Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα παντως ρε παιδια στο κινητο μετα την αναβαθμιση που εκανα ολα είναι σουπερ…......!!!!!!

εβαλα ολες τις εφαρμογες απο την αρχη και ολα δουλεύουν ρολοι.....

δεν χρειάστηκε να κανω φορματ την καρτα μνημης...

ειχα προβλημα οπως ειπα μονο με το spot on αλλα τελικα το προβλημα ηταν στην εφαρμογη και οχι στο κινητό.....

(βγηκε νεοτερη εκδοση που δεν εχει το προβλημα με το πιστοποιητικό και ολα τα σχετικα....)...

τελικα ειναι και θεμα τυχης....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιαννη, ειχα βρει την απαντηση στο xxxxxxxxxxxxx αλλα δε μπορω να την ξαναβρω με τιποτα. ειχα ψαξει και την αλλη φορα που ρωτησες αλλα δε τη βρηκα, λες και καταπιανε το μηνυμα :) :O

 

Κριμα και θελω να κανω μερικα πειραματακια, αν βρεις κατι ενημεροσε με :)

Δεν ξερω γιατι αλλα εχω την εντηποση οτι οι fileman που εχουμε για τα κινητα μας δεν βλεπουν ολους τους φακελους :confused: λες να σημβενη κατι τετιο?? :O

 

εμενα παντως ρε παιδια στο κινητο μετα την αναβαθμιση που εκανα ολα είναι σουπερ…......!!!!!!

 

Tι εκανες και σου αναγνωρισε το κινητο? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tι εκανες και σου αναγνωρισε το κινητο? :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909&page=10

 

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Κριμα και θελω να κανω μερικα πειραματακια, αν βρεις κατι ενημεροσε με :)

Δεν ξερω γιατι αλλα εχω την εντηποση οτι οι fileman που εχουμε για τα κινητα μας δεν βλεπουν ολους τους φακελους :confused: λες να σημβενη κατι τετιο?? :O

ναι, ο sys και ο private δεν ειναι προσπελασιμοι. καλα ο sys, αλλα ο private ειναι αρκετα χρησιμος, εχει τα μηνυματα, τα θεματα, τις java εφαρμογες...:O

 

παρ'ολα αυτα, αν καποιον τον αποθαρρυνει αυτο σε σχεση με τα παλιοτερα λειτουργικα, θα πω οτι δεν ειναι τοσο τραγικο, κυριως γιατι πλεον οι εφαρμογες δε χρειαζονται αντικατασταση του app για να γινουν φουλ...δε σου κακοφαινεται δηλαδη. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα και εγώ χθες (το ΜΕ). Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ (σε μία σύνοψη) ποιά είναι τα αρνητικά του και τι θα πρέπει να προσέξω; Επίσης, ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησατε οτι μετα την αναβαθμηση δυναμωσε ο ηχος της φωνης που λεει το ονομα αυτου που σε καλει?

Εγω παντως που χρησημοποιω bluetooth ακουστικο (ειδικα πανω στη μηχανη),ειχα μεγαλο προβλημα με τις φωνητικες κλησεις (οπως αλλωστε και στο car kit bluetooth)διοτι και ακουγοταν με τα βιας ο ηχος για να ξεκινησεις να λες το ονομα αυτου που ηθελες να καλεσεις και η επιβεβαιωση του ονοματος απο τη φωνη του κινητου ηταν τοσο χαμηλη,που δεν ακουγες πολλες φορες τι ελεγε και καλουσες καταλαθος αλλον...

Επισης σαν να δυναμωσε η ενταση του τηλεφωνου γενικα...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ θέλω να το πάρω είμαι ένα βήμα τώρα που διάβασα και τις εντυπώσεις πολλών είναι τελειωμένο!!!Ελπίζω να μην απογοητευτώ.:)
Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ θέλω να το πάρω είμαι ένα βήμα τώρα που διάβασα και τις εντυπώσεις πολλών είναι τελειωμένο!!!Ελπίζω να μην απογοητευτώ.:)

Το Ν73 θεωρείται το πιο πλήρες Symbian κινητό. Πιστεύω θα απογοητευτείς αν δεν το αγοράσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Το Ν73 θεωρείται το πιο πλήρες Symbian κινητό. Πιστεύω θα απογοητευτείς αν δεν το αγοράσεις ;)

Σωστός!

Παιδια οσοι εχετε vodafone ευχάριστα νέα,επιτελους τα n73,και music edition υποστηρίζουν πλεον ολες τις υπηρεσίες του vodafone live!!

Link to comment
Share on other sites

Το Ν73 θεωρείται το πιο πλήρες Symbian κινητό. Πιστεύω θα απογοητευτείς αν δεν το αγοράσεις ;)

 

και μην ξεχασουμε να αναφερουμε και την πολυ καλη ποιοτητα φακου στην φωτογραφικη του,καθως και την παρα πολυ καλη αυτονομια της μπαταριας του για να καλυπτει ολες τις δυνατοτητες του,απεριοριστα!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλά η μπαταρία είναι ένα αλλο θέμα,πρώτη φορά εχω κινητο με τέτοια αυτονομια,ξεχνάω να το φορτίσω..

Ρε παιδια αν εχετε βαλει πολλες εφαρμογες και παιχνιδια,οταν κανετε ανοιγμα,κανει κανα 2 sec για να ξεκινήσει,ή σε μένα το κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλά η μπαταρία είναι ένα αλλο θέμα,πρώτη φορά εχω κινητο με τέτοια αυτονομια,ξεχνάω να το φορτίσω..

Ρε παιδια αν εχετε βαλει πολλες εφαρμογες και παιχνιδια,οταν κανετε ανοιγμα,κανει κανα 2 sec για να ξεκινήσει,ή σε μένα το κάνει?

 

αυτο φιλε μου ειναι ενα απο τα λιγα μειονεκτηματα των συσκευων με ανοιχτο λογισμικο(symbian),ακομα δε περισσοτερο,αν εχεις καρτα μνημης 1gb και πανω..οποτε μην ανυσηχεις,δεν ειναι σοβαρο προβλημα...:D

Link to comment
Share on other sites

αυτο φιλε μου ειναι ενα απο τα λιγα μειονεκτηματα των συσκευων με ανοιχτο λογισμικο(symbian),ακομα δε περισσοτερο,αν εχεις καρτα μνημης 1gb και πανω..οποτε μην ανυσηχεις,δεν ειναι σοβαρο προβλημα...:D

2 gb έχω,γρήγορη κιολας κάρτα.

Συνολο εχω 35 εφαρμογες και παιχνίδια μαζί.Αλλα εχω και βαριες εφαρμογές..

Οχι πως αργει,απλα κάνει 1-2 sec παραπάνω,απλα νομιζα οτι ειναι πρόβλημα σε μένα,πιστευα πως δεν παιρνει την εντολη γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Hello boys and girls.... :) είμαι νέος στην παρέα , μόλις χθες ξεφορτώθηκα το Ν70 ME:mad: (κόλλαγε τρελά)... και πήρα το Ν73 ΜΕ και ως τώρα είμαι πολύ ...:)

Έκανα και την τελευταία αναβάθμιση (v 3.0649.0.0.31) , χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα! Απλά να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια (έκανα και ένα search) , αλλά χάθηκα στις 170 σελίδες - βασικά , κανά link με εφαρμογές που παίζουν (συμβατές) με το κινητό! (δεν θέλω link να τα κατεβάσω , απλά σελίδα με συμβατότητα, τα "γνωστά" μαγαζάκια τα ξέρω))

Επίσης απ' ότι πρόσεξα μέχρι τώρα , δεν έχουν βγει και πολλά παιχνίδια για το κινητό (καμιά 30 αριά βρήκα και όλα jar) , ένα sis που δοκίμασα, το mau mau (από τ' αγαπημένα μου) , το έδειχνε σε μικρότερη ανάλυση :( Δεν υπάρχουν sis συμβατά ?

Βασικά το ερώτημα είναι , αν υπάρχει τρόπος να μεγαλώσουμε τα εικονίδια σε διάφορες εφαρμογές και games , γιατί είναι μικροσκοπικά!

Sorry αν αυτά που ρωτάω έχουν ξαναειπωθεί , αλλά δεν βρήκα τίποτα!:O

(όποιος έχει και κανα "καλό" link , ας μου pm, GEORGEGX20VF για σένα πάει αυτό , - άκου 35 εφαρμογές και games :-).... )

Link to comment
Share on other sites

Hello boys and girls.... :) είμαι νέος στην παρέα , μόλις χθες ξεφορτώθηκα το Ν70 ME:mad: (κόλλαγε τρελά)... και πήρα το Ν73 ΜΕ και ως τώρα είμαι πολύ ...:)

Έκανα και την τελευταία αναβάθμιση (v 3.0649.0.0.31) , χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα! Απλά να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια (έκανα και ένα search) , αλλά χάθηκα στις 170 σελίδες - βασικά , κανά link με εφαρμογές που παίζουν (συμβατές) με το κινητό! (δεν θέλω link να τα κατεβάσω , απλά σελίδα με συμβατότητα, τα "γνωστά" μαγαζάκια τα ξέρω))

Επίσης απ' ότι πρόσεξα μέχρι τώρα , δεν έχουν βγει και πολλά παιχνίδια για το κινητό (καμιά 30 αριά βρήκα και όλα jar) , ένα sis που δοκίμασα, το mau mau (από τ' αγαπημένα μου) , το έδειχνε σε μικρότερη ανάλυση :( Δεν υπάρχουν sis συμβατά ?

Βασικά το ερώτημα είναι , αν υπάρχει τρόπος να μεγαλώσουμε τα εικονίδια σε διάφορες εφαρμογές και games , γιατί είναι μικροσκοπικά!

Sorry αν αυτά που ρωτάω έχουν ξαναειπωθεί , αλλά δεν βρήκα τίποτα!:O

(όποιος έχει και κανα "καλό" link , ας μου pm, GEORGEGX20VF για σένα πάει αυτό , - άκου 35 εφαρμογές και games :-).... )

Αυτο με τα εικονιδια και εγώ θα ήθελα να ρωτησω. αν μπορουσαμε να το μεγαλώσουμε.Στις εφαρμογες κανονικα.

Αλλα στα παιχνιδια πολυ μικρα τα δειχνει..

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ξεκινα με τη σειρά,εχει πολλα και οργανωμένα παιχνίδια.

Οσο για τα προγραμματα,εχω βαλει python με λεξικο και ελληνικη wikipedia.

Εχω βάλει λεξικα με ξένες γλώσσες.

Route66,

bt info

opera

Crypto

Ultimate vr

Ελληνικο εορτολογιο

Y-Browser

F-secure

Link to comment
Share on other sites

Sis games N73 & N73ME:

 

BrothersInArms3D

Infinite.Dreams.SkyForce

Infinite.Dreams.SkyForce.Reloaded

SIL

Tetraedge.Return.to.Mysterious.Island

krally

Quartz2

Hate.Guns

MidnightPool3D

3D.Arts.Soccer.Pinball

Dreamway

Ball.Rush.Aqua

mujtaba_PocketTorch.Invasion

SpaceImpact

Link to comment
Share on other sites

GEORGEGX20VF και loydcoyl .... ευχαριστώ ρε σεις:up:

...και κάτι τελευταίο , μην μου πείτε ότι δεν υπάρχει κάποιος Fexplorer συμβατός για το κινητό? (είναι απαραίτητο πρόγραμμα)

(ήθελα να ζητήσω και κανα link για themes , αλλά φοβάμαι μην μ'αρχίσετε στις http://forum.softpedia.com/style_emoticons/default/tomato.gif)

...θα κάτσω το βράδυ να ψαχτώ , για να μην κάνω και κουραστικές ερωτήσεις- δεν φταίω εγώ όμως , κάθε φορά που μαθαίνω ένα κινητό , το αλλάζω με άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Ο Fexplorer αναμενεται τελη φεβρουαριου.Βολεψου με Y-Browser ή SysExplorer.Για site με θεματα προτεινω τα http://symbian.mobilethemes.com/ και http://www.ownskin.com.Στο τελευταιο μαλιστα διμιουργεις το δικο σου θεμα!!!Επισης διμιουργια θεματος μεσο του κινητου προτεινω το κορυφαιο ThemeDIY_for_N73_N80_N93.SIS(ανακαλυψη by nervous):)
Link to comment
Share on other sites

Το Ν73 θεωρείται το πιο πλήρες Symbian κινητό. Πιστεύω θα απογοητευτείς αν δεν το αγοράσεις ;)

 

Να' σαι καλά φίλε μου διάβασα κι άλλα σχετικά με το τηλέφωνο στο site και θα το πάρω τελικά γιάτι το θέλω πάρα πολύ!:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Για επιπλέον themes ρίξτε μια ματιά στα ακόλουθα:

 

MMC Forums

Babinokia (άκου όνομα για site :lol: :lol: :lol:)

Mobile9

Zedge (το αγαπημένο μου :rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...