Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα κι από μενα

Μια ερωτηση...Το εχω εναμιση χρονο και γενικά το πειράζω πολύ λιγο.Ολα ηταν καλά, εως οτου εδω κ δυο μερες ειτε σε εισερχομενη, ειτε σε εξερχομενη κληση μου κλείνει την γραμή στα πρώτα δευτερόλεπτα του τηλεφωνηματος.Δηλ. ενα τηλέφωνο μπορει να χρειαστεί να το καλέσω και 5 και 6 φορές για 1 λεπτο συνομιλία!!!

Τι γίνεται?Καμία ιδέα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να βγάλεις την SD και να κάνεις την διαδικασία. Αναφέρεται σε πολλές rom αυτό σαν πρόβλημα.

Κάνε μια δοκιμή και πες μας.

ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ!!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dyskolo afto mias kai apokleietai na exei kseperasei ta flasharismata toswn cookers pou flasharoun ti syskevi panw apo 10 fores tin imera meso oro xwris problimata.

 

Tha proteina ston filo na dokimasei (ean exei ti dynatotita) kai se allo PC.

ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΕ 2 PC TO 1 ME XP KAI TO ΑΛΛΟ ΜΕ VISTA!ΤΙΠΟΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΕ 2 PC TO 1 ME XP KAI TO ΑΛΛΟ ΜΕ VISTA!ΤΙΠΟΤΑ!!!

 

Hard reset και μετα flasharisma δοκιμασες? Δεν σου γραφει κανενα error? μηπως φταει η Rom που πας να του περασεις? μηπως ο μαγειρας καταφερε να κανει αυτο που δεν μπορει η Microsoft?:lol:

Ελπιζω να τα καταφερεις και καλο ειναι να καταληξεις σε μια rom, εκτος αν το εχεις χομπυ οπως εγω!!!

 

 

 

 

ΥΓ. Δες μηπως γινεται τιποτα με το καλωδιο ή με την usb

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hard reset και μετα flasharisma δοκιμασες? Δεν σου γραφει κανενα error? μηπως φταει η Rom που πας να του περασεις? μηπως ο μαγειρας καταφερε να κανει αυτο που δεν μπορει η Microsoft?:lol:

Ελπιζω να τα καταφερεις και καλο ειναι να καταληξεις σε μια rom, εκτος αν το εχεις χομπυ οπως εγω!!!

 

 

 

 

ΥΓ. Δες μηπως γινεται τιποτα με το καλωδιο ή με την usb

ΦΙΛΕ konadrio ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ O freco ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΕ!ΕΒΓΑΛΑ ΤΗΝ sd ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΑΙΔΕΨΕ!!!ΑΠΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 8 ΜΗΝΕΣ

ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ARTEMIS TOY ΑΛΛΑΖΑ ΤΙΣ ROM TOY meschle KAI EIXA TO ΚΕΦΑΛΙ MOY ΗΣΥΧΟ!Ο athanaso77 ΤΑ ΛΕΓΕ ΑΛΛΑ!!!

ΦΙΛΟΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΗΝ Oop Black Beta Public version ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΤΟ thread ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΠΑΠΑΜΙΚΡΟ!!!ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΟΝ PLAYER!

ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία με την Τouch 4.02 παρατηρώ αρκετά κολλήματα. Το Aρτεμάκι μένει παγωμένο και δεν εμφανίζει μηνύματα ή χτυπάει κατά την κλήση απο άλλους.

Πιθανολογώ οτι έχει να κάνει με το Battery Status και το overclocking. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποιες επιλογές τσεκάρουμε στο tab Omap? Εχω επιλεγμένες Overclock at wakeup και Overclock after reboot. To γύρισα απο εχθές στα 201mhz και παίζει μια χαρά απ'ότι φαίνεται αλλά έχει γίνει πάλι πολύ αργό.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω επιλεγμένες Overclock at wakeup και Overclock after reboot.

 

Epelsekse to prwto alla oxi to deftero kai o logos einai aplos. Ean kollisei, me ena soft reset tha epanelthei stin kanoniki tou taxytita.

 

To γύρισα απο εχθές στα 201mhz και παίζει μια χαρά απ'ότι φαίνεται αλλά έχει γίνει πάλι πολύ αργό.

 

Dokimase kapoies alles taxytites kai paratirise ti symperifora. Episis na to ananewneis syxna (diladi na bazeis kainourgies ekdoseis pou bgainoun synexeia) kai na xrisimopoieis to Advanced kai oxi to aplo pou exei kai scale. Diladi na doulevei psila otan to xrisimopoieis kai otan koimatai na peftei xamila o xronismos. Etsi tha exeis pio ksekourasti ti syskevi kai kalyteri katanalwsi sti mpataria.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία με την Τouch 4.02 παρατηρώ αρκετά κολλήματα. Το Aρτεμάκι μένει παγωμένο και δεν εμφανίζει μηνύματα ή χτυπάει κατά την κλήση απο άλλους.

Πιθανολογώ οτι έχει να κάνει με το Battery Status και το overclocking. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποιες επιλογές τσεκάρουμε στο tab Omap? Εχω επιλεγμένες Overclock at wakeup και Overclock after reboot. To γύρισα απο εχθές στα 201mhz και παίζει μια χαρά απ'ότι φαίνεται αλλά έχει γίνει πάλι πολύ αργό.

 

Θα σου προτείνω να το βάλεις στα 247 ή 260 και να ξετσεκάρεις το "Overclock after reboot". Αν (χτύπα ξύλο :lol:) πάθει κανένα κόλημα με τo overclocking τότε δεν θα ξαναξεκινήσει ποτέ. Καλύτερα να αργεί στο ξεκίνημα και να το σπινάρεις manually παρά να μην ξεκινάει ή να κολάει στο ξεκίνημα. Πληροφοριακά εγώ το έχω στα 260 από τότε που πέρασα το Battery Status (πάνω από ένα χρόνο).

 

Opsss τώρα είδα την απάντηση του athanaso77 στην επόμενη σελίδα.

'Αψογος +1000

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!! ρε παιδια εχω ενα p3300 και δεν μπορω να του βαλω ελληνικο πληκτρολογιο ΜΕ Τ Ι Π Ο Τ Α!!!!!! εβαλα και το POCKET CM αλλα το αρχειο εγκαταστασης ( setup ) αντι για καταληξη .exe εχει .xml και δεν τρεχει καμια ιδεα η κανενα link για κανενα αλλο προγραμμα?!?!?!
akalisal
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνεις λάθος. Δες εδώ.

 

 

Κατ αρχας ευχαριστω για το reply εκει ειδα αλλα δεν βγαζω ακρη το setup παλι .xml ειναι... :blink::blink::blink: pls ΗΕLP!!!

akalisal
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε στις ρυθμίσεις του explorer στον υπολογιστή σου να βλέπεις τα extensions των αρχείων σου. Το .zip που κατεβάζεις έχει μέσα ένα .cab. Αυτό είναι και το εκτελέσιμο αρχείο των PPC. Πέταξε το στη συσκευή σου και τρέξτο από εκεί με ένα από κλικ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στις ρυθμίσεις του explorer στον υπολογιστή σου να βλέπεις τα extensions των αρχείων σου. Το .zip που κατεβάζεις έχει μέσα ένα .cab. Αυτό είναι και το εκτελέσιμο αρχείο των PPC. Πέταξε το στη συσκευή σου και τρέξτο από εκεί με ένα από κλικ.

 

Κοιτα ξερω οτι σε εχω ζαλισει αλλα κανενα αρχειο μεσα στο zip δεν εχει καταληξη .cab εκτος απο το PocketCM-0.20b.cab αλλα κι αυτο δεν ειναι εκτελεσιμο μεσα απο το ppc:cry::cry:

akalisal
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
PocketCM-0.20b.cab αλλα κι αυτο δεν ειναι εκτελεσιμο μεσα απο το ppc:cry::cry:

 

Είναι φίλε μου. Πέταξε το μέσα όπως είναι και απλά με ένα κλικ θα κάνει τη δουλειά μόνο του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι φίλε μου. Πέταξε το μέσα όπως είναι και απλά με ένα κλικ θα κάνει τη δουλειά μόνο του.

 

 

 

Δεν θελω να σου παω κοντρα... :p αλλα το πεταξα μεσα και εκανα κλικ κ αυτο στα @@ του...

akalisal
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η διαδικασία είναι πολύ απλή! Τι να πω! :worry:

 

Έχεις δοκιμάσει να δεις εάν τρέχει άλλο πρόγραμμα (άλλο cabάκι;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι πολύ απλή! Τι να πω! :worry:

 

Έχεις δοκιμάσει να δεις εάν τρέχει άλλο πρόγραμμα (άλλο cabάκι;)

 

anyway κατεβασα και την ρομ του Meschle ξερεις κανεις πως θα την εγκαταστησω???

akalisal
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πρέπει να έχεις κάνει cid-unlock τη συσκευή σου πρώτα. Το έχεις κάνει; Εάν ναι... απλά τρέξε το .exe που βρίσκεται στον φάκελο που θα κατεβάσεις. Πρέπει να έχεις τη συσκευή σου συνδεδεμένη με τον υπολογιστή και το ActiveSync ενεργό. Για περισσότερες πληροφορίες... εκεί που κατέβασες τη ROM.

 

Εάν δεν είσαι σίγουρος για το τι πας να κάνεις... να μην το κάνεις. Διάβασε καλά πρώτα και μετά προχώρα. Οποιαδήποτε κίνηση flashaρισματος cooked ROM σημαίνει αυτόματα και χάσιμο της εγγύησης της συσκευής. Είσαι σίγουρος λοιπόν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις κάνει cid-unlock τη συσκευή σου πρώτα. Το έχεις κάνει; Εάν ναι... απλά τρέξε το .exe που βρίσκεται στον φάκελο που θα κατεβάσεις. Πρέπει να έχεις τη συσκευή σου συνδεδεμένη με τον υπολογιστή και το ActiveSync ενεργό. Για περισσότερες πληροφορίες... εκεί που κατέβασες τη ROM.

 

Εάν δεν είσαι σίγουρος για το τι πας να κάνεις... να μην το κάνεις. Διάβασε καλά πρώτα και μετά προχώρα. Οποιαδήποτε κίνηση flashaρισματος cooked ROM σημαίνει αυτόματα και χάσιμο της εγγύησης της συσκευής. Είσαι σίγουρος λοιπόν;

 

Απ οτι καταλαβα εχω μπει σε περιπετειες. Οπως κ να χει σε ευχαριστω πολυ ;)

akalisal
Link to comment
Share on other sites

Freco και Athanaso77 σας ευχαριστώ πολύ. Πέρασα πάνω την ext και ως τώρα όλα δείχνουν να δουλεύουν ρολόι. Και άλλη μια ερώτηση για να σας βάλω πάλι σε δουλειά :p Γίνεται να αλλάξω dialer; Ο custom της Τουch μου βγάζει πολύ μικρή τη φωτογραφία του καλούμενου (σίγουρα μικρότερη απο τη default της Μicrosoft) και είναι αρκετά εκνευριστικό να έχεις τόσο μεγάλη οθόνη και τόσο μικρή φωτογραφία όταν καλείς ή σε καλούν.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να αλλάξω dialer;

 

Φυσικά. Λίγο πολύ όμως έχουν όλοι τα bugακια τους (πχ χάνεις το smart dial ή το redial). Εγώ χρησιμοποιώ αυτόν.

 

http://farm2.static.flickr.com/1296/639394617_a10f6e4447.jpg

 

Δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=342337&highlight=iphone_nargz

 

Ψάξε στους XDA και θα βρεις πολλούς.

 

Ο custom της Τουch μου βγάζει πολύ μικρή τη φωτογραφία του καλούμενου (σίγουρα μικρότερη απο τη default της Μicrosoft) και είναι αρκετά εκνευριστικό να έχεις τόσο μεγάλη οθόνη και τόσο μικρή φωτογραφία όταν καλείς ή σε καλούν.

 

Το μόνο πρόγραμμα που ξέρω για full screen caller ID είναι το Photo Contacts αλλά μου δημιουργούσε προβλήματα και δεν το ξαναέβαλα. Τώρα υπάρχει και η Pro 5 έκδοση (δεν την έχω δοκιμάσει). Μια δοκιμή θα σε πείσει :lol:

 

Εδώ: http://www.pocketx.net/products/photocontactspro_ppc/index.html

 

ΥΓ Για ασφαλείς αγορές και δοκιμές IPMART :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φυσικά. Λίγο πολύ όμως έχουν όλοι τα bugακια τους (πχ χάνεις το smart dial ή το redial).

 

Gia elliniko smartdialing egw xrisimopoiousa panta ena apo ta dyo arxeia pou yparxoun edw kai den eixa pote problima.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...