ε τοτε δες την δευτερη φραση μου στο παραπανω ποστ
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.2.2960/1316; en; U; ssr))

 

τι πινω ειναι το θεμα η το τι εχω στο ψυγειο μου??

γιατι αν ειναι το πρωτο,υπαρχει αντιστοιχο θεμα...αν ειναι το δευτερο ειναι ενα απο τα πιο ανουσια 8εματα (αποψη μου) καθως κανεναν δεν αφορα το περιεχομενο του ψυγειου μου...αν ειναι ενδιαφερον να ανοιξουμε ενα 8εμα με το αν προτιμω το λευκο η το κιτρινο τυρι,ζαμπον vs σαλαμι μπυρας κτλ κτλ

 

Έχει να κάνει με τα αναψυκτικά που πίνουμε. Αντίστοιχα υπάρχει θέμα και για τις προτιμήσεις μας για καφέ. Δε καταλαβαίνω τι βρίσκεις παράλογο.

Link to comment
Share on other sites

apo ola..me regoula :p
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Xρόνια εθισμένη στην coca cola light, απέκτησα δύο πανέμορφες πετρούλες, εκ των οποίων η μια μεγέθους κοτρωνας. Δεν πτοήθηκα όμως. Μετά απο αποχή έξι μηνών, και αφου άρχισα πάλι την coca cola, φυσικό ήταν την επόμενη διετία να αποκτήσω άλλες δυο πετρούλες (αυτή τη φορά η μια ήταν ενάμισυ εκατοστό! Νταμάρι κατάντησα :p ).

Ετσι τώρα, πινω κατ' αποκλειστικότητα τσάι παγωμενο γεύση ροδάκινο, που το βρισκω εξισου καλό και χωρίς τις γνωστές (για μένα) παρενέργειες.

Το ανθρακικό μου την έκανε εμένα τη ζημιά, δυστυχώς. Οταν με πιανει η τρέλα που και που για ανθρακικό, ένα περιέ, την κανει τη δουλειά του. Λέμε τώρα..:rolleyes:

Παρεμπιπτόντως, πολυ καλο το θεματάκι. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίνω coca cola τουλάχιστον 1.5 λίτρα τη βδομάδα και μέχρι τώρα δεν έχω πάθει τίποτα...
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

φαναντικος αυστηρα της κοκα(πινω παααρα πολυ)..βεβαια σε κατασταση απελπισιας πινω και την twist-pepsi :p
Link to comment
Share on other sites

pepsi twist kai byral-gerani!!1(koryfaio an kai nomizw oti aresei mono se mena):p :p :p

 

Οχι μονο σε σενα

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Xρόνια εθισμένη στην coca cola light, απέκτησα δύο πανέμορφες πετρούλες, εκ των οποίων η μια μεγέθους κοτρωνας. Δεν πτοήθηκα όμως. Μετά απο αποχή έξι μηνών, και αφου άρχισα πάλι την coca cola, φυσικό ήταν την επόμενη διετία να αποκτήσω άλλες δυο πετρούλες (αυτή τη φορά η μια ήταν ενάμισυ εκατοστό! Νταμάρι κατάντησα :p ).

Ετσι τώρα, πινω κατ' αποκλειστικότητα τσάι παγωμενο γεύση ροδάκινο, που το βρισκω εξισου καλό και χωρίς τις γνωστές (για μένα) παρενέργειες.

Το ανθρακικό μου την έκανε εμένα τη ζημιά, δυστυχώς. Οταν με πιανει η τρέλα που και που για ανθρακικό, ένα περιέ, την κανει τη δουλειά του. Λέμε τώρα..:rolleyes:

Παρεμπιπτόντως, πολυ καλο το θεματάκι. :)

 

Να το προσεχεις και το τσαι.

Εχει πολλες καρκινογονες ουσιες.

Με ρεγουλα ολλα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίνω coca cola τουλάχιστον 1.5 λίτρα τη βδομάδα και μέχρι τώρα δεν έχω πάθει τίποτα...

 

Φυσιολογική ποσότητα είναι το 1,5 λίτρο.

Άλλοι πίνουν 1 λίτρο Coca-Cola την ημέρα.Είναι κατά κάποιον τρόπο εθισμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Να το προσεχεις και το τσαι.

Εχει πολλες καρκινογονες ουσιες.

Με ρεγουλα ολλα.

΄

 

Το τσάι??:blink: :wacko:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

΄

 

Το τσάι??:blink: :wacko:

 

Ναι το τσαι.

Εχει πολλα χρωστικα,αρωματικα,γενικα προσθετα καρκινογονα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Me ενάμισυ λίτρο τη βδομαδα που αναφέρθηκε, σαφώς κανείς δεν παθαίνει τίποτα.

Μιλάμε για ενάμισυ λιτρο τη μέρα!Και φυσικά δεν παθαίνεις κάτι απο τη μια μέρα στην άλλη. Εμένα μου χρειάστηκαν δυο χρονάκια.

Το τσαι (Lipton ice tea) που παίρνω εγώ, γραφει "χωρις συντηρητικά και χρωστικές ουσιες"

Κι εδώ πάλι για ενάμισυ λίτρο τη μερα μιλαμε. Δυστυχώς δεν μπορώ λιγότερο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το τσαι.

Εχει πολλα χρωστικα,αρωματικα,γενικα προσθετα καρκινογονα.

Προφανώς εννοείς το τσάι του εμπορίου.

Αυτο, σαν βιομηχανικό προιόν είναι λογικό να περιέχει διάφορες "πονηρές" ουσίες.

Αλλά κανονικά το αγνό τσαι βοηθά στην προστασία από τον καρκίνο

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Me ενάμισυ λίτρο τη βδομαδα που αναφέρθηκε, σαφώς κανείς δεν παθαίνει τίποτα.

Μιλάμε για ενάμισυ λιτρο τη μέρα!Και φυσικά δεν παθαίνεις κάτι απο τη μια μέρα στην άλλη. Εμένα μου χρειάστηκαν δυο χρονάκια.

Το τσαι (Lipton ice tea) που παίρνω εγώ, γραφει "χωρις συντηρητικά και χρωστικές ουσιες"

Κι εδώ πάλι για ενάμισυ λίτρο τη μερα μιλαμε. Δυστυχώς δεν μπορώ λιγότερο..

 

Παρα πολυ για μια ημερα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

ddr το πράσινο τσάι εχει ευεργετικές ιδιότητες και ειναι ασπίδα και κατά της Αλτσχάιμερ.

Το κοινο έχει την τανίνη η οποία ειναι σαν την καφείνη και δεν ειναι ιδιαιτέρως υγιεινό. Για μένα ειναι υποκαταστατο, ευελπιστώ ότι καποια στιγμη θα το ελλατώσω κι αυτο και θα καταλήξω στο αγνό νεράκι (που με το φίλτρο που εχουμε βάλει, είναι όντως αγνό :) ).

 

Ναι achileas όντως είναι παρα πολύ, αλλα μεταβατικο στάδιο είναι (ελπιζω).

Link to comment
Share on other sites

1,5 λίτρο τη μέρα;;;;;;;;;;;;

 

Wow (και όχι World of Warcraft:p ) πίστευα ότι όσο πίνω εγώ είναι υπερβολικό...

 

Φαντάσου!

 

Βασικά το περιορίζω και πίνω μόνο τα Σαββατοκύριακα, αλλά επειδή καμιά φορά όταν βγαίνω έξω δεν έχω όρεξη για καφέ, το ρίχνω στην sprite με γρεναδίνη:D

 

Ποιος καλός χριστιανός θα φροντίσει να εντάξει την sprite με γραναδίνη στα προϊόντα του; (EΨΑ κλπ)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

 

Ποιος καλός χριστιανός θα φροντίσει να εντάξει την sprite με γραναδίνη στα προϊόντα του; (EΨΑ κλπ)

super idea :respect:

Link to comment
Share on other sites

1,5 λίτρο τη μέρα;;;;;;;;;;;;

 

Wow (και όχι World of Warcraft:p ) πίστευα ότι όσο πίνω εγώ είναι υπερβολικό...

 

Φαντάσου!

 

Βασικά το περιορίζω και πίνω μόνο τα Σαββατοκύριακα, αλλά επειδή καμιά φορά όταν βγαίνω έξω δεν έχω όρεξη για καφέ, το ρίχνω στην sprite με γρεναδίνη:D

 

Ποιος καλός χριστιανός θα φροντίσει να εντάξει την sprite με γραναδίνη στα προϊόντα του; (EΨΑ κλπ)

 

sprite grenadine...χμμ ωραια γευση αλλα πολυ γλυκια ρε παιδια. ειναι πουειναι το σπραιτ παχυντικο πρεπει και αυτη η γρεναδινη ναειναι μες στη ζαχαρη οποτε μιλαμε για πολλες θερμιδες..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...