Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Vodafone ή ΤΙΜ πιστευετε οτι εχει καλυτερο και ποιοτικοτερο ΕFR?Aυτην την απορια την εχω χρονια και δεν μπορω να παρω απο καπου μια εγκυρη και κυριως ειλικρινης απαντηση..
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ πακέτα ομιλίας στο καρτοκινητό μου.

CosmoΚαρτα προνομιακή

καλυτερη απο πακέτα

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?_pageLabel=L116_marketing_promotion_fullstory&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/foryou/promotion/PRONOMIAKH_KARTACOSMOKARTApromotion.xml&_nfpb=true

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αν και υπάρχουν δυο παρόμοια θέματα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=85774&page=4

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79445&page=2

 

θα σας πω και γώ τι θέλω

 

Χαμηλότερες Χρεώσεις προς προορισμούς ote/Cosmote μετά τη κατανάλωση του ετερόχρονου

Δωρεάν εξυπηρέτηση πελατών στα προσωπικά συμβόλαια ή τουλάχιστον με 1 πιο λογικό κόστος

Επιλογή στα συμβόλαιο ενός αριθμού για απεριόριστο χρόνο ομιλίας μεταξύ τους

Πιο ανταγωνιστικά πακέτα στη καρτοκινητή

Μεγαλύτερη ποικιλία i-mode συσκευών

Βελτίωση ποιότητας ομιλίας (ΕFR)

Περισσότερα αποκλειστικά καταστήματα Cosmote -ειδικά στην επαρχία

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Θελω

 

ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ Επιτέλους!

 

Οχι να μιλάω και να νομίζω οτι μιλάω μέσα απο δε ξέρω και εγώ που....

:X
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση Υπολοίπου

 

Να μπεί και στους συνδρομητές Τρίτης Γενιάς η υπηρεσία Calling Tunes

 

 

Ξέχασα να αναφέρω οτι επίτέλους να κάνουν όταν παίρνεις την Εξυπηρέτηση πελατών να μην σε χρεώνει με το πόσο μίλησες αλλά ενα πάγιο ποσό (βλέπε vodafone 0.10€/κλήση)...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματι η ενημερωση ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

 

Να μπεί και στους συνδρομητές Τρίτης Γενιάς η υπηρεσία Calling Tunes

 

.

 

 

α ναι

συμφωνω απόλυτα σε αυτό....

:X
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τηνυπόδειξη,αλλά δεν θα πάρω .

Εγώ θέλω πακέτα ομιλίας

Διότι

α)τα 120 της VODAFONE στοιχίζη 29,9 ενώ με την προνομιακή 32,55

β)τα 90 λεπτά στην ΤΙΜ στοιχίζουν 22 ενώ με την προνομιακή 24,41

γ) το 200 Λεπτά για κλήσεις το σαβατοκύριακο στοιχίζει 10 ευρώ στην VODAFONE ενώ με την προνομιακή 54,66

δ) τα 30 λεπτά προς VODAFONE Και σταθερά στοιχίζουν 5 ευρώ

ενώ τα 30 λεπτά προς Cosmote με την προνομιακή στοιχίζουν 8,13

Μετά από αυτά εσύ μπορείς αν Θέλεις να χρησιμοποιείς την προνομιακή αλλά εγώ ΘΕΛΩ πακέτα

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να μπορεί το 1212 να ενημερώνει τους συνδρομητές για το ατιμολόγητο ποσό (airtime) που υπάρχε στη γραμμή τους από την ημ/νία που εκδόθηκε ο τελευταίος λογαριασμός μέχρι σήμερα όπως γίνεται στη Vodafone!!!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να μπορεί το 1212 να ενημερώνει τους συνδρομητές για το ατιμολόγητο ποσό (airtime) που υπάρχε στη γραμμή τους από την ημ/νία που εκδόθηκε ο τελευταίος λογαριασμός μέχρι σήμερα όπως γίνεται στη Vodafone!!!

 

Αυτό είναι η πιο σημαντική παράλειψη όσον αφορά τα συμβόλαια...

Πιο πάνω αναφέρθηκε σαν επιθυμία η χαμηλότερη χρέωση εντός δικτύου και προς σταθερά μετά τη λήξη του προπληρωμένου (όχι "δωρεάν" όπως λένε όλοι) χρόνου ομιλίας... Δυστυχώς ήταν ένα συγκριτικό πλεονέκτημα της κοσμοτέ αλλά το κατάργησαν μόλις έβγαλαν τα πακέτα με μεταφορά χρόνου ομιλίας...

Και μια και μιλάμε για μεταφορά, καλό θα ήταν να αφαιρεί πρώτα από το χρόνο που σου περίσσεψε από τον προηγούμενο μήνα και μετά από τον τρέχοντα. Αλλά "πολλά τα λεφτά Άρη" που θα χαθούν άμα το κάνουν αυτό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τηνυπόδειξη,αλλά δεν θα πάρω .

Εγώ θέλω πακέτα ομιλίας

Διότι

α)τα 120 της VODAFONE στοιχίζη 29,9 ενώ με την προνομιακή 32,55

β)τα 90 λεπτά στην ΤΙΜ στοιχίζουν 22 ενώ με την προνομιακή 24,41

γ) το 200 Λεπτά για κλήσεις το σαβατοκύριακο στοιχίζει 10 ευρώ στην VODAFONE ενώ με την προνομιακή 54,66

δ) τα 30 λεπτά προς VODAFONE Και σταθερά στοιχίζουν 5 ευρώ

ενώ τα 30 λεπτά προς Cosmote με την προνομιακή στοιχίζουν 8,13

Μετά από αυτά εσύ μπορείς αν Θέλεις να χρησιμοποιείς την προνομιακή αλλά εγώ ΘΕΛΩ πακέτα

 

 

Εαν ειναι ετσι τοτε εχεις δικιο και συγγνωμη εαν το εξεφρασα με οχι και τοσο ευγενικό τροπο :( :O

Απλα το πλεονεκτημα της προνομιακής ειναι οτι και αν μιλησεις λιγοτερο δε χανεις τα λεφτά σου...Εαν ειναι ομως να μιλάς τόσο γιατί δεν κανεις συμβόλαιο?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι ετσι τοτε εχεις δικιο και συγγνωμη εαν το εξεφρασα με οχι και τοσο ευγενικό τροπο :( :O

Απλα το πλεονεκτημα της προνομιακής ειναι οτι και αν μιλησεις λιγοτερο δε χανεις τα λεφτά σου...Εαν ειναι ομως να μιλάς τόσο γιατί δεν κανεις συμβόλαιο?

Επειδή μιλάω πολύ τα Σαββατοκύριακα

Link to comment
Share on other sites

Vodafone.

Αν μου εξηγήσεις το λόγο θα το αποδεχτώ.όμως για πες μου,τι συμπίεση έχει η vodafone στον ήχο και μετά το συζητάμε...όχι να απαντάμε για να απαντάμε...

Summer,νομίζω έχει αυτιά και ακούς και θα κρίνεις...Πότε ακούς καλύτερα τον συνομιλητή σου,όταν παίρνεις τηλέφωνο σε ΤΙΜ ή σε vodafone;βαρέθηκα να απαντάω σε αυτή την ερώτηση...

 

Ειλικρινά ο ήχος της cosmote πρέπει με κάποιο τρόπο να βελτιωθεί.Μόνο Θεσσαλονίκη έχει καλό ήχο,τώρα πως γίνεται αυτό...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Vodafone ή ΤΙΜ πιστευετε οτι εχει καλυτερο και ποιοτικοτερο ΕFR?Aυτην την απορια την εχω χρονια και δεν μπορω να παρω απο καπου μια εγκυρη και κυριως ειλικρινης απαντηση..

 

 

Sdoing!

 

Μέχρι και ίδιο εξοπλισμό έχουν. Ίδια ποιότητα είναι. Αν σου πει κανείς το ανάποδο είναι φανατισμένος.

Link to comment
Share on other sites

Sdoing!

 

Μέχρι και ίδιο εξοπλισμό έχουν. Ίδια ποιότητα είναι. Αν σου πει κανείς το ανάποδο είναι φανατισμένος.

η συμπίεση δηλαδή κατά τη γνώμη σου δε παίζει ρόλο;;; Ο εξοπλισμός δε μου λέει τίποτα. Μόνο άμα έχει ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις αποδίδει το ίδιο.Στη μεταφορά του ήχου παίζει ρόλο ακόμη και ο τρόπος στησίματος της κεραίας,οι παρεμβολές...

Και δεν έχουν τον ίδιο εξοπλισμό σε όλη την Ελλάδα,τις ίδιες ρυθμίσεις,την ίδια συμπίεση,τις ίδιες παρεμβολές επομένως ο ήχος δεν είναι ίδιος! Το ποιος είναι καλύτερος θα κρίνετε εσείς με βάση αυτό που ακούτε:cool:αν έχετε netmonitor με το bit error rate μπορείτε να βγάλετε ένα σχετικά καλό συμπέρασμα μόνο για τις παρεμβολές...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να γινει κατι σε στυλ non stop 500 οχι σαν αυτο που εχει τωρα...

Αραγε που ειναι αυτο το καινουργιο πακετο καρτοκινητης που λεγανε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από τεχνολογίες.... και δεν είμαι τεχνικός. Έχω Cosmote και μου την σπάει οτι όταν παίρνω κάποιον στhν Vodafone χαίρομαι να τον ακούω ενώ στην κοσμοτέ είναι πιο μέτρια η κατάσταση. Μια φορά μίλησα από του φίλου μου που έχει Vodafone σε σταθερό και με ρώτησαν αν έπαιρνα από σταθερό! Με την κοσμοτέ κάτι πρέπει να κάνουν. Ένας άλλος φίλος μου έχει TIM αλλά το βλέπω ως λιγάκι καλύτερο, όχι σαν Vodafone. Δεν ξέρω.... στα Γιάννενα που σπουδάζω και εκεί αναφέρομαι ίσως φταίει οτι η TIM δεν έχει και τόσο καλό σήμα. Γι Αυτό το είπα.
Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

1]να καταργησει την ελαχιστη χρεωση των 30δ

2]να εχει ενα προγραμμα χωρις παγειο

3]βελτιωση ποιοτητας ομιλιας

4]να γινει 100% ιδιωτικη

Link to comment
Share on other sites

φίλε,το θέμα είναι ότι δε μιλάς πάντοτε με EFR για να συγκρίνεις την ποιότητα ήχου των δύο εταιριών.Μπορεί η vodafone τη στιγμή που μίλησες από Ιωάννινα να είχε EFR ενώ του φίλου σου να ήταν με ΤΙΜ σε HR:worry: Eπιπλέον στην Ήπειρο η vodafone έχει διαφορετικό εξοπλισμό που μπορεί να παίζει ρόλο.Για αυτό και δε μπορείς να πεις ότι μια εταιρία έχει καλύτερο ήχο από μία άλλη,το έχω πει πολλές φορές...! Εγώ έχω πει τη γνώμη μου για την περιοχή μου αλλά πιστεύω ότι υπάρχουν περιοχές που η ΤΙΜ έχει χειρότερο ήχο από τις άλλες...

Eξάλλου το μεγαλύτερο ρόλο,από ότι έχω καταλάβει,στον ήχο τον παίζει η συσκευή! ακόμη και σε 3g κάποιες συσκευές(πχ motorolla) με κωδικοποίηση AMR-βέλτιστη ποιότητα ήχου- δεν ανταποκρίνονται σε πιστότητα ήχου όπως κάποιες άλλες.Για παράδειγμα το μικρόφωνο/ακουστικό του κινητού μου(LG U8210) έχει τέτοια πιστότητα ώστε να καταλαβαίνεις τη διαφορά EFR-AMR;)

η cosmote πρέπει να γυρίσει κάποια στιγμή σε EFR γιατί είναι τραγική η διαφορά όταν πέφτεις από 3g->gsm...Το καταλαβαίνεις ότι συσκευή και αν έχεις:!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ΘΕΛΩ: να κάνει προσθήκη προγραμμάτων συμβολαίου (βασικών και συμπληρωματικών). Να ΜΗΝ παραδειγματιστεί από τα προγράμματα της Vf και να προσθέσει προγράμματα που δεν έχει... Επίσης καλή λύση για τους 3G πελάτες θα ήταν να έδινε πακέτα δωρεάν βίντεο-κλήσεων (για συμβόλαιο) για να μπορούμε επιτέλους κι εμείς να "βίντεο"-μιλάμε και να μην μας αδειάζουν την τσέπη!
Link to comment
Share on other sites

1)τσαμπα sms (mexri 100 to mina einai efikto nomizo)

2)χρεωσιμα mms

3)eykoloteres web ipiresies

4)ειτε ιδιωτικη ειτε δημοσια , κανενα προβλημα ,δεν θα την αγορασω ετσι κι αλλιως , ας φαει και κανας συμπολιτης μου ψωμι με καλυτερους ορους απο αυτους της δουλείας του Μεσαιωνα.

Link to comment
Share on other sites

φίλε,το θέμα είναι ότι δε μιλάς πάντοτε με EFR για να συγκρίνεις την ποιότητα ήχου των δύο εταιριών.Μπορεί η vodafone τη στιγμή που μίλησες από Ιωάννινα να είχε EFR ενώ του φίλου σου να ήταν με ΤΙΜ σε HR:worry: Eπιπλέον στην Ήπειρο η vodafone έχει διαφορετικό εξοπλισμό που μπορεί να παίζει ρόλο.Για αυτό και δε μπορείς να πεις ότι μια εταιρία έχει καλύτερο ήχο από μία άλλη,το έχω πει πολλές φορές...! Εγώ έχω πει τη γνώμη μου για την περιοχή μου αλλά πιστεύω ότι υπάρχουν περιοχές που η ΤΙΜ έχει χειρότερο ήχο από τις άλλες...

Eξάλλου το μεγαλύτερο ρόλο,από ότι έχω καταλάβει,στον ήχο τον παίζει η συσκευή! ακόμη και σε 3g κάποιες συσκευές(πχ motorolla) με κωδικοποίηση AMR-βέλτιστη ποιότητα ήχου- δεν ανταποκρίνονται σε πιστότητα ήχου όπως κάποιες άλλες.Για παράδειγμα το μικρόφωνο/ακουστικό του κινητού μου(LG U8210) έχει τέτοια πιστότητα ώστε να καταλαβαίνεις τη διαφορά EFR-AMR;)

η cosmote πρέπει να γυρίσει κάποια στιγμή σε EFR γιατί είναι τραγική η διαφορά όταν πέφτεις από 3g->gsm...Το καταλαβαίνεις ότι συσκευή και αν έχεις:!:

Συμφωνώ πρέπει να κάτι οπωσδήποτε η κοσμοτέ με το efr, ειδικά σε συνομιλία με το car kit του αυτοκινήτου μου η διαφορά με τις άλλες δυο εταιρείες είναι εμφανείς δυστυχώς!!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...