Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά δεν το έψαξα αυτό που λες αλλά έχω την εντύπωση ότι έγιναν delete καθώς είχα περίπου +6 mb ελέυθερα, όσο και Extended ROM δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

"Όνομα Επώνυμο" πρέπει να γράφεις. Αν κάνεις κλικ στο βελάκι δίπλα θα σου βγάλει και ένα ταμπελάκι με 6 πεδία, "τίτλος", "όνομα", "πατρώνυμο", "επώνυμο", "ψευδώνυμο", "επίθημα". Εκεί θα δεις πως έχει περαστεί η επαφή σου.

 

Δουλεψε!!!!:)

Γραφω δηλ. "Θανασης Παπαδοπουλος" και μου βγαινει στον καταλογο "Παπαδοπουλος Θανασης" όπως το ηθελα δηλ. Καλό!!!ευχαριστώ φιλαράκι...Κατι σχετικό επίσης:Ενω οι πιο πολλες παλιες επαφές μου περαστηκαν κανονικά αλφαβητικά, αρκετές εχουν παει στο τελος οχι αλφαβητικά.Τις πηρα μια-μια και τις επεξεργαστηκα μηπως δεν τα έβλεπε Ελληνικα τα αρχικα γραμματα και ενω 2-3 "ανεβηκαν" κανονικα στη σειρά τους, οι άλλες παρεμειναν στο τελος του καταλόγου εκτος αλφαβ. σειράς.

Any idea??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Με το πρόβλημα με το RDS που δεν εμφανίζεται στο ραδιόφωνο (έχει αναφερθεί σε προγενέστερα posts) μήπως υπάρχει τελικά κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ λαμβάνω mail (pop3)μέσω του ασύρματου router του σπιτιού,δεν μπορώ να στείλω...λέτε να φταίει ο provider του yahoo κι εγώ παιδεύομαι άδικα, κάπου διάβασα οτί δεν δίνει τη δυνατότητα αποστολής.Με λογαριασμούς outlook όμως που φτιάχνω δουλεύει κανονικά....Τι παιζεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ηρθε από Brando (Hong-Kong) ο screen protector που ειχε προτεινει ενασ φιλος πριν αρκετες σελιδες. Εντυπωσεις:ταιριαζει ακριβώς στην οθόνη και ειναι αρκετα καλός, αλλα εκανα μια μαλ.... και εγινε μια μικρη νυχιά στην ακρη.Επίσης το αυτοκολλητο που ειχε για να βγει ΜΕΤΑ την τοποθετηση μου αφησε ενα μικρο υπόλλειμμα στην μεμβρανη και με βλεπω να την βγαζω για να παει για πλύσιμο.Θέλει υπομονή παντως η καλή τοποθέτηση, αλλα μαλλον αξίζει..αα!! 10 δολλαρια κοστισε....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ηρθε από Brando (Hong-Kong) ο screen protector που ειχε προτεινει ενασ φιλος πριν αρκετες σελιδες. Εντυπωσεις:ταιριαζει ακριβώς στην οθόνη και ειναι αρκετα καλός, αλλα εκανα μια μαλ.... και εγινε μια μικρη νυχιά στην ακρη.Επίσης το αυτοκολλητο που ειχε για να βγει ΜΕΤΑ την τοποθετηση μου αφησε ενα μικρο υπόλλειμμα στην μεμβρανη και με βλεπω να την βγαζω για να παει για πλύσιμο.Θέλει υπομονή παντως η καλή τοποθέτηση, αλλα μαλλον αξίζει..αα!! 10 δολλαρια κοστισε....

 

άσε φίλε εμένα ήρθε χθές ενα exim spuc (super ultra clear) κι έκανα μιάμιση ώρα να το βάλω....και πάλι δεν είμαι ευχαριστημένος γιατί είμαι ψείρας σ'αυτά θέλω να φαίνεται τέλειο....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Εχω ενα προβλημα με το Navimate( μη μου πειτε να βαλς το destinator, δεν ειναι δικο μου απλα εχω αναλαβει να κανω τις ρυθμισεις:p ). Αν κα ιεχω τρεξει το QuickGPS μεσω ActiveSync το Navimate δεν μου βρισκει GPS! εκανα και τις ρυθμισεις εβαλα για προγραμματα com1 και υλικο com4 αλλα κανω αναζητηση και τιποτα... HELP!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Εχω ενα προβλημα με το Navimate( μη μου πειτε να βαλς το destinator, δεν ειναι δικο μου απλα εχω αναλαβει να κανω τις ρυθμισεις:p ). Αν κα ιεχω τρεξει το QuickGPS μεσω ActiveSync το Navimate δεν μου βρισκει GPS! εκανα και τις ρυθμισεις εβαλα για προγραμματα com1 και υλικο com4 αλλα κανω αναζητηση και τιποτα... HELP!

 

για δοκίμασε com4 και com7....

Link to comment
Share on other sites

νεο προβλημα που νομιζα πως το ειχα ξεπερασει. Στην αρχη οταν ανοιγα το Navimate μου κολλουσε. Πανω που καταφερα και το δουλεψα( δεν ξερω πως αλλα εγω το συνεδεσα με τις αλαλγες στα ports) ξανακανει το ιδιο προβλημα τωρα που εβαλα com4 kai com 7...:wacko: :blink:

 

 

καταφερα να ξαναμπω στο Navimate αλλα και παλι δεν βρισκει GPS. Μηπως χρειαζεται και τιποτα αλλες γενικες ρυθμισεις μιας και εγω πηγα κατευθειαν στις ρυθμισεις του GPS χωρις να κοιταξω πολυ τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε!!!!:)

Γραφω δηλ. "Θανασης Παπαδοπουλος" και μου βγαινει στον καταλογο "Παπαδοπουλος Θανασης" όπως το ηθελα δηλ. Καλό!!!ευχαριστώ φιλαράκι...Κατι σχετικό επίσης:Ενω οι πιο πολλες παλιες επαφές μου περαστηκαν κανονικά αλφαβητικά, αρκετές εχουν παει στο τελος οχι αλφαβητικά.Τις πηρα μια-μια και τις επεξεργαστηκα μηπως δεν τα έβλεπε Ελληνικα τα αρχικα γραμματα και ενω 2-3 "ανεβηκαν" κανονικα στη σειρά τους, οι άλλες παρεμειναν στο τελος του καταλόγου εκτος αλφαβ. σειράς.

Any idea??:confused:

Μάλλον το πρώτο γράμμα τους ΔΕΝ είναι ελληνικό. Με τι πληκτρολόγιο τα γράφεις; Αν χρησιμοποιείς resco/hikeyboard για ελληνικά+sms, στις επαφές θα κάνεις το εξής: Θα γράφεις το πρώτο γράμμα κάθε ονόματος μικρό, ΟΧΙ ΚΕΦΑΛΑΙΟ. Τα wm5 θα το κάνουν αυτόματα μεγάλο και λογικά θα όλα μπουν στη σωστή σειρά. Αν δεν δουλέψει αυτό, δεν έχω ιδέα τι φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Επεσε στα χέρια μου ενα πολύ καλο Free προγραμματακι για το κλεισιμο των προγραμματων (σαν το htc X button) ειναι παρα πολύ καλό και 2 ημερες που το τεσταρω τωρα δεν εχω δει προβληματα μιας και παραμετροποιειτε στο τι να κλεισει και τι να κανει minimize . Eτσι λύνουμε το προβλημα με το dial pad tou x button . Επειδή ομως ενας κουκος δεν φέρνει την Ανοιξη θα ηθελα να το μοιραστώ μαζί σας για να το κανουμε ενα test drive..

 

Για περισοτερα εδώ

Link to comment
Share on other sites

τρώει πολλή μπαταρία το κινητο;πχ με το gps ανοιχτο;

 

To xeskizei einai ligo... !

Eixa valei to sniffy kai gia kapoio logo afhne anoikto to GPS kai den to ekleine me thn exodo.

 

Perito na sou pw oti 2 hmeres twra psaxnomouna giati adeiazei h mpataria sto standby :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ωραια.

επισης εχω ακουσει οτι ειναι λιγο αργο το κινητο λογω omap.Αν κανω overclocking θα βελτιωθει καθολου η κατασταση;Το overclocking γινεται ευκολα;

Τα αρχεια .doc ,ας πουμε 500ΚΒ,πχ τα ανοιγει σε ποσα δευτερολεπτα ;

Link to comment
Share on other sites

ωραια.

επισης εχω ακουσει οτι ειναι λιγο αργο το κινητο λογω omap.Αν κανω overclocking θα βελτιωθει καθολου η κατασταση;Το overclocking γινεται ευκολα;

Τα αρχεια .doc ,ας πουμε 500ΚΒ,πχ τα ανοιγει σε ποσα δευτερολεπτα ;

 

mesa edw exei dothei to omap battery (psaxe kapou sthn 45 selida) balto kai testareto mhn to anevaseis panw apo ta 286 giati meta mploakari .

 

Dokimase loipon o idios to ti paizei..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής; Είχε κανείς από εσάς το Mio A701 πριν αποκτήσει το p3300;

Αν ναι θα ήθελα να διαβάσω ένα συγκριτικό τεστ μεταξύ των δύο συσκευών, αλλά μόνο από όσους έχουν χρησιμοποιήσει και τις 2 συσκευές....

Link to comment
Share on other sites

Αυριο η δεσποινις Αρτεμις ταξιδευει για Istanbul.Θα τα πουμε μετα τα χριστουγεννα.Χρονια πολλα σε ολους...

 

Kales diakopes... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής; Είχε κανείς από εσάς το Mio A701 πριν αποκτήσει το p3300;

Αν ναι θα ήθελα να διαβάσω ένα συγκριτικό τεστ μεταξύ των δύο συσκευών, αλλά μόνο από όσους έχουν χρησιμοποιήσει και τις 2 συσκευές....

Φιλε μου ειχα το ΜΙΟ

Διαφορες

Το Αρτεμις εχει καταπληκτικη οθονη σε σχεση με το ΜΙΟ

Εχει απειρως καλυτερο ηχο απο το ΜΙΟ

Απειρως καλυτερη καμερα απο το ΜΙΟ

Σαφως πιο ευχρηστο απο το ΜΙΟ

Ραδιο που δεν εχει το ΜΙΟ

 

Το Μιο ειναι ποιο γρηγορο (ποιο γρηγορο και απο το Χ500 (θα με φαει ο kirileman:lol: ) (μην φανταστεις τεραστια διαφορα με το batery status mia xara einai to artemis 286)

Με το Μιο έχω την εντυπωση οτι το destinator πηγαινε πιο καλα (ακριβεια θεσης) στο αρτεμις βλεπω μια καθυστερηση 3-7 μετρα στην κινηση του οχηματος με το Navimate δεν υπάρχει αυτο η θεση ειναι απολυτα ακριβης περιεργο.......

Απο μπαταρια και τα δυο μια χαρα ειναι

Αλλα απο σχεδιασμο το Αρτεμις σκιζει !!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Αυριο η δεσποινις Αρτεμις ταξιδευει για Istanbul.Θα τα πουμε μετα τα χριστουγεννα.Χρονια πολλα σε ολους...

 

Να περασεις καλα και να κανεις hamam ειναι ΟΝΕΙΡΟ Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ !!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα πηρα καινουριο φοριτο και ειχε οφισ δοκιμαστικα οποτε τελειωσε το θεμα μετα απεκτησα το αρτεμισ ... στο cd του εγκατεστησα το outlook αλλα δεν μπορω να συγχρονισω τισ επαφεσ ραντεβου κτλ...μου γραφει unable to open your default email folders. could not open item. try again. Μηπως κανεισ ξερει τι συμβανει ???? με το spb backup ποθ ειχε στα σιντι του συγχρωνιζει τισ επαφες?help!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα πηρα καινουριο φοριτο και ειχε οφισ δοκιμαστικα οποτε τελειωσε το θεμα μετα απεκτησα το αρτεμισ ... στο cd του εγκατεστησα το outlook αλλα δεν μπορω να συγχρονισω τισ επαφεσ ραντεβου κτλ...μου γραφει unable to open your default email folders. could not open item. try again. Μηπως κανεισ ξερει τι συμβανει ???? με το spb backup ποθ ειχε στα σιντι του συγχρωνιζει τισ επαφες?help!!!!

 

Opa giati me mperdepses ..

 

To office to dokimastiko sou elixe ?

 

h to dokimastiko den elixe alla esy esthses mesa apo to cd to outlook xana...

 

An eiani to deftero kane uninstall to outlook pou evales apo to cd egatastashs kai xanatrexe thn egatastash sto dokimastiko office. An den exeis to setup tote kanen ena system restore 1 ena shmeio prin thn egatastash tou office apo to cd kai kata pasa pithanotita tha strwsei.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

to office htan business edition kainoyrio ktl... to ekana apegatastash giati olo mouedeixne tis meres pou apomenoun kai mou espase ta neyra... ebala to outlook pou eixe mesa to cd tou artemis kai tpt..grafi ayto poy eipa. ti pezei?na janakatevasw to trial apo tin micrrsft
Link to comment
Share on other sites

to office htan business edition kainoyrio ktl... to ekana apegatastash giati olo mouedeixne tis meres pou apomenoun kai mou espase ta neyra... ebala to outlook pou eixe mesa to cd tou artemis kai tpt..grafi ayto poy eipa. ti pezei?na janakatevasw to trial apo tin micrrsft

 

Akrivws xanakatevase to trial ...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειχα το ΜΙΟ

Διαφορες

Το Αρτεμις εχει καταπληκτικη οθονη σε σχεση με το ΜΙΟ

Εχει απειρως καλυτερο ηχο απο το ΜΙΟ

Απειρως καλυτερη καμερα απο το ΜΙΟ

Σαφως πιο ευχρηστο απο το ΜΙΟ

Ραδιο που δεν εχει το ΜΙΟ

 

Το Μιο ειναι ποιο γρηγορο (ποιο γρηγορο και απο το Χ500 (θα με φαει ο kirileman:lol: ) (μην φανταστεις τεραστια διαφορα με το batery status mia xara einai to artemis 286)

Με το Μιο έχω την εντυπωση οτι το destinator πηγαινε πιο καλα (ακριβεια θεσης) στο αρτεμις βλεπω μια καθυστερηση 3-7 μετρα στην κινηση του οχηματος με το Navimate δεν υπάρχει αυτο η θεση ειναι απολυτα ακριβης περιεργο.......

Απο μπαταρια και τα δυο μια χαρα ειναι

Αλλα απο σχεδιασμο το Αρτεμις σκιζει !!!!

 

Μμμμμ.... δηλαδή, από το Mio που είχες, σου λείπει τώρα κάτι;:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...