Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, η casio exilim ez-57 ή ez-55 τι λέει; Αξίζει σαν αγορά; Γενικά η casio στις φωτογραφικές μηχανές τι θεωρείται; καλή, μέτρια, άσχετη, ποιοτική;

 

Φίλε να μην έχεις αμφιβολία για την ποιότητα των CASIO.

 

Η CASIO κατασκευάζει πολύ καλές και ποιοτικές μηχανές στην κατηγορία των ultra compact μηχανών, που δεν έχουν να ζηλέψουν οτιδήποτε από παρόμοιες μηχανές άλλων επώνυμων κατασκευαστών.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

gia sas paidia thelo na rotiso poia einai i gnomi sas gia tin psifiaki hp m307...

vgazei kales photo??grafei video me ixo me diarkeia oso pernei i karta sd???

 

pleon exei 110 euro k exo arxisei na tin limpizomai

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia thelo na rotiso poia einai i gnomi sas gia tin psifiaki hp m307...

vgazei kales photo??grafei video me ixo me diarkeia oso pernei i karta sd???

 

pleon exei 110 euro k exo arxisei na tin limpizomai

thn eixa auth...nai bgazei kales foto to proi to bradu exoun polu 8orubo ektos kai an paikseis me tis ru8miseis ligo....

video exei oso uparxei mnhmh eleu8erh me hxo apla ekei kai an exei trelo 8orubo kurios sthn eikona....einai mia aplh digital alla einai kalh gia ta lefta ths!

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia thelo na rotiso poia einai i gnomi sas gia tin psifiaki hp m307...

vgazei kales photo??grafei video me ixo me diarkeia oso pernei i karta sd???

 

pleon exei 110 euro k exo arxisei na tin limpizomai

 

 

 

file mou giati den koitazeis kai tin m407?

to plaisio tin exei 139E telikh timi

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

Για την SONY DSC-200 τι λέτε;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

file mou giati den koitazeis kai tin m407?

to plaisio tin exei 139E telikh timi

 

 

nai tin exo dei k auti.exei omos kamia simantiki diafora apo tin m307 ektos apo tin analisi??(giati k t 3mpixel tis m307 me kaliptoun)

Link to comment
Share on other sites

meta apo xronia me thn canon s30 eprepe na parw mhxanoula....e paaaali canon phra...thn ixus 700...prin sto magazi dokimasa thn DSC-200 kai apogoiteythka...twra an yparxei kamia sta idia lefta kalyterh...sto idio megethos omws....e tooooooo baaaddddd :O
Link to comment
Share on other sites

Για τις έρευνές σας, ελπίζω να σας βοηθήσει και η βάση των τεχνικών χαρακτηριστικών, όπως και η αναζήτηση.

 

Η βάση εμπλουτίζεται καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω αγοράσει μία φτηνή φωτογραφική μηχανή με 90€ την BenQ E30 με τα εξής χαρακτηριστικά :

 

· Ultra Slim Design

 

· 6 Mega-Pixels max res, 4x digital zoom

 

· Digital Camera/Camcorder/PC camera.

 

· 3 Mega-pixels native resolution.

 

· 1,5" TFT οθόνη, 14MB ενσωματωμένη μνήμη

 

· Υποδοχή για SD κάρτα μνήμης (μέχρι 512ΜΒ), δυνατότητα αντιγραφής από την ενσωματωμένη μνήμη στην κάρτα SD

 

· 2912x2184 max. Resolution, 2032x1520 norms. Resolution, 320x240/24fps MPEG1 unlimited length

 

· Self-timer

 

· Ρυθμιζόμενο white balance ρύθμιση exposure

 

· Διαστάσεις 89,5x56x24mm, βάρος χωρίς μπαταρία 82g.

 

· Δυνατότητα απευθείας εκτύπωσης σε εκτυπωτές με DPOF protocol.

 

· Περιλαμβάνονται μπαταρίες 2xAAA, USB καλώδιο, θήκη, λουράκι, Software bundle

 

και είμαι ευχαριστημένος αφού δεν ζητάω και πολλά :blink:

To νέο mofeu :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Τό πλαίσιο εχει μία jenoptic 6mp μόνο 200€.

Κυρίως λόγω τιμής καί χωρίς νά εχω εξιδεικευμένες απαιτήσεις σκέφτομαι νά ειναι η πρώτη μου ψηφιακή μηχανή.

Θά ηθελα τήν γνώμη σας μιάς και στήν ουσία θα φύγω αμεσα γιά πάσχα στό εξωτερικό καί θέλω αυριο 23/04 σάββατο να προβώ στήν αγορά.

Ευχαριστώ εκ τών προτέρων. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Τό πλαίσιο εχει μία jenoptic 6mp μόνο 200€.

Κυρίως λόγω τιμής καί χωρίς νά εχω εξιδεικευμένες απαιτήσεις σκέφτομαι νά ειναι η πρώτη μου ψηφιακή μηχανή.

Θά ηθελα τήν γνώμη σας μιάς και στήν ουσία θα φύγω αμεσα γιά πάσχα στό εξωτερικό καί θέλω αυριο 23/04 σάββατο να προβώ στήν αγορά.

Ευχαριστώ εκ τών προτέρων. :)

 

όχι! Με τα ίδια λεφτά παίρνεις μια επώνυμη πχ Canon, Olympus, Nikon κλπ.

Link to comment
Share on other sites

όχι! Με τα ίδια λεφτά παίρνεις μια επώνυμη πχ Canon, Olympus, Nikon κλπ.

 

Ναί μέ τά ιδια λεφτά πραγματι παιρνεις μια επώνυμη αλλα οχι με τα ιδια τεχνικα χαρακτηριστικα ομως.

Ουτε 6mp ουτε 3Χ ζοομ οπτικο ουτε μπαταριες λιθιου κ.λ.π

Γι'αυτο λεω μηπως αξιζει αφου την δινει και με 2 χρονια εγγυηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

yiannis64 όχι δεν αξίζει,μην την πατήσεις έτσι..και με τίποτα δεν έχει 6mp.Ψάξε να βρεις κάποιο επώνυμο μοντέλο όπως είπε και ο Dr.

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα παω αυριο στο πλαισιο να το ψαξω γενικοτερα.

Εχεται κατι να προτεινεται μεχρι το πολυ 350 με 400€?

Τουλαχιστον απο 4mp και πανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

poso paei akribos i kathemia tous? A des kai sto http://www.adorama.gr ... Den pisteuo pouthena na breis ftinotera...

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι σε δίλημμα ανάμεσα στις KODAK DX 7590 και OLYMPUS C-770. Η διαφορά του 1Mpixel δε με απασχολεί. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι το θέμα του θορύβου και γενικότερα η τελική ποιότητα των λήψεων. Περιμένω τις χρήσιμες γνώμες σας. Ευχαριστώ παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορασα χθες απο το πλαισιο την OLYMPUS C70 ZOOM 490€ 7,1 mp και μεχρι στιγμης θεωρω οτι ειναι κατι καλο και απο τα τεχνικα χαρακτηριστικα που εχει.

Αν τωρα θελετε να δειτε στο site της olympus η του πλαισιου τα τεχνικα χαρακτηριστικα και να μου πειτε την γνωμη σας,ειναι φυσικα ευπροσδεκτη.

Και γενικα αν ξερετε καποια tips μιας και ειναι η πρωτη φορα που θα χρησιμοποησω ψηφιακη μηχανη ειμαι ολος ματια να τα διαβασω.

Ευχαριστω πολυ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

poso paei akribos i kathemia tous? A des kai sto http://www.adorama.gr ... Den pisteuo pouthena na breis ftinotera...

 

Πεταμένα λεφτά!!! >>> http://www.dpgr.gr/forum/index.php?board=10;action=display;threadid=2829

Link to comment
Share on other sites

Καλα,δεν ειναι απολυτο αυτο!Εχω ψωνισει απ'αυτο το μαγαζι & εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος...ειδικα οι τιμες του ειναι αχτυπητες... ;) :!:
Link to comment
Share on other sites

Χθές μου έφεραν την DSC M1 από Αμερική :D αλλά οι οδηγιες χρήσεις είναι στα αγγλικά και δεν πολυκαταλαβαίνω, λοιπόν στο menu της λέι κάπου για EV και για focus και έχει multi AF, center AF, spotAF, 0.5m, 1.0m κ.λ.π. :blink: Τι κάνουν αυτές οι ρυθμήσεις ;;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτησουλα λοιπον ειμα αναμεσα σε μια minolta 5.0 mp και σε μια nikon 5.0 mp,ποια μου προτεινετε?ο φωτογραφος παντως μου προτεινει την minolta περιμενω και τη δικη σας απαντηση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτησουλα λοιπον ειμα αναμεσα σε μια minolta 5.0 mp και σε μια nikon 5.0 mp,ποια μου προτεινετε?ο φωτογραφος παντως μου προτεινει την minolta περιμενω και τη δικη σας απαντηση

Ποια minolta ειναι φιλε μου θελω και εγω να παρω ψηφιακη και ειμαι αναμεσα στην c-770 olympus και canon ixus 40,αλλα καλοβλεπω και την minolta z3 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...