Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κάνεις λάθος! :D Κι εγώ έτσι το απέκτησα (με όσα περιγράφεις) μόνο που πριν 15 μέρες περίπου το πήρα 367 ευρώ. Είναι καλό το Megamarket, αρκεί να πάμε σε ένα AlphaCopy, να ελέγξουμε τα περί της εγγύησης (αν και δεν νομίζω ότι μας έχουν εξαπατήσει οι άνθρωποι:O ...)
“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βασικα ακομα τοσο το εχει, απλα αν εχεις προσεξει καθε μερα βγαζει και κατι σε προσφορα, εχει ενα παραθυρακι στα δεξια. Ε, μια μερα το πετυχα 320!! και ηταν σε εποχη που εψαχνα απο που θα το παρω και μολις το ειδα το παραγγειλα αμεσως....
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημα με την καρτα μνημης οταν την βαζω σε card reader δεν με αφηνη να περασω τιποτα μεσα γιατι λεει εχει προστασια εγγραφης και πρεπει να την βγαλω την προστασια, δοκημασα να την κανω format και παλει τα ιδια. τι φτεει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημα με την καρτα μνημης οταν την βαζω σε card reader δεν με αφηνη να περασω τιποτα μεσα γιατι λεει εχει προστασια εγγραφης και πρεπει να την βγαλω την προστασια, δοκημασα να την κανω format και παλει τα ιδια. τι φτεει;

 

Γύρνα ένα διακοπτάκι που έχει πάνω στη κάρτα μνήμης

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε aijivl στην καρτα του n73 δεν εχει κανενα διακοπτακι. αυτο το επαθα καθως περνουσα τραγουδια στην καρτα μνημης. ενω πρην περνουσα κανονικα σε μια στιγμη μου εμφανισε οτι η καρτα εχει προστασια εγγραφης
Link to comment
Share on other sites

Με το προηγούμενο firmware (του απλού Ν73, αυτό που αποσύρθηκε) δεν μπορείς με τίποτα να δεις την ώρα που στάλθηκε ένα μήνυμα. Γράφει μόνο την ώρα που λήφθηκε.

 

Δηλ. π.χ. αν είχες κλειστό το τηλέφωνο το πρωί και κάποιος σου έστειλε τότε μήνυμα, όταν το ανοίξεις το απόγευμα γράφει ακριβώς εκέινη την ώρα που το έλαβες (άχρηστη πληροφορία).

 

Διορθώθηκε μήπως με το τελευταίο firmware;. Ας κοιτάξει λίγο κάποιος που το έχει αναβαθμίσει να το δει.

 

 

Ούτε από τα Στοιχεία Μηνύματος μπορείς να το δεις;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω την τελευταια versions του ν73 και βλεπω οτι το κινητο ειναι λιγο ποιο αργο απο τισ αλλεσ.γινετε να βαλω καμια ποιο παλια και πωσ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω την τελευταια versions του ν73 και βλεπω οτι το κινητο ειναι λιγο ποιο αργο απο τισ αλλεσ.γινετε να βαλω καμια ποιο παλια και πωσ?

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να βαλεις παλιοτερη εκδοση :rolleyes:

Προσπαθεια για κατι τετοιο θα εχει ως συνεπεια την καταστροφη

της συσκευης σου ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

nervous σε ευχαριστω πολυ.:) :) :) :) :) :)

 

Να'σαι καλα ,υπομονη για νεοτερη αναβαθμιση .

Επιπλεον ,προτεινω εγκατασταση των εφαρμογων με clean install

και οχι απο back-up .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ούτε από τα Στοιχεία Μηνύματος μπορείς να το δεις;

 

Ούτε. Και εκεί δείχνει την ώρα παραλαβής.

Άργησα λίγο να το καταλάβω. Στα δυο πρώτα είπα "κοίτα σύμπτωση, λίγο πριν το ανοίξω μου το 'στειλε" αλλά μετά το ψυλλιάστηκα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. θέλω να ρωτήσω.. οι φωτογραφίες, οι ήχοι μπαίνουν εντελώς χύμα έτσι; τα πετάει ολα μαζι και ότι κάτσει..υπάρχει καποιος τροπος να φτιάχνω δικους μου φακέλους;;

δεύτερον..αυτα τα εικονίδια μπροστα και καλά συντομεύσεις δεν γίνεται να φύγουν απο την οθόνη;

και τρίτον, σε πολλά νοκια αλλάζουν ξεχωριστά το χρώμα των γραμμάτων στην οθόνη (η ώρα ημερομηνία η σύνδεση..κτλ). εδώ δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα;;;

αν εχουν απαντηθει ζητώ χίλια συγνώμη, έψαξα όσο μπορούσα..αλλά μπερδεύτηκα ειναι πάρα πολλά

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. θέλω να ρωτήσω..

δεύτερον..αυτα τα εικονίδια μπροστα και καλά συντομεύσεις δεν γίνεται να φύγουν απο την οθόνη;

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Τα εικονίδια μπορούν να φύγουν αν απενεργοποιήσεις την ενεργή αναμονή (Eργαλεία-Ρυθμίσεις-Τηλεφώνου-Κατάσταση Αναμονής)

Link to comment
Share on other sites

ααααα σε ευχαριστώ πάρα πολύ

.... κάποιος για τα υπόλοιπα;;;

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

ααααα σε ευχαριστώ πάρα πολύ

.... κάποιος για τα υπόλοιπα;;;

Tης φοτο μπορεις να της οργανοσεις με το Resco Photo Viewer και τα υποληπα με καποιον fileman αν κανεις φακελους μεσα στην καρτα σου και να τα βλεπεις μεσα απο εκει.

 

Για τα θεματα δεν μπορεις να κανεις κατι μονο αν βαλεις αλλο θεμα :)

Παιδες εχω ενα προβλημα με τα mp3. Eιτε ενα τραγουδι το γραψω με κεφαλαια ειτε με μικρα γραμματα ελληνικα στο κινητο μου το εμφανιζει σαν κινεζικα, τι πρεπει να κανω;

Αυτο γεινετε γιατι τους τιτλους των τραγουδιων τους γραφεις με Ελληνικους χαρακτιρες! γραψτους με Αγγλικους π.χ. το Νικος=Nikos

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χτες την ωρα που το ειχα κλειστό μου ήρθαν 2 μηνυματα υπηρεσίας για χαμένες κλήσεις και τα 2 μου γράφαν την ώρα που έγινε η κληση, όχι την ώρα που άνοιξα το κινητο... και δεν εννοώ στα περιέχομενα αλλα στα στοιχεία του μηνύματος

 

Μήπως έχει να κάνει η αυτόματη ενεργοποίηση αλλαγής ώρας απο τον φορέα δικτύου, απ τις ρυθμίσεις?

 

Με την αναβάθμιση στο τηλεφωνο, από άποψη ταχύτητας (του πέρασα ακριβώς τα ίδια με πρίν) δεν βλέπω ΚΑΜΙΑ αλλαγή. Ουτε πιο αργό ούτε πιο γρηγορο. Οπότε υποθέτω ότι ειναι ψυχολογικό το θεμα

 

για τους χαρακτήρες, ναι μπορείς... αλλαγή των fonts, αν και δεν πετυχαινει πάντα.. προσωπικά μια φορά την έχω καταφέρει τη διαδικασία, τις αλλες 2 αναγκαστηκα να κανω format..δε στο συνιστώ ιδιαίτερα. Απλά προσπάθησε το theme σου να μην έχει ως "βασικά" χρώματα, το χρώμα απεικόνισης των γραμμάτων και γραφής elina_c

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Χτες την ωρα που το ειχα κλειστό μου ήρθαν 2 μηνυματα υπηρεσίας για χαμένες κλήσεις και τα 2 μου γράφαν την ώρα που έγινε η κληση, όχι την ώρα που άνοιξα το κινητο... και δεν εννοώ στα περιέχομενα αλλα στα στοιχεία του μηνύματος

 

Μήπως έχει να κάνει η αυτόματη ενεργοποίηση αλλαγής ώρας απο τον φορέα δικτύου, απ τις ρυθμίσεις?

 

Φίλε mylogic_x, έχεις το τελευταίο firmware, έτσι; Εγώ έχω αυτό που αποσύρθηκε. Φαίνεται το διόρθωσαν.

Όσο για την ώρα, ναι, την έχω σε αυτόματη ρύθμιση από το δίκτυο. Κι εσύ έτσι την έχεις;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

ναι έχω το τελευταιο

θα το ξαναδοκιμασω, θα πω να μου στειλουν ενα sms και θα το έχω κλειστο...θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα...

καλο απογευμα σε ολους!

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χθες το βράδυ που έβαλα να του κάνω αναβάθμιση δεν βρήκε κάτι...την 3.0.....κάτι έχει για τελευταία (έχω το ΜΕ)...απλά δεν ξέρω αν έχει βγει και για το ΜΕ...έχω μπερδευτεί.....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χθες το βράδυ που έβαλα να του κάνω αναβάθμιση δεν βρήκε κάτι...την 3.0.....κάτι έχει για τελευταία (έχω το ΜΕ)...απλά δεν ξέρω αν έχει βγει και για το ΜΕ...έχω μπερδευτεί.....

 

Η έκδοση v4 δεν είναι διαθέσιμη για το ΜΕ, ακόμα τουλάχιστον

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ούτε για όσους από εμάς αγόρασαν από το Megamarket υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση (γιατί έχουμε γερμανικό product code). Πρέπει να περιμένουμε ακόμη, γιατί μας βγάζει την 3.7xx.xxx.
“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...