Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κανείς δεν θα σου πει τίποτα! Εγώ έχω ένα What's up με -65,15 ευρώ!Το κατάφερα αυτό με το MYCOSMOSview όταν είχε δωρεάν πλοήγηση. Είχα καταβάσει δεκάδες εικόνες και ήχους! Ε δεν θέλει και πολύ να κατέβει το υπόλοιπο.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teorizo (19 Ιούλ. 2004 , 17:34)

 

paidia thelo na rotiso ean to i-mode einai programa . an nai tote ginete na to kanoume egkatastasi sto 6600; :rolleyes:

 

Όχι, το i-mode είναι σελίδες του Ιντερνετ και δεν εγκαθίστανται στο κινητό ...
Link to comment
Share on other sites

Bebaia einai kai 8ema hardware opws kai se kinhta pou yposthrizoun yphresies edge prepei na tis yposthrizei to kinhto!!!To 6600 kai ta paliotera series 60 den yposthrizoun i-mode oute kai to 7610 nomizw!!!
Link to comment
Share on other sites

Nai se pia selida tou thread omws???giati ama katsei na psaxnei mia mia 8a tou parei kamia ebdomada!!!As boh8hsei kapoios pou 3erei thn akribh selida tou thread giati eixa ki egw kai ton opera kai ton netfront kai den katafera pote na mpw se web selides!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tomorrow (18 Ιούλ. 2004 , 18:19)

ειναι ζητημα hardwarε εκτος απο software το imode

Ρε παιδιά, ας μην λέμε ότι θέλουμε, αν δεν είμαστε σίγουροι ...

 

Δεν έχει σχέση τo hardware. Όλα τα κινητά θα έβλεπαν i-mode σελίδες αν είχαν τον σωστό browser και τις σωστές ρυθμίσεις...

 

Στο εξωτερικό πχ, υπάρχουν ΝΟΚΙΑ συσκευές (3650) που βλέπουν τα αντίστοιχα i-mode sites...

 

Απλά η Cosmote προωθεί τις "γνήσιες" i-mode συσκευές λόγω πολιτικής. Και καλά κάνει δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tomorrow (29 Ιούλ. 2004 , 19:37)

 

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

δεν νομιζw οτι ειναι μουφα το 410 της νεκ

 

Ναι συμφωνώ μαζί σου το 410 είναι πολύ καλό .αν έπαιρνα κινητό τώρα θα ήταν από τα υποψήφια

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

γιατί βρε παιδιά, είναι μούφα το p341 της Panasonic; Μήπως εννοείτε την υποστήριξη για σελίδες imode? Γιατί σαν συσκευή, νομίζω είναι ήδη δοκιμασμένη και καλή... Την έχω βάλει και στο μάτι, με την προσεχή επιδότηση :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!

 

Θέλοντας και μη, καθώς η τεχνολογία μας βρίσκει στο δρόμο, θα ήθελα να προσθέσω τον εαυτό μου σε όλους εσάς που αποκτήσατε το nec410i και ήδη δουλεύετε πάνω στις λειτουργίες του...

 

Η αλήθεια είναι ότι με έχει ενθουσιάσει η ιδέα δημιουργίας μιας ιστοσελίδας με πρόσβαση από το κινητό και αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής: (!) Ρε παιδιά, πως κατασκευάσουμε μια ιστοσελίδα? Δεν ξέρω τίποτε από αυτά! Δεν θέλω τίποτε ιδιαίτερα πράγματα. Απλά και κατανοητά....

 

Αν κάποιος έχει την διάθεση και το χρόνο, ας μου δώσει μερικές συμβουλές... thank you very much!!!

 

 

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ivassilis (31 Ιούλ. 2004 , 19:08)

 

γιατί βρε παιδιά, είναι μούφα το p341 της Panasonic; Μήπως εννοείτε την υποστήριξη για σελίδες imode? Γιατί σαν συσκευή, νομίζω είναι ήδη δοκιμασμένη και καλή... Την έχω βάλει και στο μάτι, με την προσεχή επιδότηση :)

 

φίλε αν ψάχνεις απλά ένα απλό κινητό για να κάνεις τη δουλειά σου είναι οκ! Αν όμως έχεις απαιτήσεις από το κινητό σου μην το πάρεις...

φιλικά

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Η "οικογένεια" γλωσσών HTML (με την οποία φτιάχνονται και οι σελίδες i-mode) είναι εύκολη και μπορείς να τη μάθεις μέσα σε πολύ λίγες μέρες.

 

Δες στο http://www.imode.gr/about/your_own_site.html όπου η ίδια η Cosmote διαθέτει αναλυτικούς οδηγούς.

Το αρχείο i-modeHTML.zip είναι αυτό που θα χρειαστείς για αρχή. :)

 

Για την HTML δες επίσης και το site http://www.w3schools.com/html/default.asp

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Guest babikos
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ Ι ΜΟDE ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΘΕΛΟΥΝ ΑΡΙΘΜΟ ΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΔΩΣΩ :worry: !!!!!!!ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ???? :o
Link to comment
Share on other sites

Δέν γίνεται με μύνημα φίλε μου!! Θέλουν αριθμό χρήστη αλλιώς αύριο το πρωί πάς σε ένα κατάστημα και ζητάς ενεργοποίηση!!

Μόνο έτσι δεν θα χρειαστεί ο αριθμός χρήστη αλλά να κρατάς το κινητό μαζί σου γιατί θα σου ζητήσουν το ΙΜΕΙ. Και βέβαια να είναι συμβατή η συσκεύη κατά τα (πρότυπα) της Cosmote!! Δηλαδή αν πάς και δώσεις το ΙΜΕΙ του Ρ 900 το σύστημα δεν θα τον δεχτεί!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΤΟ I-MODE;

ΟΛΟΙ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΝ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ VODAFONE LIVE.

ΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΥΤΑ.

ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΜΩΣ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Η ΣΥΝΕΧΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ - ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ I-MODE ΓΙΑ 1 ΩΡΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ.

ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΥΝΕΧΗ ΧΡΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ SITES ΣΤΟ Ι-ΜΟDΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ(ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΑΡΙΘΜΟ ΚΒ).

ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...