Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα δικά μας κολέγια πάνε όσοι δεν μπόρεσαν να περάσουνε σε σχολή της προκοπής.Οπότε λίγο μέτριο αν είναι σε παίρνουνε..Δεν πάνε τα μυαλά στα κολέγια..στην Ελλάδα.

Εννοείται.

Απλά ήθελα να δείξω πού χρειάζεται το απολυτήριο. Πολύς κόσμος επίσης, δίνει στην Τράπεζα με το απολυτήριο, μπαίνει και αφού τελειώσει το ΑΕΙ ή ΤΕΙ του αυξάνεται ο μισθός.

Τέλος πάντων υπάρχει κι αυτή η δυνατότητα.

 

ΕΙΔΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑΑΑΑ! Βγάλτε τα επιτέλους θα σκάσω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπογραφές σε ηλεκτρολογικά μπορούν να βάλουν όλοι οι απόφοιτοι πολυτεχνείων,όχι μόνο οι πολιτικοί μηχανικοί.Οι ΗΜΜΥ μπορούν να ασχοληθούν με σοβαρότερες ηλεκτολογικές εγκαταστάσεις που οι άλλοι δεν μπορούν.Επίσης σε τράπεζες μπορούν να μπουν και ΗΜΜΥ όχι μόνο οι πολιτικοί.

Τέλος και ένας μηχανικός υπολογιστών μπορεί να ανοίξει δική του επιχείρηση και να ασχολείται με πολλά πράγματα(απλά θέλει μεγάλο κεφάλαιο και γνώσεις).Ξέρεις πόσοι εξωτερικοί συνεργάτες κρύβονται πίσω από τις μεγάλες εταιρείες τηλεπικοινωνιών(και όχι μόνο).

Ένας πολιτικός μηχανικός(που δεν έχει γονιό πολιτικό μηχανικό να δώσει έτοιμη δουλειά) είναι επίσης δύσκολο να ξεκινήσει από το μηδέν και να βγάλει χρήμα...

 

Δεν είπα άλλα....δεν είπα ότι ένας ΗΜΜυ δεν μπορεί να δουλέψει σε τράπεζα.Ένας ηλεκτρολόγος δεν μπορεί τόσο εύκολα να κάνει δικιά του δουλειά όσον αφορά τα τεχνικά γραφεια.Δεν λέω για μαγαζιά που φτιάχνουν υπολογιστές.Αυτά είναι λίγο για έναν ΗΜΜΥ,αυτά μπορεί να τα κάνει οποιοςδήποτε έχει ασχοληθεί με υπολογιστές.Δεν είπα ότι μόνο οι πολιτικοί μηχανικοί βάζουνε υπογραφές σε ηλεκτρολογικά.Είναι δύσκολο για έναν πολιτικό να κάνει δικιά του δουλειά αλλά είναι πιο δύσκολο για έναν ηλεκτρολόγο.Όσον για τις τηλεποικοινωνίες και τις εταιρείες υπάρχουνε και πληθώρα άλλων ανθρώπων που βγαίνουνε απο άλλες σχολές(Πληροφορικης κ Τηλεποικοινωνιών,Μηχανικων Δικτών) οι οποίες είναι ιδιαίτερα αξιόλογες και βγάζουνεεπιστήμονες ικανούς.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.

Απλά ήθελα να δείξω πού χρειάζεται το απολυτήριο. Πολύς κόσμος επίσης, δίνει στην Τράπεζα με το απολυτήριο, μπαίνει και αφού τελειώσει το ΑΕΙ ή ΤΕΙ του αυξάνεται ο μισθός.

Τέλος πάντων υπάρχει κι αυτή η δυνατότητα.

 

ΕΙΔΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑΑΑΑ! Βγάλτε τα επιτέλους θα σκάσω!

 

Τι σχολή θες?Αύριο θα βγούνε λογικά.Δεν σπουδάζεις ήδη?

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι σχολή θες?Αύριο θα βγούνε λογικά.Δεν σπουδάζεις ήδη?

Έχω βγάλει το ΕΜΠ , είμαι Τοπογράφος Μηχανικός. Σας διαβάζω τόση ώρα που λέτε για τους Πολιτικούς και χαμογελάω... πολύ σχετικά τα πράγματα στους Μηχανικούς...

Αλλά αποφάσισα να κάνω τώρα αυτό που πάντα ήθελα... Φιλολογία θέλω, και 2η επιλογή Αγγλική φιλολογία. Περιμένω τα Αγγλικά και τα Ιταλικά, αν δεν έχω γράψει καλά Αγγλικά θα βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα 18810 και θα βάλω Πολιτικούς Μηχανικούς.

 

Μπράβο συγχαρητήρια!Τό μόνο που έχω να πω εγώ είναι ότι αφου εσύ έχεις ένα παραπάνω επίπεδο και αφου έχεις βγάλει έναν τέτοιιο βαθμό δεν γίνεται να κοροίδευεις τους αλλους για τις επιλογές τους!Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ !καλή τυχη στην φοιτητική σου ζωή!!

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Έχω βγάλει το ΕΜΠ , είμαι Τοπογράφος Μηχανικός. Σας διαβάζω τόση ώρα που λέτε για τους Πολιτικούς και χαμογελάω... πολύ σχετικά τα πράγματα στους Μηχανικούς...

Αλλά αποφάσισα να κάνω τώρα αυτό που πάντα ήθελα... Φιλολογία θέλω, και 2η επιλογή Αγγλική φιλολογία. Περιμένω τα Αγγλικά και τα Ιταλικά, αν δεν έχω γράψει καλά Αγγλικά θα βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο!

 

Καλή τύχη...πες μας την αποψή σου για τους μηχανικούς....

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω βγάλει το ΕΜΠ , είμαι Τοπογράφος Μηχανικός. Σας διαβάζω τόση ώρα που λέτε για τους Πολιτικούς και χαμογελάω... πολύ σχετικά τα πράγματα στους Μηχανικούς...

Αλλά αποφάσισα να κάνω τώρα αυτό που πάντα ήθελα... Φιλολογία θέλω, και 2η επιλογή Αγγλική φιλολογία. Περιμένω τα Αγγλικά και τα Ιταλικά, αν δεν έχω γράψει καλά Αγγλικά θα βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο!

 

σου βγαζω το καπελο για αυτο που εκανες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.

Απλά ήθελα να δείξω πού χρειάζεται το απολυτήριο. Πολύς κόσμος επίσης, δίνει στην Τράπεζα με το απολυτήριο, μπαίνει και αφού τελειώσει το ΑΕΙ ή ΤΕΙ του αυξάνεται ο μισθός.

Τέλος πάντων υπάρχει κι αυτή η δυνατότητα.

 

ΕΙΔΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑΑΑΑ! Βγάλτε τα επιτέλους θα σκάσω!

 

 

κι εγω τα περιμενωωωω!!!μα αν ειναι δυνατον ειχαν πει οτι μεχρι τις 6 θα βγουν και ακομα τιποτα αντε κι εγω εχω πολυ αγωνια για τα σχεδια

Link to comment
Share on other sites

σου βγαζω το καπελο για αυτο που εκανες.:)

 

Όντως....από Πολυτεχνείο σε Φιλολογία είναι σπάνιο.Εγώ δεν θα μπορούσα πάντως.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα λόγια σας. Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο!

 

Οι μηχανικοί έχουν καλή ασφάλιση (τσμέδε) και ακόμα κι αν κάνεις άσχετη δουλειά είσαι ασφαλισμένος. Μπορείς να κάνεις δικό σου τεχνικό γραφείο ή να πας υπάλληλος. Σε δική σου δουλειά πρέπει να κάνεις ή να έχεις γνωριμίες. Καλύτερα τα πάνε στην επαρχία τα παιδιά που έχουν και κύκλο γνωστών. Αλλιώς βαράς μύγες γιατί υπάρχει ανταγωνισμός. Τους υπαλλήλους κατά κύριο λόγο τους **** στη δουλειά για 1000 περίπου ευρώ, μιλάμε για σκίσιμο, χωρίς κυριακές και τέτοια (προσωπική εμπειρία, και από γνωστούς). Οι νέοι μηχανικοί έχουν κυρίως αυτό το πρόβλημα.

Αλλιώς , δημόσιο, πολύ κυριλέ.

Αυτά ισχύουν για τους Τοπογράφους αλλά πάνω κάτω όλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Οι Τοπογράφοι χτίζουν μέχρι διώροφο, κάνουν υδραυλικές μελέτες , ασχολούνται με πολεοδομία, χωροταξία, συγκοινωνιακά έργα (δρόμοι) , αστρονομία, αεροφωτογραφίες και ασχολούνται επίσης κατεξοχήν με τα δορυφορικά συστήματα εντοπισμού GPS (έκανα στη διπλωματική μου).

Αλλά είναι λίγο σνόμπ στο ΕΜΠ.

Οι περισσότεροι έχουν γονείς μηχανικούς. Αυτοί βρήκαν γρήγορα δουλειά.

Αχ όταν μπήκα μας έλεγαν : <θα έχετε δουλειά αμέσως, θα είστε περιζήτητοι, είστε στο καλύτερο τμήμα... θα γίνει και το Κτηματολόγιο...> και τώρα οι μισοί συμφοιτητές ψάχνουν ακόμα... οι άλλοι μισοί κάνουν μεταπτυχιακό... λίγοι εργάζονται και πολλοί δεν έχουν τελειώσει ακόμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι......πράγματι επαρχία υπάρχει κίνηση.Το βλέπω από εμένα.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι οντως δυσκολα .και εγω δεν εκανα φροντηστηριο και ειχα να παρακολουθω και τη σχολη.ασε που αρχισα με τις πανελλαδικες και ακομα γραφω εξετασεις καθως εχω εξεταστικη.μιλαμε για πολυ ζορι....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι οντως δυσκολα .και εγω δεν εκανα φροντηστηριο και ειχα να παρακολουθω και τη σχολη.ασε που αρχισα με τις πανελλαδικες και ακομα γραφω εξετασεις καθως εχω εξεταστικη.μιλαμε για πολυ ζορι....

Γενικά είναι ζόρικες οι Πανελλήνιες και αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους όσους έδωσαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν εσυ κανεις χαρακτηρισμους για τους αλλους ειναι καλα?κατα γενικη ομολογια οι πολιτικοι σε σχεση με τους μηχανολογους και τους ημμυ ειναι αυτοι που δυσκολευονται να βρουν δουλεια,ακριβως για το λογο οτι δεν ειναι τοσο εξειδυκευμενοι οσο οι αλλοι.εσυ ο ιδιος το ειπες ετσι δεν ειναι?μαθε να ακους τους αλλους,δεν εχεις παντα εσυ δικιο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α καλααααα......αυτό το έχω γράψει εγώ:.Δεν λέψ ότι ΗΜΜΥ δεν θα βρούνε να δουλέψουνε..ίσα ίσα είναι περιζήτητοι σε προηγούμενο μήνυμα.Συγκρίνω με τους πολιτικούς και αυτά δεν τα λέω εγώ τα λένε άνθρωποι που ξέρουνε και μπορώ να στο αποδείξω κιόλας.Ο φίλος το λέει αυτό για κάτι άλλο.....σε άλλο θεμααααααααααααααααααααααααααααααααααα.....Και αυτό που είπες δεν το έχω πει πουθενα.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με έρευνες πάντα, οι πολιτικοί έχουν περισσότερη δουλειά σε σχέση με τους υπόλοιπους μηχανικούς και αυτό γιατί καλύπτουν ένα ευρύ φασμα...

 

Αυτό που λες alexis δεν ισχύει..."κατα γενικη ομολογια οι πολιτικοι σε σχεση με τους μηχανολογους και τους ημμυ ειναι αυτοι που δυσκολευονται να βρουν δουλεια,ακριβως για το λογο οτι δεν ειναι τοσο εξειδυκευμενοι οσο οι αλλοι"

με βάση τη λογική δεν βγάζει νόημα

 

Λοιπόν, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν βρίσκουν δουλειά οι άλλοι....αμαν πια!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είπα οτι ΗΜΜΥ δεν βρίσκουνε δουλεία.Το έχω γράψει ότι είναι πολυ περιζήτητοι.Ο καθένας ότι θέλει λέει εδώ.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με έρευνες πάντα, οι πολιτικοί έχουν περισσότερη δουλειά σε σχέση με τους υπόλοιπους μηχανικούς και αυτό γιατί καλύπτουν ένα ευρύ φασμα...

 

Αυτό που λες alexis δεν ισχύει..."κατα γενικη ομολογια οι πολιτικοι σε σχεση με τους μηχανολογους και τους ημμυ ειναι αυτοι που δυσκολευονται να βρουν δουλεια,ακριβως για το λογο οτι δεν ειναι τοσο εξειδυκευμενοι οσο οι αλλοι"

με βάση τη λογική δεν βγάζει νόημα

 

Λοιπόν, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν βρίσκουν δουλειά οι άλλοι....αμαν πια!

 

+1

 

αν και από πολιτικούς μηχανικούς βρίθει η κοινωνία πια... Πάντως αν καταφέρουν τελικά και πιάσουν δουλειά (και αυτό είναι θέμα γνωριμιών και πόσο κοινωνικός είναι κάποιος και λιγότερο γνώσεων) πληρώνονται πολύ καλύτερα από την πλειονότητα των άλλων μηχανικών.. Στους άλλους μηχανικούς το ελεύθερο επάγγελμα είναι αρκετά ως πολύ πιο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

+1

 

αν και από πολιτικούς μηχανικούς βρίθει η κοινωνία πια... Πάντως αν καταφέρουν τελικά και πιάσουν δουλειά (και αυτό είναι θέμα γνωριμιών και πόσο κοινωνικός είναι κάποιος και λιγότερο γνώσεων) πληρώνονται πολύ καλύτερα από την πλειονότητα των άλλων μηχανικών.. Στους άλλους μηχανικούς το ελεύθερο επάγγελμα είναι αρκετά ως πολύ πιο δύσκολο.

 

Όταν εγώ τα λέω μου λένε ότι υποβαθμίζω τους άλλους και την έχω δει(που να μην έλεγα οτι οι ΗΜΜΥ είναι και περιζήτητοι.)

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια, που σε ποια σχολη θεωρησε καλυτερος και μπορει να βρεις ευκολοτερα δουλεια ΗΜΜΥ ή στα αλλα πολυτεχνεια μηχανικων Υ/Η?

 

Ξερω οτι ειναι διαφορετικες σχολες αλλα εχεις απο οσο ξερω τα ιδια επαγγελματικα δικαωματα και εχω ακουσει οτι στην ΗΜΜΥ εχεις και δικαιωματα ηλεκτρολογου.

 

Ξερει μηπως καποιος να μου απαντηση?

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια,ντου ολοι στο Πολυτεχνειο,να μην εχει ζητηση η Ιατρικη,να πεσουν οι βασεις για να μπουμε (γενικοτερα) κ με καλη σειρα.:luck:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα, βρήκα το site με τα αποτελέσματα αλλά ζητάει κωδικό υποψηφίου. Έχω δυο νούμερα, έναν 3ψήφιο και έναν 6ψήφιο, αλλά το σύστημα ζητάει 8ψήφιο, τι βάζω?????

Το site είναι το http://www.ypepth.gr/efarmoges/epityxontes.php

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...