Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω ξερω ακομα οτι γονεις στελνουνε πιτες και κουτια με φετες απο τα χωρια, οταν ξερουν που εχουν παει τα γραπτα και εχουν καποιο γνωστο στο εξεταστικο κεντρο... ειναι καποιοι αρμοδιοι που εχουν προσβαση στους βαθμους... εδω μαθαινανε τα θεματα μιση ωρα μετα απο εμας και δεν θα μαθουν τους βαθμους?!

 

Ακραίες και μεμονωμένες περιπτώσεις καλό είναι να μη γενικεύονται και γίνονται χαρακτηριστικά ενός ευρύτερου συνόλου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΕΣΥ!!

 

μάλλον για εσένα λέει...Εγώ δεν είπα κτ αντίθετο από τον usak.Έτσι νομίζω τουλάχιστον...Είναι και 1 τα χαράματα..

Link to comment
Share on other sites

μάλλον για εσένα λέει...Εγώ δεν είπα κτ αντίθετο από τον usak.Έτσι νομίζω τουλάχιστον...Είναι και 1 τα χαράματα..

 

οχι ρε για σενα λεει

αφου λεει "ουτε ΚΑΝ βαθμο πανεπιστημιου" που σημαινει οτι αν δεν κοιτανε βαθμο πτυχιου ειναι δυνατον να τους νοιαζει το απολυτηριο λυκειου?!

Link to comment
Share on other sites

Ο βαθμός απολύτηριου είναι σημαντικός και για να κάνεις κάποιο μεταπτυχιακό.Και μη μου πεις φίλε μου πως είναι κι αυτό σαχλαμάρα.Τα πανεπιστήμια του εξωτερικου δίνουν μεγάλη σημασία στο απόλυτήριο.Μάλιστα η προσοχή τους επικεντρώνεται σε μαθήματα όπως η Κοινωνιολογία , τα Αρχαία κλπ

 

Μάλλον τα εχεις μπερδεψει λιγο τα πράγματα. Για να κανεις μεταπτυχιακό στο εξωτερικό δεν τους ενδιαφέρει το απολυτήριο του λυκειου. Αν θες μπορω να σου πω μερικα πραγματα που συνήθως αυτοι κοιτάνε:

 

1)Καλοί βαθμοί στο πανεπιστήμιο

2)Καλές συστατικές

3)Δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά - συνέδρια

4)Να γράψει ένα δομημένο βιογραφικό και ένα σωστό statement of purpose

5)Αποδεκτός βαθμός στο TOEFL αν πρόκειται να πας σε αγγλόφωνο πανεπιστήμιο

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

οχι, κανεις λαθος. Για να κανεις μεταπτυχιακό πολλες φορες δεν κοιτάνε καν τον βαθμό που έβγαλες στο πανεπιστήμιο...

 

Ενταξη ίσως υπερβαλω λιγο, πρεπει να εχεις οπωσδήποτε ενα καλο βαθμο πτυχίου αλλά προτεραιότητα έχουν τα 2)-5) απο αυτα που έγραψα...

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ενταξη ίσως υπερβαλω λιγο, πρεπει να εχεις οπωσδήποτε ενα καλο βαθμο πτυχίου αλλά προτεραιότητα έχουν τα 2)-5) απο αυτα που έγραψα...

 

για το 5 διαφωνω... ΚΑΘΕΤΑ... υπαρχουν παιδια που σπουδαζουν αγγλια και μαλιστα αποφοιτουν χωρις να εχουν ουτε LOWER ...δεν υπερβαλω... εχω ΑΛΗΘΙΝΑ παραδειγματα και οχι ενα η δυο παιδια...

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να δούμε την βαθμολογία μας (που γράψαμε στις πανελλ) μέσω internet?
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να δούμε την βαθμολογία μας (που γράψαμε στις πανελλ) μέσω internet?

 

Από ότι μου είπε ένας γνωστός, από τότε που καταργήθηκαν οι δέσμες, δεν έχεις την δυνατότητα να δεις βαθμολογία μέσω internet. Θα ανακοινώσουν μόνο τις βάσεις στο http://www.ypepth.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποπο παιδια βλεπω οτι ισως και η ενταση ανεβηκε καπως , ισως και η αγωνια...

Επειδη ειδα παλι κατι περι των βασεων , δεν μπορω να καταλαβω το εξης : απο που και ως που θα ανεβουν ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ οι βασεις.Μα οι ιδιες εφημεριδες που λενε αυτα τα πραγματα στα στατιστικα τους δειχνουν οτι αυτοι που ειναι κατω απο την βαση ειναι σχεδον ιδιοι , αυτοι που εγραψαν υπο την βαση στα ΜΑΘ τεχνολογικης ειναι και παλι 70% ενω οι αριστοι 2% , αυτοι που γραψανε μαθ γενικης εκει που ηταν περισυ γυρω στο 27% φετος ειναι 30% (ποπο τρομερη αλαγη ε ολες οι σχολες +500000 μορια!) και οι αριστοι ισως ειναι ελαφρως λιγοτεροι!ΗΡΕΜΙΑ και εγω εχω ΤΕΡΑΣΤΙΑ αγωνια για το θεμα ανοδου/καθοδου οπως επισης ΚΑΙ για την βαθμολογια μου (αλλωστε εχω εκφρασει αυτο το συναισθημα ΟΥΚ ολιγες φορες) αλλα εαν συνεχισω να το σκεφτομαι ε , δεν θα αντεξω στο τελος θα νομιζω οτι εχω βγαλει 10 ενω δεν ειναι ετσι!

 

ΥΓ : Υπομονη λοιπον , λιγο χαλαρωμα , και μην κολαει το μυαλο σας συνεχως στα στατιστικα στοιχεια , στην ημερομηνια της βαθμολογιας κτλ κτλ...Οτι εγραψε ο καθενας το εγραψε , τελειωσε , απο εκει και περα ας ελπιζει οτι τα πηγε καλα ή τουλαχιστον ας ελπιζει οτι εγραψε οσα του λενε οι καθηγητες.....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα εχεις μπερδεψει λιγο τα πράγματα. Για να κανεις μεταπτυχιακό στο εξωτερικό δεν τους ενδιαφέρει το απολυτήριο του λυκειου. Αν θες μπορω να σου πω μερικα πραγματα που συνήθως αυτοι κοιτάνε:

 

1)Καλοί βαθμοί στο πανεπιστήμιο

2)Καλές συστατικές

3)Δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά - συνέδρια

4)Να γράψει ένα δομημένο βιογραφικό και ένα σωστό statement of purpose

5)Αποδεκτός βαθμός στο TOEFL αν πρόκειται να πας σε αγγλόφωνο πανεπιστήμιο

 

Καλά , εγώ πιστεύω ότι μετράει...Και μου το έχουν πει και αρκετοί που ασχολούνται με αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Για ιστορία γενικής έχουμε,

 

Εξωτερική πολιτική το 821

Μακεδονικό Αγώνα

1ο Παγκόσμιο

2ο παγκόσμιο

Κατοχή Εθνική αντίσταση.

 

Θεωρητικοί τι είναι Sos; Εγώ λέω το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο, για τις βασεις στην ιατρικη τι λετε να γινει ? ελπιζω να μην ανεβουν πολυ .

 

προσωπικα πιστευω θα μεινουν ιδιες... ευκολα θεματα, αλλα δυσκολη χημεια, και επιπλεον λιγοτεροι υποψηφιοι θετικης (αρα ισως και μικροτερη ζητηση στην ιατρικη)...

Link to comment
Share on other sites

Α , επιμένετε για τις βάσεις .... οκ

 

 

Για πείτε.. πόσο περιμένετε να έχετε γράψει στα μαθήματα που δώσατε πανελλαδικά;

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα για να γράψεις πάνω από την βάση, δύσκολα για το άριστα. Επομένως οι υψηλόβαθμες σχολές(Ιατρική, ΗΜΜΥ κτλ) θα παραμείνουν στο ίδιο επίπεδο με πέρυσι...

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Για ιστορία γενικής έχουμε,

 

Εξωτερική πολιτική το 821

Μακεδονικό Αγώνα

1ο Παγκόσμιο

2ο παγκόσμιο

Κατοχή Εθνική αντίσταση.

 

Θεωρητικοί τι είναι Sos; Εγώ λέω το πρώτο.

 

Αφού σας βάλανε μόνο αυτά τα λίγα , διάβασέ τα όλα...Δεν υπάρχει λόγος για μαντεψιές...

Link to comment
Share on other sites

"Σε σύγκριση με πέρυσι, μειώθηκε το ποσοστό των υποψηφίων που συγκέντρωσε υψηλές βαθμολογίες στα δύο βασικά μαθήματα (Βιολογία και Χημεία) και έτσι οι βάσεις εισαγωγής στις Ιατρικές πιέζονται προς τα κάτω." (απο την Ημερησια)...

 

αυτο παει για τον andreas_dim... ετσι για σπασιμο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εγω που θελω να συνδιασω Πληροφορικη κ Τηλεπικοινωνιες, αλλα πρεπει να χω γραψει γυρω στα 17000 μορια(δλδ δεν πιανω ηλεκτρολογων μηχανικων), ποιες σχολες υπαρχουν για την περιπτωση μου;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...