Jump to content

Sony Ericsson V630i


PP6210
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανείς

Αν υπαρχει τοσο σοβαρο προβλημα τοτε πηγαινε'το σε ενα service και αφησε'το για μια αναβαθμιση.πρωτη φορα :blink: τετοιο προβλημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έκανα χθες αναβάθμιση με SE live update, όλα πήγαν καλά (κατέβασε ενα αρχείο γύρω στα 35 ΜΒ!), δεν έχω δει ουσιαστικές αλλαγές πέρα παο κάποια εικονίδια που έχουν αλλάξει.

 

θα δω αναλυτικότερα και θα σας πω, να δω και σε τι έκδοση με έχει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το κινητάκι μου φοράει τώρα την R1ED001, νομίζω οτι είναι ταχύτερο, έχουν αλλάξει λίγο κάποια εικονίδια (πχ οι εφαρμογές μου), δεν θυμάμαι περισσότερες λεπτομέρειες του πριν για να συγκρίνω.

 

Έχει λυθεί και ενα bug που είχα με το ξυπνητήρι, που δεν χτυπάει αν το έχεις κλειστό και ταυτόχρονα στον φορτιστή... δοκιμάστε το κ εσεις αν θέλετε, εγώ την είχα πατήσει 2 φορές και απο τότε πρόσεχα... ήδη το δοκίμασα αρκετές φορές τώρα με την αναβάθμιση και δεν ξαναεμφανίστηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πού θα βρώ το αρχειάκι που είναι γύρω στα 35 ΜΒ

 

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10457&fid=21839&esi=true

 

Έχει λυθεί και ενα bug που είχα με το ξυπνητήρι, που δεν χτυπάει αν το έχεις κλειστό και ταυτόχρονα στον φορτιστή... δοκιμάστε το κ εσεις αν θέλετε...

Εγώ δεν το είχα αυτό το πρόβλημα και πριν από το update. :confused:

Χτυπούσε και χτυπάει κανονικά το ξυπνητήρι όταν φορτίζεται κλειστό...

 

λοιπόν το κινητάκι μου φοράει τώρα την R1ED001, νομίζω οτι είναι ταχύτερο, έχουν αλλάξει λίγο κάποια εικονίδια (πχ οι εφαρμογές μου), δεν θυμάμαι περισσότερες λεπτομέρειες του πριν για να συγκρίνω.

 

Εγώ εκτός από τις αλλαγές στα εικονίδια (πχ. αντί για "Τα Games μου", έχει "Τα παιχνιδ. μου" :p ), παρατήρησα και μία αλλαγή στο Media Player. Αφού έχει αρχίσει το τραγούδι, μετά από λίγη ώρα, αν πατήσεις το αριστερό βελάκι δεν πάει στο προηγούμενο τραγούδι, αλλά παίζει το ίδιο κομμάτι από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

τι bluetooth μου προτείνεται να αγοράσω μένω Ηράκλειο θέλω να είναι 100μέτρων και η τιμή του να μην είναι παραπάνο απο 30 euro. Τι έκδοση Bluetooth έχει το ν630.

Ποιό μου προτείνεται καλύτερα:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=666&product=773999

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=666&product=854328

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=17&category=69975922&product=870447

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=DevicesCards&cp_id=9374

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κι αυτο http://www.megamarket.gr/sonyericssonv630-p-34941.html με μενου vodafone ειναι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κι αυτο http://www.megamarket.gr/sonyericssonv630-p-34941.html με μενου vodafone ειναι?

Μαλλον,εγω εως τωρα δεν εχω :blink: sony ericsson v630i χωρις το βοδαφον μενου.παντως αυτο το e-shop εχει πολυ καλες τιμες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το κινητάκι μου φοράει τώρα την R1ED001, νομίζω οτι είναι ταχύτερο, έχουν αλλάξει λίγο κάποια εικονίδια (πχ οι εφαρμογές μου), δεν θυμάμαι περισσότερες λεπτομέρειες του πριν για να συγκρίνω.

 

Πως βλέπεις ποια έκδοση φοράει το κινητό μας?

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το κινητάκι μου φοράει τώρα την R1ED001, νομίζω οτι είναι ταχύτερο, έχουν αλλάξει λίγο κάποια εικονίδια (πχ οι εφαρμογές μου), δεν θυμάμαι περισσότερες λεπτομέρειες του πριν για να συγκρίνω.

 

Πως βλέπεις ποια έκδοση φοράει το κινητό μας?

>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανιζει ενα κρυφο μενου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες εχει φρικαρει το κινητο μου και δεν μου αποθηκευει τιποτα στο μενου των κλησεων! Ουτε εισερχομενες ουτε εξερχομενες ουτε αναπαντητες!ΤΙΠΟΤΑ!

τι εχει παθει το μωρο μου ρε παιδια??????????????????

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση θελει...;)

 

Αυτο πηγα να κανω και τρελαθηκε το κινητο.

Ειχα κατεβασει το αντιστοιχο προγραμμα απο την σελιδα της Sony Ericsson αλλα αναβαθμιση δεν μπορεσα να κανω.

Μηπως εκανα κατι λαθος ξερεις το σωστο τροπο????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί νομίζω ότι πριν την αναβάθμιση ήταν καλύτερο; Μου φαίνεται γρηγορότερο αλλά με αρκετά σφάλματα... ή μήπως συμβαίνει μόνο σε μένα;
...It does not do to dwell on dreams and forget to live...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν "τρελό" το πρόβλημά σου αν δεν είχες πειράξει καθόλου το τηλέφωνό σου. Μα εσύ όμως είπες πως πήγες να τα αναβαθμίσεις και ΜΕΤΑ σου άρχισε τα "τρελά". Προφανέστατα κάτι δεν πήγε καλά κατά την αναβάθμιση. Θα σου πρότεινα να το πας στο πλησιέστερο SE service για να σου αποκαταστήσουν την καλή λειτουργία της συσκευής σου.

Η χρήση προγραμμάτων απαιτεί εκτός από την δεδομένη εξοικείωση με την χρήση των H/Y, πριν από όλα να διαβάζεις τις οδηγίες και να ακολουθείς τα βήματα που σου προτείνει ο κατασκευαστής. Ειδικά με την SE δεν υπάρχει κάτι που μπορεί ένας απλός χρήστης να σου περιγράψει καλύτερα από ότι σε οδηγεί το ίδιο το πρόγραμμα.!!!

Καλή τύχη !

Link to comment
Share on other sites

Παντως πρεπει να ειμαι πολυ χαζος γιατι αποτι καταλαβενω ο μονος εδω μεσα ποθ δε μπορει νακανει αναβαθμηση ειμαι εγω. ακολουθω ολες τις οδηγιες αλλα μολις λεει downloading updates και αρχιζει με 0% αντι να αρχισει να ανεβαινει με παει παλι στο μενου με τις οδηγειες. :(

Αν καταλαβε κανεις τιποτα μου λει.......:cry:

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους!!!!!!!!!!!!! Εγινε η αναβαθμηση!!! ειμουνα μεγαλος καταραγκιοζης.

Και σε σας σας ειπε οτι ολοκληροθηκε η αναβαθμηση οταν πηγε στο 50% η μονο σε μενα? Λετε να τη ξανακανω?

Θα τη ξανακανω και το κριμα στο λαιμο μου.................:D

Link to comment
Share on other sites

Παντως πρεπει να ειμαι πολυ χαζος γιατι αποτι καταλαβενω ο μονος εδω μεσα ποθ δε μπορει νακανει αναβαθμηση ειμαι εγω. ακολουθω ολες τις οδηγιες αλλα μολις λεει downloading updates και αρχιζει με 0% αντι να αρχισει να ανεβαινει με παει παλι στο μενου με τις οδηγειες. :(

Αν καταλαβε κανεις τιποτα μου λει.......:cry:

 

Φίλε μου μην μπερδεύεσαι, όταν σου λέει downloading updates σημαίνει οτι κατεβάζει το αρχείο update (το οποίο είναι αρκετά μεγάλο) και όχι οτι κάνει αναβάθμιση. Κάποια στιγμή που τελειώνει το download, αρχίζει η δεύτερη φάση, της αναβάθμισης, και νομίζω οτι σου δίνει αντίσοτιχο warning να μην ακουμπλησεις το τηλέφωνο. Εγώ την τελευταία φορά έκανα βλακεία και έκλεισα την ISDN σύνδεση στην δεύτερη φάση αλλά δεν σταμάτησε η αναβάθμιση.

 

Εννοείται οτι αν δεν ολοκληρωθεί η διαδικασία δεν το σταματάς... αλλιώς κινδυνεύεις να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ολα μια χαρα εγιναν απλα τη πρωτη φορα με πεταξε εξω πριν παει 100% αλλα ξαναπροσπαθησα και ολα οκ.Υπαρχει κανενας τροπος να βλεπουμε αν το κιν μας εχει ιο?
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ολα μια χαρα εγιναν απλα τη πρωτη φορα με πεταξε εξω πριν παει 100% αλλα ξαναπροσπαθησα και ολα οκ.Υπαρχει κανενας τροπος να βλεπουμε αν το κιν μας εχει ιο?

Ο "ιος" δεν χτυπαει την πορτα αυτων των κινητων.Μην ανησυχεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο "ιος" δεν χτυπαει την πορτα αυτων των κινητων.Μην ανησυχεις.:)

Μακαρι απλα μεταφερω πολλα βιντεακια απο τον Η/Υ στο κινητο το λεω. Μη τη πατησουμε..:vava:

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα και καλές γιορτές! Μπορώ να ρωτήσω πόσο χρόνο έκανε σε σας η αναβάθμιση; Γιατί το έχω τόσες ώρες και έχει κολλήσει στο "Αναβάθμιση Λογισμικού - Παρακαλώ μην αγγίζετε το τηλέφωνο" και δείχνει ένα καλώδιο που μεταφέρονται δεδομένα ενώ δείχνει δίπλα 100%. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης καλές γιορτές και καλώς όρισες στο Myphone αλλα μου φαίνεται οτι κάτι κάνεις στραβά γιατί και εγώ που έχω 56άρα πάνω απο μία άντε μιάμση ώρα δεν έκανε. Επανάληψε τη διαδικασία της αναβάθμισεις αν και πιστεύω οτι το έχεις κάνει. Καλές Γιορτές και καλή Πρωτοχρονιά.

Θα ήθελα να μου προτίνεται δίαφορες εφαρμογές bluetooth ανάμεσα σο κινητό και το pc

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V630i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...