Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σε ρωτήσω,νομίζω εσυ το είχες πει,μπορεις να μου πεις πως γινεται να κανω μεσα στο φάκελο παιχνιδια,αλλους φακέλους?

Ευχαριστώ πολύ:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1719513#post1719513

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω βρήκα λύση, σχετικα με τα μικρά εικονίδια (σε jar games πιο πολύ).... με το Winrar γίνεται να κάνουμε extract τα αρχεία του jar (και αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν και άλλα προγραμματάκια) ! Μόλις άνοιξα ένα και είδα φάτσα κάρτα το εικονίδιο που φαίνεται μικρό στο κινητό ( είναι "icon.png", σε ανάλυση 29Χ29)

Θα "παίξω" λίγο με τις αναλύσεις και θα σας πω αν γίνεται δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βρήκα λύση, σχετικα με τα μικρά εικονίδια (σε jar games πιο πολύ).... με το Winrar γίνεται να κάνουμε extract τα αρχεία του jar (και αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν και άλλα προγραμματάκια) ! Μόλις άνοιξα ένα και είδα φάτσα κάρτα το εικονίδιο που φαίνεται μικρό στο κινητό ( είναι "icon.png", σε ανάλυση 29Χ29)

Θα "παίξω" λίγο με τις αναλύσεις και θα σας πω αν γίνεται δουλειά!

σωστος :stupid:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βρήκα λύση, σχετικα με τα μικρά εικονίδια (σε jar games πιο πολύ).... με το Winrar γίνεται να κάνουμε extract τα αρχεία του jar (και αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν και άλλα προγραμματάκια) ! Μόλις άνοιξα ένα και είδα φάτσα κάρτα το εικονίδιο που φαίνεται μικρό στο κινητό ( είναι "icon.png", σε ανάλυση 29Χ29)

Θα "παίξω" λίγο με τις αναλύσεις και θα σας πω αν γίνεται δουλειά!

 

:up: :up: :) ... Μόλις το έκανα και δούλεψε μια χαρά ! Έκανα resize την εικόνα απο 29Χ29 σε 40Χ40 και το έσωσα μέσα στο jar - το έκανα αντικατάσταση με το αρχικό! Και ξαναέκανα setup το παιχνίδι (που το εικονίδιο φαινόταν μικρό) και δείχνει τέλειο τώρα! Πιστεύω η σωστή ανάλυση θα είναι 42Χ42 ~ κάπου εκεί!

Επειδή δεν έχω βάλει κάποιον explorer στο κινητό, ας δοκιμάσει κάποιος να αντικαταστήσει το εικονίδιο κατευθειάν στο εγκατεστημένο παιχνίδι - αν γίνετε φυσικά -

Το λέω για να μην χρειάζεται να βγάζουμε και να ξαναβάζουμε τα παιχνίδια!:)

Link to comment
Share on other sites

τελικα,μπορει κανεις να μου πει αν ξερει πως μπορω να αφαιρεσω την αυτοματη εστιαση οταν θελω να τραβηξω μια φωτο??απο οτι ειδα δεν υπαρχει σαν επιλογη στις επιλογες ρυμισεις της καμερας...:(
Link to comment
Share on other sites

τελικα,μπορει κανεις να μου πει αν ξερει πως μπορω να αφαιρεσω την αυτοματη εστιαση οταν θελω να τραβηξω μια φωτο??απο οτι ειδα δεν υπαρχει σαν επιλογη στις επιλογες ρυμισεις της καμερας...:(
Αν και δεν έχω n73 δε νομίζω να γίνεται... :O
Link to comment
Share on other sites

To εκανα δεν το πετυχα με την προτη αλλα μετα απο μερικες προσπαθιες τα καταφερα και τορα το κανω πολη πιο ευκολα απο την προτη φορα :)

Μηπος κανεις κατι λαθος? μηπος δεν εισαι αρκετα γρηγορος?

Παντος σε Ν73 γεινετε 100%

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως στο τελευταιο λογισμικο n73 M.e δεν γίνεται?

Για πχ φτιαχνω ενα φακελο στο μενου,και το βαζω στην θεση που ειναι το ευρετηριο,μετα κανω μια εφαρμογη εγκατάσταση μπαινω στο μενου παταω επιλογες μετακινηση σε φάκελο σωστα?

μετακίνηση σε φάκελο δεν μου βγάζει..

Link to comment
Share on other sites

τελικα,μπορει κανεις να μου πει αν ξερει πως μπορω να αφαιρεσω την αυτοματη εστιαση οταν θελω να τραβηξω μια φωτο??απο οτι ειδα δεν υπαρχει σαν επιλογη στις επιλογες ρυμισεις της καμερας...:(

 

Δεν γινεται φιλε μου .

Δοκιμασε καποιες απο τις λειτουργιες σκηνης ,μηπως εχεις το

αποτελεσμα που ζητας .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται φιλε μου .

Δοκιμασε καποιες απο τις λειτουργιες σκηνης ,μηπως εχεις το

αποτελεσμα που ζητας .

Σωστός,γίνεται,αν επιλεξεις στις σκηνές,το τοπίο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως στο τελευταιο λογισμικο n73 M.e δεν γίνεται?

Για πχ φτιαχνω ενα φακελο στο μενου,και το βαζω στην θεση που ειναι το ευρετηριο,μετα κανω μια εφαρμογη εγκατάσταση μπαινω στο μενου παταω επιλογες μετακινηση σε φάκελο σωστα?

μετακίνηση σε φάκελο δεν μου βγάζει..

 

Στο βημα 2 πρεπει να εισαι πολη γρηγορος μολης σου γραψει εγκατασταση ολοκληροθηκε πατα κατευθειαν το κουμπι μενου μην περιμενης τα τελιοση!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο βημα 2 πρεπει να εισαι πολη γρηγορος μολης σου γραψει εγκατασταση ολοκληροθηκε πατα κατευθειαν το κουμπι μενου μην περιμενης τα τελιοση!!

thanks,τα κατάφερα!

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο τράβηξα μια φωτογραφία και το κινητό (ΜΕ, v 3.0638.0.0.30, 30-10-2006) κόλλησε. Πάγωσε η οθόνη (όπως παγώνει η οθόνη του υπολογιστή) και δεν αντιδρά στο πάτημα κανενός πλήκτρου...ούτε όταν πατάω το power. Και τα πλαϊνά πλήκτρα έχουν παραμείνει αναμμένα.

 

Αντιδρά μόνο όταν πατάω το πλήκτρο του μενού οπότε μου βγάζει ότι είναι ανοιχτά το ραδιόφωνο, το μητρώο, η κάμερα, το βίντεο, ο media player, το ρολόι, οι επαφές...όλα. Πατώντας το c σε κάποια από αυτές τις εφαρμογές, με ρωτάει αν θελω να την κλείσει και ο΄ταν πατάω το ναι δεν αντιδρά.

 

Το περίεργο είναι ότι δεχεται εισερχόμενες κλήσεις και ανταποκρίνεται το πάνω δεξιά πλήκτρο για τη φωνητική κλήση. Επίσης απενεργοποιείται κανονικά η οθόνη και βγαίνει το screensaver μετη ένδειξη της ώρας και ημερομηνίας.

 

Πρόλαβα να πάρω σε κάποιο Nokia shop και μου είπαν να βγαλω τη μπαταρία και να την ξαναβάλω και να το ανοίξω πάλι μήπως επανέλθει, αλλιώς να τους το πάω.

 

Τι να κάνω;;;;; Να βγάλω τη μπαταρία ή θα του κάνω ζημιά; Υπάρχει περίπτωση να χάσει τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στη μνήμη (όχι τη SIM) ή τις ρυθμίσεις του (ώρα , ημερομηνία κλπ.);

 

Τα μόνα που έχει το κινητό είναι ο τηλεφωνικός κατάλογος που πέρασα από τη SIM, 20 φωτογραφίες και 5 τραγούδια, δεν το έχω ούτε ένα μήνα.

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

δε θα παθει τιποτα φιλε μου, σ'αυτες τις περιπτωσεις βγαζουμε τη μπαταρια :)

ειναι συχνο σχετικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο τράβηξα μια φωτογραφία και το κινητό (ΜΕ, v 3.0638.0.0.30, 30-10-2006) κόλλησε. Πάγωσε η οθόνη (όπως παγώνει η οθόνη του υπολογιστή) και δεν αντιδρά στο πάτημα κανενός πλήκτρου...ούτε όταν πατάω το power. Και τα πλαϊνά πλήκτρα έχουν παραμείνει αναμμένα.

 

Αντιδρά μόνο όταν πατάω το πλήκτρο του μενού οπότε μου βγάζει ότι είναι ανοιχτά το ραδιόφωνο, το μητρώο, η κάμερα, το βίντεο, ο media player, το ρολόι, οι επαφές...όλα. Πατώντας το c σε κάποια από αυτές τις εφαρμογές, με ρωτάει αν θελω να την κλείσει και ο΄ταν πατάω το ναι δεν αντιδρά.

 

Το περίεργο είναι ότι δεχεται εισερχόμενες κλήσεις και ανταποκρίνεται το πάνω δεξιά πλήκτρο για τη φωνητική κλήση. Επίσης απενεργοποιείται κανονικά η οθόνη και βγαίνει το screensaver μετη ένδειξη της ώρας και ημερομηνίας.

 

Πρόλαβα να πάρω σε κάποιο Nokia shop και μου είπαν να βγαλω τη μπαταρία και να την ξαναβάλω και να το ανοίξω πάλι μήπως επανέλθει, αλλιώς να τους το πάω.

 

Τι να κάνω;;;;; Να βγάλω τη μπαταρία ή θα του κάνω ζημιά; Υπάρχει περίπτωση να χάσει τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στη μνήμη (όχι τη SIM) ή τις ρυθμίσεις του (ώρα , ημερομηνία κλπ.);

 

Τα μόνα που έχει το κινητό είναι ο τηλεφωνικός κατάλογος που πέρασα από τη SIM, 20 φωτογραφίες και 5 τραγούδια, δεν το έχω ούτε ένα μήνα.

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων

 

Suxno fainomeno se symbian kinita!!!

vgale thn mpataria kai valthn afova!!!

Mia fora me to palio firmware eixe kolisei to kinito otan piga na diagrapsw thn foto kolise kai anagastika na vgalw thn mpataria!!!Alla meta ola ok;)

Episis kane kai anavathmisi gt dn exeis to teleutaio firmware!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Suxno fainomeno se symbian kinita!!!

vgale thn mpataria kai valthn afova!!!

Mia fora me to palio firmware eixe kolisei to kinito otan piga na diagrapsw thn foto kolise kai anagastika na vgalw thn mpataria!!!Alla meta ola ok;)

Episis kane kai anavathmisi gt dn exeis to teleutaio firmware!!!

 

 

Παιδιά ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω. Η αλήθεια είναι ότι πρωτη φορα έχω τέτοιο κινητό, αλλα κατα πως φαίνεται για όλα τα πράγματα υπάρχει η πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, βγαίνει το Ν73 (το απλό) σε διαφορετικά χρώματα;

 

Βγαινει σε 2: 1.Silver Grey/Deep Plum, 2.Frost White/Metallic Red (κυκλοφορει πολυ λιγοτερο)

Σχετικα με την ερωτηση σου στο θεμα που ανοιξες σχετικα με τους χαρακτηρες και το πληκτρολογιο,

τσεκαρε την παρακατω εικονα :

http://img451.imageshack.us/img451/9845/97053430gy7.th.jpg<--κλικ

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Exo to n73 music edition kai exo egkatastisi to skyecaller . Otan pao omos na tou doso mia fotografia na tin megalosi mou vgasei sinexeia minima oti i mnimi tou tilefonou einai pliris. Kai genika mou to vgasei sixna to minima. Ti fteei? Ti genika epireazei tin mnimi tou tilefonou?

 

pou to vrikes to programa file?

pantou einai trial

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια έχω το Ν73ΜΕ πριν 2 μερες έκανα αναβάθμιση το fw σε ν.3.0649.0.0.31 07-12-2006 RM-133 απο το nokia software updater και μόλις εχθές διαπίστωσα οτι στην εφαρμογή music δεν κάνει ενημέρωση της μουσικής βιβλιοθήκης.Παρουσιάστηκε σε κανέναν αυτο το προβληματάκι?καμμια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει εφαρμογή που να κλειδώνει ένα συγκεκριμένο φάκελο; Ξέρω το BestCrypto αλλά αυτό κλειδώνει ένα - ένα τα αρχεία. Εγώ θέλω να κλειδώσω κάποιες εικόνες και βίντεο να μην φαίνονται μέσα από την Έκθεση. Εναλλακτικά μήπως υπάρχει τρόπος να κλειδώσουμε κάποιο άλμπουμ από την Έκθεση;:worry: :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια έχω το Ν73ΜΕ πριν 2 μερες έκανα αναβάθμιση το fw σε ν.3.0649.0.0.31 07-12-2006 RM-133 απο το nokia software updater και μόλις εχθές διαπίστωσα οτι στην εφαρμογή music δεν κάνει ενημέρωση της μουσικής βιβλιοθήκης.Παρουσιάστηκε σε κανέναν αυτο το προβληματάκι?καμμια βοήθεια?

 

to eixa kai egw provlima auto!!!

Kleise to kinito vgale thn mpataria meta ksanavaltin kai anoixto:):p:D

Kai meta ola ok:p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...