Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες μου ότι το είπες ΜΟΝΟ για πλάκα...

 

Άν δε διαβάσεις τώρα που έχεις ελεύθερο χρόνο πότε θα διαβάσεις? :confused: Εκτός και αν δε σε ενδιαφέρει να περάσεις σε κάποια σχολή οπότε δεν έχεις λόγο να διαβάσεις...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλά εξαρτάται και από την προσπάθεια που έκανες τους προηγούμενους μήνες...εγώ θα συνιστούσα σε όσους διαβάζαν συστηματικά να διασκεδάσουν λίγο περισσότερο
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδεια,υπαρχει κανενας φοιτητης του μαθηματικου που μπορει να μυ πει αν απο το μαθηματικο κανοντας ενα μεταπτυχιακο στην πληροφορικη θεωρουμε ισαξιος με εναν απογοιτο τις πληροφορικης?

 

filaraki geia sou!!!

 

Eimai 26 apofoitos ma8imatikwn kai exw kanei metaptyxiako stin oikonomia kai twra ksekinw to didaktoriko mou....

 

H sxoli pou 8a teleiwseis paizei ton pio vasiko rolo apo ola...Ola ta ypoloipa apla voi8oun na toniseis tin katey8insi sti sxoli pou teleiwses...

 

Elpizw na se voi8isa...Px stin agora ergasias de 8a 8ewreisai isaksios me kapoion pou teleiwse pliroforiki i ilektrologous sto EMP...logiko den einai??????:X

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παίδες!

όποιος από εσάς πηγαίνει στην γ'θετική κατευθυνση ενιαίου λυκείου, ο οποίος έχει μείνει ικανοποιημένος από βοήθημα μαθηματικών κατεύθυνσης, θα ήθελα να μου γράψει και εμένα ποιό ή ποιά έιναι αυτά.

μακια

Link to comment
Share on other sites

Έφτασαν αισίως τα Χριστούγεννα...Σήμερα μας είπαν αναλυτικά τι έχουμε για τις "διακοπές" απο επαναλήψεις (λες και δεν ξέραμε) καθώς και απο επαναληπτικά διαγωνίσματα 3-5 Ιανουαρίου (ναί έχουμε μάθημα 5ωρο :() Είναι πάρα πολλά δυστυχώς και σχετικά λίγος ο χρόνος :(

Μέχρι στιγμής πώς τα πάτε? :)

Link to comment
Share on other sites

gia sas paideia mhpws einai kapoios fothths sthn plhroforikh thessalonikhs sto aristoteleio h sto makedonias na mou pei peripou pws einai h sxolh...egw perasa sta tei plhroforikh sth thessaloniki kai einai psiloxalia...an yparxei kapoios pou xerei pleae as apanthsh
ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

παίδες!

όποιος από εσάς πηγαίνει στην γ'θετική κατευθυνση ενιαίου λυκείου, ο οποίος έχει μείνει ικανοποιημένος από βοήθημα μαθηματικών κατεύθυνσης, θα ήθελα να μου γράψει και εμένα ποιό ή ποιά έιναι αυτά.

μακια

 

:!: Τα βιβλία του Μπάρλα είναι με διαφορά (λόγω μεθοδολογίας) τα καλύτερα. Πολύ καλά είναι και του Τσούχλη. Αν θέλεις θέματα φευγάτα...Μπαϊλάκης.:)

Του Θεού να γίνεται :!: e-Κιμωλία...εργαλείο εκπαίδευσης
Link to comment
Share on other sites

:!: Τα βιβλία του Μπάρλα είναι με διαφορά (λόγω μεθοδολογίας) τα καλύτερα. Πολύ καλά είναι και του Τσούχλη. Αν θέλεις θέματα φευγάτα...Μπαϊλάκης.:)

 

+10000000000. Πολύ καλό βιβλίο! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

δεν τα ξέρω τα βιβλία οπότε μιλώντας γενικά... αποφεύγετε τα βιβλία με τις -πάρα πολύ- δύσκολες ασκήσεις

Οι πανελλήνιες έχουν αλλάξει στυλ τα τελευταία χρόνια

Link to comment
Share on other sites

είμαι Γ λυκείου τεχνολογική κατευθηνση και γράφω πρώτη φορά εδώ. Ωραίο θέμα μπορω να πω.. Διαβάζεται καθόλου τώρα στις γιορτές??

Εγώ ακόμα καθόλου, προσ το παρόν δουλεύω μιας και έχουμε διακοπές απ'το σχολείο..

Ποια σχολή είναι καλή σχετικά με τα οικονομικα κα δοιήκιση επιχειρίσεων και ετσι.. οχι πολλα πολλά μόρια.

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως μετά από τις "ακριβές" σχολές, είναι τα καλύτερα τα ΤΕΙ Αθήνας και Πειραιά. Έχω συγγενή μέσα και η αξιολόγηση είναι καλή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είμαι Γ λυκείου τεχνολογική κατευθηνση και γράφω πρώτη φορά εδώ. Ωραίο θέμα μπορω να πω.. Διαβάζεται καθόλου τώρα στις γιορτές??

Εγώ ακόμα καθόλου, προσ το παρόν δουλεύω μιας και έχουμε διακοπές απ'το σχολείο..

Ποια σχολή είναι καλή σχετικά με τα οικονομικα κα δοιήκιση επιχειρίσεων και ετσι.. οχι πολλα πολλά μόρια.

 

Αμέσως μετά από τις "ακριβές" σχολές, είναι καλύτερα τα ΤΕΙ Αθήνας και Πειραιά. Έχω συγγενή μέσα και η αξιολόγηση είναι καλή.

 

Οι "τιμές" κυμαίνονται από 11 και κάτι, σε 14 περίπου.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι έμαθα παίζούν και δω κα΄τι σχετικές σχολές οπότε πρώτη μας προτείμιση Γιαννενα, μην έχουμε και τα έξοδα...

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

:!: Τα βιβλία του Μπάρλα είναι με διαφορά (λόγω μεθοδολογίας) τα καλύτερα.

 

Αν λέει κάτι και γω αυτά είχα και έχω(το καφέ και το πράσινο αν δεν άλλαξαν) και μάλιστα ήμουν το πειραματόζωο καθώς μόλις είχαν κυκλοφορήσει!!!Αδελφή χρωματίδα rules!!!!!(θετική)

Link to comment
Share on other sites

δεν τα ξέρω τα βιβλία οπότε μιλώντας γενικά... αποφεύγετε τα βιβλία με τις -πάρα πολύ- δύσκολες ασκήσεις

Οι πανελλήνιες έχουν αλλάξει στυλ τα τελευταία χρόνια

 

Το είδα στη φυσική κατεύθυνσης(ευκολάκια τρελά:cry: )

Link to comment
Share on other sites

Πώς να πάει :lol: Πάει και δεν πάει :p Πάντως ομολογώ οτι δε διάβασα τόόσο πολύ τώρα στις διακοπές...Δε μπορούσα να κάτσω :p
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δυστυχώς δεν διάβασα αυτά που είχα προγραμματίσει. Δεν μπορούσα, ήθελα να ξεκουραστώ καμιά βδομάδα, και μετά να πιάσω το διάβασμα, όμως την τελευταία βδομάδα που χαλάρωσα αρκετά δεν είχα όρεξη καθόλου... πιστεύω να μην κάνατε το ίδιο λάθος.

 

Πάντως το πιο σωστό κατά την γνώμη μου είναι να ξεκαθαρίσετε το τι θέλετε να διαβάσετε, και να αρχίσετε από την πρώτη μέρα των διακοπών! Μετά όσος χρόνος σας μείνει θα ξεκουραστείτε χωρίς να έχετε καθόλου στο μυαλό σας το διάβασμα...

 

Desmond

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δυστυχώς δεν διάβασα αυτά που είχα προγραμματίσει. Δεν μπορούσα, ήθελα να ξεκουραστώ καμιά βδομάδα, και μετά να πιάσω το διάβασμα, όμως την τελευταία βδομάδα που χαλάρωσα αρκετά δεν είχα όρεξη καθόλου... πιστεύω να μην κάνατε το ίδιο λάθος.

 

Πάντως το πιο σωστό κατά την γνώμη μου είναι να ξεκαθαρίσετε το τι θέλετε να διαβάσετε, και να αρχίσετε από την πρώτη μέρα των διακοπών! Μετά όσος χρόνος σας μείνει θα ξεκουραστείτε χωρίς να έχετε καθόλου στο μυαλό σας το διάβασμα...

 

Desmond

 

Κι εγώ κάτι τέτοιο έπαθα. Ευτύχως από τις 3/1 έχω φροντιστήριο οπότε αναγκαστικά έκατσα και διάβασα αλλά από επανάληψη λίγα πράγματα. Έκανα μόνο στον Προγραμματισμό, Α.Ο.Θ και στα Μαθηματικά Γεν. γιατί έγραφα. Και κάτι λίγα στα Μαθηματικά Κατ.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Πότε κάνουν αιτήσεις αυτοί που ξαναδίνουν πανελλήνιες;

 

 

http://neodynamiko.gr/forum/viewtopic.php?p=2222#2222

Του Θεού να γίνεται :!: e-Κιμωλία...εργαλείο εκπαίδευσης
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι είχα σκοπό να διαβάσω αλλά μέχρι την πρωτοχρονιά δολυλευα, μετά ήθελα να ξεκουραστώ και διάβασα μόνο για φροντ που είχα απο την τετάρτη..

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ποια βοηθήματα δουλεύετε?

 

Μαθηματικά Γεν :Στεργίου,Νάκης Εκδόσεις Σαββάλα κ ταυτόχρονα Μπάρλα (Εκδόσεις Ελληνοεκδοτική)

Βιολογία Κατ :Τζαβάρας Εκδόσεις Σαββάλα

Μαθηματικά Κατ :Μπάρλας (Εκδόσεις Ελληνοεκδοτική)

Χημεία Κατ :Σαλτερής Εκδόσεις Σαββάλα

Φυσική Κατ :Αφοι Σαββάλα,Εκδόσεις Σαββάλα

 

Από όλα αυτά είμαι ευχαριστημένος.Απλά ο Σαλτερής έχει πολύ άχρηστη θεωρία και καλό θα είναι να δουλεύονται μόνο οι ασκήσεις και να διαβάζονται ορισμένες λυμένες.

Το βιβλίο των Στεργίου,Νάκη στα Μαθηματικά Γεν είναι πολύ καλό με πολλές κ καλές ασκήσεις,αλλά ξεφέυγει αρκετές φορές και μπλέκει μέσα και την Κατεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...