Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(Χρονια πολλα σε όσους γιορτάζουν)

 

Αμέσως μετά από αναβάθμιση, σε κάθε reboot κάνει «εγκατάσταση» και μετά από λίγο βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει πρόβλημα με κάποιες εφαρμογές.

 

Από την διαχείριση εφαρμογών βλέπω 3 με ονόματα Α0000741.SIS (Chords), A0000C60.SIS, (Best Call Recorder),A0006BF1.SIS (vBoy)

που ούτε εγκαθίστανται αλλά ούτε και μπορώ να τις αφαιρέσω.

 

Καμία ιδέα ???

 

Edit

Τα ονόματα μέσα στις παρενθέσεις εμφανίζονται όταν επιχειρώ να τις εγκαταστήσω

Μετά από ώρες τέλειωσα σχεδόν την πολυπόθητη αναβάθμιση. Οι παρτηρήσεις μου σχετικά με την διαδικασία είναι πως ενώ μου πέτυχε το κεντρικό μέρος της αναβάθμισης είχα πρόβλημα με το backup και το restore, ειδικά στα προγράμματα, με αποτέλεσμα να μην έχει ολοκληρωθεί σωστά η διαδικασία και να πρέπει να ξαναεγκαταστήσω μεσα από την διαχείριση εφαρμογών καποια από αυτά που δεν είχαν επανεγκατασταθεί με το restore. Έλα όμως που η αναγνώριση της κάρτας δεν λειτουργούσε σωστά με κάθε εκκίνηση (έβγαζε συνεχώς το "εγκατάσταση" και το ότι δεν ολοκληρώθηκε σωστά η διαδικασία). Έτσι αναγκάστηκα να κάνω φορμάτ στην κάρτα και να ξαναβάλω ένα ένα τα προγράμματα, οπότε καταλαβαίνετε...Η μόνη επιτυχία ήταν στις επαφές...Τέλος πάντων όλα φαίνεται να λειτουργούν σωστά, μετά από τουλάχιστον τρείς ώρες, αν και δεν έχω τελειώσει τελείως με όλα τα προγράμματα ακόμα....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση για την αναβάθμιση:

Να βγάλω την κάρτα πριν και να την βάλω μετά ή δεν παίζει ρόλο;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου νέκρωσε!!!!! :mad:

 

λίγο πρίν τελειώσει η διαδικασία της αναβάθμησης μου λέει ότι η διαδηκασία απέτυχε, έχει την επιλογή retry, δοκήμασα 3 φορές και τις 3 το ίδιο.

Τώρα δεν ανοίγει με τίποτα! μαύρη οθόνη.

Τι κάνω τώρα??? :(

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για την αναβάθμιση:

Να βγάλω την κάρτα πριν και να την βάλω μετά ή δεν παίζει ρόλο;

 

δεν παίζει κανένα ρολο αν η κάρτα καλύτερα μην την πειράξεις καθόλου

 

Το τηλέφωνο μου νέκρωσε!!!!! :mad:

 

λίγο πρίν τελειώσει η διαδικασία της αναβάθμησης μου λέει ότι η διαδηκασία απέτυχε, έχει την επιλογή retry, δοκήμασα 3 φορές και τις 3 το ίδιο.

Τώρα δεν ανοίγει με τίποτα! μαύρη οθόνη.

Τι κάνω τώρα??? :(

 

μάλλον NOKIA CLUB σε βλέπω

Link to comment
Share on other sites

(Χρονια πολλα σε όσους γιορτάζουν)

 

Thank you! :)

 

 

Αμέσως μετά από αναβάθμιση, σε κάθε reboot κάνει «εγκατάσταση» και μετά από λίγο βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει πρόβλημα με κάποιες εφαρμογές.

 

Από την διαχείριση εφαρμογών βλέπω 3 με ονόματα Α0000741.SIS (Chords), A0000C60.SIS, (Best Call Recorder),A0006BF1.SIS (vBoy)

που ούτε εγκαθίστανται αλλά ούτε και μπορώ να τις αφαιρέσω.

 

Καμία ιδέα ???

 

Edit

Τα ονόματα μέσα στις παρενθέσεις εμφανίζονται όταν επιχειρώ να τις εγκαταστήσω

 

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι, ειτε να τις εγκαταστησεις απο την αρχη ,δηλνα στειλεις παλι την εφαρμογη στο ν73 , ειτε να πας με card reader και να σβησεις τα αρχεια που δεν εγκαθιστανται .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα δεν ηταν μόνο αυτές οι εφαρμογές. Τα ονόματα αυτά είναι τα ονόματα των καταλόγων στην Κάρτα. Αν τα σβήσεις με Card Reader τα ξαναφτιάνχει. Κάτι έχει κρατήσει στην μνήμη τηλεφώνου, αν και οι εφαρμογές αυτές ήταν εγκατεστημένες στην Καρτα.

 

Το πρόβλημα το μεγάλο (?) είναι ότι δεν λειτουργεί καμιά java εφαρμογή που είχα από πρίν. Δεν ξέρω αν τις ξαναεγκαταστήσω τη θα γίνει.

 

Από ήχο λιγο καλήτερα, από Merory Leeks τα ιδια.

 

και μια ερώτηση.

 

Για να κάνω Hard Reset ή Format το τηλέφωνο και να βάλω όλα τα προγράμματα από την αρχή πως το κάνω ?

Ποια πλήκτα πρεπει να πατήσω και με ποιά σειρά ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα δεν ηταν μόνο αυτές οι εφαρμογές. Τα ονόματα αυτά είναι τα ονόματα των καταλόγων στην Κάρτα. Αν τα σβήσεις με Card Reader τα ξαναφτιάνχει. Κάτι έχει κρατήσει στην μνήμη τηλεφώνου, αν και οι εφαρμογές αυτές ήταν εγκατεστημένες στην Καρτα.

 

Το πρόβλημα το μεγάλο (?) είναι ότι δεν λειτουργεί καμιά java εφαρμογή που είχα από πρίν. Δεν ξέρω αν τις ξαναεγκαταστήσω τη θα γίνει.

 

Από ήχο λιγο καλήτερα, από Merory Leeks τα ιδια.

 

και μια ερώτηση.

 

Για να κάνω Hard Reset ή Format το τηλέφωνο και να βάλω όλα τα προγράμματα από την αρχή πως το κάνω ?

Ποια πλήκτα πρεπει να πατήσω και με ποιά σειρά ???

 

 

hard reset με πάτημα πλήκτρων στο Ν73 δεν γίνεται. Μόνο με πληκτρολόγηση

*#7370#

όταν το κάνεις πες μας αν εξακολουθεί να υπάρχει η νέα εφαρμογή ''μόντεμ'' ή

αν δεν την ξαναβάζει όπως το fsecure.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το NokiaSoftwareUpdate και το εγκατέστησα στον Η/Υ.. Συνδέω το κινητό με το καλώδιο και ξεκινάω την εφαρμογή.. Το θέμα είναι ότι μου γράφει "starting application" για αρκετό χρονικό διάστημα. Είναι φυσιολογικό? Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το μεγάλο (?) είναι ότι δεν λειτουργεί καμιά java εφαρμογή που είχα από πρίν. Δεν ξέρω αν τις ξαναεγκαταστήσω τη θα γίνει.

 

Το εκανα εγω και τωρα δουλευουν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

 

1 min ηχογραφηση μόνο??? σε 2 gb καρτα που εχω!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Αυτο δεν προκειται να γινει απο αναβαθμιση ,γινεται ομως με εφαρμογες

 

 

 

Καποια συγκεκριμένη εφαρμογη ηχογραφησης??? (οχι της συνομιλίας για εξωτερική ηχογραφηση εναφερομαι)

Link to comment
Share on other sites

Πότε επιτέλους θα έρθει το Ν73 Music Edition????

Πανε 2 μήνες που ανακοινώθηκε!

Εχει κανέις καμμια πληροφόρηση??

Link to comment
Share on other sites

Πότε επιτέλους θα έρθει το Ν73 Music Edition????

Πανε 2 μήνες που ανακοινώθηκε!

Εχει κανέις καμμια πληροφόρηση??

 

Ελα ντε????:confused: :confused:

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

hard reset με πάτημα πλήκτρων στο Ν73 δεν γίνεται. Μόνο με πληκτρολόγηση

*#7370#

όταν το κάνεις πες μας αν εξακολουθεί να υπάρχει η νέα εφαρμογή ''μόντεμ'' ή

αν δεν την ξαναβάζει όπως το fsecure.

 

Επειδη ειμαι παθον με το route66 που δεν ελεγε να τρεξει και του εκανα hard format *#7370# , η εφαρμογη Fsecure ειχε χαθει δυστηχως .

 

Αλλα με την αναβαθμηση την εχω παλι και ολα καλα !!!

 

Με την απλη επεναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων *#7780# δεν χανεται τιποτα .

 

Εγω εχω διαπιστωσει μεγαλη βελτιωση στον ηχο , σε ολα τα επιπεδα μετα την αναβαθμηση . Και το κουδουνι δεν εχει μπουκωσει μεχρι στιγμης !!!!< ΛΕΣ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΑ ΘΑΥΜΑ >.

 

----------------------

 

(το livePVR 262 το εχω και δουλευει μια χαρα ! πολλη πιο σταθερο απο το προηγουμενο)

 

Χρονια πολλα και σε σενα.:)

Απο Αγγλια το "αγορασα" τελος παντως.:p

Kαι εγω αυτο σκεφτηκα,αλλα μου φανηκε παραξενο να εχει βγει εκδοση για ελλαδα και οχι για Αγγλια...επιπλεον δεν βγαζουνε μια multiversion upgrade;

 

Επειτα δεν ειναι π.χ vodafone customize για να χρειαζεται ειδικη firmware version,που να ειναι για vodafone

 

Για κοιτα ΕΔΩ ( http://www.nokia.co.uk/nokia/0,1522,,00.html?orig=/softwareupdate )

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος ξερει πως μπωρουμε να αλλαξουμε την γραματοσηρα στο Ν73 που εμφανιζεται στην οθονη αναμονης οταν κραταμε σημειωσεις ?

 

Μετα την αναβαθμηση εχει αλλαξει και με χαλαει λιγο ...!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία γρήγορη ματιά:

 

4. Γίνεται,πλέον, αναζήτηση με γράμματα και αριθμούς στην έκθεση σε εικόνες και μουσική.πάρα πολύ σημαντικό

Mήπως μπορείς να βοηθήσεις ειδικά στην αναζήτηση των φωτογραφιών της έκθεσης, γιατί δεν βλέπω κάτι τέτοιο....:blink:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Epeidh menw Italia agorasa to N73 apo ena italiko site omws h proeleush tou kinhtou htan EUROPE. Ontws otan to nokia eftase spiti oi odhgies k ola ta alla htan sta GERMANIKA. Ola ok ws edw, katevasa to manual sta italika apo to site ths Nokia. Otan omws phga to kinhto sto nokia shop tou Milanou gia anavathmisi mou eipan oti den mporoun na to kanoun giati den einai Italiko! K isws mporoun na to steiloun sth germania gia update alla ISWS xathoun ta Italika ws vasikh glwssa... Eseis lete na tous to afhsw na to steiloun h den axizei????
Link to comment
Share on other sites

hard reset με πάτημα πλήκτρων στο Ν73 δεν γίνεται. Μόνο με πληκτρολόγηση

*#7370#

όταν το κάνεις πες μας αν εξακολουθεί να υπάρχει η νέα εφαρμογή ''μόντεμ'' ή

αν δεν την ξαναβάζει όπως το fsecure.

Κατ’ αρχήν ευχαριστώ

Το *#7370# κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Η εφαρμογή Modem δεν χάθηκε, υπάρχει μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα και εγω το update.....

ολα μου φανηκαν πολυ ευκολα....:)

εντυπωσεις σε λιγο....

Link to comment
Share on other sites

Κατ’ αρχήν ευχαριστώ

Το *#7370# κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Η εφαρμογή Modem δεν χάθηκε, υπάρχει μια χαρά.

 

το fsecure υπάρχει;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

πολυ σημαντικο(για μενα τουλαχιστων...)...

μετα την αναβαθμιση το ξυπνητηρι δουλευει επιτελους κανονικα...

(με κλειστο το κινητο....:) )

Link to comment
Share on other sites

πολυ σημαντικο(για μενα τουλαχιστων...)...

μετα την αναβαθμιση το ξυπνητηρι δουλευει επιτελους κανονικα...

(με κλειστο το κινητο....:) )

 

kai prin douleve apla poy kai poy ekane merika noymera

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

επισης ειναι λιγο πιο γρηγορη η καμερα η ειναι της φαντασιας μου...???

και νομιζω οτι και οι Photos εχουν διαφορα....(προς το καλυτερο φυσικα....):)

Link to comment
Share on other sites

kai prin douleve apla poy kai poy ekane merika noymera

 

το πρόβλημα είναι ότι δεν δουλεύει(ενώ με το προηγούμενο firmware δούλευε) με κλειστο το κινητό το Alarm Manager του Igor Dotsov.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...