Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστευω οτι όλες οι εταιρίες σε μια προσπάθεια να βγάλουν κάτι ανταγωνιστικό τα βρήκαν σκούρα καθώς οι απαιτήσεις τις κατεβαλαν.....

 

Παρ'ολα αυτά αξίζει να στηρίξουμε τις εταιρίες αυτές(Symbian Series)....εκτος αν θέλουμε να βλέπουμε τη microsoft να κυριαρχεί και στα κινητα....

 

Οκ η ΣΕ δεν έχει τον προυπολογισμό κ τους προγραμματιστές της microsoft παρ'ολο που το λογισμικό είναι εξίσου πολύπλοκο με της 2ης....

 

Sealover πραγματικά δεν καταλαβαίνω την λογική σου.

Καταλαβαίνω την ανάγκη κάποιου που πήρε ένα κινητό να στηρίξει την απόφασή του αυτή αλλά πέρα από αυτό βρισκω την σκέψη σου παργματικά "παράξενη".

Είμαστε πελάτες και δεν είμαστε μέτοχοι των εταιρειών. Και ούτε είμαστε φανατισμένοι οπαδοί ομάδων (εταρειών). Εχουμε ποδοσφαιροποιήσει τον χώρο των κινητών, και υπάρχουν πλέον ο Θεός και οι μισητοί αντίπαλοι. Αυτό το βλέπω πολύ συχνά εδώ μέσα και μόνο υγειές δεν είναι αλλά δεν βοηθάει και κανέναν, ιδίως εμάς του πελάτες.

 

Είμαι πελάτης, τα σκάω χοντρά και θα αποφασίσω τι θα πάρω ανάλογα με τι χρειάζομαι, τι ενναλακτικές επιλογές έχω. Θα πάρω τώρα Nokia, μετά SE και γιατί όχι WM εάν είναι αυτό που με καλύπτει και αξίζει και τα λεφτά που θα δώσω.

Αν μένω κολλημένος σε μια εταιρεία και αγοράζω ότι βγάζει επειδή είναι η εταιρεία Θεος αυτό δεν βοηθάει τον υγιή ανταγωνισμό, αρά και εμένα τον πελάτη. Ισα ισα που τους δίνει πάτημα να συνεχίζουν την ίδια πολιτική και τελικά εγώ να είμαι το κορόϊδο.

 

Και σαν πελάτης δεν με νοιάζουν τα εσωτερικά ή εταιρικά ή ψυχολογικά προβλήματα της κάθε εταιρείας. Πληρώνω και θέλω να πάρω αυτό που πληρώνω. Αν τα WM καταφέρνουν να μου δώσουν αυτά που θέλω γιατί θα πρέπει να πληρώσω ένα κάρο λεφτά για να στηρίξω το symbian?

 

Δεν γράφω συχνά στο forum παρόλου παρακολουθώ αρκετά θέματα.

Συγχωρείστε μου την πολυλογία, και το λίγο εκτός θέματος, αλλά διαβάζοντας από καιρο τα forum έχω αγανακτίσει πια. Σε λιγο θα φτάσουμε στο σημείο να κατεβαίνουμε στο κέντρο σε ομάδες με μπλούζες SΕ Nokia, QTEK κλπ. και να κυνηγιόμαστε με καδρόνια.

 

Μήπως οι εταιρείες παίζουνε παιχνίδι στην πλάτη μας? Και μήπως κάποιοι του βοηθάμε κιόλας?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, και καλος πολιτης αρχοντα μπαμπιρ!

Δυστυχως απεχω απο το αγαπητο φορουμ λιγο καιρο τωρα και ο λογος ειναι οτι αλλαξα το πρωτευον κινητο μου Π990 με το δευτερευον πλην ομως αφανταστα μικρο και βολικο Σαμσουνγκ Π300, ελπιζω προσωρινα. Εχω ενοχληθει αφανταστα απο την ασυδοσια/αδιαφορια της ΣΕ και την ανυπαρκτη πολιτικη της σχετικα με το κορυφαιο της μοντελο, και κατ'επεκταση τον ανυπαρκτο σεβασμο προς ολου εμας τους λατρεις της σειρας Π.

 

Δυστυχως η ΣΕ με εχει ωθησει να εξεταζω σοβαρα το ενδεχομενο διαφορετικης επιλογης κινητου παρομοιων χαρακτηριστικων στο κοντινο μελλον. Η μαρκα μου ειναι αδιαφορη εφ'οσον μου το κινητο μου παρεχει απροσκοπτη λειτουργια, λιγα προβληματα, πολλες εφαρμογες και καινοτομα χαρακτηριστικα. Κατι σαν το π800 η ακομα και το π900 στην εποχη τους δηλαδη που τα ειχαμε λατρεψει.

 

Κλεινοντας, υπαρχουν 2-3 εταιρειες/μαρκες κινητων που εχω εντοπισει και περιμενω την καινουρια Cebit οπως και τυχον απροοπτο αλλαγης πλευσης της Σονυ Ερικσον για να πραξω αναλογα. Ελπιζω εστω και τελευταια στιγμη να αλλαξω γνωμη γιατι ειναι κριμα μετα απο 15 περιπου χρονια (τοτε μονο Ερικσον) να αλλαξω μαρκα του βασικου μου κινητου. Πραγματικα κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Το Ρ990 είναι μια πολύ προχωρημένη συσκευή και τέτοιες συσκευές χρειάζονται και τον ανάλογο χρήστη που να γνωρίζει και να "νοιώθει" την συσκευή ώστε να μπορεί να την σετάρει. Αν την πιάσει στα χέρια του ένας απλός χρήστης, το πιο πιθανό είναι να τα δει όλα μαυρα. Και ακριβώς πολλοί τέτοιοι είναι αυτοί που βγαίνουν και λένε οτι είναι παροχημένο κινητό γιατι κρίνουν μόνο από τα χαρτιά. Έλα όμως που μια συσκευή ΔΕΝ κρίνεται μόνο στα χαρτιά. Με τις αναμενόμενες αναβαθμίσεις, πιστευω οτι θα γίνει ακόμα ποιο super αλλά και πάλι ο αδαής δεν πρόκειται να ικανοποιηθεί αλλά μόνο ο γνώστης.

 

P.s. γενικά μίλησα και δεν ήθελα να την πω σε κάποιον.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

panw poy eixa apofasisei na agorasw to kinhtaki arxisan pali oi amfibolies,.,,

 

>> ti tha ginei me thn anaabathmish ???? tha bgei pote ???? an nai pote??????

 

 

>> 580 eyra tha ta dinate oi katoixoi tou smartphone ayth ths stigmh ??

ennow kserontas ola osa prosferei alla kai ta bugs tou tha to ksanaagorazate ??? h tha perimenate na deite pws tha eksilixtoun ta pragmata...????

 

paidia skeftomai na to agorasw thn alli bdomada !!! ti lete ? kala tha kanw ????

 

>> eimai poli apaititikos xrhsths an kai agoraza nokia smartphones :P

alla ayto to kinhtaki me exei trellanei...plz help me !!!!!!!!!! eyxaristw poli !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην ψαρώνεται...με μία καλή αναβάθμιση το κινητό θα πετάει.Έχει καινούργιο λογισμικό, οπότε λογικό είναι να έχει τρελά bugs.Εδώ εμένα χτες με 5 MB ελεύθερη μνήμη δεν μου άνοιγε ένα SMS που μου έστειλαν και μου έγραψε "ανεπαρκής μνήμη"(καλά αυτό έλεος ούτε το παλιότερο κινητό του κόσμου δεν παίζει να το κάνει), αλλά κάνω υπομονή...Όσο για τα άλλα μοντέλα που αναφέρθηκαν η σύγκριση πιστεύω είναι ανόμοια γιατί το Tytn π.χ. είναι και μεγαλύτερο σε μέγεθος, αλλά και αρκετά ακριβότερο του Ρ990και στην τελική σαν τηλέφωνο(με την έννοια του "κανονικού" τηλεφώνου και όχι του PDA!) το Ρ990 είναι πολύ πιό εύχρηστο..Και για αυτούς που ρωτάνε αν αξίζει να το πάρει κανείς ή όχι, θα έλεγα ναι, αρκεί να έχει υπομονή και να υποστεί τα άπειρα bugs που έχει μέχρι να βγεί καινούργιο firmware..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην ψαρώνεται...με μία καλή αναβάθμιση το κινητό θα πετάει.Έχει καινούργιο λογισμικό, οπότε λογικό είναι να έχει τρελά bugs.Εδώ εμένα χτες με 5 MB ελεύθερη μνήμη δεν μου άνοιγε ένα SMS που μου έστειλαν και μου έγραψε "ανεπαρκής μνήμη"(καλά αυτό έλεος ούτε το παλιότερο κινητό του κόσμου δεν παίζει να το κάνει), αλλά κάνω υπομονή...Όσο για τα άλλα μοντέλα που αναφέρθηκαν η σύγκριση πιστεύω είναι ανόμοια γιατί το Tytn π.χ. είναι και μεγαλύτερο σε μέγεθος, αλλά και αρκετά ακριβότερο του Ρ990και στην τελική σαν τηλέφωνο(με την έννοια του "κανονικού" τηλεφώνου και όχι του PDA!) το Ρ990 είναι πολύ πιό εύχρηστο..Και για αυτούς που ρωτάνε αν αξίζει να το πάρει κανείς ή όχι, θα έλεγα ναι, αρκεί να έχει υπομονή και να υποστεί τα άπειρα bugs που έχει μέχρι να βγεί καινούργιο firmware..

 

φιλε μου μην το παρεις προσωπικα,δεν διαφωνω με οτι λες (κι ας ειμαι και κατοχος του τιτανα και ξερω πολυ καλα τι κανει και τι δεν κανει συγκριτικα με το p990i)

μιας και δεν τιθεται λογος διαμαχης τι ειναι καλυτερο η οχι..

το θεμα ειναι αλλο....για ποιο λογο καποιος να δωσει 120ε λιγοτερα απο οσα κανει ο τιτανας η καποια ευρω παραπανω απο οσα κανει πχ το M6OO η καποιο αλλο τηλ κλπ και να παρει το p990i και να πρεπει να ""κανει υπομονη""μεχρι να βγει καποιο update που θα κανει το τηλ να ""πεταει""??

ποιος το ξερει σιγουρα αυτο???

ολοι μας περιμεναμε το οπλο της se τοσο καιρο και αλλοι το πηρανε και αλλοι οχι...)ευτυχως σε αυτους που δεν το πηρανε ειμαι και γω..)..

 

ποσες προσδοκιες ειχαμε απο αυτο το τηλ και ποσες δεν βγηκανε ψευτικες???

ενα χρονο ΔΕΝ καταφερε να στρωσει το τηλ η SE θα το στρωσει τωρα και μαλιστα ολα τα προβληματα σε ενα update??:blink:

μακαρι να γινει ετσι για να χαρει και λιγο η καρδουλα σας οσων το εχετε ηδη στα χερια σας:)

 

αλλα γιατι να το παρει και καποιος αλλος που θα πρεπει να περιμενει το ΠΟΤΕ θα βγει το update και τι προβληματα θα ΜΠΟΡΕΙ να λυσει αυτο??

παιδια παρτε χαμπαρι κατι.....

η SE μας εχει κοροιδεψει και συνεχιζει ακαθεκτη ....δεν βλεπω τον λογο να αγορασω ενα κινητο που ειναι γεματο προβληματα την στιγμη που υπαρχουν πολλα αλλα καλυτερα,εστω και με καποιο μικρο κοστος παραπανω.

εκτος αν δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που αλλαζουν καθε χρονο(τουλαχιστον) κινητα οποτε θα το παρω και θα υποστω την ταλαιπωρια να περιμενω και να περιμενω μεχρι να φτιαχτει το τηλ.....μονο και μονο για να υποστηριξω την SE??????:blink:

 

που μην ξεχναμε το κινητο μας ειναι ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ και οχι παιχνιδακι του σβκ.....και ειναι πολυ ψυχοφθορο να σου κανει την ζωη δυσκολη ενα εργαλειο που χρησιμοποιεις καθημερινα....;)

 

παραδεχτειτε το ρε παιδια δεν ειναι οτι περιμενατε και φαγατε πατατα...δεν ειναι κακο....

απλα ελπιζετε να φτιαχτει γρηγορα και να μην πανε τα λεφτα σας χαμενα:O

 

κι εγω σημερα εχω τον τιτανα...αυριο θα εχω κατι αλλο οπως κι αν λεγεται αυτο...αρκει να ειναι καλυτερο απο αυτο που εχω...δεν με νοιαζει ΚΑΘΟΛΟΥ αν αυτο λεγεται SE,QTEK,SAMSUNG,PHILIPS IZOLA PITSOS η οπως αλλιως....

 

δεν καταλαβαινω την επιμονη να υποστηριζετε μια εταιρεια που σας δουλεψε τοσο πολυ ολο αυτο το τελευταιο διαστημα,με τοσο σθενος......και να προτρεπετε και αλλους χρηστες να κανουν το ιδιο...ειλικρινα δεν το καταλαβαινω... :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

...Όσο για τα άλλα μοντέλα που αναφέρθηκαν η σύγκριση πιστεύω είναι ανόμοια γιατί το Tytn π.χ. είναι και μεγαλύτερο σε μέγεθος, αλλά και αρκετά ακριβότερο του Ρ990και στην τελική σαν τηλέφωνο(με την έννοια του "κανονικού" τηλεφώνου και όχι του PDA!) το Ρ990 είναι πολύ πιό εύχρηστο..

 

Χωρίς να θέλω να αρχίσω τις συγκρίσεις, απλά να διορθώσω κάποια δεδομένα :

 

HTC TyTN : 112.5 x 58 x 21.95 mm

 

SE P990i : 114 x 57 x 26 mm

 

Άρα το TyTN είναι μόλις ένα χιλιοστό πιο "χοντρό" από το P990, και στις άλλες δυο διαστάσεις καθαρά μικρότερο.

 

Όμως συμφωνώ μαζί σου, δεν έχει πολύ νόημα μια απ'ευθείας σύγκριση των δύο συσκευών. Και επίσης έχεις δίκιο, αν τα δεις καθαρά σαν τηλέφωνα, το P990 είναι πιο εύχρηστο. Το θέμα είναι όμως ότι συσκευές σαν και αυτές δεν τις παίρνεις για να τις χρησιμοποιείς "καθαρά σαν τηλέφωνα".

 

Όπως είπα και σε προηγούμενο post μου, θεωρώ ανόητη αυτή την "αφοσίωση", την "πίστη" (άκου πράγματα...) στις εταιρίες. Τι είναι, τα αδέλφια μας ; οι οικογένειές μας ; οι σύζυγοί μας ;! Όπως είπε και ο zaharakis, ευχαρίστως θα ξαναέπαιρνα SE, ή Nokia, ή ...ΙΖΟΛΑ (έγραψες Δημήτρη :lol:), αν αυτό είναι το καλύτερο προϊόν τη στιγμή της αγοράς μου.

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Η προτροπή του φίλου zaharakis να προτιμηθεί ο "τιτάνας" με έκανε να διαβάσω όλο το σχετικό forum ,στο οποίο για απλές λειτουργίες ενός κινητού, οι κατενθουσιασμένοι χρήστες μας πληροφορούν για sites όπου υπάρχουν σχετικά προγραμματάκια για download.

Ετσι συμφωνούν όλοι,οτι υπάρχουνΑΠΕΙΡΑ προγράμματα για την εν λόγω συσκευή.

Εμείς εδώ αντίθετα,bug σε πόσο χρόνο ανοίγει η συσκευή,bug γιατί δεν μπορούμε να εστιάσουμε καλά και μας φταίει η κάμερα,bug γιατι τοαγοράσαμε για κινηματογράφο και δεν παίζει τρίωρη ταινία ,bug γιατί εμφανίζει την προεπισκόπηση του video στις εικόνες,bug γιατί κολάει μετά από απανωτές πληκτρολογήσεις με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο απο κάποιον φίλο,bug γιατί αργεί να ανοιξει ένα εγγραφο word(ενώ ο υπόλογιστής τα ανοίγει πάντα),τέλος bug γιατί σου δείχνει το τηλέφωνο οτι η αριθμοσειρά περιμένει να πληκτρολογήσεις αριθμό.

Τίποτα όμως για το ότι το τηλέφωνο έχει πλέον ολες τις λειτουργίες ενός κινητού και με κλειστό καπάκι,άψογος ο συγχρονισμός του με το outlook,άψογες φωνητικές εντολές,όλες οι γλώσσες στο εικονικό πληκτρολόγιο,συνδεσιμότητα γρήγορη και με διάφορους τρόπους,πλοήγηση στο internet στις δυνατότητες που σου παρέχουν οι διαστάσεις της οθόνης του,άνοιγμα εγγράφων word-excell και εύκολη μεταφορά των εν'λόγω αρχείων ,άνοιγμα PDF αρχείων με το ΔΙΚΟ του πρόγραμμα,αναγνώριση αγγλικής μεν γραφης,που βοηθάει τον χρηστη σε γρήγορη αναζήτηση και πολλά άλλα καλουδια τα οποία ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ και δίνουν την δυνατότητα σε κάθε εξυπνο χρήστη να γνωρίζει το ΕΞΥΠΝΟ του τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

to thema ina afto akrivos..osoi ine pragmatika eksipnoi hristes to gnorisame to tilefono mas ite ine p990 ite m600 pou ehi akrivos ta idia halia k apogoiteutikame..

osi kataenthousiastikan na arhosun na anarotiounte gia tin efiiia tous portoi aftoi k na afisoun tous allous apekso

de mou les,ehis tin kalosini na valis to site gia ton titana na mpo na diavaso ti soi konito ine??giati de me vlepo na meno gia poli akomi me afto

Link to comment
Share on other sites

to thema ina afto akrivos..osoi ine pragmatika eksipnoi hristes to gnorisame to tilefono mas ite ine p990 ite m600 pou ehi akrivos ta idia halia k apogoiteutikame..

osi kataenthousiastikan na arhosun na anarotiounte gia tin efiiia tous portoi aftoi k na afisoun tous allous apekso

de mou les,ehis tin kalosini na valis to site gia ton titana na mpo na diavaso ti soi konito ine??giati de me vlepo na meno gia poli akomi me afto

 

Φίλε μου συνεχίζεις να προσσωποποιεις την γνώμη του καθενός ,και σε ένα thread που αφορά μία συγκεκριμένη συσκευή να μην δέχεσαι οτι υπαρχουν χρήστες που έχουν διαφορετική γνώμη απ'αυτούς που το μόνο που κάνουν είναι να σχολιάζουν αρνητικά και μόνον αρνητικά πολλές φορές ανούσια πράγματα.Γι'αυτό εξ'άλλου έγραψα στην αρχή οτι διάβασα όλα τα περί ΤΙτανα και κατάλαβα ποια είναι τα ουσιαστικά για τους χρήστες του.

Ανακάλυψα και ένα bug στον ie7 , με πανω+T στα ελληνικά για κεφαλαίο τ

ζητάει να ανοίξω καινουργιο tab.Mάλλον θα πετάξω τον υπολογιστή μου.

Link to comment
Share on other sites

to thema ina afto akrivos..osoi ine pragmatika eksipnoi hristes to gnorisame to tilefono mas ite ine p990 ite m600 pou ehi akrivos ta idia halia k apogoiteutikame..

osi kataenthousiastikan na arhosun na anarotiounte gia tin efiiia tous portoi aftoi k na afisoun tous allous apekso

de mou les,ehis tin kalosini na valis to site gia ton titana na mpo na diavaso ti soi konito ine??giati de me vlepo na meno gia poli akomi me afto

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=85936

 

και για μια ακομη φορα παιδια....το θεμα δεν ειναι αν ειναι καλυτερος ο τιτανας απο το p990i η οχι....

 

μην το παρετε καποιοι φανατικοι της SE σαν προκληση η σαν ειρωνια....δεν το παιζουμε πονηροι....τα λεφτα μας πρεπει να κοιταμε να πιανουν τοπο...ασχετα με το τι ευχαριστει τον καθενα!!

και γω θα ηθελα την καμερα και το ραδιο του Κ800ι στον τιτανα....

 

;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

TOING...den katalava ti enois alla den pirazi

:)

to site gia ton titana de mou dosate re pedia..an ine eukolo please

 

ποιο σαιτ θελεις??

 

η διευθυνση που σου δινω πιο πανω ειναι απο το myphone και το σχετικο thread.

 

εκτος αν θελεις αυτο...;)

 

http://www.htc.com.gr/tytn.html

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια οντως το κινητο εχει παρα πολλα προβληματα και δεν μπορουμε να πονταρουμε στο οτι θα λυθουνε.γιατι ισως και να μην λυθουν ποτε.

Δεν πρεπει να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας και να λεμε οτι δεν εχει προβληματα.

Ομως τα κινητα πλεον ειναι σαν τις γυναικες....ολες εχουν προβληματα,και εμεις πρεπει να διαλεξουμε αυτην που μας ταιριαζει,παρολα τα προβληματα της.

Ισως καποιος θεωρει προβλημα το να καπνιζει μια γυναικα,και να μην θελει ουτε καν να την πλησιασει.....

και ισως καποιος αλλος να το θεωρει ασημαντο και να του αρεσει κιολας.

 

π.χ. εμενα προσωπικα μου ειναι αδιαφορο αν παιζει μεγαλα αρχεια βιντεο γιατι δεν προκειται να μου χρειαστει ποτε αυτη η λειτουργια.

Μου ειναι ομως τρομερα απαραιτητο να μπορω να γραφω sms με το ενα χερι και μαλιστα χωρις να κοιταω το κινητο(π.χ. οταν οδηγαω)

 

Κοιταχτε ο καθενας λοιπον τις αναγκες του,αγοραστε αυτο που σας ταιριαζει

και σταματηστε τον ηλιθιο πολεμο ΤΟ ΤΑΔΕ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ,ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΜΝΗΜΗ,ΕΚΕΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ κλπ κλπ κλπ....

 

αν αντικειμενικα υπηρχε ΚΑΛΥΤΕΡΟ,ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ κλπ κλπ...

τοτε ολοι θα ειχανε το ιδιο κινητο....το καλυτερο!!!!!!!!!!!!!!

ααα....θα ειχανε και το ιδιο αυτοκινητο...το καλυτερο!!!

να μην σας πω οτι θα κυνηγαγανε ολοι την ιδια γυναικα...την καλυτερη....

...

 

Ας περιοριστουμε στα προβληματα λοιπον του π990 και οχι σε συγκρισεις που δεν ειναι αντικειμενικες,γιατι πολυ απλα ο καθενας εχει διαφορετικες αναγκες.

 

προσωπικα αν εχανα αυριο το πρωι το π990 και το μεσημερι κερδιζα 600ευρω στο στοιχημα....τοτε το απογευμα παλι το π990 θα αγοραζα.

οχι επειδη ειναι καλυτερο.αλλα επειδη αυτα που θελω να κανω εγω,τα κανει καλυτερα ενα προβληματικο π990 παρα ενα απροβληματιστο αλλο κινητο

Link to comment
Share on other sites

[...] προσωπικα αν εχανα αυριο το πρωι το π990 και το μεσημερι κερδιζα 600ευρω στο στοιχημα....τοτε το απογευμα παλι το π990 θα αγοραζα.

οχι επειδη ειναι καλυτερο.αλλα επειδη αυτα που θελω να κανω εγω,τα κανει καλυτερα ενα προβληματικο π990 παρα ενα απροβληματιστο αλλο κινητο

:up::up::up:

 

Εσύ φίλε, κατά τη γνώμη μου, είσαι ένας καταναλωτής που έκανε συνειδητά την επιλογή του σύμφωνα με τις ανάγκες του, και όχι κάποια "πίστη" ή "αφοσίωση" σε κάποια εταιρία. Και έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι, και να αφήσουμε τους φανατισμούς.

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς προσπαθώ να γράψω και απ'αυτές τις γραμμές.Το να βαφτιζόμαστε φανατικοί επειδή αυτό για το οποίο το πήραμε το εκτελεί και με το παραπάνω δεν μας δίνει το δικαίωμα να γράψουμε μην πάρεις αυτό ή μακριά απο εκείνο ΄ή΄ άφοβα πάρε το άλλο.Καυτηριάζω απλά το γεγονός να μπαίνω σε ένα thread και να το μετατρέπω σε διαξιφισμούς μη δεχόμενος οτι βρέθηκε κάποιος που μπόρεσε να προσαρμόσει ένα smartphone στις δικές του ανάγκες παρακάμπτοντας λειτουργίες που κατ'άλλους είναι παρενέργειες.Αλλά και όταν βρεθεί κάποιος να γράψει θετικές εντυπώσεις αυτόματα είναι υπάλληλος της εταιρείας ή φανατικός.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οντως το κινητο εχει παρα πολλα προβληματα και δεν μπορουμε να πονταρουμε στο οτι θα λυθουνε.γιατι ισως και να μην λυθουν ποτε.

Δεν πρεπει να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας και να λεμε οτι δεν εχει προβληματα.

Ομως τα κινητα πλεον ειναι σαν τις γυναικες....ολες εχουν προβληματα,και εμεις πρεπει να διαλεξουμε αυτην που μας ταιριαζει,παρολα τα προβληματα της.

Ισως καποιος θεωρει προβλημα το να καπνιζει μια γυναικα,και να μην θελει ουτε καν να την πλησιασει.....

και ισως καποιος αλλος να το θεωρει ασημαντο και να του αρεσει κιολας.

 

π.χ. εμενα προσωπικα μου ειναι αδιαφορο αν παιζει μεγαλα αρχεια βιντεο γιατι δεν προκειται να μου χρειαστει ποτε αυτη η λειτουργια.

Μου ειναι ομως τρομερα απαραιτητο να μπορω να γραφω sms με το ενα χερι και μαλιστα χωρις να κοιταω το κινητο(π.χ. οταν οδηγαω)

 

Κοιταχτε ο καθενας λοιπον τις αναγκες του,αγοραστε αυτο που σας ταιριαζει

και σταματηστε τον ηλιθιο πολεμο ΤΟ ΤΑΔΕ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ,ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΜΝΗΜΗ,ΕΚΕΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ κλπ κλπ κλπ....

 

αν αντικειμενικα υπηρχε ΚΑΛΥΤΕΡΟ,ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ κλπ κλπ...

τοτε ολοι θα ειχανε το ιδιο κινητο....το καλυτερο!!!!!!!!!!!!!!

ααα....θα ειχανε και το ιδιο αυτοκινητο...το καλυτερο!!!

να μην σας πω οτι θα κυνηγαγανε ολοι την ιδια γυναικα...την καλυτερη....

...

 

Ας περιοριστουμε στα προβληματα λοιπον του π990 και οχι σε συγκρισεις που δεν ειναι αντικειμενικες,γιατι πολυ απλα ο καθενας εχει διαφορετικες αναγκες.

 

προσωπικα αν εχανα αυριο το πρωι το π990 και το μεσημερι κερδιζα 600ευρω στο στοιχημα....τοτε το απογευμα παλι το π990 θα αγοραζα.

οχι επειδη ειναι καλυτερο.αλλα επειδη αυτα που θελω να κανω εγω,τα κανει καλυτερα ενα προβληματικο π990 παρα ενα απροβληματιστο αλλο κινητο

 

Ίσως η καλύτερη δημοσίευση στις τελευταίες σελίδες :) Συμφωνώ απόλυτα :!: Και ας μην ξεχνούμε ότι όλα στο τέλος πληρώνονται. Αν δεν ικανοποιήσει τώρα η ΣΕ τους πελάτες της και δεν διορθώσει τα λάθη των συσκευών της θα την πληρώσει όταν θα παρουσιάσει τον αντικαταστάτη του P990i. Γιατί ακόμα και να έχει 5mp κάμερα , gps, το καλύτερο πληκτρολόγιο, uiq4 κτλ κτλ θα το πάρουν ελάχιστοι απ'αυτούς που πήραν το P990i.

Πιστεύω ότι αν καταφέρει η ΣΕ να λύσει το μεγαλύτερο πρόβλημα, αυτό της διαχείρισης μνήμης(και γιατί όχι να μας δώσει 3-4 mb παραπάνω) τα υπόλοιπα είναι μικρά bugs και μπορούν να λυθούν με προγράμματα τρίτων κατασκευαστών.

Δυστυχώς αν δεν λυθούν τα προβλήματα αυτά, προβλέπω να μένουμε χωρίς καλα προγράμματα... :(

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μην το παρεις προσωπικα,δεν διαφωνω με οτι λες (κι ας ειμαι και κατοχος του τιτανα και ξερω πολυ καλα τι κανει και τι δεν κανει συγκριτικα με το p990i)

μιας και δεν τιθεται λογος διαμαχης τι ειναι καλυτερο η οχι..

το θεμα ειναι αλλο....για ποιο λογο καποιος να δωσει 120ε λιγοτερα απο οσα κανει ο τιτανας η καποια ευρω παραπανω απο οσα κανει πχ το M6OO η καποιο αλλο τηλ κλπ και να παρει το p990i και να πρεπει να ""κανει υπομονη""μεχρι να βγει καποιο update που θα κανει το τηλ να ""πεταει""??

ποιος το ξερει σιγουρα αυτο???

ολοι μας περιμεναμε το οπλο της se τοσο καιρο και αλλοι το πηρανε και αλλοι οχι...)ευτυχως σε αυτους που δεν το πηρανε ειμαι και γω..)..

 

ποσες προσδοκιες ειχαμε απο αυτο το τηλ και ποσες δεν βγηκανε ψευτικες???

ενα χρονο ΔΕΝ καταφερε να στρωσει το τηλ η SE θα το στρωσει τωρα και μαλιστα ολα τα προβληματα σε ενα update??:blink:

μακαρι να γινει ετσι για να χαρει και λιγο η καρδουλα σας οσων το εχετε ηδη στα χερια σας:)

 

αλλα γιατι να το παρει και καποιος αλλος που θα πρεπει να περιμενει το ΠΟΤΕ θα βγει το update και τι προβληματα θα ΜΠΟΡΕΙ να λυσει αυτο??

παιδια παρτε χαμπαρι κατι.....

η SE μας εχει κοροιδεψει και συνεχιζει ακαθεκτη ....δεν βλεπω τον λογο να αγορασω ενα κινητο που ειναι γεματο προβληματα την στιγμη που υπαρχουν πολλα αλλα καλυτερα,εστω και με καποιο μικρο κοστος παραπανω.

εκτος αν δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που αλλαζουν καθε χρονο(τουλαχιστον) κινητα οποτε θα το παρω και θα υποστω την ταλαιπωρια να περιμενω και να περιμενω μεχρι να φτιαχτει το τηλ.....μονο και μονο για να υποστηριξω την SE??????:blink:

 

που μην ξεχναμε το κινητο μας ειναι ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ και οχι παιχνιδακι του σβκ.....και ειναι πολυ ψυχοφθορο να σου κανει την ζωη δυσκολη ενα εργαλειο που χρησιμοποιεις καθημερινα....;)

 

παραδεχτειτε το ρε παιδια δεν ειναι οτι περιμενατε και φαγατε πατατα...δεν ειναι κακο....

απλα ελπιζετε να φτιαχτει γρηγορα και να μην πανε τα λεφτα σας χαμενα:O

 

κι εγω σημερα εχω τον τιτανα...αυριο θα εχω κατι αλλο οπως κι αν λεγεται αυτο...αρκει να ειναι καλυτερο απο αυτο που εχω...δεν με νοιαζει ΚΑΘΟΛΟΥ αν αυτο λεγεται SE,QTEK,SAMSUNG,PHILIPS IZOLA PITSOS η οπως αλλιως....

 

δεν καταλαβαινω την επιμονη να υποστηριζετε μια εταιρεια που σας δουλεψε τοσο πολυ ολο αυτο το τελευταιο διαστημα,με τοσο σθενος......και να προτρεπετε και αλλους χρηστες να κανουν το ιδιο...ειλικρινα δεν το καταλαβαινω... :O

 

To kinito to exeis agorasi ???

Giati ego to exo triti evdomada kai den exo kanena provlima oute kolima !!!

Giafto einai kalo ta peri provlimaton na grafoun osoi exoun to kinito kai oxi osoi aplos diavazoun apo allous kai apatane gia aftous pou exoun to kinito !!!

 

Afta filika panta Stefanos.

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

Τι περίεργο πράγμα...

 

'Εχω χάσει κάθε επαφή με το θέμα για το Ρ990 και μόλις διάβασα την τελευταία (και μόνο) σελίδα, διαπίστωσα πως βρισκόμαστε ακόμη στο ίδιο ακριβώς σημείο που είμασταν το καλοκαίρι.

 

"Ξύλο" για το αν ο τιτάνας είναι καλύτερος, από το Ρ990 και τις δυνατότητές του κτλ...

 

Λοιπόν, εγώ έκανα την επιλογή του τιτάνα.

Δεν είμαι ικανοποιημένος.

 

Δυστυχώς δεν με διαψεύσατε κι εσείς με το Ρ990.

Κατά διαστήματα, διάβασα άπειρα προβλήματα...

 

Αν ας πούμε έβλεπα να γράφετε με κολακευτικά λόγια για το Ρ990 ΣΙΓΟΥΡΑ θα προσπαθούσα να πουλήσω τον τιτάνα και να πάρω το Ρ990.

 

Ακόμη και τώρα είμαι στο μεταίχμιο... Έστω κι αν το σμαρτ της ΣΕ έχει τόσα κουσούρια. ...Γιατί τουλάχιστον είναι τηλέφωνο.

Ο τιτάνας δεν είναι...

 

Ίσως κάποιοι να θυμόσαστε ότι το καλοκαίρι περίμενα σαν τρελός να κυκλοφορήσει το Ρ990 για να διαβάζω το εγχειρίδιο στην παραλία! Η υπερβολική αργοπορία του με έσπρωξε στον τιτάνα. :mad:

 

Ο τιτάνας, μπορεί ως μινι πισι να είναι σούπερ και να προσφέρει πολλά αλλα ως τηλέφωνο είναι χάλια! (Είναι υποκειμενική η εκτίμηση βέβαια...)

Ας με συγχωρήσουν οι διαφωνούντες αλλά ανήκω σε κατηγορία ανθρώπων που όταν πρέπει να μιλήσουν (για δουλειά), ΠΡΕΠΕΙ να μιλήσουν!

Να μπορούν να κάνουν εναλλαγή κλήσεων με την αναμονή, να πάρουν γρήγορα (και εννοώ ΓΡΗΓΟΡΑ) ένα νέο αριθμό, να μπορούν να μιλούν στο αυτοκίνητο ενώ οδηγούν και τόσα άλλα που ο τιτάνας εκτελεί με αργοπορία και εκνευριστική καθυστέρηση.

 

Μην πλακώνεστε για τα δύο κινητά. Εϊναι ανάλογα με τις ανάγκες του καθένα. Για εμένα ας πούμε, δεν είναι το ιδανικότερο ο τιτάνας. Σκέφτομαι με τα χάλια του Ρ990 ακόμη και το ενδεχόμενο να γυρίσω στο Ρ910!

 

Δεν ξέρω. Και δεν θέλω να σας κάνω και σύγκριση των δύο (ήμουν χρήστης του Ρ900 - ΤΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΤΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ EVER) γιατί σίγουρα θα πέσω έξω.

 

Σκέφτηκα ακόμη και ανταλλαγή του τιτάνα με κάποιο Ρ990 από σας αλλά ούτε αυτό μου αρκεί.

 

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω το επόμενο της ΣΕ το οποίο ελπίζω να βγει γρήγορα και να έχουν απολυθεί όλοι οι άσχετοι που μαγάρισαν την σειρά Ρχχχ με ένα "λίγο" Ρ990.

 

Σόρυ για το ποστ που κινείται στο όριο του off topic αλλά οφείλω να πω τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη...

Link to comment
Share on other sites

To kinito to exeis agorasi ???

Giati ego to exo triti evdomada kai den exo kanena provlima oute kolima !!!

Giafto einai kalo ta peri provlimaton na grafoun osoi exoun to kinito kai oxi osoi aplos diavazoun apo allous kai apatane gia aftous pou exoun to kinito !!!

 

Afta filika panta Stefanos.

 

 

ενοειται φιλικα στεφανε δεν εχουμε να χωρισουμε τπτ εδω μεσα,την γνωμη μας γραφουμε.

 

ΟΧΙ ΔΕΝ το εχω αγορασει το τηλ αλλα ειχα ενος φιλου μου που το εχει και μου ειχε ζητησει να το δουλεψω για αυτον και να του πω τι και που εχει προβληματα μιας και εχω μια καποια εμπειρια και εξεικοιωση με το συγκεκριμενο θεμα τα τελευταια χρονια....το ειχα μια βδομαδα σχεδον -6μερες- και δεν ειναι αναγκη να αρχισω να αναφερω τα bugs του αφου ολοι σας τα ξερετε;)

 

φιλε στεφανε δεν υπαρχει περιπτωση να πιασω τηλ στα χερια μου και μεσα το πολυ στις 2 μερες να μην μου βγαλει οτι εχει και δεν εχει...

 

θεωρω τον εαυτο μου πλεον ΠΟΛΥ απαιτητικο χρηστη και θα ξεζουμισω οτι κινητο εχω μεχρι να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος η οχι αλλα και απο τι....

 

δεν καθομαι να ψαξω στα μηνυματα μου που και ποτε το εγραψα μιας και το εχω πει επανειλλημενα και εγω...οτι ""δεν μιλαω ΠΟΤΕ για ενα κινητο αν δεν το εχω δουλεψει στα χερια μου πρωτα"":!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τι περίεργο πράγμα...

 

'Εχω χάσει κάθε επαφή με το θέμα για το Ρ990 και μόλις διάβασα την τελευταία (και μόνο) σελίδα, διαπίστωσα πως βρισκόμαστε ακόμη στο ίδιο ακριβώς σημείο που είμασταν το καλοκαίρι.

 

"Ξύλο" για το αν ο τιτάνας είναι καλύτερος, από το Ρ990 και τις δυνατότητές του κτλ...

 

Λοιπόν, εγώ έκανα την επιλογή του τιτάνα.

Δεν είμαι ικανοποιημένος.

 

Δυστυχώς δεν με διαψεύσατε κι εσείς με το Ρ990.

Κατά διαστήματα, διάβασα άπειρα προβλήματα...

 

Αν ας πούμε έβλεπα να γράφετε με κολακευτικά λόγια για το Ρ990 ΣΙΓΟΥΡΑ θα προσπαθούσα να πουλήσω τον τιτάνα και να πάρω το Ρ990.

 

Ακόμη και τώρα είμαι στο μεταίχμιο... Έστω κι αν το σμαρτ της ΣΕ έχει τόσα κουσούρια. ...Γιατί τουλάχιστον είναι τηλέφωνο.

Ο τιτάνας δεν είναι...

 

Ίσως κάποιοι να θυμόσαστε ότι το καλοκαίρι περίμενα σαν τρελός να κυκλοφορήσει το Ρ990 για να διαβάζω το εγχειρίδιο στην παραλία! Η υπερβολική αργοπορία του με έσπρωξε στον τιτάνα. :mad:

 

Ο τιτάνας, μπορεί ως μινι πισι να είναι σούπερ και να προσφέρει πολλά αλλα ως τηλέφωνο είναι χάλια! (Είναι υποκειμενική η εκτίμηση βέβαια...)

Ας με συγχωρήσουν οι διαφωνούντες αλλά ανήκω σε κατηγορία ανθρώπων που όταν πρέπει να μιλήσουν (για δουλειά), ΠΡΕΠΕΙ να μιλήσουν!

Να μπορούν να κάνουν εναλλαγή κλήσεων με την αναμονή, να πάρουν γρήγορα (και εννοώ ΓΡΗΓΟΡΑ) ένα νέο αριθμό, να μπορούν να μιλούν στο αυτοκίνητο ενώ οδηγούν και τόσα άλλα που ο τιτάνας εκτελεί με αργοπορία και εκνευριστική καθυστέρηση.

 

Μην πλακώνεστε για τα δύο κινητά. Εϊναι ανάλογα με τις ανάγκες του καθένα. Για εμένα ας πούμε, δεν είναι το ιδανικότερο ο τιτάνας. Σκέφτομαι με τα χάλια του Ρ990 ακόμη και το ενδεχόμενο να γυρίσω στο Ρ910!

 

Δεν ξέρω. Και δεν θέλω να σας κάνω και σύγκριση των δύο (ήμουν χρήστης του Ρ900 - ΤΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΤΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ EVER) γιατί σίγουρα θα πέσω έξω.

 

Σκέφτηκα ακόμη και ανταλλαγή του τιτάνα με κάποιο Ρ990 από σας αλλά ούτε αυτό μου αρκεί.

 

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω το επόμενο της ΣΕ το οποίο ελπίζω να βγει γρήγορα και να έχουν απολυθεί όλοι οι άσχετοι που μαγάρισαν την σειρά Ρχχχ με ένα "λίγο" Ρ990.

 

Σόρυ για το ποστ που κινείται στο όριο του off topic αλλά οφείλω να πω τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη...

 

δεν θα συμφωνησω μαζι σου σε ολα σωτηρη ;)εγω ειμαι πολυ -μα παρα πολυ ικανοποιημενος απο τον τιτανα-

αλλα θα επαυξανω στο οτι και εμεις οι κατοχοι του τιτανα θα μπορουσαμε να αναλωνομαστε σε δηλωσεις του στυλ ""θα βγει συντομα καποιο update και θα λυθει το προβλημα της καθυστερημενης λειτουργιας του μενου στο θεμα τηλεφωνο""και να ευλογουμε τα γενια μας....

ειναι καποια πραγματα που αν γουσταρεις το κινητο απλα τα συνηθιζεις και κανεις υπομονη....εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει το συγκεκριμενο προβλημα πια και το εχω συνηθισει:rolleyes:εχει αστειρευτες δυνατοτητες που ειναι κριμα να αναφερομαστε μονο σε αυτο....αν ομως θελεις πιο πολυ τηλεφωνο και οχι ενα πολυεργαλειο πραγματικα δυνατο...εγω τα θελω και τα δυο αλλα στο θεμα του τηλ συμβιβαστηκα αλλα και εκει ελαχιστα...δεν με τρελλαινει αυτη η καθυστερηση που εχουν τα WM στο συγκεκριμενο τομεα

η διαφορα ειναι οτι στον τιτανα δεν ειναι κατι αλλο προβληματικο:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε και φιλοι τυπου 'Zaharaki',

 

Καλο θα ηταν να παραμενετε στα αντιστοιχα φορουμ σας απο το να σχολιαζετε χαιρεκακα και να συγκρινετε και να κρινετε κατι που δεν εχετε και γνωριζετε τουλαχιστον σε βαθος. Επιπλεον δεν ειναι σωστο να εισβαλλεις στην 'οικογενεια π990' με τον τροπο αυτο. Ασε εμας να κρινουμε τα δικα μας. Προβλημα μας στο κατω κατω ειναι και δεν ειναι αναγκαιες οι 'κακιουλες' τριτων. Αλλο η καλοπιστη κριτικη και αλλο η γραφή σου και οι 'διαπιστωσεις' σου.

 

Και μιας που περασες απο εδω σε πληροφορω οτι παρ'ολα τα προβληματα του π990 τα οποια γνωριζουμε οτι λυνονται με upgrades (που απαραδεκτα εχουν αργησει, και εκει εγκειται το δικο μου προβλημα και παραπονο με την ΣΕ) δεν συγκρινονται με τα προβληματα οθονης-πληκτρολογιου-πενας-ηχειου και ποιοτητα κατασκευης γενικοτερα της δικη σου επιλογης, οπως διαβαζω -αλλα δεν σχολιαζω- στο αντιστοιχο φορουμ αλλα και σε αντιστοιχα φορα.

 

Επιπροσθετα, πως μπορεις αλλωστε να συγκρινεις την ποιοτητα, το στυλ, τις δυνατοτητες και τις καινοτομιες του π990 με την δικη σου επιλογη? Κατα γενικη ομολογια, αν βεβαια διαβαζεις σχετικα περιοδικα και review sites, το π990 ειναι το καλυτερο και ομορφοτερο smart phone σε γενικες γραμμες so far! Ρωτα και 100 ανθρωπους, σχετικους η οχι, ποιο κινητο απο τα δυο θα προτιμουσαν, αλλα η απαντηση δεν θα σου αρεσε. Και μη μου πεις για αδαεις χρηστες, ολοι οσοι δινουν 500+ για κινητο μαλλον ξερουν τι και γιατι το κανουν.

 

Δεν γνωριζω τι θα λες οταν σε λιγο καιρο 'διορθωσει' με upgrade το π990. Μαλλον θα κλαις τους extra παραδες που εδωσες, αλλα μην ανησυχεις δεν θα σε παρουμε στο ψιλο!

 

Φιλικα απο εναν σκληρο επικριτη της ΣΕ αλλα οχι ολα ισα κι ομοια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...