Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΡΟΜ ΤΟΥ ΤΟΜ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΠΟΥΤ

 

Ean theleis elliniki ROM bale tin Greek cooked ROM from mescle.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ean theleis elliniki ROM bale tin Greek cooked ROM from mescle.

 

Μία χαζή ερώτηση, μετά την εγκατάσταση του photocontacts θέλω να επαναφέρω να ανοίγουν οι επαφές με το pocketcm αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενα επιλογή. Στου ΤΟΜ υπήρχε ενα config προγραμμα που διάλεγες ποια εφαρμογή θα χρησιμοποιείς, αλλά στην ελληνική (meschle) δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Καμιά καλή ιδέα ? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μία χαζή ερώτηση, μετά την εγκατάσταση του photocontacts θέλω να επαναφέρω να ανοίγουν οι επαφές με το pocketcm αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενα επιλογή. Στου ΤΟΜ υπήρχε ενα config προγραμμα που διάλεγες ποια εφαρμογή θα χρησιμοποιείς, αλλά στην ελληνική (meschle) δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Καμιά καλή ιδέα ? ;)

 

Xrisimopoiise to Advanced Configuration Tools v1.1

pou kanei kai polla alla endiaferonta.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι και μάλιστα μπορείς πολύ εύκολα να το κάνεις μέσα από το outlook (εφοσον συχρονίζεις το κινητό σου) έτσι ώστε να μην παιδεύεσαι με την γραφίδα.

Για το ringo άκουσα διάφορα άσχημα, εγώ χρησιμοποιώ το Photo contacts αλλά μόνο για τους ήχους (καθώς είναι αρκετά βαρύ). Δηλαδή το ανοίγο ρυθμίζω τους ήχους όπως θέλω και μετά δεν το ξανανοίγω

Αυτό το είδα απλώς δεν μπορείς να βάλεις αντίστοιχο ήχο στην κατηγορία (ή κάνω λάθος;). Όντως το ringo μου δημιουργεί προβλήματα. Το photo contacts θα μου κάνει την δουλειά?

Στον φάκελο my documents ή ακόμα καλύτερα στο "Storage card/ my documents" για να μήν πιάνουν χώρο στην κύρια μνήμη που είναι λίγη.

Το έκανα αλλά δεν μου εμφανίζει στις επιλογές από το ξυπνητήρι για να διαλέξω τον ήχο (για mp3 μιλάω). Το έχω λύσει έμμεσα όμως με το Pocket Music

 

Για τα 2,4 τα έχω βρει

 

EDIT

Ακόμα μια απορία. Όταν περνάς μια κανούρια ROM τότε αυτό στην ουσία ισοδυναμεί και με Hard Reset, ή πρέπει πρώτα να κάνεις HR και μετά εγκατάσταση της καινούριας?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο τελευταίος χαρτης για destinator 6 και που μπορώ να τον 'βρώ'?

Ευχ.

Ενημερωτικά, έβαλα την ΒΒ4.3 και ... αλλο πράμα!!!

Το υπεροχο είναι οτι το GPSGATE κλειδώνει σε δευτερόλεπτα και ακόμα και στο σπίτι κοντα σε παραθυρο, Με την offcial WM5 με είχε ..αυτώσει...

GV
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο τελευταίος χαρτης για destinator 6 και που μπορώ να τον 'βρώ'?

Ευχ.

Ενημερωτικά, έβαλα την ΒΒ4.3 και ... αλλο πράμα!!!

Το υπεροχο είναι οτι το GPSGATE κλειδώνει σε δευτερόλεπτα και ακόμα και στο σπίτι κοντα σε παραθυρο, Με την offcial WM5 με είχε ..αυτώσει...

ο τελευταιος χαρτης του destinator ειναι ο Greece (2007.Q4) with ForLinks (POI fixed).

Παιζει με ολες τις εκδοσεις destinator απο την 6 και νεοτερη.

μπορεις να τον κατεβασεις απο το παρακατω Link.

http://rapidshare.com/files/71412328/GreeceG.rar

 

κανε τον αντιγραφη μεσα στο destinator εκει που εχεις και τον αλλο χαρτη και μετα μεσα απο το destinator πηγαινε στις ρυθμισεις χαρτη και επιλεξε τον νεο.

μην σβησεις τον παλιο μεχρι να σιγουρευτεις οτι παιζει ο νεος.

:) Enjoy :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο τελευταίος χαρτης για destinator 6 και που μπορώ να τον 'βρώ'?

Ευχ.

Ενημερωτικά, έβαλα την ΒΒ4.3 και ... αλλο πράμα!!!

Το υπεροχο είναι οτι το GPSGATE κλειδώνει σε δευτερόλεπτα και ακόμα και στο σπίτι κοντα σε παραθυρο, Με την offcial WM5 με είχε ..αυτώσει...

 

Δοκίμασε εδώ:

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=203715

 

Ποιά είναι η ΒΒ 4.3?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδα απλώς δεν μπορείς να βάλεις αντίστοιχο ήχο στην κατηγορία (ή κάνω λάθος;). Όντως το ringo μου δημιουργεί προβλήματα. Το photo contacts θα μου κάνει την δουλειά?

 

Το έκανα αλλά δεν μου εμφανίζει στις επιλογές από το ξυπνητήρι για να διαλέξω τον ήχο (για mp3 μιλάω). Το έχω λύσει έμμεσα όμως με το Pocket Music

Αν θυμάμαι καλά δεν μπορείς να βάλεις mp3 στο ξυπνητήρι. Εγώ χρησιμοποιώ το ptravelAlarm το οποίο κάνει μια χαρά την δουλίτσα του.

Σχετικά με τo photocontacts, μπορείς να βάλεις και ανά χρήστη και ανα κατηγορία και ringtone αλλά και smstone. Eπίσης μπορείς να ρυθμίσεις καμιά 10ρια διαφορετικά προφίλ (διαφορετικοι ήχοι, διαφορετική ένταση ήχων, διαφορετική συμπεριφορά γενικός.)

Κατέβασέ το και δες το, ακόμα και αν δεν σου αρέσει η απεγκατάσταση είναι "καθαρή" (απροβλημάτιστη).

Ακόμα μια απορία. Όταν περνάς μια κανούρια ROM τότε αυτό στην ουσία ισοδυναμεί και με Hard Reset, ή πρέπει πρώτα να κάνεις HR και μετά εγκατάσταση της καινούριας?

Η καινούργια ROM είναι και hardreset. Δεν χρειάζεται να το κάνεις πριν, αλλά θα πρέπει να ξεκλειδώσεις το κινητό. Στα 2 ελληνικά "πακέτα" που κυκλοφορούν υπάρχουν όλα τα εργαλεία μέσα. Φρόντισε μόνο να έχεις πάρει backup οτι θέλεις από την συσκευη πριν βάλεις άλλη rom

Link to comment
Share on other sites

πωλειτε το 3300 επειδη αγορασα το 3650 ειναι ουτε 2 μηνων αγορασμενο απο τον γερμανο με καρτα 2 gb και πολλα προγραμματα

380 ευρω σε υπεαριστη κατασταση

 

Mporo na rotiso poso to pires to 3650 kai apo pou?

 

Erhome Ellada se 2 mines kai skeftome na pouliso to P3300 otan ime eki....alla prepi na do apo pou na paro to kenourio gia na kaliptome kai stin Australia apo tin eggisisi, epidi to P3300 de mou to kalipti i antiprosopia edo.

 

Xeri kanis giati den prosferoun diethni eggiisi san oles tis alles markes ki episis ti ginete me to thema eggiisis an to paris apo UK i' apo alla European sites?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mporo na rotiso poso to pires to 3650 kai apo pou?

 

Erhome Ellada se 2 mines kai skeftome na pouliso to P3300 otan ime eki....alla prepi na do apo pou na paro to kenourio gia na kaliptome kai stin Australia apo tin eggisisi, epidi to P3300 de mou to kalipti i antiprosopia edo.

 

Xeri kanis giati den prosferoun diethni eggiisi san oles tis alles markes ki episis ti ginete me to thema eggiisis an to paris apo UK i' apo alla European sites?

 

Thanks

 

Oti isxyei gia to Artemis isxyei kai gia to Cruise sto thema tis eggyisis. HTC agorasmeno apo evrwpi, kalyptetai apokleistika kai mono apo tin HTC Europe.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

athanaso77, τι θέλεις να πεις; Ότι ένα htc από expansys π.χ. δεν καλύπτεται από την εγγύηση της ACE;
Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso77, τι θέλεις να πεις; Ότι ένα htc από expansys π.χ. δεν καλύπτεται από την εγγύηση της ACE;

 

H ACE kalyptei kanonika se eggyisi ta HTC pou einai agorasmena apo expansys i opoudipote allou mesa stin Eyrwpi, alla mono se themata hardware (afto einai kai to simantiko eksallou). Se software kalyptei mono osa exei eisagagei i idia stin Ellada.

 

Afto pou eipa ston filo einai entelws diaforetiki periptwsi epeidi menei stin Australia kai aftos tha antimetwpisei problima giati den mporei na exei eggyisi pou na isxyei kai stin Ellada kai stin Australia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτή είναι η δουλειά μου, η εγγύηση ακολουθεί το προϊόν, όπου και να πας (Αμερική, Ασία, κλπ). Απλά αλλάζουν ορισμένοι όροι. π.χ. Μπορεί στην Αμερική ένα αυτοκίνητο να έχει 3 χρόνια εγγύηση, και στην Ευρώπη 2. Ένας λοιπόν που θα το φέρει από Αμερική, θα πέσει στα 2. Σε καμία περίπτωση όμως δε μπορεί ο τοπικός εισαγωγέας να του αρνηθεί την εγγύηση (hardware + software). Το ίδιο ισχύει σε όλα τα προϊόντα. Ότι και να παρουσιάσει ένα htc αγορασμένο από οπουδήποτε, ο εκάστοτε εισαγωγέας, είναι υποχρεωμένος να το επισκευάσει (εφόσον βέβαια τίθεται θέμα εγγύησης).

 

Αν τώρα, είναι ανεπίσημη πολιτική μιας εταιρίας να λέει: ’’Α, από το εξωτερικό το πήρατε; Δεν καλύπτεται’’, αυτό είναι άλλο θέμα. Παρανομούν, μέχρι να σκάσει η πρώτη αγωγή, και το πρώτο πρόστιμο...

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή αυτή είναι η δουλειά μου, η εγγύηση ακολουθεί το προϊόν, όπου και να πας (Αμερική, Ασία, κλπ). Απλά αλλάζουν ορισμένοι όροι. π.χ. Μπορεί στην Αμερική ένα αυτοκίνητο να έχει 3 χρόνια εγγύηση, και στην Ευρώπη 2. Ένας λοιπόν που θα το φέρει από Αμερική, θα πέσει στα 2. Σε καμία περίπτωση όμως δε μπορεί ο τοπικός εισαγωγέας να του αρνηθεί την εγγύηση (hardware + software). Το ίδιο ισχύει σε όλα τα προϊόντα. Ότι και να παρουσιάσει ένα htc αγορασμένο από οπουδήποτε, ο εκάστοτε εισαγωγέας, είναι υποχρεωμένος να το επισκευάσει (εφόσον βέβαια τίθεται θέμα εγγύησης).

 

Αν τώρα, είναι ανεπίσημη πολιτική μιας εταιρίας να λέει: ’’Α, από το εξωτερικό το πήρατε; Δεν καλύπτεται’’, αυτό είναι άλλο θέμα. Παρανομούν, μέχρι να σκάσει η πρώτη αγωγή, και το πρώτο πρόστιμο...

 

Thewritika kala ta les... stin praksi omws ta pragmata (dystyxws) ginontai diaforetika.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τότε συμφωνούμε... Τουλάχιστον εγώ δεν ανησυχώ.. Περιμένω το Cruise από Expansys, και αν τύχει τίποτα, ξέρω καλά πως να τους πείσω να το επισκευάσουν... :shoot:
Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους,

Μια ερωτηση ...εχω εδω και καιρο το artemis και ειμαι ικανοποιημενος απο την αποδοση του...αλλα εχω βαλει το Battery status v.0.04.203 και αναρωτιεμαι αν μπορω,χωρις να κανω ζημια,να αυξησω τη cpu speed πανω απο 201 που ειναι τωρα...Θα ωφελουσε 'η θα κανω ζημια?

Ευχαριστω

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οκ, τότε συμφωνούμε... Τουλάχιστον εγώ δεν ανησυχώ.. Περιμένω το Cruise από Expansys, και αν τύχει τίποτα, ξέρω καλά πως να τους πείσω να το επισκευάσουν... :shoot:

 

To simantiko einai i ypostiriksi se hardware kai ekei den yparxei problima me tin ACE Hellas. Arkei bebaia na min exoume perasei kamia cooked ROM mesa sti syskevi giati tote xanoume tin eggyisi kai gia to hardware! :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να δουλέψω (για λίγο)το htc ως απλό τηλ για να δω έτσι πως παει η μπαταρία.

Κάθε μέρα power on στις 7 το πρωι και off στις 11 το βραδυ. Οι κλήσεις περίπου 15-25 λεπτά καθε μέρα και δούλεψα και λίγο wi-fi για κάτι ενημερώσεις καθώς και navigator για περίπου 15 λεπτά.

 

Λοιπόν με όλα αυτά την έβγαλα ακριβώς 7 ημέρες με την τελευταία ημέρα γεμάτη (αργά το βράδυ) .

:up: :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασα να δουλέψω (για λίγο)το htc ως απλό τηλ για να δω έτσι πως παει η μπαταρία.

Κάθε μέρα power on στις 7 το πρωι και off στις 11 το βραδυ. Οι κλήσεις περίπου 15-25 λεπτά καθε μέρα και δούλεψα και λίγο wi-fi για κάτι ενημερώσεις καθώς και navigator για περίπου 15 λεπτά.

 

Λοιπόν με όλα αυτά την έβγαλα ακριβώς 7 ημέρες με την τελευταία ημέρα γεμάτη (αργά το βράδυ) .

:up: :)

 

7 imeres?!?! :blink: Se allous den krataei toso oute xwris tin karta sim mesa!!! Entypwsiako!!! :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 imeres?!?! :blink: Se allous den krataei toso oute xwris tin karta sim mesa!!! Entypwsiako!!! :worry:

 

φάση είχε την πρώτη ημέρα όπου απο το 100% το πρωι το βράδυ είχε φτάσει στο .....98%:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά δεν μπορείς να βάλεις mp3 στο ξυπνητήρι. Εγώ χρησιμοποιώ το ptravelAlarm το οποίο κάνει μια χαρά την δουλίτσα του.

Σχετικά με τo photocontacts, μπορείς να βάλεις και ανά χρήστη και ανα κατηγορία και ringtone αλλά και smstone. Eπίσης μπορείς να ρυθμίσεις καμιά 10ρια διαφορετικά προφίλ (διαφορετικοι ήχοι, διαφορετική ένταση ήχων, διαφορετική συμπεριφορά γενικός.)

Κατέβασέ το και δες το, ακόμα και αν δεν σου αρέσει η απεγκατάσταση είναι "καθαρή" (απροβλημάτιστη).

Ακόμα μια απορία. Όταν περνάς μια κανούρια ROM τότε αυτό στην ουσία ισοδυναμεί και με Hard Reset, ή πρέπει πρώτα να κάνεις HR και μετά εγκατάσταση της καινούριας?

Η καινούργια ROM είναι και hardreset. Δεν χρειάζεται να το κάνεις πριν, αλλά θα πρέπει να ξεκλειδώσεις το κινητό. Στα 2 ελληνικά "πακέτα" που κυκλοφορούν υπάρχουν όλα τα εργαλεία μέσα. Φρόντισε μόνο να έχεις πάρει backup οτι θέλεις από την συσκευη πριν βάλεις άλλη rom

πρεπει να μετατρεψεις το mp3 se wave kai na to πεταξεισ στα windows kai μετα χτυπαει σαν ηχος για ξυπνητηρι

Link to comment
Share on other sites

φάση είχε την πρώτη ημέρα όπου απο το 100% το πρωι το βράδυ είχε φτάσει στο .....98%:dizzy:

 

Που να δεις φαση που εχει το δικο μου, που ξεκιναω την ημερα με 100% και μεχρι το τελος καταφερνει να "φαει" το 98% και να μεινει το 2% :p

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ ΜΕ BLUETOOTH ΝΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ "MY DOCUMENTS" ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΜΝΗΜΗΣ?
Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο πρόβλημα. Από την Παρασκευή έχω το Artemis μαζί με ένα BT της Νokia το BH-700. Όλα καλά μέχρι χθες το πρωί. Από τότε, ενώ όταν καλώ όλα πηγαίνουν ομαλά και επικοινωνώ μια χαρά, όταν με παίρνουν τηλέφωνο από το ακουστικό του BT ακούγεται ένας ήχος ringtone (το κλασσικό της Nokia θα έλεγα άλλα σε πολύ απλή μορφή) ενώ το κινητό χτυπάει κανονικά το ringtone που έχω επιλέξει. Και φυσικά όταν ανοίγω την κλήση δεν ακούω τίποτα από το ακοσυτικό. Έχω λοιπόν ένα BT headset μόνο για εξερχόμενες κλήσεις :)

 

Δοκίμασα τα εξής χωρίς αποτέλεσμα:

1) Σβήσιμο/ άναμα του BT headset

2) Απενεργοποίηση/ ενεργοποίηση του BT receiver

3) Soft Reset και όλη η διαδικασία από την αρχή...

4) Δοκίμασα το headset σε άλλο κινητό όλα καλά

 

Τι δεν έκανα:

1) Να δοκιμάσω άλλο headset να δω τι κάνει με αυτό

2) Hard Reset και όλα από την αρχή (μακάρι να το αποφύγω...)

 

Καμιά ιδέα κανείς;

 

Αναφέρω πως έχω την ROM του Mark (3.02)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...