Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πήρα το τηλεφωνάκι και εγώ. Πολύ καλό! Επειδή είναι αδύνατον να διαβάσω τόσες σελίδες πως γίνετε να αλλάξω αυτους τους απαράδεκτους ήχους για μηνύματα και ξυπνητήρια και ίσως και τις υπευθυμήσεις. Τι ενέργειες κάνουμε για να βάλουμε ήχο mp3;

Επίσεις υπάρχει ελεύθερο κάποιο πρόγραμμα για να βλέπουμε τον καιρό χωρίς να θέλει αγορά; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κατάλαβα καλά, εννοείς το cab που αλλάζει το site απ όπου κάνει update το QuickGPS.

Αν ναι, τότε θέλεις αυτό:

 

PS.Παλιότερα που το είχα όντως είχε διαφορά. Τώρα που μου το θύμισες θα το ξαναπεράσω :O

Nai ayto uelv. Eyxaristv na sai kala.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Μόλις πήρα το τηλεφωνάκι και εγώ. Πολύ καλό! Επειδή είναι αδύνατον να διαβάσω τόσες σελίδες πως γίνετε να αλλάξω αυτους τους απαράδεκτους ήχους για μηνύματα και ξυπνητήρια και ίσως και τις υπευθυμήσεις. Τι ενέργειες κάνουμε για να βάλουμε ήχο mp3;

Επίσεις υπάρχει ελεύθερο κάποιο πρόγραμμα για να βλέπουμε τον καιρό χωρίς να θέλει αγορά; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

για μηνυματα-ειδοποιησεις πρεπει ο ηχος να ειναι wav και τον πετας χυμα στον φακελο windows,για ηχο κλησης τον ριχνεις στην καρτα σου και τον επιλεγεις μετα,για καιρο εγω εχω το spd weather μπορεις να το βρεις ''ελευθερο'' ευκολα;)
Link to comment
Share on other sites

se erwthsh filou gia elliniko smartdialing vrika afto to poli endiaferon thread sto xda. Peiramatizomenos eida oti doulevei mia xara me to artemaki mas to smartdialing_greek___v._2.1___build_169_.rar dokimasteto kai eseis exei mesa odhgies apo to palikari pou to eftiaxe respect se ola ta paidia kai eidika ston katerini pou to anevase :) :).

 

PROSOXH MHN STEISETE TO CAB MONO to dll kante copy sta windows...

 

Mino, sou ekana post kai sto xda alla vrhka mia pio freskia lysh (nomizo): http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=322943 katevaste to cab poy thelete analoga me th diataksi poy thelete na exei to dialpad kai exete ellhniko smartdial.

To cab to kanete egkatastash kanonika -

Dokimasmeno kai paizei 100% sto diko mou Artemis me BB4.1 WWE me to default phone dialpad (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325828).

An brw xrono tha allakso kai to keyboard prosthetontas ta ellhnika grammata antistoixa (opws htc :rolleyes:).

 

Otan leme dialpad ennooume to plhktrologio poy bgazei otan patame to prasino koympi me to thlefvno...:D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το τηλεφωνάκι και εγώ. Πολύ καλό! Επειδή είναι αδύνατον να διαβάσω τόσες σελίδες πως γίνετε να αλλάξω αυτους τους απαράδεκτους ήχους για μηνύματα και ξυπνητήρια και ίσως και τις υπευθυμήσεις. Τι ενέργειες κάνουμε για να βάλουμε ήχο mp3;

Επίσεις υπάρχει ελεύθερο κάποιο πρόγραμμα για να βλέπουμε τον καιρό χωρίς να θέλει αγορά; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Gia allagh hxwn arkei na tous baleis mesa sto my docunemts kai tha tous dei. Diaforetika psaxe gia to ringo ena programmataki pou kanei ola afta pou thes pio panw

 

Gia ton kairo "elefthera" yparxoun polla sto forum tou ip mart me pio diadedomena afto ths SPb kai to Weatherpanel ths Stardock enallaktika psaxou gia to HTC plugin pou exei kai ton kairo opws kai alla kaloudia kai tha to vreis sto forum twn XDA Developers..

 

Mias kai eisai neos me to 3300 des kai afto to sxetiko post :cool:

 

Apo ekei kai pera oplisou me ypomoni kai arxise to search gia na matheis osa pio polla mporeis,, :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να το χτυπήσω το 3300 ή να περιμένω κάτι άλλο, από εμφάνιση είναι όλα τα λεφτά, επίσης γουστάρω πολύ το ποντικάκι, από ταχύτητες πως πάει? το Destinator τρέχει κανονικά ή καθυστερεί? αυτό το κόλπο με το ποντίκι θα αντέξει μέσα σε τσέπη παντελονιού ή θα το καταστρέψω? Thanks

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mino, sou ekana post kai sto xda alla vrhka mia pio freskia lysh (nomizo): http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=322943 katevaste to cab poy thelete analoga me th diataksi poy thelete na exei to dialpad kai exete ellhniko smartdial.

To cab to kanete egkatastash kanonika -

Dokimasmeno kai paizei 100% sto diko mou Artemis me BB4.1 WWE me to default phone dialpad (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325828).

An brw xrono tha allakso kai to keyboard prosthetontas ta ellhnika grammata antistoixa (opws htc :rolleyes:).

 

Otan leme dialpad ennooume to plhktrologio poy bgazei otan patame to prasino koympi me to thlefvno...:D

 

Ax tha se malwsw mou to esteile apo exthes to link o athanaso77 kai exei prostethei hdh sto arxiko post ws enallaktiki protash na sou pw thn alhtheia den to evala apo thn stigmh pou mou paizei to allo giati na to dokimasw?.. An bgei kamia allh rom tha to balw omws sigoura :)

Link to comment
Share on other sites

Με το Franson GPS GAte 2.5 b.154, ακόμη και κλειστό να είναι, εσάς σας αναβοσβήνει το πορτοκαλί λαμπάκι στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλως σας βρήκα. κάνωντας σαν υπόθεση εργασίας ότι θα ειμαι καλοδεχούμενοw στο forum, θα ήθελα κι εγω με την σειρά μου να σας ζητήσω την βοήθεια σας. 1) Εχω το HTC Ρ3300 και το αγορασα με εγγατεστημένο το TomTom για λογισμικό του GPS. Χάρτες της Ελλάδας και ειδικά της Ρόδου, όμως που θέλω να φωρτώσο δεν ξέρω που να βρώ. Κάποιος μου είπε να φώρτωνα το Destinator, στην περίπτωση αυτή πάλι δεν θα έπρεπε να κατεβάσω τους χάρτες? Οι χαρτες ειναι συμβατοί με όλα τα navigator programs?

2) μπορει να χρησιμοποιηθεί η σύνδεση μου στο ιντερνετ και αφού συνδεθώ με bluetooth (pc και Htc) να μπορώ να σαρφάρω στο net με το HTC, χώρις να γίνετε σύνδεση με το GPRS κι αν αυτο γίνετε, να μου σφυρίξει κάποιος τις ρυθμίσεις?

 

Νομίζω πωσ κατήντησα κουραστικός και γι αυτο σας ζητάω συγνώμη, η όποια βοήθοια σας όμως θα εκτιμήθει πάρα πολύ.

 

Σας Ευχαριστώ

zizzanio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλως σας βρήκα. κάνωντας σαν υπόθεση εργασίας ότι θα ειμαι καλοδεχούμενοw στο forum, θα ήθελα κι εγω με την σειρά μου να σας ζητήσω την βοήθεια σας. 1) Εχω το HTC Ρ3300 και το αγορασα με εγγατεστημένο το TomTom για λογισμικό του GPS. Χάρτες της Ελλάδας και ειδικά της Ρόδου, όμως που θέλω να φωρτώσο δεν ξέρω που να βρώ. Κάποιος μου είπε να φώρτωνα το Destinator, στην περίπτωση αυτή πάλι δεν θα έπρεπε να κατεβάσω τους χάρτες? Οι χαρτες ειναι συμβατοί με όλα τα navigator programs?

2) μπορει να χρησιμοποιηθεί η σύνδεση μου στο ιντερνετ και αφού συνδεθώ με bluetooth (pc και Htc) να μπορώ να σαρφάρω στο net με το HTC, χώρις να γίνετε σύνδεση με το GPRS κι αν αυτο γίνετε, να μου σφυρίξει κάποιος τις ρυθμίσεις?

 

Νομίζω πωσ κατήντησα κουραστικός και γι αυτο σας ζητάω συγνώμη, η όποια βοήθοια σας όμως θα εκτιμήθει πάρα πολύ.

 

Σας Ευχαριστώ

zizzanio

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλως τον και ας αργησε:D,λοιπον για το τομ τομ χαρτη της ελλαδας δεν εχω δει,αλλα αυτον που δινουν για αθηνα ειναι αστα να πανε,αυτη την στιγμη τους καλυτερους χαρτες τους εχει το destinator,και το igo,οι χαρτες δεν ειναι συμβατοι με ολα τα προγραμματα,το καθε ενα εχει τους δικους του,συνδεση με το ιντερνετ χωρις χρεωση μπορεις η με wi-fi η να συνδεθεις μεσω bt με το active sync,καλως ηρθες και για οποια απορια εχεις υπαρχουν πολλοι να δωσουν τα φωτα τους;)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχε μαζι χαρτες το κινητο? μπορεις να βαλεις και το destinator kai to tom tom !! επειδη κι εγω απο ροδο ειμαι πιστευω οτι οι χαρτες του destinator ειναι σαφως ανωτεροι απο αυτους του tom tom !!
Link to comment
Share on other sites

Aπ' οτι βλεπω τα παλικαρια της HTC kai βασικα tis ACE δε βλεπω να δινουν τα win6 τουλαχιστον εγω βαρεθικα να τους περιμενω ! Λεω να βαλω καποια απο τις ROM που εχω δει απο αλλους χρηστες στο forum, το προβημα μου ειναι το navimate (προεγκατεστιμενο) που εχω, αν περασω την rom θα δουλεβει?
Link to comment
Share on other sites

Aπ' οτι βλεπω τα παλικαρια της HTC kai βασικα tis ACE δε βλεπω να δινουν τα win6 τουλαχιστον εγω βαρεθικα να τους περιμενω ! Λεω να βαλω καποια απο τις ROM που εχω δει απο αλλους χρηστες στο forum, το προβημα μου ειναι το navimate (προεγκατεστιμενο) που εχω, αν περασω την rom θα δουλεβει?

yparxei megalh pithanothta na na mhn sou doulevei na skefteis oti egw me manhsio Destinator logo allaghs ROM mou allaxe kai to Device ID me apotelesma na xreiazome metafora adeias:cool:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα το p3300, εβαλα TOM με την radio 02.98.90, το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να στειλω με bt ουτε να παρω, ομως το actvesync μεσω bt δουλευει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα το p3300, εβαλα TOM με την radio 02.98.90, το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να στειλω με bt ουτε να παρω, ομως το actvesync μεσω bt δουλευει.

Phgaine mesa sta settings tou bluetooth kai sto tab FTP tsekare tis epiloges:

 

Enable Bluetooth Explorer

Enable File Sharing

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Aπ' οτι βλεπω τα παλικαρια της HTC kai βασικα tis ACE δε βλεπω να δινουν τα win6 τουλαχιστον εγω βαρεθικα να τους περιμενω ! Λεω να βαλω καποια απο τις ROM που εχω δει απο αλλους χρηστες στο forum, το προβημα μου ειναι το navimate (προεγκατεστιμενο) που εχω, αν περασω την rom θα δουλεβει?

 

Δουλεύει ακριβώς οπως δούλευε και στα wm5 με ολες τις γνωστές ρομ που υπαρχουν.

οπότε βάλτο χωρίς κανένα φόβο.

 

η ενημέρωση μεχρι στιγμής λεει οτι τέλος του μήνα θα βγουν επίσημα τα wm6.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

 

η ενημέρωση μεχρι στιγμής λεει οτι τέλος του μήνα θα βγουν επίσημα τα wm6.

 

 

μακάρι γιατί όπως πήγα να το ξεκλειδώσω μου έβγαλε στην οθόνη έναν πιγκου'ι'νο και έμεινε εκεί

 

μαί΄μού περίμενα αλλά πιγκουί΄νο?

 

ελπίζω να μιλάμε για αυτόν τον μήνα του έτους και όχι για κάποιον μήνα κάποιου έτους:lol:

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

to navimate ειναι το γνησιο δεν εχω καποιο setup για να το κανω install μετα τη διαγραφη του.

Και για το τελος αυγουστου λεγανε.. και για τελος ιουλιου...αντε να δουμε:mad: Ας μην ηταν η εγγυηση και μαλον ολοι αλλη ROM θα βαζαμε.

Link to comment
Share on other sites

to navimate ειναι το γνησιο δεν εχω καποιο setup για να το κανω install μετα τη διαγραφη του.

Και για το τελος αυγουστου λεγανε.. και για τελος ιουλιου...αντε να δουμε:mad: Ας μην ηταν η εγγυηση και μαλον ολοι αλλη ROM θα βαζαμε.

 

το έσβησες απο την καρτα? γιατι?

αν δεν το εσβησες μπες στο φάκελο BIN στην SD και τρεξε μεσα απο εκει το autorun.exe και απάντησε ναι σε οτι σε ρωτηση

αν τα εχεις σβήσει ολα,τοτε ίσως θέλει ενεργοποίησης τη κάρτα σου.

 

παιδιά δεν ειναι θέμα της ace ειναι θέμα της htc αν δεν δώσει επίσημα τα wm6 για το 3300 πως θα τα βγάλει η ace.

ας ελπίσουμε οτι τελος του μήνα θα τα έχουμε.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά δεν ειναι θέμα της ace ειναι θέμα της htc αν δεν δώσει επίσημα τα wm6 για το 3300 πως θα τα βγάλει η ace.

ας ελπίσουμε οτι τελος του μήνα θα τα έχουμε.

 

Kai ti na ta kanoume twra pia? Osoi exoun dokimasei tis gnwsteis home made ROMs (eidika me touchFlo kai cube) kseroun oti to na baloun tin original tis ACE... den einai tipota allo para pisogyrisma!

 

 

Ας μην ηταν η εγγυηση και μαλον ολοι αλλη ROM θα βαζαμε.

 

Me aftes tis ROM pou molis anafera... einai ekseretika dyskolo na ginei toublo i syskevi. Gia opoion allo logo xreiasteis eggyisi... bazeis tin original opoiadipote stigmi kai meta... tin ksanabgazeis :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kai ti na ta kanoume twra pia? Osoi exoun dokimasei tis gnwsteis home made ROMs (eidika me touchFlo kai cube) kseroun oti to na baloun tin original tis ACE... den einai tipota allo para pisogyrisma!

 

 

 

 

Me aftes tis ROM pou molis anafera... einai ekseretika dyskolo na ginei toublo i syskevi. Gia opoion allo logo xreiasteis eggyisi... bazeis tin original opoiadipote stigmi kai meta... tin ksanabgazeis :worry:

 

ακριβως ετσι ;)

οποια official rom εχω δοκιμασει ειναι κατα πολυ πιο βαρια απο καλες δοκιμασμενες cooked :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

παιδιά δεν ειναι θέμα της ace ειναι θέμα της htc αν δεν δώσει επίσημα τα wm6 για το 3300 πως θα τα βγάλει η ace.

ας ελπίσουμε οτι τελος του μήνα θα τα έχουμε.

 

πανο τα official πλεον ειναι μονο για οποιους φοβουνται να δοκιμασουν κατι cooked τρεμοντας στην ιδεα οτι θα χασουν την εγγυηση τους σε περιπτωση στραβης;)

 

υπαρχουν λυσεις για ολα και εσυ εισαι απο τα ατομα που το ξερεις πολυ καλα ;)

αν οσοι δοκιμαζαμε να περασουμε καποια cooked ρομ,διαβαζαμε πρωτα καλα τι bugs και δυσλειτουργιες παρουσιαζε η συγκεκριμενη θα γλυτωναμε πολλα κακα....

 

για αυτο καλο ειναι πριν τρεξουμε οτιδηποτε νεα ρομ στο κινητο μας να περιμενουμε λιγο να δοκιμαστει απο πιο τολμηρους και να δουμε τι λεει και πως παει;)

με μερικες μερες αναμονη δεν επαθε κανεις τπτ..ο υπερβολικος ενθουσιασμος μας και η βιασυνη μας να δοκιμασουμε καθε τι νεο μας βαζουν σε μπελαδες :(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τα παιδια πιο πανω και να προσθέσω οτι απο αυτα που διαβάζω μερικές φορές παρουσιάζονται προβλήματα στην αναβάθμιση λογω windows vista ενω με τα xp πιο σπανια.

 

ακριβως ετσι

οποια official rom εχω δοκιμασει ειναι κατα πολυ πιο βαρια απο καλες δοκιμασμενες cooked

δικιο εχεις ,για μενα ομως η ευκολία που υπάρχει στην αναζήτηση επαφών με το 3300 με την ροδέλα τωρα πια χάθηκε και ειναι το μονο που μου λείπει.

και εξηγώ ,οταν μπαίνεις στις επαφές παλια με την ελληνική ρομ οταν γύριζες τη ροδελα να βρεις καποια επαφη μετα την τεταρτη στροφη εβγαζε την α-βητα και πήγαινες γρήγορα στο αρχικό γραμμα που εψαχνες

τωρα με την αγγλική ρομ δεν υπάρχει αυτη η δυνατότητα με αποτέλεσμα αν οδηγείς και θες να ψαξεις κάποια επαφη να γινεται πολυ δύσκολο

αυτο ειναι και το μονο που μου εχει λείψει(το ψάχνω βεβαια):)

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...