Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή μας επιτυχία με τα μηχανογραφικά και να περασουμε εκεί που θέλουμε(2η προτίμηση) (αύριο το παραδίδω)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω πιστευω οτι οι αποφοιτοι του csd τοσο του παμακ οσο και της ασοε δεν εχουν επαρκεις γνωσεις και ειδικευση ουτε πανω στα οικονομικα ουτε στην πληροφορικη.βγαζουν αποφοιτους οι οποιο δεν εχουν επαρκεισ γνωσεις ουτε πανω στην πληροφορικη ουτε πανω στην οικονομια και για αυτο το λογο δεν θα προτιμονται στην αγορα εργασιας.

 

Nαι έχεις δίκιο....παρόλα αυτά αποροφόνται τρελά...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας πω τις σχολες που θα βαλω στο μηχανογραφκο...

 

1) Μηχανολογων Μηχανικων ΕΜΠ

2) Μηχανολογων Αεροναυπηγων Πατρας

3) ΗΜΜΥ ΕΜΠ

4) ΗΜΜΥ ΑΠΘ

5) ΗΜΤΥ Πατρας

6) ΣΕΜΦΕ <-- :secret: μαλλον εκει θα περασω :D

7) Φυσικο Αθηνας

8) Φυσικο Θεσσαλονικης

9) Φυσικο Πατρας

...

 

Για πειτε τα δικα σας :rolleyes:

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δήλωσα πρώτη επιλογή το τμήμα "ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ"!Την έχει δηλώσει κανείς άλλος;;

 

Πολύ καλό και τρομερά οργανωμένο;) . Έχω κανα 2 φίλους εκεί. Με λίγα λόγια το τμήμα είναι: Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων και υπολογιστές.

Από επαγγελματικές προοπτικές, όπως όλα σχεδόν τα τμήματα της ΑΣΟΕΕ.. Άριστες;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ δήλωσα φυσικό κρήτης,γεωλογία κ γεωπεριβαλλοντος αθήνας και μαθηματικό σαμου.και κατι ασχετα αλλα μαλλον περναω φυσικο.
Even though sometimes we have to give up the things we want the most..
Link to comment
Share on other sites

1ημμυ εμπ,2θεσσαλονικης,3πατρας

 

4πολιτικων πατρας,5θεσσαλονικης

 

6μηχανολογων θεσσαλονικης

 

απο κει και κατω δεν τα εχω σκεφτει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω δηλωσα:

1. Επιστημης υπολογιστων Κρητης

2. Πληροφορικης Ιονιου

3. Επιστημης και τεχνολογιας υπολογιστων Πελοπονησου

4. Εφαρμοσμενης πληροφορικης και πολυμεσων ΤΕΙ Κρητης

Link to comment
Share on other sites

1)αρχιτεκτονικη εμπ

2)αρχιτεκτονικη απθ,,μαλλον εκει περναω(21200 τα μορια μου):happy:

3)αρχιτεκτονικη πατρας

4)αρχιτεκτονικη βολου

5)αρχιτεκτονικη χανιων

6)Αρχιτεκτονικη ξανθης

μαλλον μονο αρχιτεκτονικες θα δηλωσω...:) :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδε κανενας ειδήσεις στον ANT1?Βγήκε ένα παλικάρι που έχει δώσει 3 φορές πανελλήνιες ,να φανταστείτε η πρώτη φορά ήταν δέσμες,κάποιοσ Λυγερος κάτι να μας πει ότι τα παιδιά όταν γραφουμε στην αίθουσα βγάζουμε κινητά και σκονάκια απροβλημάτιστα και ότι οι καθηγητές είναι στα π@@ρια τους!Και ρωτώ εκανε καλα που αν συμβαίνουν αυτά τα καταγγέλνει ή κατα βάθος δεν θα έπρεπε να προδίδει έμας!Και δεν εννοώ να είμαστε υπέρ του σκονακιου,αλλά δεν πρέπει να στρέφουμε τη προσοχή μας από την σωστη διόρθωση στο πως γράφουμε!Γιατί να δυσκολεύουμε την θέση μας ακόμα περισσότερο?Και ποιος διορίζει τον Λυγερό και κάθε Λυγερό να πει τι γίνεται και τι δεν γίνεται στα σχολεία????????????
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Ένας στο σχολείο μου πέρσυ έγραψε 17 Διοίκηση Επιχειρήσεων από κινητό όλα....μα όλα.....

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένας στο σχολείο μου πέρσυ έγραψε 17 Διοίκηση Επιχειρήσεων από κινητό όλα....μα όλα.....

 

Ναι και σ΄γουρα μπήκε στο πολυτεχνείο λόγω του 17 στη διοίκηση.Το πρόβλημά μου δεν είναι τα σκονάκια και τα κινητά αλλάτο γεγονός που βγαίνει ένας μαθητής δλδκάποιος που αλίμονο πρέπει να έχει την ελάχιστη αλληλεγγύη,και συνάμα έχει τελείωσει κιόλας, σε αυτόυς που θα δώσουν απο εδώ και πέρα!

 

Δεν θα κρίνω ε΄γω αν τα σκονάκια είναι καλά η κακά αλλα το γεγονός ότι αυτός βγαίνει απόλυτα να λέει ότι παντου αντιγράφουν το θεωρώ λαλακία!

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Eγω εδώ και 5 χρόνια αντέγραφα.

Δεν έχω καμοιά ενοχή.

Είναι γελοίο σε κάθε θεσμό,αρκεί να το έχεις και δεξιοτεχνικά αλλά και ψυχολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εδώ και 5 χρόνια αντέγραφα.

Δεν έχω καμοιά ενοχή.

Είναι γελοίο σε κάθε θεσμό,αρκεί να το έχεις και δεξιοτεχνικά αλλά και ψυχολογικά.

 

:lol: :lol: :lol: Ωραίος....το παιδί που έγραψε 17 αοδε έβγαλέ 15000 όμως...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα:

1) Πολιτών Μηχανικών ΑΠΘ <- (μάλλον εδώ περνάω)

2)ΗΜΜΥ ΑΠΘ <- (είναι πάνω απ τους πολιτικούς αλλά το ήθελα σαν 2η επιλογή)

3) Πολιτικών Μηχανικών Ξάνθης

4) Εφαρμοσμένη Πληροφορική Μακεδονίας

....

16) ΤΕΙ Λογιστικής Σερρών :p

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα

ιατρικη πατρας

ιατρικη ιωαννινων ( μαλλον εδω ****το !)

ιατρικη λαρισα

αλεξανδρουπολη

κρητη

πολιτικους πατρας

μηχανολογους πατρας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα:

1) Πολιτών Μηχανικών ΑΠΘ <- (μάλλον εδώ περνάω)

2)ΗΜΜΥ ΑΠΘ <- (είναι πάνω απ τους πολιτικούς αλλά το ήθελα σαν 2η επιλογή)

3) Πολιτικών Μηχανικών Ξάνθης

4) Εφαρμοσμένη Πληροφορική Μακεδονίας

....

16) ΤΕΙ Λογιστικής Σερρών :p

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Έγραψες,όποιος θα δει το μηχανογραφικό σου θα σκάσει στα γέλια...

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol:

Έγραψες,όποιος θα δει το μηχανογραφικό σου θα σκάσει στα γέλια...

 

Πως βλεπεται αστείο κάτι που κάποιος μπορεί να το κυνηγάει για να το πετύχει...?!?!

 

Σαν πολυ κακομαθημένοι δεν μαζευτηκαμε εδω μεσα....?! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Άντε το παρέδωσα το ρημάδι.

 

Καλή μας επιτυχία παιδιά.Άντε από Σεπτέμβρη φοιτητική ζωή.

 

@Eagle εξαρτάται τι σ αρέσει περισσότερο.Ένας πληροφορικός με ένα καλό μεταπτυχιακό,πίστεψε με,είναι περιζήτητος.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί απο δω μέσα λέτε για φοιτητική ζωή και φοιτητική ζωή.Αλλα δεν είναι έτσι τα πράγματα.Οι φήμες που κυκλοφορούνε μέσα στα λύκεια είναι πολλές αλλα εσφαλμένες στη πλειονότητα των περιπτώσεων.Υπάρχει μεγάλη ταλαιπωρία,πολλές ώρες διδασκαλίας,μετακινήσεις μεγάλων αποστάσεων σε πολλές σχολές(π.χ ΤΕΙΘ).

Δεν κινδυνολογώ αλλα είναι θέμα προτεραιοτήτων.Είναι γενικα παραδεκτό οτι δεν γίνεται να γράφεις καλό βαθμό στα μαθήματα και να ξεφαντώνεις απ'την άλλη με πολλές κοπελιίες,πάρτυ κ.α.ΔΕΝ ΣΥΝΔΥΑΖΟΝΤΑΙ.Επίσης,αυτο βέβαια εξαρτάται και απο τη σχολή και εδώ λέω τη προσωπική μου εμπειρία.

 

Δεν είναι σωστό να θεοποιείτε τη φοιτητική ζωή,σας περιμένουν πολλά πράγματα εκέι μέσα,χωρίς να κινδυνολογώ.

 

Καλή επιτυχία όπου περάσετε,οι βάσεις θ'ανέβουν αφού έπεσαν εύκολα.Το 2004 που έδινα εγώ έβαλαν αρκετά δύσκολα σε σχέση με φέτος.Πλεον όμως αρχισε και εδώ να επικρατεί η διαφθορά

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου κανείς δεν είπε ότι η φοιτητική ζωή είναι όλο λούφα ξάπλα καφέδες τάβλια κτλ.Αλλά όσο να πεις σε περιμένει μια νέα καθημερινότητα,στην οποία δεν είσαι μαζί με τους γονείς σου,αλλά κάνεις ότι θέλεις με την παρέα σου (οι γονείς το Σαββατοκύριακο για κανένα σπιτικό φαγητό :p)
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να πας να δείς και να μου πεις εντυπώσεις.Είναι πολλοι οι λόγοι που με κάνουν να χαρακτηρίσω false αυτη την εντύπωση για τη φοιτητική ζωή.Δηλαδή Urban Legend.

 

Το πρώτο που θα γίνει είναι οτι θα δεις ένα εντελώς άλλο κλίμα μέσα στο αμφιθέατρο/αίθουσα.Ο καθείς εκεί μέσα είναι βρώμικος,κοιτά τον εαυτό του,με πολλά παιδιά δεν πρόκειται να μιλήσετε ούτε μια φορά κατα τη διάρκεια των 5 χρόνων που θα είστε μαζί.Σε αντίθεση με το λύκειο όπου όλοι σχεδόν είναι αγαπημένοι,μιλούσες με τον καθένα καθημερινά,ζούσες ωραίες στιγμές.

 

Το οτι κάνεις ότι θέλεις αυτο δεν συμβάλλει στο να χαρακτηρίσουμε το φοιτητιλίκι ωραίο.

Πολλά παιδιά εμφανίζουν κατάθλιψη κατα τη διάρκεια της φοίτησής τους στο πανεπιστήμιο,αυτό δε λέει τίποτα;Η νοσταλγία συμβαίνει όταν τη παρούσα στιγμή δεν περνάς καλά...

 

Ταλαιπωρία στο φουλ,περπάτημα μεσα σε 42 βαθμούς,μάθημα πρωι βράδυ,μη χρόνος για τίποτα,δεν συνδυάζονται όλα.Αυτό είναι σε αντίθεση με το μύθο "2 μήνες παιδία υπομονή,μετά θα είμαστε ΦΟΙΤΗΤΕΣ".

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...