Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω cosmokarta και δεν μπορώ να στήλω sms σε κανέναν αριθμό, στέλνει μόνο στην Cosmote sms. Τι να κάνω για να το ξεμπλοκάρω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι εννωείς με το να λες ότι στέλνει μόνο στην Cosmote SMS!! :eek: :X

 

Μερικές φορές όμως μπαίνει φραγή από το σύστημα στη γραμμή σου επειδή έχει μπλοκάρει!! Πάρε 1313(τμήμα εξυπηρέτησης πελατών με χρέωσει 0,10euro+Φ.Π.Α.18%) και το πρόβλημα και θα στο ξεμπλοκάρουν αυτοί.... :)

 

Ελπίζω να έχω βοηθήσει........ ;)

Link to comment
Share on other sites

ti egine to ksemplwkares egw pantws cosote exw kai stelnw kanonika....mipws eixes stin karta ipoloipo mion kai me to poy ebales karta den estelnes????prepei na perimeneis kanena 5lepto na soy anoiksoyn tin grammi soy

Link to comment
Share on other sites

Ενα Προβλημα που μου εχει τυχει αρκετες φορες ειναι να μην πορω να στειλω SMS για περιπου 20 λεπτα μετα την ανανεωση χρονου ομιλιας. Δεν ξερω αν εχει σχεση με την περιπτωση σου αλλα μια κληση στο 1313 μμπορει να φανει σωτηρια ;)
Link to comment
Share on other sites

αλλίως επικοινώνησε με το 1313 να δουν αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην γραμμή σου.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91 (14 Σεπ. 2004 , 19:21)

 

Ενα Προβλημα που μου εχει τυχει αρκετες φορες ειναι να μην πορω να στειλω SMS για περιπου 20 λεπτα μετα την ανανεωση χρονου ομιλιας. Δεν ξερω αν εχει σχεση με την περιπτωση σου αλλα μια κληση στο 1313 μμπορει να φανει σωτηρια ;)

 

Και μένα αυτό γινόταν συνεχώς,έπαιρνα τηλέφωνο και μου λέγαν ότι έχει πρόβλημα η γραμμή μου,αλλά την επόμενη φορά πάλι τα ίδια :mad:

 

είχε καταντήσει τρομερά σπαστικό γιατί γινόταν μετά από κάθε ανανέωση και κρατούσε πολύ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παρε και κανε με την σειρα:

#330*0000# και πατα το πληκτρο της κλησης. Αν δεν δεις φως στο τουνελ πατα:

##002# και πατα το πληκτρο της κλησης και μετα ##004# και πατα επισης το πληκτρο της κλησης...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panagioths (15 Σεπ. 2004 , 14:43)

 

Παρε και κανε με την σειρα:

#330*0000# και πατα το πληκτρο της κλησης. Αν δεν δεις φως στο τουνελ πατα:

##002# και πατα το πληκτρο της κλησης και μετα ##004# και πατα επισης το πληκτρο της κλησης...

 

Μα φίλε τώρα δεν έχω κοσμοτέ βλέπεις έχασα την sim πριν λίγο καιρό και αυτές τις μέρες θα πάρω νέο πακέτπ :)

 

 

Δικό μου λάθος!

 

Ευχαριστώ γιατί αν ξανασυμβαίνει το ίδιο θα δοκιμάσω αυτά που μου είπες :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panagioths (15 Σεπ. 2004 , 14:43)

 

Παρε και κανε με την σειρα:

#330*0000# και πατα το πληκτρο της κλησης. Αν δεν δεις φως στο τουνελ πατα:

##002# και πατα το πληκτρο της κλησης και μετα ##004# και πατα επισης το πληκτρο της κλησης...

 

 

ti kanoyne aytoi oi kodikoi???

Link to comment
Share on other sites

kalispera 8a h8ela an einai eykolo na moy peite ti ri8misi prepei na kanw gia na balw to imode sto m342i ppoy exw giati diegrapsa to profil

 

diladi

APN

IP

URL

USER KAI PAS

 

KAI OTI ALLO FYSIKA XRIAZETE

 

EYXARISTW

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kagg (16 Σεπ. 2004 , 17:01)

 

ti kanoyne aytoi oi kodikoi???

 

 

kali i erwtisi sou :p

logika prepei na einai tpt kwdikoi gia na vgaleis tis frages.... :o

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ιδεα ποσο κοστιζει το Internet Over GPRS τησ Cosmote? Σκεφτομαι να το ενεργοποιησω αλλα εχω ακουσει πως ειναι πανακριβο. :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91 (29 Σεπ. 2004 , 18:07)

Εχετε ιδεα ποσο κοστιζει το Internet Over GPRS τησ Cosmote? Σκεφτομαι να το ενεργοποιησω αλλα εχω ακουσει πως ειναι πανακριβο. :(

 

Μπορείς να πάς εδώ εδώ και θα τα δείς όλα!!

Αν γραφτείς στήν πρώτη τα πρώτα 2 ΜΒ είναι λίγο φωτιά μετά χαμηλώνει πάρα πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός των μυνημάτων σου 666!!

Ουάου!! :cry: :cry: :cry:

Τρέμε Χριστόδουλε!!! :worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο i-mode sitemaker στην Ελλάδα δημιουργηθηκε στην σελίδα http://www.i-go.gr και εμφανιζετε και σε web σελιδες και στο i-mode

www.i-go.gr

The i-pagemaker

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιλώντας με μία φίλη μου είπε πως έχει ένα πρόγραμμα της Cosmote με προπληρωμένο χρόνο 4 ωρών και πως όταν μια κλήση είναι κάτω από 30 sec, τότε αυτή δεν αφαιρείται από τον δωρεάν χρόνο αλλά χρεώνεται (και με υψηλό τιμολόγιο μάλιστα). Όταν η κλήση είναι πάνω από το 30 sec τότε η διάρκειας της αφαιρείται από το δωρεάν χρόνο κανονικά. Μου είπε ότι το έχει ελέγξει και στους λογαρισμούς...

 

Και ρωτάω εγώ είναι αληθές αυτό; Υπάρχει ή υπήρξε πότε τέτοιο πρόγραμμα; Γιατί να γίνεται αυτό;

 

Εγώ από Vodafone ξέρω πως όταν κάνεις μια κλήση μικρότερη από 30 sec, τότε απλώς σου αφαιρούν 30 sec από το δωρεάν χρόνο σου.

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου και εγώ έχω παρατηρήσει κάτι χρεώσεις σε κάποιες κλήσεις μερικών δευτερολέπτων που δεν αφαιρούνται από το δωρεάν χρόνο ομιλίας μου και το ωραιότερο από ολα είναι ότι αυτές οι κλήσεις είναι προς τον αριθμό μου!!!! ναι .... καλά το άκουσες... κάνω αναπάντητες στον εαυτό μου και αυτός με χρεώνει..

 

δεν ξέρω...αλλά εγώ είμαι 1,5 χρόνο συνδρομητής και σε κάθε λογαριασμό χάνω γύρω στα 5-10 λεπτά δωρεάν χρόνου λόγω αυτών των κλήσεων..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (11 Οκτ. 2004 , 16:17)

 

φίλε μου και εγώ έχω παρατηρήσει κάτι χρεώσεις σε κάποιες κλήσεις μερικών δευτερολέπτων που δεν αφαιρούνται από το δωρεάν χρόνο ομιλίας μου και το ωραιότερο από ολα είναι ότι αυτές οι κλήσεις είναι προς τον αριθμό μου!!!! ναι .... καλά το άκουσες... κάνω αναπάντητες στον εαυτό μου και αυτός με χρεώνει..

 

δεν ξέρω...αλλά εγώ είμαι 1,5 χρόνο συνδρομητής και σε κάθε λογαριασμό χάνω γύρω στα 5-10 λεπτά δωρεάν χρόνου λόγω αυτών των κλήσεων..

 

 

Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο στην cosmote να το κοιτάξουν;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς στο ευατό σου? Μήπως βλέπεις μηδενική χρέωση δίπλα?... γιατί στον λογαριασμό φαίνεται και η προώθηση στο τηλεφωνητή σου αλλά είναι μηδενική η χρέωση. Αλλιώς κάλεσε το 1212 από το κινητό σου και πίεσε το 2 για να συνδεθείς με το τμήμα λογαριασμών. Αυτό που γνωρίζω εγώ είναι ότι αφού έχεις ελάχιστη χρέωση τα 30 sec μιλήσεις 1 ή 30 θα μειωθούν από τον δωρεάν χρόνο σου τα 30!
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή λαμβάνω πολλές εισερχόμενες κλήσεις, σκέφτομαι να βάλω cosmocarta γιατί έχω ακούσει οτι υπάρχει πρόγραμμα που σου δίνει χρόνο ομιλίας ανάλογα με τις εισερχόμενες.

 

Ισχύει κάτι τέτοιο;

Αν ναί σε τί αναλογία;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει !μπένει bonus κάθε μήνα 1cent ανά λεπτό εισερχόμενης κλήσης περισότερα εδώ και

 

εδώ

πρότα πρέπει να στειλεις ΕΒ στο 1313

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...