Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαίνεις Ρυθμίσεις...δίκτυα κινητής τηλεφωνίας....και εκεί κάπου θα βρεις προτιμώμενος τύπος δικτύου ή κάπως έτσι και θα είναι επιλεγμένο το 2G θα το βάλεις εσυ 3G ή 4G και θα λυθεί το πρόβλημα σου .
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή που μου λες πρέπει να είναι auto λογικά και συνδέεται σε ένα από τα τρία αναλόγως τι βρίσκει κάθε φορά το δίκτυο. Μπορεί να έχει θέμα η κάρτα sim...δεν ξέρω !!! Επικοινώνησες με την cosmote ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει σε παρενθεση διπλα "αυτοματη συνδεση"

Μου ειπαν να κανω επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις (το οποιο εκανα αλλα δεν αλλαξε κατι) ή να αλλαξω sim, πραγμα περιεργο καθως την συσκευη και την sim τα πηρα πριν 5 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας και καλό καλοκαίρι, θέλω να πάω σε τηλέφωνο με μήλο..

Μέχρι σήμερα χρησιμοποιώ δυκαρτο μια sim με κάρτα και μια sim με συμβόλαιο και δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Το να παω σε μια sim με δυο αριθμούς θα μπορέσω να εχω ενεργώ τον αριθμό του καρτοκινητού? αφού αυτός ειναι και αριθμός που δέχομαι μηνύματα και περισσότερα τηλέφωνα.

θα μπορώ εύκολα απο την εφαρμογή του cosmote να αλλάζω γραμμή?

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα!!!!

 

Καλή σας μέρα!

Έχω χρόνια λογαριασμο στη cosmoteκαι δεν είχα ποτε κανενα παράπονο.

Μετακόμισα τα τελευταια 2 χρόνια. Είχα κάνει αίτηση να έρχεται ο λογαριασμός στην καινουρια διευθυνση αλλα συνεχιζε να ερχεται στην παλια δεν ειχα προβλημα ομως γιατι ηξερα ποτε βγαινει καινουριος πηγαινα σε ενα καταστημα και πληρωνα.

 

τελη Μαιου πηγα σε ενα καταστημα και ζητησα να κανω αλλαγη διευθυνσης.

6 ιουνιου που εκδοθηκε ο λογαριασμος η διευθυνση ιδια.

παω ξανα και παρακαλαω να μου αλλαξουν την διευθυνση γιατι μου χρειαζεται το χαρτι για να παρω δανειο για την επιχειρηση μου.

7 ιουλιου εκδοθηκε ο λογαριαμος η διευθυνση ιδια.

τηλεφωνω στο 5ψηφιο νουμερο μιλαω με μια κυρια η οποια με βεβαιωσε πως δεν εχει γινει καμια αιτηση για αλλαγη. στελνω μηνυμα στη σελιδα σας στο fb. με πηρε τηλεφωνο μια κυρια και με βεβαιωσε πως η αλλαγη εγινε και μου εστειλε μαλιστα και βεβαιωση. σιγουρη πια περιμενα να ερθει 6 αυγουστου να παρω στα χερια μου τον λογαριασμο να προχωρησω στην αιτηση δανειου. ο λογαριασμος ομως εκδοθηκε παλι στην ιδια διευθυνση!

 

η ερωτηση μου

γιατι δεν μου ειπαν οτι υπαρχει καποιο προβλημα? οτι δεν γινεται να αλλαξει? να παω σε μια αλλη εταιρια να κανω καινουρια συνδεση να κανω τη δουλεια μου?

θα επρεπε να παρω το δανειο ιουνιο και εχουμε αυγουστο! και σε αλλη εταιρια να παω ο λογαριασμος θα εκδοθει σε ενα μηνα απο τωρα παμε για σεπτεμβρη!

γιατι τοση ανυεθυνοτητα???? δεν υπαρχει καποιος στην εταιρια να απευθυνθω που θα ασχοληθει????

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλό καλοκαίρι, θέλω να πάω σε τηλέφωνο με μήλο..

Μέχρι σήμερα χρησιμοποιώ δυκαρτο μια sim με κάρτα και μια sim με συμβόλαιο και δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Το να παω σε μια sim με δυο αριθμούς θα μπορέσω να εχω ενεργώ τον αριθμό του καρτοκινητού? αφού αυτός ειναι και αριθμός που δέχομαι μηνύματα και περισσότερα τηλέφωνα.

θα μπορώ εύκολα απο την εφαρμογή του cosmote να αλλάζω γραμμή?

Αλλαζεις εύκολα νουμερο μέσω των ρυθμίσεων σιμ αλλά θα πρεπει να είσαι σίγουρος οτι το υποστηριζει το τηλέφωνο και επίσης το μονο κακό είναι οτι η γραμμή που ΔΕΝ ειναι ενεργή για εξερχομενες κλήσεις ΔΕΝ δέχεται και μηνύματα

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Link to comment
Share on other sites

H βεβαίωση που λες ότι σου έδωσαν τι γράφει;Δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις στην τράπεζα;

 

 

Καλημερα!

γραφει οτι ελαβαν αιτημα για αλλαγη διευθυνσης το οποιο και υλοποιησαν. το πηγα στην τραπεζα και δεν το δεχτηκαν μου ειπαν να περιμενουμε να βγει ο λογαριασμος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλό καλοκαίρι, θέλω να πάω σε τηλέφωνο με μήλο..

Μέχρι σήμερα χρησιμοποιώ δυκαρτο μια sim με κάρτα και μια sim με συμβόλαιο και δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Το να παω σε μια sim με δυο αριθμούς θα μπορέσω να εχω ενεργώ τον αριθμό του καρτοκινητού? αφού αυτός ειναι και αριθμός που δέχομαι μηνύματα και περισσότερα τηλέφωνα.

θα μπορώ εύκολα απο την εφαρμογή του cosmote να αλλάζω γραμμή?

Αν το μήλο σου παίρνει nanosim και όχι microsim (iPhone 6 / 6s) τότε δεν μπορείς γιατί η Κοσμοτέ δεν υποστηρίζει το 2σε1 με nanosim...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αν το μήλο σου παίρνει nanosim και όχι microsim (iPhone 6 / 6s) τότε δεν μπορείς γιατί η Κοσμοτέ δεν υποστηρίζει το 2σε1 με nanosim...

Μπορεί όμως να την κόψει με το εργαλείο που έχουν στα καταστήματα

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θελω τα φωτα σας.

Εδω και μια βδομαδα εχει κανει η μανα μου φορητοτητα σε Whats Up απο F2G αλλα ακομα δεν εγινε τιποτα.Εν τω μεταξυ κανενα τηλεφωνο απο κοσμοτε αυτες τις μερες και παιρναν απο Wind για προσφορες στο σταθερο.

Πειτε μου τι συμβαινει γιατι ειναι αρκετα παραξενο ολο αυτο.Εγω πριν 2 χρονια εκανα 3 ημερες απο F2G σε Whats Up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θελω τα φωτα σας.

Εδω και μια βδομαδα εχει κανει η μανα μου φορητοτητα σε Whats Up απο F2G αλλα ακομα δεν εγινε τιποτα.Εν τω μεταξυ κανενα τηλεφωνο απο κοσμοτε αυτες τις μερες και παιρναν απο Wind για προσφορες στο σταθερο.

Πειτε μου τι συμβαινει γιατι ειναι αρκετα παραξενο ολο αυτο.Εγω πριν 2 χρονια εκανα 3 ημερες απο F2G σε Whats Up.

 

Έχεις κανένα νέο?Σε πήραν?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα νέο?Σε πήραν?

 

Απο τις 3/8 τιποτα.Θα προσπαθησω να βγαλω ακρη με την μανα μου αν και μου ειπε οτι σε 2 καταστηματα στο κεντρο οι υπαλληλοι ηταν οτι να ναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 3/8 τιποτα.Θα προσπαθησω να βγαλω ακρη με την μανα μου αν και μου ειπε οτι σε 2 καταστηματα στο κεντρο οι υπαλληλοι ηταν οτι να ναι.

 

Εντύπωση μου κάνει..ουτε ένα τηλέφωνο ούτε τίποτα.Αραγε ασχολήθηκε κανείς στα καταστήματα?

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δε συνδέεται το τηλέφωνο στο ίντερνετ με τα δεδομένα. Έστειλα στην κοσμοτε μήνυμα να μου στείλει τις ρυθμίσεις αλλά δεν είδα αποτέλεσμα. Προσπάθησα να περάσω χειροκίνητα τις ρυθμίσεις αλλά δε βρίσκω να βάλω τους αριθμούς που δίνει για το dns. Μπορείτε να μου πείτε τι μπορώ να κάνω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το μήλο σου παίρνει nanosim και όχι microsim (iPhone 6 / 6s) τότε δεν μπορείς γιατί η Κοσμοτέ δεν υποστηρίζει το 2σε1 με nanosim...

 

Λάθος κάνεις, έχω nanosim 2σε1 της cosmote , την έβγαλα πριν λίγες μέρες.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις, έχω nanosim 2σε1 της cosmote , την έβγαλα πριν λίγες μέρες.

Μου είχαν πει σε κατάστημα ΟΤΕ οτι δεν υποστηρίζεται.. Θα το ξανακοιτάξω γιατί με ενδιαφέρει...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αν εχει ξαναγινει η ερωτηση, αλλα με ενα γρηγορο search στα πρωτα θεματα δεν βρηκα κατι. η ερωτηση μου ειναι ποια ειναι η διαφορα μεταξυ Η+ και 4G. εχω καρτα cosmote 4G (περσυ τη πηρα) αλλα οποτε συνδεομαι με δεδομενα, εμφανιζεται το Η+ και οχι 4G. μεχρι τωρα δεν με ενδιεφερε ιδιατερα και δεν ασχοληθηκα, αλλα τωρα που αλλαξα συσκευη ειπα να το ψαξω λιγο :P . αρα ειμαι καλυτερα με Η+ η με 4G η μηπως ειναι το ιδιο; Αν το 4G ειναι καλυτερο γιατι δεν χρησημοποιηται και πως το κανω να εχω 4G αντι για Η+; εννοειτε η συσκευη μου ειναι 4G συγκεκριμενα εχω το samsung galaxy j5 2016 dual sim

ευχαριστω πρωκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιήσει το 4G με μηνυμα στην κοσμοτε?

Υπάρχει θεμα για το 4g οποτε εκεί θα βρεις σε ποιον αριθμο στέλνεις.

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...