Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες βοηθεια... πηγα να κανω αναβαθμιση στο p990 και μου ελεγε οτι δεν χρειαζεται. εγω πατησα συνεχεια και εγινε η αναβαθμιση.:mad: Αλλα μου έκανε το κινητο ξανα Vodafone Live.:blink: !!!!! και η εκδοση του λογισμικου που μου εβαλε ειναι η εργοστασιακη. Σας παρακαλω να μου πειτε τι να κανω.

Αν πρεπει να το ξαναστειλω στο 9Volto ή να κανω κατι εγω.

αν ισχυει το πρωτο επειδη τωρα ειμαι Καβαλα και δεν ξερω καποιο μαγαζι που να το στειλει αν γνωριζει καποιοσ να μου πει.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες βοηθεια... πηγα να κανω αναβαθμιση στο p990 και μου ελεγε οτι δεν χρειαζεται. εγω πατησα συνεχεια και εγινε η αναβαθμιση.:mad: Αλλα μου έκανε το κινητο ξανα Vodafone Live.:blink: !!!!! και η εκδοση του λογισμικου που μου εβαλε ειναι η εργοστασιακη. Σας παρακαλω να μου πειτε τι να κανω.

Αν πρεπει να το ξαναστειλω στο 9Volto ή να κανω κατι εγω.

αν ισχυει το πρωτο επειδη τωρα ειμαι Καβαλα και δεν ξερω καποιο μαγαζι που να το στειλει αν γνωριζει καποιοσ να μου πει.

 

Θα πρέπει να γίνει ξανά το debrand. Μπορείς όμως να το κάνεις και μόνος σου!

Δες εδώ.;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα , ειμαι νεος σχετικα στο Wlan και ηθελα να ρωτησω: καταρχιν μπορω να συνδεθω με δικτυα υπολογιστων που εχουν ασυρματο ιντερνετ και να παιρνω απο εκει ιντερνετ ? αν ναι πρεπει να φτιαξω λογαριασμο wλαν σε αυτην την περιπτωση η απλα κανω συνδεση ?

δευτερον αν θελω να μπω σε hot spots τι χρεωσεις εχουν αυτα περιπου !

τριτον τι ταχυτητα μπορω να εχω μεσω του κινητου ?

αυτα για αρχη :)

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

exo sundesh me to p990 kai otan bazo mia allh sim card sundeomai me to wifi alla den mporo na do internet.Xreiazetai na kano ruthmiseis gia na do wifi apo allh sim card?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

exo sundesh me to p990 kai otan bazo mia allh sim card sundeomai me to wifi alla den mporo na do internet.Xreiazetai na kano ruthmiseis gia na do wifi apo allh sim card?

 

Οχι το wifi δεν εχει καμια απολυτως σχεση με τη sim card. Μπορεις μαλιστα να εισαι στο internet μεσω wifi ενω το τηλεφωνο ειναι σε flight mode. Μηπως εκανες λαθος και εμπαινες internet μεσω gprs που ηταν ενεργοποιημενο στη συνδεση σου και τωρα με τη νεα sim δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

...

1.το qwerty είναι ακριβώς όπως θα έπρεπε να είναι!Δηλαδή πρώτα τα Ελληνικά και μετά τα Αγγλικά.Τι πιο πρακτικό;Αν κάποιος θέλει μονάχα αγγλικά, ας βάλει αγγλικά....

 

Για προσπάθησε να πλοηγηθείς στο Διαδίκτυο με ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ πλέον πρώτα τα ελληνικά και μετά τα αγγλικά και αν δε μουρλαθείς :( τότε να μου πεις πως το κάνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

mporo na sundetho sto net meso ths dsl tou pc mou? an mporo peste kai ton tropo an den einai duskolo !!

καταρχήν έχεις modem usb ή router?

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Για προσπάθησε να πλοηγηθείς στο Διαδίκτυο με ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ πλέον πρώτα τα ελληνικά και μετά τα αγγλικά και αν δε μουρλαθείς :( τότε να μου πεις πως το κάνεις ;)

 

ναι..όντως...δεν μπαίνω ποτέ από το τηλέφωνο στο διαδίκτυο, γι'αυτό δεν το παρατήρησα αυτό.Πως όμως να το κάναν;όπως παλιά που ήταν πρώτα τα αγγλικά;και έτσι όμως καποίοι παραπονιόντουσαν και μέσα σε αυτούς ήμουν και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

usb einai !! ena pou dinei h otenet !! ena sagem !!

ωραία!

παίρνεις έναν φτηνό αντάπτορα για wifi (π.χ. κάτι σαν αυτό) και κάνεις δίκτυο στο pc και μετά συνδέεσαι σε αυτό με το κινητό

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ναι..όντως...δεν μπαίνω ποτέ από το τηλέφωνο στο διαδίκτυο, γι'αυτό δεν το παρατήρησα αυτό.Πως όμως να το κάναν;όπως παλιά που ήταν πρώτα τα αγγλικά;και έτσι όμως καποίοι παραπονιόντουσαν και μέσα σε αυτούς ήμουν και εγώ!

 

Ναι βρε παιδί μου δε λέω καλά έκαναν και το διόρθωσαν. Όταν όμως βάζω σαν κύρια γλώσσα τα αγγλικά και μετά τα ελληνικά πάλι βγαίνουν τα ελληνικά πρώτα. Αυτό είναι τεράστο bug. Πολύ άβολο.

Link to comment
Share on other sites

to pc mou exei pano wi-fi ensomatomeno !!:) prepei na paro kai adaptora?

όχι,τότε είσαι οκ!!

 

δυστυχώς απο εκεί κ πέρα δεν ξέρω την διαδικασία καθώς δεν έχω p990...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

thanks georgep800! 3erei kapoios na mou pei poy yparxoun katasthmata 9volto ektos apo peiraia??
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

xaxa!!:) auth thn diadikasia einai pou dn hxera ki ego !! xaxa !! pos ftiaxno diktuo kai sundeo to kinito mou me wi-fi !! opoios xerei h uparxei kapoio forum pou leei as mou to pei!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω να ρωτησω κατι για το 990i .εχω το ν80 τωρα και σκεφτομαι να αγορασω το 990i.

ιδου οι ερωτησεις..

1---το λειτουργικο ειναι σαν των smartphone της νοκια,symbian?αν ναι ποια generation?

2---μηνυματα πως γραφονται?με qwerty πληκτρολογιο η με τ9?

3---υπαρχει application που να εχει blacklist?δηλαδη να μπλοκαρει τηλεφωνηματα και sms απο μια λιστα απο νουμερα που θελω?

4--- στα μηνυματα γραφει με τ9 160 χαρακτηρες η μονο 70 ?

5---ειναι αλλο το 990i και αλλο το 990 σκετο?

 

σας ευχαριστω παρα πολυ και συγνωμη αν εχουν γινει οι ιδιες ερωτησεις παλι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω να ρωτησω κατι για το 990i .εχω το ν80 τωρα και σκεφτομαι να αγορασω το 990i.

ιδου οι ερωτησεις..

1---το λειτουργικο ειναι σαν των smartphone της νοκια,symbian?αν ναι ποια generation?

2---μηνυματα πως γραφονται?με qwerty πληκτρολογιο η με τ9?

3---υπαρχει application που να εχει blacklist?δηλαδη να μπλοκαρει τηλεφωνηματα και sms απο μια λιστα απο νουμερα που θελω?

4--- στα μηνυματα γραφει με τ9 160 χαρακτηρες η μονο 70 ?

5---ειναι αλλο το 990i και αλλο το 990 σκετο?

 

σας ευχαριστω παρα πολυ και συγνωμη αν εχουν γινει οι ιδιες ερωτησεις παλι!

1.είναι symbian Κ αυτό αλλά uiq πλατφόρμα.Με λίγα λόγια, είναι διαφορετικό

2&4.Με ότι θες γράφεις μήνυμα.160 χαρακτήρες με κεφαλαία ελληνικά χωρίς Τ9, διαφορετικά 70

3.ναι. advance call manager

5.το ίδιο ειναι

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

1.είναι symbian Κ αυτό αλλά uiq πλατφόρμα.Με λίγα λόγια, είναι διαφορετικό

2&4.Με ότι θες γράφεις μήνυμα.160 χαρακτήρες με κεφαλαία ελληνικά χωρίς Τ9, διαφορετικά 70

3.ναι. advance call manager

5.το ίδιο ειναι

σε ευχαριστω πολυ!κατι ακομα...δηλαδη αν γραψω μηνυμα με qwerty γραφω 160 χαρακτηρες(τα πληκτρα εχουν και τους ελληνικους χαρακτηρες μαζι με τους αγγλικους?) και αν γραψω με τ9 γραφει μονο 70?αυτο δεν το διορθωνει καμμια αναβαθμιση?και η αναγνωριση γραφης υποστηριζει ελληνικα γραμματα?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!κατι ακομα...δηλαδη αν γραψω μηνυμα με qwerty γραφω 160 χαρακτηρες(τα πληκτρα εχουν και τους ελληνικους χαρακτηρες μαζι με τους αγγλικους?) και αν γραψω με τ9 γραφει μονο 70?αυτο δεν το διορθωνει καμμια αναβαθμιση?και η αναγνωριση γραφης υποστηριζει ελληνικα γραμματα?

κάτσε,τώρα βγήκε αναβάθμιση που γράφουμε ελληνικά sms...:lol:

 

οπως τα λες είναι.στο qwerty πρώτα οι ελληνικοί χαρακτήρες ΟΤΙ κ να κάνεις (εκτός αν βάλεις αγγλικά για κύρια γλώσσα του τηλεφώνου κατα το πρώτο άνοιγμα)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδες...στις ρυθμισεις για το email εχει incoming server outcomming server και ports.εκει τι να βαλω?

 

Καταρχήν η ερώτηση σου είναι κάπως γενικοί, και δεν μας λες τι θέλεις να κάνεις, όσο και αν φαίνεται προφανές ότι θες να παίρνεις τα e-mail σου από το P990i ... :rolleyes:

 

Από που θες να "παίρνεις" τα e-mail σου, ας πούμε από την Vodafone, την Cosmote, ... ή από τον παροχέα σου ?

Η διαφορά είναι και στις ρυθμίσεις αλλά και στην χρέωση σου.

 

Γενικά λοιπόν στον incoming server : mail.otenet.gr

Και στον outcomming server : outmail.otenet.gr

Ή ρώτα τον παροχέα σου του internet.

 

Φιλικά Στέφανος. :)

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΗ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ Webgate Advanced Call Manager v2.61 ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ACM V 2,61 ΜΟΥ ΓΡΑΦΗ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...