Jump to content

Sony Ericsson V630i


PP6210
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα το V630 πριν 2-3 μέρες, είμαι πολύ ικανοποιημένος σε σχέση με το V600 που είχα πριν.

 

Συνοπτικά τα συν: πολύ καλή κάμερα 2ΜΡ, πολύ ελαφρύ, πλατύτερο από το V600 - η οθόνη δίνει την αίσθηση οτι είναι πιο μεγάλη, πολύ γρήγορο στα μενού, αναπαραγωγή μουσικής απο τα 3 ηχειάκια πολύ καλή. Επίσης πολύ καλό το συνοδευτικό software, άψογη εγκατάσταση σε win xp sp2, άνετος συγχρονισμός με outlook και συνεργασία με τελευταία έκδοση του my phone explorer.

 

Στα μείων βάζω κατάρχάς την μλκ της Vodafone να γεμίζει την μνήμη με αρχεία που δεν σβήνονται - μέχρι και τα demo παιχνίδια είναι protected! Ευτυχώς το πακέτο έχει και 256ΜΒ κάρτα μνήμης, οπότε υπάρχει αρκετή. Επίσης για κάποιο λόγο τα fonts είναι λίγο μεγαλύτερα απο το κανονικό - ιδίως άμα πληκτρολογήσεις αριθμό τα νούμερα φαίνονται τεράστια! Το ίδιο σχόλιο έχει κάνει και ένας φίλος για το Κ610, κάτι πρέπει να παίζει με τα μεγάλα fonts..

 

Τέλος τα ηχεία που δίνει δώρο η Voda δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, εγώ δεν θα έδινα πάνω απο 15Ε για να τα αγόραζα αλλά ως δώρο είναι μια χαρά!!

 

Αυτά τα λίγα, όποιος φίλος θέλει να ρωτήσει κάτι ευχαρίστως....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ το αγόρασα πριν από λίγες μέρες...

 

Συμφωνώ με τον PP6210 σε όσα είπε, αν και έχω την εντύπωση ότι τα ηχεία δεν είναι 3, αλλά 1 (μάλλον τα άλλα απλά βρίσκονται για ομορφιά)! Επίσης η γραμματοσειρά μου αρέσει περισσότερο από την προηγούμενη (Κ750i).

 

Έχω να προσθέσω ότι ο οδηγός χρήσης που έχει το κουτί είναι χάλια! Μιλάμε για σπατάλη χαρτιού!

 

PP6210 δοκίμασες να κάνεις κατέβασμα αρχείου εκτός περιβάλλοντος VF Live! ; Ελπίζω να το επιτρέπει η Vodafone! Το Music Player έχει Megabass ή όχι; Στο ίντερνετ διάβασα ότι είχε, αλλά στο κινητό δεν το βρίσκω! Έχεις βρει τίποτα εφαρμογές/παιχνίδια/themes πουθενά;

...It does not do to dwell on dreams and forget to live...
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα χτες μία εικόνα από το site της Sony Ericsson, για megabass δεν είχα διαβάσει κάτι και το μόνο που βρήκα είναι οι ρυθμίσεις equalizer όταν κάνει playback - αλλά αυτές είναι οι αυτόματες, δεν είναι manual ρυθμίσεις.

 

Εφαρμογές και παιχνίδια έχω βάλει όλες όσες είχα στο V600, που είναι για

Κ700 και Κ750....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα να κανω παιδια,εχει ραδιο γιατι ετσι γραφει στα χαρακτηριστικα του:worry:
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα να κανω παιδια,εχει ραδιο γιατι ετσι γραφει στα χαρακτηριστικα του:worry:

Καλησπερα.το v630i δεν εχει radio.Ωστόσο, η Sony Ericsson αναφέρει ότι η νεότερη συσκευή ενσωματώνει τη λειτουργία Vodafone Radio DJ η οποία ουσιαστικά...είναι μια υπηρεσία αναπαραγωγής streaming ήχου. Ως αποτέλεσμα αυτού, ο «συντονισμός» πραγματοποιείται μέσω ασύρματης data σύνδεσης και φυσικά ο χρήστης του κινητού θα πρέπει να καταβάλλει το απαιτούμενο αντίτιμο για την ακρόαση του αγαπημένου του προγράμματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Radio Dj λειτουργεί στην Ελλάδα; Ξέρουμε τίποτα για χρεώσεις κτλ;

 

Και κάτι άλλο: Δοκίμασε κανείς να αγοράσει υλικό από τη Sony Ericsson; Εντυπώσεις;

 

PP6210 λειτουργούν σωστά οι εφαρμογές;

...It does not do to dwell on dreams and forget to live...
Link to comment
Share on other sites

ναι οι περισσότερες εφαρμογές παίζουν κανονικά, σε κάποια παιχνίδια δεν χρησιμοποιείται όλη η οθόνη αλλά είναι ΟΚ.

 

Επίσης δοκίμασα on line upgrade μέσω internet (με το καλώδιο του κουτιού) και η εφαρμογή έτρεξε κανονικά, και δεν βρήκε νέα έκδοση λογισμικού.

 

Γενικά το βρίσκω πολύ γρήγορο, σαφέστατη αναβάθμιση του V600!

Link to comment
Share on other sites

To Radio Dj λειτουργεί στην Ελλάδα; Ξέρουμε τίποτα για χρεώσεις κτλ;

 

Και κάτι άλλο: Δοκίμασε κανείς να αγοράσει υλικό από τη Sony Ericsson; Εντυπώσεις;

 

PP6210 λειτουργούν σωστά οι εφαρμογές;

μαλλον θα λειτουργει,για περισσοτερες πληροφοριες πηγαινε και κανε μια ερωτηση σε ενα καταστημα της vodafone,για να καλυφθεις πληρως :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι οι περισσότερες εφαρμογές παίζουν κανονικά, σε κάποια παιχνίδια δεν χρησιμοποιείται όλη η οθόνη αλλά είναι ΟΚ.

 

 

Τα παιχνίδια σε αυτό το thread πρέπει να κάνουν και για το V630 ;)

Link to comment
Share on other sites

Crash Twinsanity

Crash Twinsanity 3D

DaVinci Code Light Puzzle

Dexter

Fast and Furious 3D

Ice Age 2: Arctic Slide

King Kong

Pang

Prince of Persia (και τα 3)

Puzzle Bobble

Rayman 3

Tetris

The Sims 2

Townsmen 2 Gold

Trivial Pursuit

Worms Forts

X-Men 3

 

Όλα δοκιμασμένα στο V630i και λειτουργούν κανονικότατα...

Όποιος θέλει κάποιο με ειδοποιεί...

...It does not do to dwell on dreams and forget to live...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ σήμερα το V630i και μου φαίνεται πάρα πολύ καλό, σε σχέση με το (ελαττωματικό; :( ) Motorola V1050 που είχα!

 

Ειδικά η μουσική παίζει αρκετά δυνατά και ποιοτικά, ενώ αν "πειράξεις" λίγο και το equalizer, παίζει ακόμα καλύτερα. (Λειτουργεί μόνο το ένα από τα τρία ηχεία).

Επίσης, βγάζει ωραίες φωτογραφίες, κυρίως εξωτερικές.

Έχει 8 παιχνίδια (τα 6 είναι Demo :p ) και 2 εφαρμογές ( Το "FaceWarp" έχει πολύ πλάκα! :lol: )

 

 

Το μόνο αρνητικό είναι το......Vodafone Live! :mad:

 

Μια ερώτηση θέλω να κάνω όμως....

Γιατί να μην έχει και ένα μικρό φακό δίπλα στην κάμερα; :O

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ σήμερα το V630i και μου φαίνεται πάρα πολύ καλό, σε σχέση με το (ελαττωματικό; :( ) Motorola V1050 που είχα!

 

Ειδικά η μουσική παίζει αρκετά δυνατά και ποιοτικά, ενώ αν "πειράξεις" λίγο και το equalizer, παίζει ακόμα καλύτερα. (Λειτουργεί μόνο το ένα από τα τρία ηχεία).

Επίσης, βγάζει ωραίες φωτογραφίες, κυρίως εξωτερικές.

Έχει 8 παιχνίδια (τα 6 είναι Demo :p ) και 2 εφαρμογές ( Το "FaceWarp" έχει πολύ πλάκα! :lol: )

 

 

Το μόνο αρνητικό είναι το......Vodafone Live! :mad:

 

Μια ερώτηση θέλω να κάνω όμως....

Γιατί να μην έχει και ένα μικρό φακό δίπλα στην κάμερα; :O

 

 

:rolleyes: Οντως μεγαλο μειονεκτημα για ενα τετοιο κινητο 3g και με camera 2mpixels.Η λυση παντως ειναι εδω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να συνδέσω το V630i με το PC σε "Λειτουργιά Τηλεφώνου"... :(

 

 

Μόνο με την λειτουργία "Μεταφοράς Αρχείων" κατάφερα να συνδεθώ.

 

Μπορώ να βάλω παιχνίδια ή εφαρμογές με αυτό τον τρόπο;

 

http://img97.imageshack.us/img97/5267/rghjehuwr6yerthxl4.th.jpg

 

Και αν ναι, σε ποιο φάκελο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν μπόρεσες να συνδεθείς με τον άλλο τρόπο επειδή δεν έχεις βάλει σωστά τους οδηγούς... Αν θυμάμαι καλά είναι αρκετοί... με το που μπαίνει ο ένας σου ζητάει κι άλλον...!

 

Δε χρειάζεται εκείνος ο τρόπος για να βάλεις παιχνίδια όμως...

Τοποθέτησε το .jar αρχείο σε κάποιο φάκελο (εγώ διαλέγω τον φάκελο "Διάφορα") και επέλεξε "Εγκατάσταση" από το κινητό σου...

Το παιχνίδι θα πάει στο φάκελο "Games".

Μετά μπορείς να σβήσεις το αρχείο .jar...

 

Ελπίζω να βοήθησα...

...It does not do to dwell on dreams and forget to live...
Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτησε το .jar αρχείο σε κάποιο φάκελο (εγώ διαλέγω τον φάκελο "Διάφορα") και επέλεξε "Εγκατάσταση" από το κινητό σου...

Το παιχνίδι θα πάει στο φάκελο "Games".

Μετά μπορείς να σβήσεις το αρχείο .jar...

 

Ελπίζω να βοήθησα...

 

ΟΚ, το έκανα έτσι όπως μου είπες και τα Games παίζουν κανονικά.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ σήμερα το V630i και μου φαίνεται πάρα πολύ καλό και πολύ γρήγορο.

Έχω όμως μερικές ερωτήσεις

1. όταν ενεργοποιώ τη φωτογραφική μηχανή δεν μου κάνει zoom μόλις πατάω το πλήκτρο zoom μου βγάζει το εξής μήνυμα «το zoom δεν είναι δυνατό σε αυτή τη λειτουργία», ενώ στο video λειτουργεί κανονικότητα. Πρέπει να ρυθμίσω κάτι;

2. Το software της συσκευής για σύνδεση με PC είναι στα Αγγλικά υπάρχει Ελληνικό και πού μπορώ να το βρώ.

Link to comment
Share on other sites

1. όταν ενεργοποιώ τη φωτογραφική μηχανή δεν μου κάνει zoom μόλις πατάω το πλήκτρο zoom μου βγάζει το εξής μήνυμα «το zoom δεν είναι δυνατό σε αυτή τη λειτουργία», ενώ στο video λειτουργεί κανονικότητα. Πρέπει να ρυθμίσω κάτι;

 

Δεν έχει ζουμ στην κανονική λειτουργία.

Μόνο στην "Πανοραμική"...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ζουμ στην κανονική λειτουργία.

Μόνο στην "Πανοραμική"...

 

Επίσης, το zoom είναι διαθέσιμο μόνο στο VGA μέγεθος κατά την κανονική λειτουργία...

 

Δε νομίζω να υπάρχει ελληνικό λογισμικό πάντως...

...It does not do to dwell on dreams and forget to live...
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όταν το συνδέω στο usb στο σπίτι (με win XP) το τηλέφωνο να γράφει charging, ενώ όταν το συνδέω στης δουλειάς (win 2000pro) να μην το γράφει?

 

Υπάρχει περίπτωση όντως να παίρνει ρεύμα απο την θύρα usb και να φορτίζει??

Link to comment
Share on other sites

Molis x8es agorasa kai ego to v360i akoma den exo dei to 100% ton dinatotiton tou.....Epsaksa simera na vro kanena 8ema alla den vrika gia to sigekrimeno modelo analoga 8emata,kapou diavasa oti pernei 8emata apo w800i ta dokimasa alla den eida fos...Mipos mporei kapoios na voithisei.......:respect:
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση όντως να παίρνει ρεύμα απο την θύρα usb και να φορτίζει??

 

Και μένα γράφει ότι φορτίζει όταν το συνδέω με USB στο PC...

 

 

PS. Έχω ένα Motorola V1050 και επειδή χάλασε ο φορτιστής, το συνδέω με τον υπολογιστή μέσω USB και φορτίζει κανονικά…

Link to comment
Share on other sites

Molis x8es agorasa kai ego to v360i akoma den exo dei to 100% ton dinatotiton tou.....Epsaksa simera na vro kanena 8ema alla den vrika gia to sigekrimeno modelo analoga 8emata,kapou diavasa oti pernei 8emata apo w800i ta dokimasa alla den eida fos...Mipos mporei kapoios na voithisei.......:respect:

 

Παίρνει θέματα από K750i, W810i και από πολλά άλλα μοντέλα της SE. ;)

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορεί να μου πει κάποιος ποιες οι διαφορές του V630 & K610 ;;;

(ξέρω τις εξής: 1. το ένα αποκλειστικά vodafone

2. to V630 έχει 256 mb καρτα μνήμης έναντι 64 mb)

 

Γνωρίζετε άλλες;;;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V630i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...