Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3. Ο κωδικος προσβασης στην καρτα τι νοημα εχει.. τον ενεργοποιησα αλλα δεν καταλαβαινω που χρησιμοποιειται.

 

Σημειωση: Μπορεις να αλλαξεις τον default ,αρκει μετα να

θυμασαι τι εχεις βαλει ....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως καλό είναι να αποφύγεις την χρήση κωδικού κλειδώματος στη κάρτα μνήμης γιατί πολλές φορές έχει αναφερθεί ότι κάρτες μνήμης κλειδώνουν μόνιμα, χωρίς να ξεκλειδώνουν με οποιοδήποτε κωδικό και χάνονται έτσι πολύτιμα αρχεία....;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλό είναι να αποφύγεις την χρήση κωδικού κλειδώματος στη κάρτα μνήμης γιατί πολλές φορές έχει αναφερθεί ότι κάρτες μνήμης κλειδώνουν μόνιμα, χωρίς να ξεκλειδώνουν με οποιοδήποτε κωδικό και χάνονται έτσι πολύτιμα αρχεία....;)

Οντως κλειδωνουν μονιμα μερικες φορες αλλα αντι για να την φορμαρεις κ φυσικα αν μπορεσεις την πηγαινεις απλα σε ενα service nokia κ στην ξεκλειδωνουν χωρις να χασεις δεδομενα..εμενα μου ετυχε...αλλα ΜΗΝ βαζεται κωδικο..Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έλυσα το πρόβλημα μου μετά από χτεσινή ολονυχτία με το κινητό.

 

Είναι πολύ απλό. Έπρεπε να πάω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων, σύντομο μήνυμα και να επιλέξω στην κωδικοποίηση χαρακτήρων πλήρης υποστήριξη. :)

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έλυσα το πρόβλημα μου μετά από χτεσινή ολονυχτία με το κινητό.

 

Είναι πολύ απλό. Έπρεπε να πάω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων, σύντομο μήνυμα και να επιλέξω στην κωδικοποίηση χαρακτήρων πλήρης υποστήριξη. :)

Mάλλον δεν το έλυσες, αλλά τώρα το δημιούργησες!!! Πλέον θα χρεώνεσαι ένα μήνυμα ανα 70 χαρακτήρες και όχι ανα 160...Πρέπει να το βάλεις στην "περιορισμένη υποστήριξη" χαρακτήρων....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί πάλι αυτό:

Αγόρασα από το πλαίσιο ένα USB Bluetooth και έκανα επικοινωνία με το N73 μου (δηλαδή έστειλα και έλαβα κάτι), αλλά το PC SUITE δεν το αναγνωρίζει για συγχρονισμό κλπ. Γνωρίζει κανείς πως λύνεται το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον δεν το έλυσες, αλλά τώρα το δημιούργησες!!! Πλέον θα χρεώνεσαι ένα μήνυμα ανα 70 χαρακτήρες και όχι ανα 160...Πρέπει να το βάλεις στην "περιορισμένη υποστήριξη" χαρακτήρων....;)

 

Ουφφφ δεν γίνεται με κανέναν άλλο τρόπο;

 

Μόλις το ξαναέβαλα σε περιοσμένη υποστήριξη και μπορώ ακόμα να μπαίνω στο μήνυμα και να κάνω κλήση αριθμό:D

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Αποκατάστησε αυτό που έχεις και βάλε αυτό. Προσοχή θα πρέπει να το υπογράψεις πρώτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί πάλι αυτό:

Αγόρασα από το πλαίσιο ένα USB Bluetooth και έκανα επικοινωνία με το N73 μου (δηλαδή έστειλα και έλαβα κάτι), αλλά το PC SUITE δεν το αναγνωρίζει για συγχρονισμό κλπ. Γνωρίζει κανείς πως λύνεται το πρόβλημα?

 

Τι είδους drivers έχει το USB BT που αγόρασες; Πιθανόν να μην υποστηρίζει τους drivers το PC Suite. Σχετικά με την εν λόγω συμβατότητα, το PC Suite υποστηρίζει USB dongles που τρέχουν με τους ακόλουθους drivers:

 

- Microsoft Bluetooth (Windows XP with Service Pack 2)

- WIDCOMM Bluetooth driver 1.4, 3.0, 4.0 and 5.0

- Toshiba Bluetooth stack for Windows 2000/XP 4.0 or later

- IVT BlueSoleil Bluetooth stack 1.6.1.4

 

Aν το δικό σου USB dongle δεν χρησιμοποιεί κανέναν από τους παραπάνω drivers, τότε μάλλον δεν είναι εφικτή η σύνδεση μέσω ΒΤ :(

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου USB είναι:

IVT Corporation, Blue Soleil 5.0.5, stack 06.03.29.20061212

 

Απ' ό,τι βλέπω, είναι συμβατοί με το PC Suite. Μήπως δεν έκανες σωστά τη διαδικασία του pairing; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες pairing,τι ακριβώς εννοείς?

Αφού έστειλα κει έλαβα αρχεία όπως αναφέρω πιο πριν και αφού δήλωσα το usb bluetooth ως "εξουσιοδοτημένη" συσκευή, δεν έγινε pairing?

Μήπως κάνω κάτι λάθος?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες pairing,τι ακριβώς εννοείς?

Αφού έστειλα κει έλαβα αρχεία όπως αναφέρω πιο πριν και αφού δήλωσα το usb bluetooth ως "εξουσιοδοτημένη" συσκευή, δεν έγινε pairing?

Μήπως κάνω κάτι λάθος?

Ευχαριστώ

 

Εννοώ να κάνεις τη διαδικασία του "ταιριάσματος" μέσω PC Suite. Δηλαδή:

 

1. Διέγραψε από το κινητό σου το USB BT ως Paired συσκευή.

2. Άνοιξε το PC Suite

3. Επέλεξε την εφαρμογή "Διαχείρηση Συνδέσεων" και τσέκαρε την επιλογή IVT-BlueSoleil

4. Πήγαινε στην εφαρμογή "Get Connected" και επέλεξε τη σύνδεση μέσω ΒΤ

5. Ακολούθησε την διαδικασία όπως σου προτείνει ο οδηγός και όταν χρειαστεί, δώσε έναν κωδικό για να γίνει η σύνδεση (προεπιλεγμένος κωδικός το "123").

6. Όταν τελειώσει η διαδικασία, θέσε ως εξουσιοδοτημένη τη συσκευή BT-USB

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου εχει πιασει σκονη στην μεση της οθονης..

Ειναι μονο στο δικο μου κινητο?? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου εχει πιασει σκονη στην μεση της οθονης..

Ειναι μονο στο δικο μου κινητο?? :)

 

Περίεργο μου φαίνεται. Το Ν73 έχει άριστη κατασκευή, τουλάχιστον στην περιοχή γύρω από την οθόνη :worry:

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται. Το Ν73 έχει άριστη κατασκευή, τουλάχιστον στην περιοχή γύρω από την οθόνη :worry:

Εμενα στο κεντρο της οθονης εχει εμφανιση σκονη που αρχησε να γινετε ενοχλητικη, μηπος στο κινητο σου εχεις θηκη? σε κανενα αλλο δεν εχει συμβει αυτο?? :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη σκεφτομαι να του κανω αναβαθμιση,αλλα φοβαμαι,μη τυχον χασω τα ελληνικα κι μου δημιουργησει καποιο αλλου ειδους προβληματα,τα οποια εχω διαβασει εδω μεσα,εσεις τι λετε να κανω να προχωρησω στην αναβαθμιση???Επισης,λιγες μερες πριν εκανε ο αδερφος μου αντιστοιχα στο Ν80, και οπως ξερουμε(βγαζει κι αναλογο μηνυμα δηλαδη),οτι κατα τη διαρκεια της διαδικασιας απαγορευεται καθε κινηση του καλωδιου κ.λ.π.,γιατι το κινητο μπορει να χαλασει..Να αναφερω οτι στου αδερφου μου,κι ενω η αναβαθμιση,ηταν σε προχωρημενο σταδιο,κι κοντευε να ολοκληρωθει κατι συνεβει (νομιζω κατι με το usb),κι η εγκατασταση ναι μεν ολοκληρωθηκε αλλα φαγαμε πολυ ωρα να ανοιξουμε το κινητο,(εχω αναφερει τι συνεβη στο θεμα με το Ν80).Ισως ακουστει βλακεια,αλλα παιζει ρολο το Pc suite??Η εκδοση του εννοω.Τωρα βεβαια ξερω τι διορθωνεται και τι προσφερεται με την αναβαθμιση,αλλα οπως καταλαβαινετε δισταζω να προχωρησω σε αυτη...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη σκεφτομαι να του κανω αναβαθμιση,αλλα φοβαμαι,μη τυχον χασω τα ελληνικα κι μου δημιουργησει καποιο αλλου ειδους προβληματα,τα οποια εχω διαβασει εδω μεσα,εσεις τι λετε να κανω να προχωρησω στην αναβαθμιση???Επισης,λιγες μερες πριν εκανε ο αδερφος μου αντιστοιχα στο Ν80, και οπως ξερουμε(βγαζει κι αναλογο μηνυμα δηλαδη),οτι κατα τη διαρκεια της διαδικασιας απαγορευεται καθε κινηση του καλωδιου κ.λ.π.,γιατι το κινητο μπορει να χαλασει..Να αναφερω οτι στου αδερφου μου,κι ενω η αναβαθμιση,ηταν σε προχωρημενο σταδιο,κι κοντευε να ολοκληρωθει κατι συνεβει (νομιζω κατι με το usb),κι η εγκατασταση ναι μεν ολοκληρωθηκε αλλα φαγαμε πολυ ωρα να ανοιξουμε το κινητο,(εχω αναφερει τι συνεβη στο θεμα με το Ν80).Ισως ακουστει βλακεια,αλλα παιζει ρολο το Pc suite??Η εκδοση του εννοω.Τωρα βεβαια ξερω τι διορθωνεται και τι προσφερεται με την αναβαθμιση,αλλα οπως καταλαβαινετε δισταζω να προχωρησω σε αυτη...:confused:

 

προχώρα ελεύθερα, μόνο μην βγάλεις το κιν από το USB μέχρι να επανεκινήσει μόνο του!!!!( θα είναι πολύ ώρα σαν απενεργοποιημένο).

Μην ξεχάσεις να κάνεις back-up !!!! Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Aναλογα την συνδεση που εχεις..

 

Edit:

Πανω απο μιση ωρα δεν θα κανει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα έβαλα το κινητό σε λειτουργία μαζικής μεταφοράς για να μεταφέρω τους χάρτες και τώρα ενώ το ξαναέφερα σε λειτουργία pc suite μου λέει ότι το κινητό είναι σε λειτουργία μη υποστηριζόμενη? Τι γίνεται?
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

κανε επανεκκινηση στο pc και στο κινητο , μετα ξαναδοκιμασε
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...