Jump to content

iGO 2006


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ξεφεύγουμε απο το θεμα μας. Σε αυτό το thread μιλάμε για την προσπάθεια που κανουμε ώστε να κυκλοφορησει το Igo με τους χαρτες της Ngi. Eχω δοκιμάσει, εκτος απο το destinator και το igo, και το papago και το Tom Tom. Eξακολουθώ να πιστευω πως το igo είναι το καλύτερο και εμφανισιακά, και πιστευω και λειτουργικά, με τους κατάλληλους χαρτες φυσικά.

Και να μην γελιομαστε κιόλας. Οσοι δεν έχουν πληρώσει για να αποκτήσουν το Destinator, κατα 99% το ίδιο θα κάνουν και με το Igo.

Και σιγουρα θα θέλει πολύ παραπάνω απο 10 ώρες για να γίνει η μετατροπή του χάρτη, μην λέμε και ότι θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας παραθέτω το νεότερο αρχείο που έφτιαξα με τα ελληνικά για το iGO και περιέχει πολύ περισσότερες βελτιώσεις. Απλά το αντικαθιστάται με το ήδη υπάρχων αρχείο στο directory \iGO\Lang\

 

http://rapidshare.de/files/30782511/GREEK.ZIP

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει το iGO? Είναι από τα πλέον υποσχόμενα και γρηγορότερα αναπτυσσόμενα προγράμματα.

 

 

Το δουλευω εδω και 3 μερες και αυτο που εχω να πω ειναι οτι με σωστους χαρτες και μικροεπεμβασεις/διορθωσεις στα Ελληνικα του, το προγραμμα θα σκοτωνει. Το χρησιμοποιησα στην παραλιακη καθοδον προς βραδινη εξοδο και πραγματικα περα απο την απεικονηση που ειναι εκπληκτικη εντυπωσιαστικα απο την ταχυτητα ανανεωσης του στιγματος μου στον χαρτη. Ηταν πολλαπλασιες φορες γρηγοροτερη απο το Destinator. Επισης ολο το προγραμμα μοιαζει πολυ ελαφρυ γι' αυτα που κανει δειγμα προηγμενου προγραμματισμου. Ειδικα ο χαρτης μετακινειται με τον κερσορα με πολυ smooth τροπο κανοντας την ανανεωση στο Destinator να μοιαζει αργη. Επιπροσθετως εχει φοβερες ρυθμισεις που σου επιτρεπουν να παραμετροποιησεις σχεδον οποια πτυχη λειτουργιας επιθυμεις. Αν το iGO συγχρονιστει με τους χαρτες της NGi, θα εχουμε ενα πολυ δυνατο πακετο πλοηγησης. Ας κρατησουμε χαμηλους τονους εως οτου εχουμε καποια νεοτερη εξελιξη.

Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

ομολογω οτι δεν το χω δουλεψει.....δουλευω ομως το τομ τομ...

και αναρωτιεμαι μηπως ειναι προτιμοτερο...

 

Η Τομ Τομ εκλεισε την πορτα οταν προσεγγιστηκε απο την NGi. Βλεπεις υπαρχουν πολλοι που προτιμουν τα σπασμενα και οι εταιριες δεν μας υπολογιζουν. Αλλα ας μην ξεφευγουμε.

Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Άντε, μακάρι να συνεργαστούν και να ωφεληθούμε όλοι (και οι εταιρείες & εμείς)! :)

 

Εξάλλου δεν λέμε κανένα ψέμα, όποιος θέλει να πουλήσει λογισμικό πλοήγησης στην Ελλάδα χρειάζεται (φυσικά) πλήρεις χάρτες και η NGI έχει σημαντικό προβάδισμα και (μέχρι στιγμής) μονοπωλεί σε αυτόν τον τομέα! :)

Link to comment
Share on other sites

Η Τομ Τομ εκλεισε την πορτα οταν προσεγγιστηκε απο την NGi. Βλεπεις υπαρχουν πολλοι που προτιμουν τα σπασμενα και οι εταιριες δεν μας υπολογιζουν. Αλλα ας μην ξεφευγουμε.

 

Το αγοραστικό κοινό κυρίως περιλαμβάνει τους ευρωπαίους τουρίστες που αγοράζουν τα προγράμματα αυτά με τη μορφή πακέτου.

 

Οι χρήστες που θα αγοράσουν το πρόγραμμα ή θα το προμηθευτούν σπασμένο και θα καθήσουν να ασχοληθούν με την εγκατάσταση και παραμετροποίηση δεν είναι παραπάνω από τα 30-50 άτομα που γράφουν στα δύο φόρα.

Link to comment
Share on other sites

Το αγοραστικό κοινό κυρίως περιλαμβάνει τους ευρωπαίους τουρίστες που αγοράζουν τα προγράμματα αυτά με τη μορφή πακέτου.

 

Οι χρήστες που θα αγοράσουν το πρόγραμμα ή θα το προμηθευτούν σπασμένο και θα καθήσουν να ασχοληθούν με την εγκατάσταση και παραμετροποίηση δεν είναι παραπάνω από τα 30-50 άτομα που γράφουν στα δύο φόρα.

 

Προφανως δεν ξερεις την αγορα. Τα πραγματα δεν ειναι καθολου ετσι αλλα δεν ειναι το θεμα μας αυτο εδω στο thread.

Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανε την πρώτη μου πλοήγηση και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Το interface καταπληκτικό.

Η κίνηση του δείκτη γίνεται πολύ ομαλά καθώς και το zoom στους δρόμους, ανάλογα με την ταχύτητα.

Εντυπωσιακό μέσα στην πόλη.

Ο χειρισμός του γίνεται πολύ εύκολα με το δάχτυλο και όλα είναι πολύ εύκολα προσβάσιμα, χωρίς να ψάχνεσαι σε ρυθμίσεις.

Δεν έχανε πουθενά το στίγμα, αλλά όταν σταματούσα στα φανάρια με έδειχνε κάποιες φορές σε διπλανούς δρόμους και μου γύριζε τον χάρτη. Όταν το αυτοκίνητο ξεκινούσε με έβαζε πάλι στην πορεία μου.

Θα κάνω κι'αλλες δοκιμές γιατί έχει πολλά να ανακαλύψει κάποιος.

 

Για τον χάρτη δε χρειάζεται να πω τίποτα. Εϊναι απλά ικανοποιητικός για θεσ/νίκη, αλλά σε πολλούς δρόμους δεν έχει οδούς και γενικά υπάρχουν διάφορα μπερδέματα.

Link to comment
Share on other sites

johner καλημερα

μηπως γινεται να μου υποδειξεις τον τροπο να "προμηθευτω " το igo 2006 με τους χαρτες του ?

θα το εκτιμησω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για τον χάρτη δε χρειάζεται να πω τίποτα. Εϊναι απλά ικανοποιητικός για θεσ/νίκη, αλλά σε πολλούς δρόμους δεν έχει οδούς και γενικά υπάρχουν διάφορα μπερδέματα.

Στην Αθηνα δε, κανει 3πλασιο χρονο να βρει σημα και βαλε απο το Dest.

Οι δε χαρτες...:rolleyes:

 

Παντως ειναι τρομερα ποιοτικο και με πολλες ρυθμισεις.

Απλα πασχει στους χαρτες.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Στην Αθηνα δε, κανει 3πλασιο χρονο να βρει σημα και βαλε απο το Dest.

Οι δε χαρτες...:rolleyes:

 

Παντως ειναι τρομερα ποιοτικο και με πολλες ρυθμισεις.

Απλα πασχει στους χαρτες.

 

Απο χαρτες θα πασχει ωσπου να τα βρουν με την NGI. Αλλα εμενα το iGo βρισκει σημα πολυ πιο γρηγορα απο το Destinator.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ασχοληθει κανενας με αυτο;

 

http://www.papago.gr/index.asp?mod=articles&id=83

 

Πειτε μου τη γνωμη σας.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ασχοληθει κανενας με αυτο;

 

http://www.papago.gr/index.asp?mod=articles&id=83

 

Πειτε μου τη γνωμη σας.

 

Άδικα σπαταλάς το χρόνο σου φίλε..

 

Η μόνη λύση είναι Dest. με χάρτη NGI.

 

Όσο για το κορυφαίο πρόγραμμα πλοήγησης: iGO!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ασχοληθει κανενας με αυτο;

 

http://www.papago.gr/index.asp?mod=articles&id=83

 

Πειτε μου τη γνωμη σας.

έχει κάποιες δυνατότητες

που δεν έχει το destinator,γίνεται μια

φιλότιμη προσπάθεια στους χάρτες ελλάδας αλλά σε σχέση με την ngi έχουν πολύ δρόμο ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασε κανένας τα βελτιωμένα ελληνικά που έφτιαξα; Ακούω γνώμες!

 

Φυσικά και τα δοκιμάσαμε και πρέπει να πω πως έκανες πάρα πολύ καλή δουλειά

Όταν το είχα γυρίσει παλιότερα στα Ελληνικά, είχα φρικάρει και το είχα γυρίσει ξανά στα Αγγλικά

 

Τώρα με το δικό σου πακετάκι, το έχω μόνιμα στα Ελληνικά :up:

 

Thanxs :) :respect:

 

(εν καιρώ και οι παρατηρήσεις – προτάσεις)

Link to comment
Share on other sites

παρτε και ενα review απο τον Arne:

http://www.theunwired.net/?itemid=3294#article

Που είσαι χαμένος ρε Πάναρε! Χρόνια και ζαμάνια ρε φίλε!!! Τι avatar είναι τούτο πάλι; Στα κυριλέ πήγες τώρα; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το igo, αλλά δεν ξέρω μέσα σε ποιό αρχείο να εγκαταστήσω τον ελληνικό χάρτη.

 

 

Θα φτιαξεις ενα φακελο "maps" και θα τον βαλεις εκει.;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω το νεότερο αρχείο που έφτιαξα με τα ελληνικά για το iGO και περιέχει πολύ περισσότερες βελτιώσεις. Απλά το αντικαθιστάται με το ήδη υπάρχων αρχείο στο directory \iGO\Lang\

 

http://rapidshare.de/files/30782511/GREEK.ZIP

 

Αντικατέστησα το υπάρχον με το greek.zip που έφτιαξες αλλά δεν μου εμφανίζει τώρα την ελληνική φωνή

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για το πρόγραμμα ας μου στείλει pm. Aπαντώ σε όλα!:D

εχω φορτωσει τους πινακες αλλα μου εμφανιζουν 'RIP' και δεν ανοιγουν αναφερομε στους πινακες της χωρας μας και τις ομορες χωρες .

δωστε τα φωτα σας

ευχαριστω

Στελιος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...