Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά μιλάμε είναι τραγικά τα πράγματα στο web site της cosmote. Στην ενότητα "επικαιρα και ενδιαφέροντα" αναφέρει ακόμα για κάποιον χριστουγεννιάτικο διαγωνισμό. Τόσο καλή ανανέωση γίνεται. Α ρε Μαργιτόπουλε (αν θυμάμαι καλά) που είσαι για να δεις πως κατάντησε η cosmote. Επί εποχής σου τόσο τραγικά λάθη δεν υπήρχαν. Αλλά τι λέω στο μενού mycosmos ή cosmote (όπως το λένε οι νέες sim) της κάρτας sim και στην ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ- COSMONEA αναφέρει ακόμα προσφορές από το 2004!
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά δεν είναι απο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών COSMOTE ούτε απο τράπεζα γιατί εμένα με είχαν πάρει και μου ζητούσαν την Μυρτώ και επειδή πήραν στις μάνας μου το κινητό είπα στην κυριά που πήρε μισώ λεπτό και αυτή το έκλεισε και δεν με ξαναπήρε απο τότε!
Link to comment
Share on other sites

παιδια το νούμερο είναι από τα γραφεία της cosmote. Ανάλογα το τμήμα, είναι και το τελευταίο νούμερο. Το 131 πχ είναι το customer care. Εμένα με έχει καλέσει και το 697151 που είναι το τεχνικό τμήμα.
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω αυτο λεω αν και θα διαφωνησουμε στο οτι το 151 ειναι το τεχνικο τμημα... εγω ξερω οτι τα 3 τελευταια νουμερα προσδιοριζουν την θεση...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Στο ν70 εχω το ivcm (interactive voice call manager). Υπάρχουν πολλά που μπορείς να κάνεις σε αυτό το πρόγραμμα.

Σε συγκεκριμένους αριθμούς η σε ομάδες αριθμών μπορείς να δημιουργήσεις λίστες με τα τηλέφωνα που θέλεις να κάνουν τα παρακάτω: Αποδοχή αριθμών, Να απαντάει ο τηλεφωνιτής του προγράμματος, να λεει ότι είναι κατηλειμένο, να απορρίπτει την κλήση και να στέλνει sms, να κάνει εκτροπή τις κλήσεις κάπου αλλού, να χτυπάει αλλα να μην ακούγεται και κάποια ακόμα. Φυσικά αυτά δεν είναι για μία αμόδα αριθμών. Μπορείς να κάνεις πολλές ομάδες και στην κάθε ομάδα να κάνει κάτο διαφορετικό.

 

Εγώ έχω 2 λίστες με κάποιους αριθμούς. Στην α λίστα τους λέει ότι ο αριθμός που καλεί δεν χρησιμοποιείται και στην β απλά χτυπάει χωρίς να ακούγεται.

Όταν με παίρνει κάποιος με απόκρυψη του έβαλα να λέει "παρακαλώ ξανακαλέστε χωρίς απόκρυψη αριθμού η αφήστε το μύνημα σας" χωρίς να χτυπάει καθόλου, δεν με ενοχλεί δηλαδή κανείς με απόκρυψη. Υστερα απο λίγο μπορείς να μιλήσεις κανονικά και να αφήσεις μύνημα.

Σε όλους τους άλλους γνωστούς και άγνωστους αριθμούς χτυπάει κανονικά.

 

Φυσικά σε αυτούς που παίρνουν με απόκρυψη μπορεί να γίνει εκτροπή αυτόματα και να χτυπήσει σε άλλον αριθμό.

 

Αυτά για os8 και κάτω. Για os9 υπάρχουν άλλα προγράμματα που πάλι είναι σχεδόν ίδια

 

Καλησπέρα.

Ξέρεις εάν υπάρχει κάποιο παρόμοιο

πρόγραμμα για PDA κινητά?

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για ένα μήνα και από τη στιγμή που θα την ενεργοποιήσεις. Δηλαδή δεν μπορείς να μάθεις για το παρελθόν. Επίσης, για να προστατεύεται ο κακόβουλος φαρσέρ, μόλις σε καλέσει του βγαίνει μήνυμα ότι θα γίνει άρση της απόκρυψής του, οπότε το πιο πιθανό είναι να το κλείσει και να μην μάθεις τίποτα χρήσιμο... Η νομοθεσία φροντίζει για το απόρρητο του ενοχλητικού φαρσέρ αλλά όχι για το δικό σου !!! :blink:

 

 

Τελικα κοστιζει αυτη η υπηρεσια ή οχι?

 

Όταν με παίρνει κάποιος με απόκρυψη του έβαλα να λέει "παρακαλώ ξανακαλέστε χωρίς απόκρυψη αριθμού η αφήστε το μύνημα σας" χωρίς να χτυπάει καθόλου, δεν με ενοχλεί δηλαδή κανείς με απόκρυψη. Υστερα απο λίγο μπορείς να μιλήσεις κανονικά και να αφήσεις μύνημα.

Σε όλους τους άλλους γνωστούς και άγνωστους αριθμούς χτυπάει κανονικά.

 

Οταν λες του εβαλες να λεει τι εννοεις?Ηχογραφησες εσυ προσωπικο σου μυνημα και το εβαλες να ακουγεται,οταν σε παιρνουν?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

εχω μια καρτα τις cosmote που εχω να την χρησιμοποιησω 1,5 χρονο και οταν την βαζω μου βγαζει ανενεργή κάρτα SIM, σε αυτην την περιπτωση τη γινεται περνω μια νεα καρτα η μπορω να την ενεργοποιησω

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να την ενεργοποιησεις.οποτε ή την πετας ή την κρατας για να εχεις τα τηλεφωνα σου σε περιπτωση που κατι παθει η sim που χρησιμοποιεις.κατι σαν backup δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

Ίσως όμως αν πας σε oteshop επι πληρωμή, να σου δώσουν άλλη καρτούλα καινούργια με τον ίδιο αριθμό! Δοκίμασε λίγο.. :D
:)
Link to comment
Share on other sites

Ίσως όμως αν πας σε oteshop επι πληρωμή, να σου δώσουν άλλη καρτούλα καινούργια με τον ίδιο αριθμό! Δοκίμασε λίγο.. :D

Πως;:confused:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να έχω μαζί μου κάποιο χαρτί;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά πρόβλημα.. Τις τελευταίες μέρες με παίρνει τηλ κάποιος (ποιο σωστά θα ήταν να πώ "κάποιοι") με απόκρυψη κ με βρίζουν. Έχουν σπάσει τα νεύρα και εμένα, και της κοπέλας μου και των γονιών μου!! Το πρόβλημα είναι ότι πάντα πρέπει να το σηκώνω επειδή για διάφορες δουλειές που έχω αυτό τον μερικά σοβαρά τηλεφωνήματα που δέχομαι είναι με απόκρυψη(δεν μπορούν να τη βγάλουν και έτσι εγώ είμαι αναγκασμένος πάντα να το σηκώνω για να καταλάβω ποιος είναι). Υπάρχει κάποιος τρόπος μήπως για να βρω τον αριθμό τους; Ευχαριστώ πολύ, τα πράγματα είναι σοβαρά επειδή έχω και δουλειές στη μέση...

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Βασίλης

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κοστιζει αυτη η υπηρεσια ή οχι?

 

Νομίζω ότι κοστίζει 5 ευρώ αλλά πρέπει να πας σε κατάστημα να κάνεις την αίτηση... Πάντως δεν χρησιμεύει σε τίποτα μια και θα προειδοποιεί τον φαρσέρ ότι θα γίνει άρση της απόκρυψής του (για να προστατευτούν τα δικαιώματά του φυσικά) αν συνεχίσει... Οπότε πιο πιθανό είναι να το κλείσει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μα ισα ισα που αυτο ειναι και το καλυετρο,μιας και αυτο σημαινει ποιος οποιο θελει να ενοχλησει,απλως θα το κοψει.

 

Τι θα ηταν καλυτερο,να συνεχιζε την κληση και παιρνοντας εγω τον αριθμο του να κατεφευγω σε δικαστικες διαδικασιες?Λες και δεν εχω τιποτα να κανω εγω με την ζωη μου,παρα να ασχολουμε με τετοιες ιστοριες!

 

Τεσπα δηλαδη πρεπει να περασω απο την κοσμοτε για να μου πουν τις λεπτομερεις για το τι και πως?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΔΩ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΩ ΚΕΝΤΡΟ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.

 

ΙΣΧΥΕΙ;

oloi imaste kaloi mexri na apodixti to antitheto :X
Link to comment
Share on other sites

se efxaristo ala afto prepi na einai meso pc afto pou ou estiles.

mou exoune pei oti alazontas kentro minimaton sto tilefono stelnei ta sms kai den ta xreonese.

epsaksa kai brika kati ala einai ipothesi tou 2002 dokimasmeno dld.

tora ekana tin idia diadikasia ala tipota.

oloi imaste kaloi mexri na apodixti to antitheto :X
Link to comment
Share on other sites

Όταν στέλνεις SMS προς το συγκεκριμένο νούμερο, στην Αναφορά παράδοσης, τι σου εμφανίζεται?

 

Τα μηνύματα περνάνε και εφόσον δεν έχει σβηστό το κινητό του θα έρθει και η αναφορά παράδοσης... Έτσι πιάνεις τους "πονηρούς" που κάνουν προώθηση σε ανύπαρκτο νο για να μην τους βρίσκεις... Με ένα μήνυμα ανά 3 ημέρες που λήγει από τα δίκτυα, αν ανοίξει το κινητό του τον έπιασες στα πράσα! Εκτός αν έχει βάλει κωδικό φραγής μηνυμάτων αλλά αυτό κόβει όλα τα μηνύματα.

Βέβαια μπορεί απλά να έχει ενεργοποιήσει προώθηση σε λάθος νο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα βρει κι εγω παλια αυτο! Ναι οντως ειναι απο το 2002 - 2003. Καποια τρυπα που την εκλεισαν ειναι. Μην την ψαχνεις!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα βρει κι εγω παλια αυτο! Ναι οντως ειναι απο το 2002 - 2003. Καποια τρυπα που την εκλεισαν ειναι. Μην την ψαχνεις!

:-( krimas kai ixa oreksi gia pola pola sms.

 

efxaristo

oloi imaste kaloi mexri na apodixti to antitheto :X
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote δίνει πλέον την δυνατότητα στους πελάτες της που έχουν συμβόλαιο να πληρώνουν τους λογαριασμούς τους online χρεώνοντας την πιστωτική τους κάρτα. Η πληρωμή γίνεται μέσα από ειδικά διαμορφωμένη εφαρμογή που βρίσκεται στην σελίδα της cosmote στο http://www.cosmote.gr και στο ebill.cosmote.gr

Ακόμα η cosmote δίνει την δυνατότητα με την πληρωμή ληξιπρόθεσμων οφειλών να πραγματοποιείται αυτόματα άρση φραγής κλήσεων. Τέλος με την εγγραφή στο site και αποκτώντας username και password ο πελάτης αποκτά την προσωπική λίστα πληρωμών και την δυνατότητα άμεσης πληρωμής με επιλογή πελάτη.

Για περισσότερες πληροφορίες μπείτε λίγο εδώ https://www.cosmote.gr/cosmote/epayment.portal

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από κατάστημα κοσμοτέ μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία εντοπισμού κακόβουλων κλήσεων. Απόφυγε το Γερμανό, ο μέσος υπάλληλός του είναι... Αλβανός !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone παρέχει την αντίστοιχη υπηρεσία στους συνδρομητές της εδώ και 2 χρόνια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης μου αρέσει που παρουσιάζουν την άμεση άρση φραγής ως κάτι το πολύ πρωτοποριακό. Αυτό έλειπε να μη ξεμπλόκαραν άμεσα τη γραμμή με τη πληρωμή...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...