Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μόνο για νέες συνδέσεις από 16.8

Οι παλιοί συνδρομητές δεν επηρεάζονται.

Ακόμη και αν ζητήσουν να μεταβούν σε άλλο προνομιακό πρόγραμμα πχ. από cosmote 120 σε cosmote 60;

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΤ δεν χριάζεται καταγγελία για να ενεργήσει σε τέτοιο ζήτημα. Εχει ικανούς (πιστευω) ανθρώπους που παρακολουθούν την αγορά. Θέλω να πιστευω ότι θα αντιδράσει σύντομα. Αλλά τα πρόστιμα θα πρέπει να πονάνε...

 

Με εξόργησε πολύ αυτή η κινηση. :mad: Πάμε όλοι μαζί πίσω.. Τι μόνο οι τράπεζες θα αυξάνουν τα κέρδη τους.

Αισχος :protest:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΤ δεν χριάζεται καταγγελία για να ενεργήσει σε τέτοιο ζήτημα. Εχει ικανούς (πιστευω) ανθρώπους που παρακολουθούν την αγορά. Θέλω να πιστευω ότι θα αντιδράσει σύντομα. Αλλά τα πρόστιμα θα πρέπει να πονάνε...

 

Με εξόργησε πολύ αυτή η κινηση. :mad: Πάμε όλοι μαζί πίσω.. Τι μόνο οι τράπεζες θα αυξάνουν τα κέρδη τους.

Αισχος :protest:

Καλά ας μην σχολιάσω τις ενέργειες της ΕΕΤΤ... Θυμήσου μόνο τα SMS και θυμήσου πόσο τα πληρώνεις μέχρι και σήμερα... Το πρόστιμο που θα φάνε να 'σαι σίγουρος ότι θα το αποσβέσουν σε χρόνο ντε-τε...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μια λύση καταλαβαίνουν οι εταιρίες: ΠΤΩΣΗ ΚΕΡΔΩΝ ή το πιο προσιτό για εμάς μείωση του ρυθμού αύξησης των κερδών.

ΓΙΑΤΙ χρησιμοποιούμε το κινητό μας παντού, ακόμα και όταν είμαστε στο σπίτι μας;;; Πλέον η χρέωση, ακόμα και από τον ληστή-ΟΤΕ, είναι 0,179 ευρώ/λεπτό.

ΠΟΣΟ κάνει η χρέωση από το κινητό μας; Αν είναι εντός του προπληρωμένου χρόνου είναι για το 120 : 18,5 το πάγιο + το τέλος κιν.τηλ. 2,38 ευρώ= 20,88 ευρώ/120= 0,174 ευρώ/λεπτό. Δηλαδή σχεδόν το ίδιο. Αν βάλουμε τη χρέωση μετά τον προπληρωμένο χρόνο έχουμε:0,0039*60=0,234, δηλαδή ακριβότερα κατά 30% ακόμα και από τον ΟΤΕ!!!ΝΑ μην πω τί προγράμματα υπάρχουν στην αγορά από το σταθερό(πχ προγράμματα Cosmoline με χρέωση 0,06 ευρώ/λεπτό προς όλα τα κινητά κλπ).

Η λύση είναι σε ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ! Έτσι αντιδράνε έξω, έτσι πρέπει επιτέλους να αντιδράσουμε και εμείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΤ δεν χριάζεται καταγγελία για να ενεργήσει σε τέτοιο ζήτημα. Εχει ικανούς (πιστευω) ανθρώπους που παρακολουθούν την αγορά. Θέλω να πιστευω ότι θα αντιδράσει σύντομα. Αλλά τα πρόστιμα θα πρέπει να πονάνε...

 

Με εξόργησε πολύ αυτή η κινηση. :mad: Πάμε όλοι μαζί πίσω.. Τι μόνο οι τράπεζες θα αυξάνουν τα κέρδη τους.

Αισχος :protest:

 

Για την ΕΕΤΤ θα ελεγα οτι ειναι λιγο πουλ*μενοι.

 

Εδω βαλαν προστιμο στο best fm επειδη και καλα εβριζε, και ολες οι σειρες στην ιδιωτικη τηλεοραση βριζουν. Τις προαλλες εβλεπα μια επιθεωρηση και ολο μπινελικωναν.

 

Τρια πουλακια καθονται

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Για την ΕΕΤΤ θα ελεγα οτι ειναι λιγο πουλ*μενοι.

 

Εδω βαλαν προστιμο στο best fm επειδη και καλα εβριζε, και ολες οι σειρες στην ιδιωτικη τηλεοραση βριζουν. Τις προαλλες εβλεπα μια επιθεωρηση και ολο μπινελικωναν.

 

Τρια πουλακια καθονται

Μήπως εννοείς το ΕΣΡ;;; :p

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου φίλοι γεια χαρά,

θέλω να με βοηθήσετε αν μπορείτε να βρω ενα site ή ενα προγραμμα με το οποίο να μπορώ να στέλνω 1 sms πολλές φορές συγχρόνως στον ίδιο αποστολέα (ίδιο νουμερο).

Ευχαριστώ,

Smartface :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς ποιο είναι το wap site για το mail.mycosmos.gr? Ετσι ώστε να μπορείς να μπείς απο το κινητό σου?
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να είναι wap.mycosmos.gr και από εκεί να υπάρχει επιλογή για το mail.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να είναι wap.mycosmos.gr και από εκεί να υπάρχει επιλογή για το mail.

 

To έχω βάλει ήδη έτσι αλλα δεν υπάρχει...

μπαίνω απο opera mini

Link to comment
Share on other sites

To έχω βάλει ήδη έτσι αλλα δεν υπάρχει...

μπαίνω απο opera mini

 

αφου μπαινεις απο τον opera mini χρειαζεσαι το html site και οχι το wap. Δηλαδη ειτε το mail.mycosmos.gr ειτε αυτο που σου προτειναν!

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη παρουσιάζομαι! Μπαίνω φαντάρος............. :cry: Ποιος είναι ρε παιδιά ο πιο οικονομικός και καλός τρόπος για να βλέπω το gmail μου κ να στέλνω επίσης mail; Έχω το 6600. Δε θα ήλελα να το γυρίσω σε Tim ούτε και imode (εκτός κι αν δεν αντέξω χωρίς messenger). Πόσο περίπου θα στοιχίσει με 2-3 mail τη μέρα;
Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη παρουσιάζομαι! Μπαίνω φαντάρος............. :cry: Ποιος είναι ρε παιδιά ο πιο οικονομικός και καλός τρόπος για να βλέπω το gmail μου κ να στέλνω επίσης mail; Έχω το 6600. Δε θα ήλελα να το γυρίσω σε Tim ούτε και imode (εκτός κι αν δεν αντέξω χωρίς messenger). Πόσο περίπου θα στοιχίσει με 2-3 mail τη μέρα;

Ογκοχρέωση είναι οπότε εξαρτάται από το μέγεθος των E-Mail. Η χρέωση είναι 0.0119/ΚΒ προς το παρόν.

Αν και δεν θέλεις ΤΙΜ εγώ να σου πω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις συμφέρει όσο κανένα άλλο. Γιατί με το TIM Plus Non-Stop έχεις με 3.49 ευρώ το μήνα ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ κίνηση στο WAP. Οπότε και στο gmail.

Εννοείται ότι η πρόσβαση στο gmail γίνεται από WAP.

Link to comment
Share on other sites

Απο το site του mycosmos.gr , χάθηκε απο μέσα η επιλογή για αποστολή SMS σε κινητα!, τι εγινε? την βγάλανε την μοναδική χρήσιμη υπηρεσία που άξιζε?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Απο το site του mycosmos.gr , χάθηκε απο μέσα η επιλογή για αποστολή SMS σε κινητα!, τι εγινε? την βγάλανε την μοναδική χρήσιμη υπηρεσία που άξιζε?

ευχαριστω

Όχι. Κάποιο λάθος θα κάνεις. Η επιλογή για αποστολή sms είναι πάνω δεξιά. Έχει γίνει κάποια αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατεβάζεις την εφαρμογή "Εορτολόγιο";

 

Απ'ότι βλέπω έχεις και το sony ericsson k800i οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.;)

 

Εκεί θα βλέπεις ποιος έχει γιορτή σήμερα, αύριο, μεθαύριο, σε 3 μέρες και σε 1 βδομάδα. Επίσης μπορείς να βάζεις ημερομηνίες που θέλεις να μάθεις αν έχει κανείς γιορτή, κι επίσης να δεις πότε πέφτουν οι αργίες των επόμενων ετών:)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Καλά η COSMOTE ακόμα να αντιγράψει την Vodafone σε αυτό το θέμα; Ήδη οι συνδρομητές συμβολαίου της Vodafone τόσο εταιρικοί όσο και ιδιώτες μπορούν να έχουν on-line αναλυτική κατάσταση κλήσεων. Στην COSMOTE γιατί έχουν μόνο για τους εταιρικούς πελάτες και όχι και στους ιδιώτες; Είναι πιο εκλεκτοί οι εταιρικοί από τους ιδιώτες για την κοσμοτε;:mad: :mad: :mad: :mad:

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Είναι στα πλαίσια της χαρακτηριστικής ταχύτητας με την οποία υλοποιεί υπηρεσίες η κοσμοτέ. Συνήθως βέβαια όταν τις δώσει είναι πιο πλήρεις από τον ανταγωνισμό, μόνο που η αργοπορία της έχει αρχίσει να κουράζει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...