Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια.

παραγγειλα και εγω χθες το Ν73 απο megamarket καινουριο με 327 ευρω, καλη τιμουλα, ηταν σε προσφορα.... Το περιμενω απο δευτερα...

Φίλε Rhondia, στο megamarket έχει ακόμη 364.00 euro (τόσο το πήρα κι εγώ πριν 10 μέρες). [Στο b2b το δίνουν 334.88 euro.] Σίγουρα λες για το ίδιο μαγαζί;:blink:

 

ΠΑΙΔΙΑΑ, ιδού τι βρήκα:

Το product code του Ν73 μου είναι γερμανικό!

http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?t=53992

0541701: N73 RM-133 / O2 / Germany

Αυτό σημαίνει παραεισαγωγή - που θα αρνηθεί την εγγύηση η Alpha Copy???

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε Rhondia, στο megamarket έχει ακόμη 364.00 euro (τόσο το πήρα κι εγώ πριν 10 μέρες). [Στο b2b το δίνουν 334.88 euro.] Σίγουρα λες για το ίδιο μαγαζί;:blink:

 

ΠΑΙΔΙΑΑ, ιδού τι βρήκα:

Το product code του Ν73 μου είναι γερμανικό!

http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?t=53992

0541701: N73 RM-133 / O2 / Germany

Αυτό σημαίνει παραεισαγωγή - που θα αρνηθεί την εγγύηση η Alpha Copy???

Αφού είναι παραεισαγωγή από Ε.Ε. θα αρνηθεί να σου κάνει αναβάθμιση δωρεάν, σε θέματα hardware δεν έχεις πρόβλημα!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους.

Εχω παρατηρήσει ότι με την τελευταία αναβάθμιση όταν σβήσεις το κινητό και το ανοίξεις ξανά δεν κάνει αυτόματη εκκίνηση διάφορες εφαρμογές όπως π.χ. best profiles, handy taskman κ.τ.λ. ίσως για αυτό να αποσύρθηκε απο τη νόκια.Το έχει παρατηρήσει και άλλος κανείς ή συμβαίνει μόνο σε μένα και ίσως να φταίει κάποια εφαρμογή;

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Πριν λίγες μέρες αγόρασα από γνωστό μαγαζί ένα ν73 380 ευρω. όταν άνοιξα το κουτί παρατήρησα ότι δεν είχε μέσα οδηγίες στα ελληνικά αλλά ούτε και αγγλικά. Ήταν μόνο γερμανικά. Ψάχνοντας τώρα το site που έδωσε κάποιος φίλος παραπάνω δεν βρίσκω τον code για Ελλάδα να είναι σωστός. Στην nokia λογικά αν πάω θα μου πουν αν είναι παραεισαγωγή ετσι? Από εκεί και πέρα εγώ τι πρέπει να απαιτήσω από το κατάστημα? Να μου δώσει αυθεντικό ή η τιμή του είναι τέτοια που θα μου πουν σκάσε άλλα 100 π.χ για να πάρεις αυθεντικό?
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους.

Εχω παρατηρήσει ότι με την τελευταία αναβάθμιση όταν σβήσεις το κινητό και το ανοίξεις ξανά δεν κάνει αυτόματη εκκίνηση διάφορες εφαρμογές όπως π.χ. best profiles, handy taskman κ.τ.λ. ίσως για αυτό να αποσύρθηκε απο τη νόκια.Το έχει παρατηρήσει και άλλος κανείς ή συμβαίνει μόνο σε μένα και ίσως να φταίει κάποια εφαρμογή;

ευχαριστώ

ναι το παρατηρησα και εγω ....Ας περιμενουμε την επομενη αναβαθμιση τωρα:mad:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Πριν λίγες μέρες αγόρασα από γνωστό μαγαζί ένα ν73 380 ευρω. όταν άνοιξα το κουτί παρατήρησα ότι δεν είχε μέσα οδηγίες στα ελληνικά αλλά ούτε και αγγλικά. Ήταν μόνο γερμανικά. Ψάχνοντας τώρα το site που έδωσε κάποιος φίλος παραπάνω δεν βρίσκω τον code για Ελλάδα να είναι σωστός. Στην nokia λογικά αν πάω θα μου πουν αν είναι παραεισαγωγή ετσι? Από εκεί και πέρα εγώ τι πρέπει να απαιτήσω από το κατάστημα? Να μου δώσει αυθεντικό ή η τιμή του είναι τέτοια που θα μου πουν σκάσε άλλα 100 π.χ για να πάρεις αυθεντικό?

Ρε παιδιά και οι συσκευές παραεισαγωγής αυθεντικές της Nokia είναι, απλώς δεν προορίζονταν για την αγορά της Ελλάδας. Σε καμιά περίπτωση δεν είναι μούφα!!!

Το σοβαρό μειονέκτημα έγκειται στο ότι αν η συσκευή δεν προοριζόταν για άλλη αγορά μέσα στα πλαίσια της Ε.Ε. δεν θα καλύπτεται από την εγγύηση της Alpha Copy.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Rhondia, στο megamarket έχει ακόμη 364.00 euro (τόσο το πήρα κι εγώ πριν 10 μέρες). [Στο b2b το δίνουν 334.88 euro.] Σίγουρα λες για το ίδιο μαγαζί;:blink:

 

ΠΑΙΔΙΑΑ, ιδού τι βρήκα:

Το product code του Ν73 μου είναι γερμανικό!

http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?t=53992

0541701: N73 RM-133 / O2 / Germany

Αυτό σημαίνει παραεισαγωγή - που θα αρνηθεί την εγγύηση η Alpha Copy???

 

 

Ναι απο εκει το πηρα, ειπα οτι ηταν σε προσφορά ημέρας, καθε μερα βαζει κατι και πετυχα μερα που το ειχε 32....κατι..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και οι συσκευές παραεισαγωγής αυθεντικές της Nokia είναι, απλώς δεν προορίζονταν για την αγορά της Ελλάδας. Σε καμιά περίπτωση δεν είναι μούφα!!!

Το σοβαρό μειονέκτημα έγκειται στο ότι αν η συσκευή δεν προοριζόταν για άλλη αγορά μέσα στα πλαίσια της Ε.Ε. δεν θα καλύπτεται από την εγγύηση της Alpha Copy.

 

Δηλ., βάσει των δικαιωμάτων μας ως καταναλωτές, ποιος καλύπτει την εγγύηση;

Στο e-κατάστημα που (ξανα)ρώτησα, είπε ότι όλοι μας καλυπτόμαστε από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία. Αν είναι έτσι, αξίζει να χρησιμοποιούμε και άλλα καταστήματα εκτός από 2-3 μεγάλα μονοπώλια... :rolleyes:

 

Για τους φίλους που μπαίνουν στον πειρασμό να κάνουν αναβάθμιση (όπως μπήκα κι εγώ), δεν είναι καλύτερα να περιμένουμε λίγο; Έτσι κι αλλιώς έχουμε το καλύτερο τηλέφωνο της αγοράς. Γιατί να του αλλάξουμε τα φώτα πριν την ώρα του; :up:

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

 

Για τους φίλους που μπαίνουν στον πειρασμό να κάνουν αναβάθμιση (όπως μπήκα κι εγώ), δεν είναι καλύτερα να περιμένουμε λίγο; Έτσι κι αλλιώς έχουμε το καλύτερο τηλέφωνο της αγοράς. Γιατί να του αλλάξουμε τα φώτα πριν την ώρα του; :up:

 

Η αναβάθμιση βελτιώνει το μοντέλο,καθώς διορθώνει τα λάθη της προηγούμενης έκδοσης του λογισμικού. Δεν του αλλάζει τα φώτα.

Επομένως δε συντρέχει κάποιος λόγος να περιμένεις πριν να κάνεις την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση βελτιώνει το μοντέλο,καθώς διορθώνει τα λάθη της προηγούμενης έκδοσης του λογισμικού. Δεν του αλλάζει τα φώτα.

Επομένως δε συντρέχει κάποιος λόγος να περιμένεις πριν να κάνεις την αναβάθμιση.

 

Φίλε Denior, εννοώ αυτό το νέο firmware, που κάποιοι το έχουν, κάποιοι το ψάχνουν (από τα παιδιά που πρόλαβαν και το κατέβασαν) και η Nokia το απέσυρε. :rolleyes: Δηλαδή να περιμένουμε το 4.xx.xx το επίσημο, γιατί όπως γράφουν και τα παιδιά πιο πάνω.... :X :p , τα έχει τα προβληματάκια του ως (μάλλον) beta.:)

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Για να το έχει αποσύρει η ΝΟΚΙΑ μάλλον κάποιο λόγο θα είχε...

Δεν το κανε στα κουτουρού. Λογικά θα κάνουν τις όποιες διορθώσει και θα το ξαναλανσάρουν. Συνιστώ αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .πριν λιγη ωρα παρατηρησα οτι στο κατω μερος της οθονης του Ν73 εχει εμφανιστει μια μαυρη γραμμη η οποια καλυπτει το μισο των γραμματων που αντιστοιχουν στα μενου των πληκτρων που βρισκονται πανω απο τα πληκτρα κλησης και τερματισμου.εχει συμβει σε καποιον αλλο?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .πριν λιγη ωρα παρατηρησα οτι στο κατω μερος της οθονης του Ν73 εχει εμφανιστει μια μαυρη γραμμη η οποια καλυπτει το μισο των γραμματων που αντιστοιχουν στα μενου των πληκτρων που βρισκονται πανω απο τα πληκτρα κλησης και τερματισμου.εχει συμβει σε καποιον αλλο?ευχαριστω

 

Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να συμβεί αν καιγόταν 3 σειρές pixels τουλάχιστον, πράγμα που φαίνεται απίθανο. Κοίτα μήπως τρέχει καμιά εφαρμογή στο υπόβαθρο. Υποθέτω ότι έχεις κάνει επανεκκίνηση. Αλλιώς στο Service. Ίσως να έχει κάποιο πρόβλημα η οθόνη.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν πρόκειται για rom.

Για να περάσεις την καινούργια έκδοση θα χρειαστέις το Nemesis που δίνεται παραπάνω, άλλα αν δεν κατέχεις γνώμη μου είναι να μην το προσπαθήσεις καν. Είναι παρακινδυνεμένο:!: . Εαν πάλι πιστεύεις ότι θα τα καταφέρεις, ο τρόπος υπάρχει κάπου εδω μέσα:ninja: Κάνε ένα search και καλή επιτυχία.

 

αν και εψαξα δεν βρηκα πουθενα τις οδηγιες..... αν μπορουσες να με βοηθησεις με τις οδηγιες δεν εχω προβλημα να δοκιμασω να περασω την αναβαθμιση. ευχαριστω για τις απαντησεις σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Μωλις περασα την τελευταια αναβαθμηση 4.0726.2.0.1 !!!(ειχα την 4.0723.2.0.1 ..αν και δεν αντιπετωπισα κανενα προβλημα ετσι για το **** εκανα update λογω της αποσυρσης αυτης που ειχα απο τη nokia) ολα μια χαρα ..με μια επαναφορα του αντιγραφου ασφαλεις απο τη καρτα μνημη ολα εγινα γρηγορα κ ευκολα!!!ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΤΗΣΗ :ξερει κανεις που πουλανε μαυρες προσοψεις μαζι με πληκτρα εδω στην αθηνα?και τιμες στο περιπου..(απλα η ασημενια γρατσουνιεται ευκολα κ λεω να παρω μια μαυρη) thanks..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν και εψαξα δεν βρηκα πουθενα τις οδηγιες..... αν μπορουσες να με βοηθησεις με τις οδηγιες δεν εχω προβλημα να δοκιμασω να περασω την αναβαθμιση. ευχαριστω για τις απαντησεις σου. :)

 

Μπορείς να δεις τον οδηγό εδώ.

Αν και αναφέρεται στο Ν95 τα βήματα είναι τα ίδια, απλά θα βάλεις το αντίστοιχο product code του Ν73!

Το product code του N73 είναι 0529782 και του Music Edition είναι 0529796.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μωλις περασα την τελευταια αναβαθμηση 4.0726.2.0.1 !!!(ειχα την 4.0723.2.0.1 ..αν και δεν αντιπετωπισα κανενα προβλημα ετσι για το **** εκανα update λογω της αποσυρσης αυτης που ειχα απο τη nokia) ολα μια χαρα ..με μια επαναφορα του αντιγραφου ασφαλεις απο τη καρτα μνημη ολα εγινα γρηγορα κ ευκολα!!!ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΤΗΣΗ :ξερει κανεις που πουλανε μαυρες προσοψεις μαζι με πληκτρα εδω στην αθηνα?και τιμες στο περιπου..(απλα η ασημενια γρατσουνιεται ευκολα κ λεω να παρω μια μαυρη) thanks..

 

σε κλαμπ νοκια φιλε μου θα βρεις.σιγουρα εχει αν σε βολευει στο κλαμπ νοκια στο αιγαλεω στην θηβων.210-5315280.νομιζω ειναι στα 12 ευρω η τιμη τις προσοψης

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

σε κλαμπ νοκια φιλε μου θα βρεις.σιγουρα εχει αν σε βολευει στο κλαμπ νοκια στο αιγαλεω στην θηβων.210-5315280.νομιζω ειναι στα 12 ευρω η τιμη τις προσοψης

 

 

Eυχαριστω αν και μενω κεντρο εχω φιλο στο αιγαλεω (που ασχολειτε και αυτος με κινητα κλπ) θα του αναθεσω λειπον μια "αποστολη" να παει να δει κλπ μιας κ μενει εκει...

 

 

~ EXΩ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ~

 

 

~ ΚΛΕΙΝΩ 1 ΧΡΟΝΟ ΣΤΟ MYPHONE.GR ~

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό είμαι κάτοχος ενός Ν73ΜΕ.Κατά την τελευταία αναβάθμιση με την έκδοση 3.0705.1.0.31 το ξυπνητήρι δεν χτυπάει όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό :( .Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Επίσης το έχω παρατηρήσει και εγώ ότι μετά την αγορά του(είχα κάνει άλλη 1 αναβάθμιση) η μπαταρία του εξαντλείται πιο γρήγορα.

Υπάρχει θεραπεία "γιατρέ";

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό είμαι κάτοχος ενός Ν73ΜΕ.Κατά την τελευταία αναβάθμιση με την έκδοση 3.0705.1.0.31 το ξυπνητήρι δεν χτυπάει όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό :( .Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Επίσης το έχω παρατηρήσει και εγώ ότι μετά την αγορά του(είχα κάνει άλλη 1 αναβάθμιση) η μπαταρία του εξαντλείται πιο γρήγορα.

Υπάρχει θεραπεία "γιατρέ";

Κατέβασε την αγγλική έκδοση του Nokia Software Updater και κάνε αναβάθμιση. Θα σου περάσει την τελευταία έκδοση (4.0726.2.0.1).

Ίσως λυθούν τα προβλήματα που αναφέρεις!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε δηλαδη νέα, για αναβάθμιση του firmware? Ειδκά για τους κατόχους ΜΕ ? (και για τους αλλους βέβαια)

Το έκανες κανείς? Εντυπώσεις?

 

Πάντως η αιτιολόγηση ανεπίσημη βέβαια, από παιδιά μέσα στη νόκια (οχι ελλάδος) ήταν για κάποια bugs του προηγούμενου τα οποία και δεν επέτρεπαν την πλήρη "φόρτωση" των προγραμμάτων... (ότι καταλάβα, καταλάβατε και σεις)

 

Θα ήθελα κάποια στιγμή να ανοίξει ένα topic με N95 VS N73 Θεωρώ ότι για τα λεφτά του το Ν73 είναι καλύτερο value for money απ ότι το πολύ...Ν95

 

Το μόνο μείον του, είναι οι όχι και τόσο καθαρές φωτογραφίες

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

 

Μπορείτε λίγο να με βοηθήσετε γιατί θα το πετάξω στο τέλος... Ουφ!

 

Το αγαπημένο μου...Ν73 πριν 2 εβδομάδες μου έβγαζε μην "μνήμη πλήρης διαγράψτε δεδομένα"... Έσβησα πολλά μην (αν και δεν ήταν στη μνήμη του τηλεφώνου) και εφαρμογές και δεν έγινε τίποτα!

 

Ώσπου έκανα αναβάθμιση...την τελευταία!

 

Όλα καλά!!!

 

 

Ώσπου χτες μου έβγαλε πάλι το μην αυτό!!!!:mad:

Και δεν έχω τίποτα σχεδόν στη μνήμη του κινητού!!!

 

Και το task manager δείχνει πλήρη τη μνήμη του τηλεφώνου... :confused:

 

Τι να κάνω????

:worry:

 

! ! ! Β ο ή θ ε ι α ! ! ! !:blink: :blink:

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Oταν εκανες αναβαθμιση στιο κινητο σου εκανες φορματ στην καρτα? αν οχι κανε ενα hard format στο κινητο σου και φορματ στην καρτα μνημης, μετα ξαναπερασε τα ολα απο την αρχη :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...