Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε lagoudaki σε ευχαριστω. Δεν το βλέπει εννοω αυτη τη στιγμη όπου και να ψαξω δεν το βρίσκω το πρόγραμμα (navimate). Τι να κάνω???

 

sory apantisi se lathos atomo mipos alakses tin SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:offtopic:

Θα συμφωνήσω με το Mino... Θέλει πολύ διάβασμα και πολλές, όχι ώρες αλλα, μέρες ασχολίας με τα δίκτυα και με πειράματα πάνω σε αυτά... Δεν είναι καθόλου απλό και δυστυχώς δεν γίνεται πιο απλό... Δυστυχώς έτσι είναι... Βέβαια μακάρι να βρεθεί κάποιος που μπορεί να τα απλοποιήσει και να τα κάνει κατανοητά.... Αν και το κόβω λίγο χλωμό :( :(

:offtopic:

 

 

By the way πως βγάζουμε το προστατευτικό οθόνης με σκοπό να το καθαρίσουμε και χωρίς να το καταστρέψουμε???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χρησιμοποιεί κανείς το pocket mechanic; Είναι καλό ή κολλάει το μηχανάκι μας; Κάνει και registry cleaning; Και κάτι τελευταίο: Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω το sktools;Απάντηση δεκτή και μέσω pm:wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χρησιμοποιεί κανείς το pocket mechanic; Είναι καλό ή κολλάει το μηχανάκι μας; Κάνει και registry cleaning; Και κάτι τελευταίο: Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω το sktools;Απάντηση δεκτή και μέσω pm:wink:

Εχεις pm

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Μινωταυρε και djsolid

θα σας πω μια ιστορια.

 

πριν 2-3 χρονια περιπου είχε αρχίσει να φουντώνει η μοδα με τις κωδικοποιησεις των ταινων και τα διαφορμα φορματ οπως εβγαινan tote.

Ηταν τοτε που αγνωστες λεξεις οπως divx,mpeg, codecs και αλλα εμπαιναν στη ζωη μας. τα dvd αρχιζαν να χρησιμοποιουνται ευρεως και γενικα όλοι μιλουσαν για το πως καταφεραν να ξεκλειδωσουν και να αντιγραψουν μια ταινια dvd.

Ενας φιλος λοιπον μου εξηγουσε ποσο απλο ειναι να κανω κιεγω κατι τετοι στο σπιτι, μου ελεγε λοιπον πως παιρνεις το dvd φορτώνεις το ταδε προιγραμμα , διαβαζεις την ταινια , ξεκλειδωνεις την ταινια και στην συνεχεια με αλλο προγραμμα αναλυεις την ταινια σε video και ηχο.

αφου χωρισεις την ταινια επεξεργαζεσαι ξεχωριστα τον ηχο οπου τον κωδικοποιείς και αφου επεξεργαστεις το video με καποιο codec κια ενσωματωσεις τους υποτιτλους και φτιαξεις τα μενου υπολογιζεις κατι με ενα κομπιουτερακι για να βρεις τον χρονο της ταινιας και να πεσουν σωστα οι υποτιτλοι στα λογια και τελος παντων καπου τον εχανα αλλα στο τελος εσωζες τα vob αρχεια και ήσουν ετοιμος να καψεις το dvd.

δυσκολο ;

ε λοιπον για μενα ηταν μεγαλη ταλαιπωρια να κανω ολα αυτα (αν και για αλλους ηταν ευχαριστο) και ζηταγα το πιο απλο πραγμα του κοσμου. 1 προγραμμα οπου θα δεχεται σαν εισοδο το dvd (βλεπε open file), θα πατας το RUN και θα βγαζει εξοδο το ετοιμο καμενο αντεγραμμενο dvd.

ζηταω πολλα ;;;

κατα τη γνωμη του φιλου μου ελεγα ******** και ποτε δεν θα γινονταν κατι τετοιο.

κιομως τωρα μπορω ανετα να φορτωσω οποιοδηποτε dvd στο dvdshrink και αφου αναλυσω το dvd να το καψω σε ενα αλλο dvd (κωδικοποιησεις/αποκωδικοποιησεις/ξεκλειδωμα /κ.λ.π τα αναλαμβανει ολα το προγραμμα).

ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ

 

ε λοιπον ζηταμε πολλα οταν θελουμε να στηνουμε ενα δικτυο μεταξυ 2 συσκευων ασχετου τυπου συνδεσιμοτητας (bluetooth, wifi, υπερυθρες, ΕΛΤΑ, ταχυδρομικα περιστερια :lol: ) ευκλολα και απλα και να ΠΑΙΖΕΙ ρε γαμώτω ;

 

ισως μια μερα.....;)

 

 

sorry for the oftopic

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το ptravel alarm.

ειναι υπερ-απλό στη χρήση του με 10 διαφορετικα ξυπνητηρια που τα οριζει ο χρηστης.

μπορει να παραμετροποιηθει σε βαθμό βλακειας!

παιζει τα παντα (mp3) και νομιζω θα σε καλυψει.

 

 

Το έχω το ptravel alarm αλλά δεν μου χτυπάει όταν είναι κλειστό το 3300.

Όταν μετά πάω να ανοίξω το τηλ. μου βγάζει ένα μήνυμα το οποίο λέει ότι δεν μπόρεσε να φορτώσει το Ptamgr.exe.

Παίζει να έχω κάνει καμμιά βλακεία? Το έχει συναντήσει κανείς άλλος?

Ας σημειωθεί οτι το έχω εγκαταστήσει στην SD, αν και δε πιστεύω οτι παίζει ρόλο.

 

Επίσης δύο προβλήματα έχω ακόμη τα οποία δεν έχω καταφέρει να λύσω:

 

1. Πως σβήνουμε το σήμερα απο την έναρξη

2. Εάν υπάρχει εύρεση παρελθόντων γεγονότων στο ημερολόγιο του 3300 ή σε κάποιο άλλο ημερολόγιο της αγοράς

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη:)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το ptravel alarm αλλά δεν μου χτυπάει όταν είναι κλειστό το 3300.

Όταν μετά πάω να ανοίξω το τηλ. μου βγάζει ένα μήνυμα το οποίο λέει ότι δεν μπόρεσε να φορτώσει το Ptamgr.exe.

Παίζει να έχω κάνει καμμιά βλακεία? Το έχει συναντήσει κανείς άλλος?

Ας σημειωθεί οτι το έχω εγκαταστήσει στην SD, αν και δε πιστεύω οτι παίζει ρόλο.

 

Επίσης δύο προβλήματα έχω ακόμη τα οποία δεν έχω καταφέρει να λύσω:

 

1. Πως σβήνουμε το σήμερα απο την έναρξη

2. Εάν υπάρχει εύρεση παρελθόντων γεγονότων στο ημερολόγιο του 3300 ή σε κάποιο άλλο ημερολόγιο της αγοράς

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη:)

Δεν εχω απαντηση για τα δυο ερωτηματα. Απλα ηθελα να σου προτεινω το spb Time για alarm και χρονομετρα. Πολυ πιο κομψο απο το ptravel!

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω απαντηση για τα δυο ερωτηματα. Απλα ηθελα να σου προτεινω το spb Time για alarm και χρονομετρα. Πολυ πιο κομψο απο το ptravel!

 

 

Thanks tkap. Παίζει κανα PM για το spb Time?;)

Link to comment
Share on other sites

Thanks tkap. Παίζει κανα PM για το spb Time?;)

Φυσικα! ασε email. Συντομα γιατι κατεβαζω ρολα σε λιγο.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς mail? Απλά κάνε κλίκ στο avatar μου και στείλε προσωπικό μήνυμα. Ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί...

 

Ok, τώρα κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το ptravel alarm αλλά δεν μου χτυπάει όταν είναι κλειστό το 3300.

Όταν μετά πάω να ανοίξω το τηλ. μου βγάζει ένα μήνυμα το οποίο λέει ότι δεν μπόρεσε να φορτώσει το Ptamgr.exe.

Παίζει να έχω κάνει καμμιά βλακεία? Το έχει συναντήσει κανείς άλλος?

Ας σημειωθεί οτι το έχω εγκαταστήσει στην SD, αν και δε πιστεύω οτι παίζει ρόλο.

 

Επίσης δύο προβλήματα έχω ακόμη τα οποία δεν έχω καταφέρει να λύσω:

 

1. Πως σβήνουμε το σήμερα απο την έναρξη

2. Εάν υπάρχει εύρεση παρελθόντων γεγονότων στο ημερολόγιο του 3300 ή σε κάποιο άλλο ημερολόγιο της αγοράς

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη:)

 

ειπαμε οτι οταν το pda ειναι κλειστο δεν γινεται να χτυπησει το ξυπνητηρι οποτε αυτο το ξεχνας!

απο κει και περα βαζεις οποιο προγραμμα σε βολευει.

το "σημερα" μαλλον το αφαιρεις με καποιο registry editor - εγω δεν ξερω ουτε το εχω βγαλει

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε οτι οταν το pda ειναι κλειστο δεν γινεται να χτυπησει το ξυπνητηρι οποτε αυτο το ξεχνας!

απο κει και περα βαζεις οποιο προγραμμα σε βολευει.

το "σημερα" μαλλον το αφαιρεις με καποιο registry editor - εγω δεν ξερω ουτε το εχω βγαλει

To spbtime ανοιγει το pda και χτυπαει κανονικα!!!

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε οτι οταν το pda ειναι κλειστο δεν γινεται να χτυπησει το ξυπνητηρι οποτε αυτο το ξεχνας!

απο κει και περα βαζεις οποιο προγραμμα σε βολευει.

το "σημερα" μαλλον το αφαιρεις με καποιο registry editor - εγω δεν ξερω ουτε το εχω βγαλει

 

Ok, ok το κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

To spbtime ανοιγει το pda και χτυπαει κανονικα!!!

 

tkap, ενώ έχω ενεργοποιήσει το weakup tweak, δε λέει να ανοίξει το τηλέφωνο.

 

Παίζει κάτι άλλο??

 

Τώρα που άνοιξα το τηλέφωνο μου έβγαλε μήνυμα που έλεγε οτι δε μπόρεσε να ανοίξει το alarmpopup.exe

κάτι αντίστοιχο μου είχε βγάλει και για το ptravel alarm λέγοντας οτι δε μπορούσε να ανοίξει το ptamgr.exe

 

Κάτι γίνεται εδώ, ε?

 

Κανείς άλλος με τα ίδια προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Houston we have a problem!!! Του φόρτωσα ένα πανικό από προγράμματα και μετ΄από soft μόλις φορτώνει τη ram δεν μου αναβει καθόλου η οθόνη για να προχωρήσει στη διαδικασία αίτησης του πιν αλλά μόλις πατάω ένα κουμπί ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος που κάνει όταν έχεις βάλει λάθος πιν.μερικά από τα προγράμματα που έβαλα είναι:memmaid,spb pocket plus, spb weather, weather panel;;, gprs monitor , gps speed sentry, visual gps, p travelalarm, battery status, και κανα δυο άλλαπου ίσως μου διαφευγουν. Εν τω μεταξύ άμα κουνήσεις τη ροδέλα αναβουν τα πλήκτρα αλλα η οθόνη είναι νεκρή. Έχω κανει και 3-4 soft αλλά προκοπή δεν βλέπω. Θα τη γλυτώσουμε ή πάμε για hard;
Link to comment
Share on other sites

Houston we have a problem!!! Του φόρτωσα ένα πανικό από προγράμματα και μετ΄από soft μόλις φορτώνει τη ram δεν μου αναβει καθόλου η οθόνη για να προχωρήσει στη διαδικασία αίτησης του πιν αλλά μόλις πατάω ένα κουμπί ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος που κάνει όταν έχεις βάλει λάθος πιν.μερικά από τα προγράμματα που έβαλα είναι:memmaid,spb pocket plus, spb weather, weather panel;;, gprs monitor , gps speed sentry, visual gps, p travelalarm, battery status, και κανα δυο άλλαπου ίσως μου διαφευγουν. Εν τω μεταξύ άμα κουνήσεις τη ροδέλα αναβουν τα πλήκτρα αλλα η οθόνη είναι νεκρή. Έχω κανει και 3-4 soft αλλά προκοπή δεν βλέπω. Θα τη γλυτώσουμε ή πάμε για hard;

 

 

Μόλις το σύνδεσα με pc και άνοιξε κανονικά(μπαταρία είχε)! Ευκαιρία να πετάξω μερικά:p

Και η ερώτηση τώρα: Όταν κάνουμε back up στην κάρτα με το sprite κρατάει και τις επαφές πέρα από τον συγχρονισμό με το outlook; Ποιο είναι προτιμότερο, το sprite ή το spb; Και κάτι τελευταίο: Έχω εγκαταστήσει αυθεντικο το dest pn. Οι χάρτες του navimate υπάρχουν ακόμα στο φάκελο bin της storage card. Άμα τους διαγράψω θα υπάρξει κανένα πρόβλημα; Ούτως ή άλλως άμα χρειαστεί hard κάποια στιγμή δεν μπορώ να πάω με το licence key στη NGI και να μου ξαναπεράσουν το πρόγραμμα; Γιατί άμα δεν ισχύει αυτό ας τους κρατήσω για παν ενδεχόμενο!

Το χω ρημαξει το τηλεφωνάκι!! Μόλις το βγάζω από τη φόρτιση σβήνει η οθόνη τελείως!! Any ideas;

Sorry για την αναστάτωση και για το μέγεθος του κειμένου

Link to comment
Share on other sites

...

Το χω ρημαξει το τηλεφωνάκι!! Μόλις το βγάζω από τη φόρτιση σβήνει η οθόνη τελείως!! Any ideas;

Το Spb pocket plus χρησιμοποιεί έναν driver για την ρύθμιση της φωτεινώτητας της οθόνης που δεν είναι συμβατός με κάποιες συσκευές. Η μόνη λύση μέχρι να βγει update είναι να βγάλεις τον ρυθμιστή της φωτεινότητας από το today plug-in.

Link to comment
Share on other sites

Erotisi: Kani kai esas 3 bips otan to klinete meta apo kapia klisi?

 

To ehete kataferi na to ksefortothite?

 

ναι 3 beep.

γιατι να το ξεφορτωθεις ;

ειδικα α καποιος χρησιμοποιει bluetooth ακουστικα είναι χρησιμο γιατι δεν εχει το τηλεφωνο διπλα του αλλα ακουει οτι οντως εκλεισε η γραμμη;)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ετοιμος να αποκτησω το κινητο αυτο αλλα στην εκδοση της Ο2.(τοσο λογω του διαφορετικου design οσο και λογω τηου διαφορετικου πομποδεκτη gsm που εχει περιπου το μισο SAR). Θα ήλεθα να ρωτησω καποιον που εχει αγοράσει το Artemis απο το εξωτερικο(οχι απαραιτητα απο την Ο2), εκτος απο το προβλημα με τα Ελληνικα(που απο οτι ειδα λυνεται με διαφορα προγράμματα) και το θέμα της εγγυησης, αν υπαρχει καποιο άλλο προβλημα ασυμβατοτητας ή γενικως καποιο αλλο λειτουργικο πρόβλημα που επιβάλλει την αγορα του κινητου απο την Ελληνικη αγορα; Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ετοιμος να αποκτησω το κινητο αυτο αλλα στην εκδοση της Ο2.(τοσο λογω του διαφορετικου design οσο και λογω τηου διαφορετικου πομποδεκτη gsm που εχει περιπου το μισο SAR). Θα ήλεθα να ρωτησω καποιον που εχει αγοράσει το Artemis απο το εξωτερικο(οχι απαραιτητα απο την Ο2), εκτος απο το προβλημα με τα Ελληνικα(που απο οτι ειδα λυνεται με διαφορα προγράμματα) και το θέμα της εγγυησης, αν υπαρχει καποιο άλλο προβλημα ασυμβατοτητας ή γενικως καποιο αλλο λειτουργικο πρόβλημα που επιβάλλει την αγορα του κινητου απο την Ελληνικη αγορα; Ευχαριστω εκ των προτερων

κανενα προβλημα ασυμβατοτητας....μη σου πω οτι καλυτερα να το παρεις απο εξωτερικο λογω καλυτερης rom

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο post μου σας είχα ρωτήσει πως μπορω να συνδεθώ στο δίκτυο μου με το p3000.Απάντηση δεν πήρα.Τελικά κατάφερα να συνδεθώ με το resco explorer 2005.Το πρόβλημα που έχω τώρα είναι οτι ενώ βλέπω απο το ppc το συνολικό μου δίκτυο δεν βλέπω το ppc μου απο το δίκτυο.κάποια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο post μου σας είχα ρωτήσει πως μπορω να συνδεθώ στο δίκτυο μου με το p3000.Απάντηση δεν πήρα.Τελικά κατάφερα να συνδεθώ με το resco explorer 2005.Το πρόβλημα που έχω τώρα είναι οτι ενώ βλέπω απο το ppc το συνολικό μου δίκτυο δεν βλέπω το ppc μου απο το δίκτυο.κάποια ιδέα?

 

Koitaxes na einai sto idio workgroup ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...