Jump to content

Sony Ericsson V630i


PP6210
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορεί να μου πει κάνεις αν γίναιται να συνδέω το v630 μου με τον υπολογιστή και να χρησιμοποιώ τα bluetooth του κινητού απο τον υπολογιστή αν ναι με ποιό πρόγραμμα και σε πιο link. Πιστεύω να μην έχω γίνει πολύ κουραστικός
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάνεις αν γίναιται να συνδέω το v630 μου με τον υπολογιστή και να χρησιμοποιώ τα bluetooth του κινητού απο τον υπολογιστή αν ναι με ποιό πρόγραμμα και σε πιο link. Πιστεύω να μην έχω γίνει πολύ κουραστικός

 

τι ακριβώς εννοεις;; π.χ να βάλεις μουσική στον Η/Υ σου και να την ακούς από το bluetooth του κινητού σου;;;

Εάν αυτό ειναι που θέλεις, δεν γίνεται. γίνεται όμως να αγορασεις ακουστικά bluetooth για τον Η/Υ !!!

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες !!!

 

1ο απο μπαταρια πως παει?

2ο το ακουστικο (που ακους τον αλλον) ειναι δυνατο? ή ειναι normal ?

καλησπερα.απο αναμονη το κινητο ειναι μια χαρα.το εχει παρει ο πατερας μου και κραταει χαλαρα η μπαταρια 4ημερες.το ακουστικο επισης ειναι δυνατο.σαν συγκριση με k700,k750i ειναι πιο καλο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς εννοεις;; π.χ να βάλεις μουσική στον Η/Υ σου και να την ακούς από το bluetooth του κινητού σου;;;

Εάν αυτό ειναι που θέλεις, δεν γίνεται. γίνεται όμως να αγορασεις ακουστικά bluetooth για τον Η/Υ !!!

 

Για να σου δώσω να καταλάβεις αντι να αγοράσω bluetooth για τον υπολογιστή να χρησιμοποιήσω το κινητό σαν bluetooth του υπολογιστή. Πιστέυω να έγινα κατανοητός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να μου πει αν μπορούμε να αποφύγουμε το menu της Vodafone μεσω κάποιου theme?

Δηλ να αλλάξουμε τα menu icons, κ.α και να γίνει το όλο σκηνικό του μενού ίδιο με αυτό της Sony Ericsson.

Επαναλαμβάνω χωρίς να χρειαστεί να επέμβουμε στο firmware του κινητού.

Απλά να γίνει μέσω theme. Παντως από οτι είδα στο site της S.E υπάρχουν themes για v630, απλά η απορία μου είναι αν αλλάζουν μαζί και τα menu icons και αν μπαίνει αυτό το ωραίο scrolling εφε της S.E σαν αυτό του Κ700 (αυτό έχω δει, αυτό λεω :) ).

Ευχαριστώ.

 

...Μ'αρέσει ΠΟΛΥ! :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να βάλεις Theme στο V630.

 

Εγώ την έβγαλα αυτή την "κοκκινίλα" της Vodafone, την πρώτη μέρα που το πήρα, βάζοντας ένα ωραιότατο Windows Vista Theme. :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή άλλαξες και τα menu icons και μπήκε και το εφε του scrolling και όλα τα καλούδια?

..Και κάτι ακόμα? Δοκίμασες flash theme?? Μπορείς να γίνεις περιγραφικός και ΠΟΛΥ συγκεκριμένος?? :))

Ζητάω πολλά.. :) το ξέρω, αλλά είναι το μοναδικό που φοβάμαι γιατί δεν αντέχω και 3η χρονιά με Vodafone menu! ...Με καταλαβαίνεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή άλλαξες και τα menu icons και μπήκε και το εφε του scrolling και όλα τα καλούδια?

..Και κάτι ακόμα? Δοκίμασες flash theme?? Μπορείς να γίνεις περιγραφικός και ΠΟΛΥ συγκεκριμένος?? :))

Ζητάω πολλά.. :) το ξέρω, αλλά είναι το μοναδικό που φοβάμαι γιατί δεν αντέχω και 3η χρονιά με Vodafone menu! ...Με καταλαβαίνεις! :)

 

Flash Theme δεν έχω βάλει...

 

Ποια menu icons εννοείς; Αυτά που λέει πχ. Περισσότερα Ringtones/ Video κλπ. (από το VF Live), δεν φεύγουν με ένα Theme.

 

Με ένα Θέμα, εκτός από αυτά τα εικονίδια, τίποτα άλλο δεν θα σου θυμίζει Vodafone, ενώ μερικά έχουν και διάφορα δικά τους εφέ.

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να περάσεις κανένα για να καταλάβεις ακριβώς τι κάνει;

 

Για αρχή κοίτα Εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τα 9 icons που βλέπεις με το που πατάς το κουμπί μενού απο την κεντρική οθόνη (αρχίκη) της συσκευής.

Πχ. καμερα, εργαλεία, επαφές, ρυθμίσεις, το υλικό μου, μηνύματα, ημερολόγιο κτλ.

Αυτά απο ότι έχω δει είναι εντελώς διαφορετικά σχεδιασμένα απο Vodafone kai SE. Στην SE μάλιστα έχουν και ένα φωτεινό κύκλο για παράδειγμα ρε παιδί μου που "σέρνεται" και πάει κάτω απο το ενεργό icon.

Ελπίζω να με κατάλαβες.

Το είδα το link.

Αλλά φένεται μόνο το wallpaper.. Δεν βλέπω παραπέρα πως είναι.

Και πχ... Δες αυτό και πες μου αν πιστεύεις πως μπορεί να γίνει στην συσκευή! Αν μου πεις ναι σε λίγες μέρες θα το αγοράσω.

 

http://myforum.lasyk.net/showthread.php?t=26706

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τα 9 icons που βλέπεις με το που πατάς το κουμπί μενού απο την κεντρική οθόνη (αρχίκη) της συσκευής.

Πχ. καμερα, εργαλεία, επαφές, ρυθμίσεις, το υλικό μου, μηνύματα, ημερολόγιο κτλ.

Αυτά απο ότι έχω δει είναι εντελώς διαφορετικά σχεδιασμένα απο Vodafone kai SE. Στην SE μάλιστα έχουν και ένα φωτεινό κύκλο για παράδειγμα ρε παιδί μου που "σέρνεται" και πάει κάτω απο το ενεργό icon.

 

Όχι, αυτά τα εικονίδια δεν αλλάζουν.

Τα περισσότερα θέματα όμως έχουν ένα εφέ για τα επιλεγμένα εικονίδια στο μενού (πχ. σε ένα θέμα της ΑΕΚ που έχω, γύρω από τα ενεργά icons στο μενού, έχει τον Δικέφαλο Αετό :rolleyes: ) .

 

Δες αυτό και πες μου αν πιστεύεις πως μπορεί να γίνει στην συσκευή! Αν μου πεις ναι σε λίγες μέρες θα το αγοράσω.

 

http://myforum.lasyk.net/showthread.php?t=26706

 

Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γινεται με κάποιο προγραμματάκι αντι να αγοράσω bluetooth για τον υπολογιστή να χρησιμοποιήσω το κινητό σαν bluetooth του υπολογιστή. Πιστέυω να έγινα κατανοητός.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γινεται με κάποιο προγραμματάκι αντι να αγοράσω bluetooth για τον υπολογιστή να χρησιμοποιήσω το κινητό σαν bluetooth του υπολογιστή. Πιστέυω να έγινα κατανοητός.

Δυστηχως δεν γινεται αυτο που λες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, πήρα μια κάρτα Μ2 512 Mb. Χρειάζεται να κάνω κάτι στην κάρτα (πχ. φορματ) ή να αντιγράψω τη δομή των φακέλλων της προεγκαταστημένης ;;;

 

Οποιος γνωρίζει ας βοηθήσει παρακαλώ...

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

με ποιό τρόπο σκοπεύεις να την φορμάρεις? έχει τέτεια επιλογή το κινητό σου? αν να καντο, αλλιώς χρησιμοποίησέ την όπως είναι
Link to comment
Share on other sites

με ποιό τρόπο σκοπεύεις να την φορμάρεις? έχει τέτεια επιλογή το κινητό σου? αν να καντο, αλλιώς χρησιμοποίησέ την όπως είναι

αυτό δεν γίνεται μέσω card reader; Αντε και την φορμάρω, μετά τι κάνω; Πρέπει να φτιάξω φακέλους και υποφακέλους όπως η παλιά, ή αυτό γίνεται μόλις η κάρτα μπει στο κινητό;;; :worry: μπέρδεμα..... :wacko:

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

paizei kanena problima me echo otan xrisimopoihte to 3g?

kai kati allo.me alles kartes ektos vodafone paizei kanonika?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν γίνεται μέσω card reader; Αντε και την φορμάρω, μετά τι κάνω; Πρέπει να φτιάξω φακέλους και υποφακέλους όπως η παλιά, ή αυτό γίνεται μόλις η κάρτα μπει στο κινητό;;; :worry: μπέρδεμα..... :wacko:

 

έχεις δίκιο, με ένα sharp902 που του έβαλα κενή καρτα δημιούργησε από μόνο του τα foldrs που χρειαζόταν. Πάντως για να είσαι πιό σίγουρος θα σου πρότεινα να μην την φορμάρεις από PC, απλά φτιάξε ότι folders έχεις στην παλιά και δοκίμασε την καινούργια ΠΡΙΝ σβήσεις την παλιά.

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο, με ένα sharp902 που του έβαλα κενή καρτα δημιούργησε από μόνο του τα foldrs που χρειαζόταν. Πάντως για να είσαι πιό σίγουρος θα σου πρότεινα να μην την φορμάρεις από PC, απλά φτιάξε ότι folders έχεις στην παλιά και δοκίμασε την καινούργια ΠΡΙΝ σβήσεις την παλιά.

 

Δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι. Ούτε καν φορμάτ... όλα γίνανε μόνα τους (:wacko: ) μόλις έβαλα την καινούρια κάρτα μέσα!!!

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως έχει τύχει κανενούς να του λέι το κινητό << Η ενέργεια απέτυχε >> όταν πάει να κάνει εγκατάσταση κάτι,να ανοίξει το φάκελο με τα παιχνίδια ή το φάκελο με τις εφαρμογές. Αν ξέρει να με βοηθήσει κάποιος καλό θα ήταν. Επίσης αφαιρέσα τη memory stic εν ώρα λειτουργείας του κινητόυ για να την δείξω σε κάποιον. Το κινητό μου είναι Sony Ericsson v630.

Ευχαριστώ για την κάθε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως έχει τύχει κανενούς να του λέι το κινητό << Η ενέργεια απέτυχε >> όταν πάει να κάνει εγκατάσταση κάτι,να ανοίξει το φάκελο με τα παιχνίδια ή το φάκελο με τις εφαρμογές. Αν ξέρει να με βοηθήσει κάποιος καλό θα ήταν. Επίσης αφαιρέσα τη memory stic εν ώρα λειτουργείας του κινητόυ για να την δείξω σε κάποιον. Το κινητό μου είναι Sony Ericsson v630.

Ευχαριστώ για την κάθε βοήθεια.

Αυτο το λεει οταν δεν ειναι συμβατη η εφαρμογη η το αρχειο που προσπαθεις να αναπαραγεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το λεει οταν δεν ειναι συμβατη η εφαρμογη η το αρχειο που προσπαθεις να αναπαραγεις.:)

Αφού από πρίν την εφαρμογή έκανε εγκατάσταση κανονικά. Και καλά τώρα όλες τις εφαρμογές δεν τις αναγνωρίζει. Αφου και αυτές που έχει εγκαταστήσει δεν ανοίγουν. Δεν ανοίγει καν το φάκελο παιχνίδια ή Εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V630i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...