Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμείς δεν έχουμε βγάλει ακόμα την ύλη σε κανένα απ τα μαθήματα.

Ετοιμαζόμαστε βέβαια να τελειώσουμε μαθηματικά και φυσική μας μένει το φαινόμενο doppler..βρε παιδί μου πόσο ανέβηκε βιολογικό Αθηνών:mad:

aoua
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paideia mhn anxwneste einai oti to xeirotero pate me tous dikou sas rythmous ( oxi kafe kathe mera omws) kai na eiste sygentrwmenoi oso diavazete.

 

pragmati paidia o filos stefanos ehei apoluto dikio, ego na fantasteite apo to aghos mou evgala aspres trhihes :wacko: . pano apo ola loipon iremiste den hathike tipota, oloi ehoume kai tis epituhies kai tis apotuhies mas.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι τι άγχος θα περάσουμε.Είμαι ακόμη 1η λυκείου και έχουμε αρχίσει να το σκεφτόμαστε σοβαρά πολύ.Και το ένα χρειάζεται και το άλλο χρειάζεται,και βάζουν πολλά και είναι δύσκολα...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σήμερα ένας μαθηματικός μου έδειξε ένα πολύ δύσκολο ολοκλήρωμα, όποιος το λύσει είναι κορυφή! Την λύση θα την ανεβάσω αύριο στο glyk.co.nr

 

Να βρείτε το Ι:

 

http://glyk.kwikphp.com/forum/img/Maths/mimetex1.gif

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση:

 

Αν μια συναρτηση f ειναι μονο κοιλη στο R, και f'(1)=0, τοτε σημαινει οτι το f(1) ειναι και ολικο μεγιστο;;; :what:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση:

 

Αν μια συναρτηση f ειναι μονο κοιλη στο R, και f'(1)=0, τοτε σημαινει οτι το f(1) ειναι και ολικο μεγιστο;;; :what:

 

Ναι, λογικο δεν ειναι?

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Λογικο ειναι, απλα ρωτησα μηπως μπορει να υπαρξουν κ αλλα σημεια με 1η παραγωγο =0

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Λογικο ειναι, απλα ρωτησα μηπως μπορει να υπαρξουν κ αλλα σημεια με 1η παραγωγο =0

 

Οχι δεν μπορει. Η f"(x)<0 αρα η f'(x) γνησιως φθινουσα στο R επομενως η f'(x)=0 εχει μονο μια ριζα το x=1

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Katarxas xeretw ka8e ipopsifio ma8iti-tria pou exi skopo na perasi auto to vasano!!!as ksekinisw me to diko m problem,to opoio einai to pou 8a perasw.exw dialeksi to ma8ima tis oikonomias kai nomizw mono apo 5 pedio 8a dw prokopi.ti sxoles borw na vrw eki girw sto 15 kai katw??(pefti poli diavasma ase)...fisika i esxati lisi einai i sxoli astifilakwn gia mena, oxi oti exw provlima me auto alla den mou paei i stoli,pws na to kanoume.:help: :help:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια πολυ κρισιμη αποφαση για τη ζωη σου και δεν νομιζω οτι θα επρεπε να σε επηρεασουμε εμεις για αυτο. Το σημαντικο δεν ειναι να περασεις σε μια καλη σχολη αλλα σε μια που θα σου αρεσει και θα τη κανεις για πολλα χρονια. Επειδη ειναι νωρις ακομα, με λιγη προσπαθεια ειδικα στο ΑΟΘ μπορεις να πετυχεις , αμα σου αρεσει ,φυσικα ,οικονομικες σχολες με καλο αντικρισμα οι οποιες κυμαινονται στο 16. Επισης με αγγλικα μπορεις να παρεις επιπλεον βαθμους για τις ναυτιλιακές σπουδες (οικονομικα και αυτη) του Πειραια που μετρανε το ΑΟΘ και τα Αγγλικα. Αλλα πανω απολα να επιλεξεις σχολη που γουσταρεις;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζε εσύ όσο το δυνατόν περισσότερο και όταν έρθει η ώρα του μηχανογραφικού και έχουν βγει τα μόρια, τα ξαναλέμε.

Πέρνα Οικονομικό ΣΣΑΣ... μπορείς;;; :p

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζε εσύ όσο το δυνατόν περισσότερο και όταν έρθει η ώρα του μηχανογραφικού και έχουν βγει τα μόρια, τα ξαναλέμε.

Πέρνα Οικονομικό ΣΣΑΣ... μπορείς;;; :p

 

Εγω εκει λεω αλλα ειναι ποοοοοοοοοοοοοοοολυ δυσκολο ρε παιδια...... Του χρονου δινω αλλα σκεφτομαι!!!;)

 

Οπως ειπε και ο Phaethon αυτη ειναι μια αποφαση πολυ σημαντικη!!!

Αφου εχεις μια κλιση στα οικονομικα, δες κατι που σε ενδιαφερει και θα σου εξασφαλισει οσο πιο γρηγορα δουλεια!!!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

καλη ερωτηση..αλλα η απαντηση ειναι να κανεις αυτο που πραγματικα σου αρεσει κ οχι τι ειναι καλο..με τις εκθεσεις που εχεις κανει δεν σε βοηθησαν καθολου?τοσα θεματα υπαρχουν για την εργασια..:)

ειχε και φιλος μου παρομοιο ερωτημα..εγραψε 18.800 νομιζω..και 2 λεπτα πριν το μηχανογραφικο αποφασισε να δηλωσει μηχανικος υπολογιστων..παντως δεν νομιζω οτι ειναι κ οτι καλυτερο αυτο..βεβαια γραψε οσο πιο καλα μπορεις και μετα βλεπεις..

Link to comment
Share on other sites

sorry κιόλας αλλά ρωτάς ένα σωρό άσχετους να σου δείξουν προς τα που θα βαθήσεις για την υπόλοιπη ζωή? αυτή είναι δική σου απόφαση και θα την πάρεις εσύ!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Ότι και αν κάνεις, πριν συμπληρώσεις μηχανογραφικό, πρόσεχε τα ακόλουθα:

 

Να δηλώσεις σε επαρχιακή πόλη αν είναι εύκολο και κυρίως μακριά από τους δικούς σου για να περάσεις καλά. Στις μικρές πόλεις με τα μικρά πανεπιστήμια είναι εύκολο να κάνεις κονέ με καθηγητές γραμματείες και ότι άλλο θα χρειαστείς για να εξυπηρετηθείς άμεσα. Θα τελειώσεις γρήγορα γτ θα χρωστάς λίγα μαθήματα.. Γενικά θα είσαι άρχοντας

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ότι και αν κάνεις, πριν συμπληρώσεις μηχανογραφικό, πρόσεχε τα ακόλουθα:

 

Να δηλώσεις σε επαρχιακή πόλη αν είναι εύκολο και κυρίως μακριά από τους δικούς σου για να περάσεις καλά. Στις μικρές πόλεις με τα μικρά πανεπιστήμια είναι εύκολο να κάνεις κονέ με καθηγητές γραμματείες και ότι άλλο θα χρειαστείς για να εξυπηρετηθείς άμεσα. Θα τελειώσεις γρήγορα γτ θα χρωστάς λίγα μαθήματα.. Γενικά θα είσαι άρχοντας

Και μετα θα παλευεις μια ζωη να βρεις δουλεια!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και μετα θα παλευεις μια ζωη να βρεις δουλεια!:mad:

Σωστά!

 

Να δηλώσεις σε σχολή που ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ πραγματικά..

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ότι και αν κάνεις, πριν συμπληρώσεις μηχανογραφικό, πρόσεχε τα ακόλουθα:

 

Να δηλώσεις σε επαρχιακή πόλη αν είναι εύκολο και κυρίως μακριά από τους δικούς σου για να περάσεις καλά. Στις μικρές πόλεις με τα μικρά πανεπιστήμια είναι εύκολο να κάνεις κονέ με καθηγητές γραμματείες και ότι άλλο θα χρειαστείς για να εξυπηρετηθείς άμεσα. Θα τελειώσεις γρήγορα γτ θα χρωστάς λίγα μαθήματα.. Γενικά θα είσαι άρχοντας

 

Δεν νομίζω πως ισχύει αυτό που λες, τουλάχιστον όχι σε όλα τα τμήματα της περιφέρειας.Γενικά είναι μια λανθασμένη αντίληψη που έχουν όσοι σπουδάζουν Αθήνα -Θεσ/νίκη!Αυτό που ισχύει είναι ότι αν φερθείς έξυπνα θα σε θυμούνται (χωρίς να σημαίνει τπτ αυτό όσο είσαι στο προπτυχιακό) κάποιοι καθηγητές.Αυτό με τις γραμματείες σε κάποιες περιπτώσεις όντως ισχύει.

Πάντα φιλικά:)

 

@ΤΙΕST: Διάλεξε αυτό που θα σου άρεζε να κάνεις και μην περιμένεις να σου πουν άσχετοι στο φόρουμ(βαζω και μένα μέσα) με τι θα ασχοληθείς όλη σου τη ζωή!Κάνε αν θες και ένα τεστ σε κάποιο ΚΕΣΥΠ και ίσως να βρεις κάτι που θα σε ενδιαφέρει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως ισχύει αυτό που λες, τουλάχιστον όχι σε όλα τα τμήματα της περιφέρειας.Γενικά είναι μια λανθασμένη αντίληψη που έχουν όσοι σπουδάζουν Αθήνα -Θεσ/νίκη!Αυτό που ισχύει είναι ότι αν φερθείς έξυπνα θα σε θυμούνται (χωρίς να σημαίνει τπτ αυτό όσο είσαι στο προπτυχιακό) κάποιοι καθηγητές.Αυτό με τις γραμματείες σε κάποιες περιπτώσεις όντως ισχύει.

Πάντα φιλικά:)

 

@ΤΙΕST: Διάλεξε αυτό που θα σου άρεζε να κάνεις και μην περιμένεις να σου πουν άσχετοι στο φόρουμ(βαζω και μένα μέσα) με τι θα ασχοληθείς όλη σου τη ζωή!Κάνε αν θες και ένα τεστ σε κάποιο ΚΕΣΥΠ και ίσως να βρεις κάτι που θα σε ενδιαφέρει!

 

 

Σωστος!!!!!!!!! Και εγω απο το ΚΕΣΥΠ στο Αιγαλεω αποφασισα σε ποια σχολη θα παω. Ειναι φοβεροι εκει, και βοηθανε αφανταστα να καταλαβεις τι πραγματικα θελεις, ασε που ειναι και δωρεαν;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστος!!!!!!!!! Και εγω απο το ΚΕΣΥΠ στο Αιγαλεω αποφασισα σε ποια σχολη θα παω. Ειναι φοβεροι εκει, και βοηθανε αφανταστα να καταλαβεις τι πραγματικα θελεις, ασε που ειναι και δωρεαν;) ;) ;)

 

Και γω από το ΚΕΣΥΠ Σερρών.:) Αυτός είναι ο ρόλος τους!

Link to comment
Share on other sites

Katarxas xeretw ka8e ipopsifio ma8iti-tria pou exi skopo na perasi auto to vasano!!!as ksekinisw me to diko m problem,to opoio einai to pou 8a perasw.exw dialeksi to ma8ima tis oikonomias kai nomizw mono apo 5 pedio 8a dw prokopi.ti sxoles borw na vrw eki girw sto 15 kai katw??(pefti poli diavasma ase)...fisika i esxati lisi einai i sxoli astifilakwn gia mena, oxi oti exw provlima me auto alla den mou paei i stoli,pws na to kanoume.:help: :help:

 

Κατάρχας μην αγχωνεσαι.Και εγω πριν 2 χρονια ημουν στη θεση σου.Και εγω ειχα παρει το συγκεκριμενο μαθημα,και εβγαλα 13853 μορια στο 5ο πεδιο.Βεβαια εδινα με το προηγουμενο συστημα.Δλδ εδωσα και β λυκειου εξετασεις.Τελως παντων,δηλωσα τει Αθηνας και μπηκα με τη μια.Βεβαια ειμαι και απο Αθηνα.Εξαρταται και απο που εισαι,δλδ που μενεις,αν θελεις να φυγεις απο εκει που εισαι,και πολλα αλλα κριτηρια.Βεβαια τα κριτηρια του καθενος ειναι διαφορετικα.Αν θελεις να ασχοληθεις με οικονομικα,τοτε μπορεις να επιλεξεις οικονομικη σχολη,επισης μπορεις και σε πανεπιστημιο να μπεις οπως π.χ.,Παντειο.Ο αδερφος μου μπηκε εκει και ειχε βγαλει αν δεν κανω λαθος γυρω στο 16.ΑΝ πεσουν οι βασεις μπαινεις σιγουρα,και σε αλλες σχολες ειτε ΑΕΙ ειτε ΤΕΙ.Αναλογα δλδ με το που θα κυμανθουν οι βασεις και αναλογα με το πως θα πας και εσυ.εΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,να περασεις αυτο το πραγματικα δυσκολο σκοπελο,και μετα ολα θα ειναι μια αναμηση εχοντας πετυχει το στοχο σου.Μενεις επαρχια??:rolleyes: :rolleyes:Επισης εχεις τη δυνατοτητα να συμβουλευτεις τους καθηγητες του σχολειου σου,του φροντιστηριου που πηγαινεις και αλλων φορεων που ασχολουνται με θεματα επαγγελματικου προσανατολισμου.

Link to comment
Share on other sites

Πότε κάνουν τα μηχανογραφικά για ΤΕΕ? Άκουσα για 19 - 30 μαρτίου, αληθεύει?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα πήραμε την Παρασκευή.Εγώ προσωπικά το παραδίδω την Δευτέρα οπότε βγάλε τα συμπεράσματά σου...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...