Jump to content

Sony Ericsson V630i


PP6210
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά, το V630i είναι βασισμένο στο K610i, απλά είναι διαμορφωμένο για τη Vodafone... Στο λογισμικό δεν πρέπει να έχουν διαφορές, δείτε εδώ: http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-k610i-en.shtml

 

Σημαντικότερη διαφορά τους είναι τα κουμπιά απάντησης και απόρριψης κλήσεων, που δεν υπάρχουν στο Κ610i

 

Όσο για το Κ618i μάλλον αυτό είναι βασισμένο στο V630i, μια και δεν έχει κυκλοφορήσει και φαίνεται πως είναι το ίδιο, απλώς απαλλαγμένο από τη Vodafone...

Βάζω στοίχημα πως θα κυκλοφορήσει μόνο σε χώρες που δεν υπάρχει η Vodafone!

 

Άσχετο... ωραίο είναι πάντως σε άσπρο!

...It does not do to dwell on dreams and forget to live...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μήπως μπορεί να μου πει κάποιος ποιες οι διαφορές του V630 & K610 ;;;

(ξέρω τις εξής: 1. το ένα αποκλειστικά vodafone

2. to V630 έχει 256 mb καρτα μνήμης έναντι 64 mb)

 

Γνωρίζετε άλλες;;;

 

Μπορείς να δεις τις βασικές διαφορές στο εργαλείο σύγκρισης στο site της SE:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp3&zone=pp&lm=pp3

 

Σου έβαλα για σύγκριση τα V600, V630 και K610 γιατί από τα μεγέθη και πληκτρολόγιά τους υποθέτω οτι βασίζονται στην ίδια πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ PP6210 για την απάντηση σου, αν και το είχα κάνει ήδη. Απλώς δεν έβλεπα κάποια σημαντική διαφορά και αναρωτιωμουν εάν μου ξεφεύγει κάτι...

 

Vps, μάλλον συμφωνώ μαζί σου!

 

Το ερώτημα έγινε με το εξής σκεπτικό: Εχω επιδότηση από vodafone και μάλλον θα τι κάνω χρήση απο Vodaf.Shop. Οπότε και το V630 & K610i είναι έτσι κι αλλιώς Vodaf. Live κινητά.

Π ο ι ό ν α δ ι α λ έ ξ ω τ ε λ ι κ ά ;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ PP6210 για την απάντηση σου, αν και το είχα κάνει ήδη. Απλώς δεν έβλεπα κάποια σημαντική διαφορά και αναρωτιωμουν εάν μου ξεφεύγει κάτι...

 

Vps, μάλλον συμφωνώ μαζί σου!

 

Το ερώτημα έγινε με το εξής σκεπτικό: Εχω επιδότηση από vodafone και μάλλον θα τι κάνω χρήση απο Vodaf.Shop. Οπότε και το V630 & K610i είναι έτσι κι αλλιώς Vodaf. Live κινητά.

Π ο ι ό ν α δ ι α λ έ ξ ω τ ε λ ι κ ά ;

 

 

Το V630 είναι η VLive έκδοση του Κ610. Το Κ610 είναι unbranded. Δε νομίζω ότι θα σου δώσουν το Κ610 σε VShop αλλά δε χάνεις κάτι να ρωτήσεις.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το V630 είναι η VLive έκδοση του Κ610. Το Κ610 είναι unbranded. Δε νομίζω ότι θα σου δώσουν το Κ610 σε VShop αλλά δε χάνεις κάτι να ρωτήσεις.

 

Έχω ήδη ρωτήσει, το δίνουν αλλά σε Vf live :mad:

 

Δες κι εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1465211#post1465211

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα ρε παιδια για το κινητο...

Ποσο κανει δεν μας ειπατε!!! :worry:

 

1. To V630 : 270 euro

 

2. To K610i : 285 euro.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

1. To V630 : 270 euro

 

2. To K610i : 285 euro.

 

Τσέκαρε οπωσδήποτε αν περιλαμβάνεται κάρτα μνήμης και στα δύο (το V630 έχει σίγουρα), αν τα ηχεία δώρο παίζουν ακόμα για το V630, και εν τέλει, την εμφάνιση και πόσο σου αρέσει το καθένα....

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν για σας θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω παιχνίδια στο sony ericsson v630 που μόλις αγώρασα και σε πια σελίδα θα τα βρώ διάβασα πιο πριν για κάτι παιχνίδια αλλα δυστηχός ο κινητό βγάει ένα eror που λέει οτι η εφαρμογή απέτυχε η κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι καλά

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν για σας θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω παιχνίδια στο sony ericsson v630 που μόλις αγώρασα και σε πια σελίδα θα τα βρώ διάβασα πιο πριν για κάτι παιχνίδια αλλα δυστηχός ο κινητό βγάει ένα eror που λέει οτι η εφαρμογή απέτυχε η κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι καλά

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Όταν συνδέσεις το V630 με το PC, θα επιλέξεις από το κινητό "Λειτουργία Μεταφοράς Αρχείων". Στη συνέχεια θα βάλεις το αρχείο .jar του παιχνιδιού στο φάκελο "Other".

Μετά από το κινητό σου πηγαίνεις στο φάκελο "Διάφορα" και κάνεις εγκατάσταση το παιχνίδι...

 

Παίζει παιχνίδια που είναι και για το K750i.

 

Εδώ μπορείς να βρεις πολλά Themes και Games.

Εδώ μπορείς να βρεις...........τα πάντα! (By "migel") :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν για σας θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω παιχνίδια στο sony ericsson v630 που μόλις αγώρασα και σε πια σελίδα θα τα βρώ διάβασα πιο πριν για κάτι παιχνίδια αλλα δυστηχός ο κινητό βγάει ένα eror που λέει οτι η εφαρμογή απέτυχε η κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι καλά

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλωςήρθες στην παρέα μας και μεγειά το V630!

 

Εκτός του ευκολότατου τρόπου που περιγράφει ο φίλος πιό πάνω (μεταφορά στο folder "other" και μετά εγκατάσταση από εκεί), υπάρχει και το πρόγραμμα My Phone Explorer (κάνε ενα search για link στο google, είναι δωρεάν), το οποίο εκτός των άλλων έχει ειδικό κουμπάκι/ συντόμευση για upload java εφαρμογών, κάνει δηλαδή μεταφορά και εγκατάσταση ταυτόχρονα.

Γενικά το my phone explorer είναι ενα πρόγραμμα must για κάθε κάτοχο SE που συνδέει το κινητό με το PC. Δοκίμασέ το και για οτι απορίες τυχόν έχεις εδώ είμαστε....

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το my phone explorer είναι ενα πρόγραμμα must για κάθε κάτοχο SE που συνδέει το κινητό με το PC. Δοκίμασέ το και για οτι απορίες τυχόν έχεις εδώ είμαστε....

 

Τέλειο πρόγραμμα το My Phone Explorer ! :up:

Link to comment
Share on other sites

..... τα ηχεία που δίνει δώρο η Voda δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, εγώ δεν θα έδινα πάνω απο 15Ε για να τα αγόραζα αλλά ως δώρο είναι μια χαρά!!

 

Πράγματι... αρκετά μικρά και βολικά. :)

Ερώτηση: Αριστερό και δεξί ηχείο έχουν την ίδια δύναμη.....ή.....εγώ έκαψα το δεξί (αυτό που βγαίνει); :X

 

Εγώ πιστεύω πάντως ότι αυτό το καλωδιάκι άξιζε περισσότερο από τα ίδια τα ηχεία. :p

 

http://img245.imageshack.us/img245/9786/dsc00130ap5.th.jpg http://img105.imageshack.us/img105/686/dsc00129bn4.th.jpg

 

 

Με αυτό το καλώδιο μπορείς να συνδέσεις το κινητό με καλύτερα ακουστικά και μεγαλύτερα ηχεία! :shifty:

 

 

http://img73.imageshack.us/img73/3796/image0002ux9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πάντως ότι αυτό το καλωδιάκι άξιζε περισσότερο από τα ίδια τα ηχεία.

 

 

Συμφωνώ! Χρησιμοποιώ το καλώδιο χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τα ηχεία!

...It does not do to dwell on dreams and forget to live...
Link to comment
Share on other sites

Yparxei tropos na vgaloume to Vodafone Live????

 

Καλησπερα.2 τροποι υπαρχουν-->αγοραζεις credits μεσω πιστωτικης απο το davinciteam.com η το στελνεις εδω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia exete vradynes fotografies tou kinitou?pos einai dedomenou oti den exei flas? se sxesi me to k750i?

 

Δυστυχώς δεν τα πάει καθόλου καλά με βραδυνές φώτο, δεν νομίζω οτι συγκρίνεται με κανένα κινητό που έχει flash. Και το SE V600 που είχα πριν (και είχε flash) έβγαζε χάλια νυχτερινές αν δεν έβαζα flash....

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, η μόνη λύση στο πρόβλημα των βραδινών φωτογραφιών είναι αυτό...

 

http://www.sonyericsson.com/images/spgd/GPD_15877high_45_0_4000.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορεί να το my phone explorer να βρίσκει τη θερμοκρασία κινητού και μπαταρίας. Επίσης έχω και ένα πρόβλημα με τις επαφές το my phone explorer μου λέει πως δεν υπάρχουν επαφές ούτε στο τηλέφωνο ούτε στη sim
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V630i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...