Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά στη Φλώρινα έχει 3 τμήματα ΑΕΙ και 3 ΤΕΙ

τα ΑΕΙ είναι ΟΚ αλλά τα ΤΕΙ είναι και τα 3 με τις άδειες θέσεις από τη βάση του 10, και προκειμένου να μην τους μείνουν ξενοίκιαστα τα σπίτια τα δίνουν όσο όσο...

Για θεσσαλονίκη μια γνωστή μου νοικιάζει ένα δυάρι στη Ναυαρίνου 450 το μήνα και δεν είναι και καινούριο...

 

ειναι τρελη η γνωστη σου??????????:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι τρελη η γνωστη σου??????????:lol::lol:

 

Μάλλον απεγνωσμένη φοιτήτρια είναι. :cry::help:

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

ειναι τρελη η γνωστη σου??????????:lol::lol:

 

όχι, απλώς το σπίτι της είναι στο κεντρικότερο σημείο της ναυαρίνου, δίπλα ακριβώς στο ΑΠΘ, ε και είναι και ευκατάστατη και το έκλεισε.. μη νομίζετε, στη Θεσσαλονίκη είναι ακριβές οι τιμές, λένε ότι με 300 ευρώ βρίσκεις γκαρσονιέρα στον 5ο όροφο χωρίς ανσασέρ και καλοριφέρ!!! Εσείς με πόσο βρήκατε σπίτια αλήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Μετά λέτε για τα ιδιωτικά πανεπηστημια.

Και ότι θα σπουδάζει μόνο αυτός που θα έχει.

Γιατί τώρα δεν τα σκάνε οι οικογένειες;Είναι παρόμοιο με το να πήγαιναν στην αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

Μετά λέτε για τα ιδιωτικά πανεπηστημια.

Και ότι θα σπουδάζει μόνο αυτός που θα έχει.

Γιατί τώρα δεν τα σκάνε οι οικογένειες;Είναι παρόμοιο με το να πήγαιναν στην αγγλία.

 

στην Αγγλία λειτουργούν άψογα τα πανεπιστήμια

ή μήπως πάλι θέλετε να συγκρίνετε το cambridge, to michigan και το harvard με τα ελληνικά ιδιωτικά πανεπιστήμια μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα? είπαμε αυτή η συζήτηση είναι σε άλλο topic...

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα πηγαίναμε μέχρι τώρα και ο livtylerfan έχει απόλυτο δίκιο. Αν ανοίξετε οποιαδήποτε εφημερίδα θα δείτε ότι η ελληνικη οικογένεια το σκέφτεται πολύ πριν στείλει να σπουδάσει το παιδί της εκτός εστίας

Όμως το θέμα αυτό είναι off topic

Ο καθένας διαμορφώνει για το θέμα αυτό τη δική του γνώμη με βάση τη λογική του.

Μόνο προσέξτε τώρα στο πανεπιστήμιο μη γίνετε άβουλα πρόβατα που τα καθοδηγούν οι διάφορες πολιτικές παρατάξεις σε διαδηλώσεις, χωρίς να γνωρίζουν το στόχο αυτών...

 

Πάντως η κοπέλα αυτή είναι τυχερή. Θα μπορούσε να βρει μ ελάχιστα λιγότερα λεφτά μακριά απο τη σχολή της άρα συν τα έξοδα του αυτοκινήτου, πάει πολύ

 

Ενώ έτσι αν βρει και ένα καλό παιδί θα έχει και αυτοκίνητο

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

αρχιτεκτονικη η καλων τεχνων(ζωγραφικη)?εμαι αναμεσα σ'αυτα τα δυο και δεν μπορω να αποφασισω:wacko:απο τη μια για αρχιτεκτονκη πρεπει να ξεκολωθω στο διαβασμα και στα φροντιστηρια ενω για κ.τ. θελει μονο ζωγραφικη(που δε με χαλαει καθολου και πανω απο τη μιση μερα να ζωγραφιζω)βεβαια δεν εχω εμπειρια στη ζωγραφικη και ειμαι καπως πισω φανταζομαι σε σχεση με τους αλλους που θα δωσουν γι'αυτο ειναι πολυ δυσκολο να περασω.δεν ξερω...οποιος ειναι μεσα στα πραγματα και ξερει κατι παραπανω ας μου πει.τεσπα καθε γνωμη ειναι δεκτη με ευχαριστηση:rolleyes:γιατι πρεπει να αποφασισω γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

όχι, απλώς το σπίτι της είναι στο κεντρικότερο σημείο της ναυαρίνου, δίπλα ακριβώς στο ΑΠΘ, ε και είναι και ευκατάστατη και το έκλεισε.. μη νομίζετε, στη Θεσσαλονίκη είναι ακριβές οι τιμές, λένε ότι με 300 ευρώ βρίσκεις γκαρσονιέρα στον 5ο όροφο χωρίς ανσασέρ και καλοριφέρ!!! Εσείς με πόσο βρήκατε σπίτια αλήθεια?

 

δεν το λεω για αυτο.απλα η ναυαρινου δεν ειναι και οτι το καλυτερο το βραδυ:p:lol::lol::lol:.καλη διαμονη να της πεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: υπάρχει κανένας άλλος Σαλονικιός εδώ που πέρασε εδώ εκτός από εμένα ή πρέπει να κάνω τον ξεναγό? :lol:

 

Αφού τα είπαμε.. Είμαστε και συμφοιτητές! :)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... Εγω επεσα σε καλη περιπτωση...(Ευτυχως γιατι ειχα απογοητευτει με τοσα χαλια σπιτια που ειδα στην Θεσ/νικη) Λοιπον βρηκα τελικα 80τμ με τρια δωματια,κουζινα μπανιο κ μπαλκονι 350 ευρω!! Βεβαια η οικοδομη ανηκει στην καθολικη εκκλησια γι'αυτο ειναι και τετοια η τιμη!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... Εγω επεσα σε καλη περιπτωση...(Ευτυχως γιατι ειχα απογοητευτει με τοσα χαλια σπιτια που ειδα στην Θεσ/νικη) Λοιπον βρηκα τελικα 80τμ με τρια δωματια,κουζινα μπανιο κ μπαλκονι 350 ευρω!! Βεβαια η οικοδομη ανηκει στην καθολικη εκκλησια γι'αυτο ειναι και τετοια η τιμη!!

 

Σε ποια περιοχή;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πανω στην Βασ Ολγας.... κεντρικοτατα!! Και τα 2 απο τα τρια δωματια εχουν θεα στην Ολγας!

 

Σε ποιά σχολή πέρασες? Το διαμέρισμα είναι ανακαινισμένο? Θα βρεις και συγκάτοικους ή μόνη στο 3άρι? Εν τω μεταξύ μιλάς για τη θέα στην Όλγας λες και έχεις θέα στο λευκό πύργο!

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια σημαντική διαφορά να βλέπει την Όλγας και όχι οποινδήποτε να απλώνει ρούχα στο απέναντι μπαλκόνι του ακάλυπτου , στο 1 μέτρο. Για αυτό το τονίζει..
Link to comment
Share on other sites

mipws exei kaneis tis liseis gia ta themata twn mathimatwn pou dinun oi omogeneis??

ta psaxnw gia mia filh mou kai den mporw na ta vrw pouthena gmt

 

Δεν νομίζω να μπει κανείς στον κόπο να τις δημοσιεύσει, και εγώ έδωσα επαναληπτικές στα λατινικά φέτος και δεν βρήκα τίποτα μετά... Αυτοί που δίνουν είναι τόσο λίγοι και προφανώς ακόμα λιγότεροι όσοι θα ψάξουν για τις λύσεις...

Link to comment
Share on other sites

αρχιτεκτονικη η καλων τεχνων(ζωγραφικη)?εμαι αναμεσα σ'αυτα τα δυο και δεν μπορω να αποφασισω:wacko:απο τη μια για αρχιτεκτονκη πρεπει να ξεκολωθω στο διαβασμα και στα φροντιστηρια ενω για κ.τ. θελει μονο ζωγραφικη(που δε με χαλαει καθολου και πανω απο τη μιση μερα να ζωγραφιζω)βεβαια δεν εχω εμπειρια στη ζωγραφικη και ειμαι καπως πισω φανταζομαι σε σχεση με τους αλλους που θα δωσουν γι'αυτο ειναι πολυ δυσκολο να περασω.δεν ξερω...οποιος ειναι μεσα στα πραγματα και ξερει κατι παραπανω ας μου πει.τεσπα καθε γνωμη ειναι δεκτη με ευχαριστηση:rolleyes:γιατι πρεπει να αποφασισω γρηγορα

 

Η Καλών τεχνών δεν είναι απλώς ζωγραφική όπως λες..Είναι πολύ δύσκολο,όχι όμως και ακατόρθωτο.Αυτή τη στιγμή η κολλητή μου είναι στην Αθήνα και δίνει εξετάσεις..Θέλει και γι'αυτήν να κάνεις φροντιστήριο,γιατί υπάρχουν τεχνικές κλπ που πρέπει να μάθεις..Η κολλητή μου που ζωγραφίζει τέλεια(το έχει στο αίμα της,και οι δυο οι γονείς της αγιογράφοι είναι!),τα είχε βρει σκούρα και απελπίστηκε..Αλλά απ'ότι μου είπε τα πάει καλά.Βέβαια υπάρχει και η Καλών Τεχνών στην Φλώρινα που άνοιξε πέρυσι και είναι πολύ πιο εύκολο να μπεις απ'ότι στην Θεσ/νίκη ή στην Αθήνα.Πάντως ότι και ν'αποφασίσεις καλή επιτυχία!:happy:

 

ti xreiazetai re padia gia tis egrafes???kati ida stin tv to prwi alla imoun xwris kafe ekeini tin wra kai deeee...

 

Χρειάζονται 6 φωτο (νομίζω σαν της ταυτότητας),ακτινογραφίες του θώρακα,επικυρωμένο αντίγραφο απολυτηρίου,και επικυρωμένη φωτοτυπία ταυτότητας νομίζω.Πάρε ένα τηλ στη σχολή που μπήκες,δεν θα χάσεις τίποτα,θα σου πουν ότι χρειάζεται.;)

Link to comment
Share on other sites

περιεργο αλλα η δικια μου σχολη δεν θελει ακτινογραφιες και εξετασεις

 

Εγώ πήρα τηλ και μου είπαν ότι μέχρι πέρυσι αυτά ήθελαν..Αν αλλάξει κάτι φέτος δεν ξέρουν!Και δεν ξέρουν ακόμα την ημερομηνία για εγγραφή!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

γεια σου maggot13 εγω φετος περασα αρχιτεκτονικη και οπως λες ειχε διαβασμα και αρκετες ωρες σχεδιο παρολαυτα θα σου προτεινα να το ξανασκεφτεις για καλων τεχνων(κι εγω αρχικα για εκει θα εδινα)γιατι πρωτων περνουν ελαχιστους και δευτερων ειναι καθαρα θεμα τυχης αν θα σε παρουν τουλαχιστον με τις πανελληνιες ξερεις οτι αν κανεις σοβαρη δουλεια και κατσεις και στρωθεις θα περασεις στην αρχιτεκτονικη ενω με την καλων τεχνων δεν ειναι ετσι τα πραγματα...επισης σκεψου και τη μετεπειτα επαγγελματικη αποκατασταση δεν λεω οτι οι αρχιτεκτονες βρισκουν αμεσως δουλεια αλλα απο τη καλων τεχνων ειναι πολλες φορες δυσκολοτερο..τωρα αν το εχεις μεσα σου και θες οπωσδηποτε αυτη τη σχολη να πας.να ξερεις μονο οτι σε περιμενουν ατελειωτες ωρες σχεδιου και μαλιστα οχι μονο μολυβι οπως συμβαινει στην αρχιτεκτονικη αλλα και χρωματος και διαφορα αλλα επισης πρεπει να πηγαινεις με πολυ γρηγορους ρυθμους(φαντασου εγω φετος εκανα 8 ωρες την εβδομαδα μονο ελευθερο δε σηζηταω για γραμμικο)και να βρεις και καλο φροντηστηριο μη στηριχτεις στο πρωτο που θα βρεις και μαλιστα θα δουλευεις και μεσα στο καλοκαιρι γιατι οι εξετασεις τους ειναι παντα σεπτεμβριο για την αθηνα τουλαχιστον αλλα και για θεσσαλονικη νομιζω κατι τετοιο συμβαινει.ελπιζω να σε βοηθησα καπως η επιλογη παντα ειναι δικη σου...καλη επιτυχια σε ο,τι και να διαλεξεις!!!
Link to comment
Share on other sites

περιεργο αλλα η δικια μου σχολη δεν θελει ακτινογραφιες και εξετασεις

 

Άρχισαν να το καταλαβαίνουν επτέλους ότι δεν είναι και τόσο απαραίτητο.Και δεν έχω καμία όρεξη να τρέχω.

 

Αν μπορεί κάποιος ας πει τα χαρτιά.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

-Αίτηση για εγγραφή.

-Τίτλο απόλυσης: απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του Λυκείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.

-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στην Ελλάδα.

-Εξι (6) φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.

- Εκτός των παραπάνω και μόνο όσοι πέτυχαν με το σύστημα του Ενιαίου Λυκείου (90% και 10%) υποβάλλουν και αντίγραφο της βεβαίωσης (πρόσβασης) της παραγράφου 13 του άρθρου 1 του Ν. 2525/1997, όπως συμπληρώθηκε με την παράγραφο 1 του άρθρου 1 του Ν.2909/2001.

 

Εδώ είναι το link

Link to comment
Share on other sites

Thanks AnaCroN,

 

Την αιτηση και την υπευθυνη δηλωση την παιρνουμε απο το Λυκειο μας ?

 

+ κατι αλλο, οι του 2ου εξαμηνου πανε κανονικα 18-29 Σεπτεμβρη, ετσι δεν ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Thanks AnaCroN,

 

Την αιτηση και την υπευθυνη δηλωση την παιρνουμε απο το Λυκειο μας ?

 

+ κατι αλλο, οι του 2ου εξαμηνου πανε κανονικα 18-29 Σεπτεμβρη, ετσι δεν ειναι ?

 

Ναι κανονικα απο οσο γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...