Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα μία νέα σύνδεση cosmote σταθερό και έχω μία απορία. Εκδόθηκε τώρα ο πρώτος λογαριασμός και έχει rf.

Θέλω να δώσω πάγια εντολή εξόφληση στην τράπεζα μέσω e-banking. Αυτό το rf θα χρησιμοποιήσω ή υπάρχει άλλο rf για πάγιες εντολές;

Αν δώσω τώρα την πάγια εντολή, που έχει ήδη εκδοθεί ο λογαριασμός, στη λήξη του θα τραβήξει κανονικά τα λεφτά η cosmote ή θα υπάρχει πρόβλημα και πρέπει τον πρώτο να τον πληρώσω αλλιώς;

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, paanos said:

Αυτόν τον RF θα δώσεις. Δεν θα έχεις θέμα 

Σωστά.

Μίλησα και με την τράπεζα και μου είπε η κοπέλα στο τηλέφωνο ότι αυτός ο λογαριασμός δεν θα πληρωθεί από την τράπεζα ακόμα και να δώσω πάγια εντολή.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία νέα σύνδεση cosmote σταθερό και έχω μία απορία. Εκδόθηκε τώρα ο πρώτος λογαριασμός και έχει rf.
Θέλω να δώσω πάγια εντολή εξόφληση στην τράπεζα μέσω e-banking. Αυτό το rf θα χρησιμοποιήσω ή υπάρχει άλλο rf για πάγιες εντολές;
Αν δώσω τώρα την πάγια εντολή, που έχει ήδη εκδοθεί ο λογαριασμός, στη λήξη του θα τραβήξει κανονικά τα λεφτά η cosmote ή θα υπάρχει πρόβλημα και πρέπει τον πρώτο να τον πληρώσω αλλιώς;
Αν έχεις whats up η καρτοκινητο μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή της κοσμοτε και πληρώνοντας από κει το σταθερό να σου δίνει 3 για ιντερνετ κάθε φορα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το περίεργο με μόνο 2000sms στο unlimited είναι εντελώς ανόητο όταν ο ανταγωνισμός λέει unlimited και κάθεται πιο καλά στο μάτι όταν συγκρίνεις τα συμβόλαια.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2023 at 12:26 ΠΜ, cmvr said:

Αυτό το περίεργο με μόνο 2000sms στο unlimited είναι εντελώς ανόητο όταν ο ανταγωνισμός λέει unlimited και κάθεται πιο καλά στο μάτι όταν συγκρίνεις τα συμβόλαια.

Γιατί υπάρχει άνθρωπος που στέλνει ακομα μηνύματα ; ΧαχΑ

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, ANAGNPANA said:

Γιατί υπάρχει άνθρωπος που στέλνει ακομα μηνύματα ; ΧαχΑ

Ακριβώς και μόνο για αυτό τον λόγο έπρεπε να τα έχει απεριόριστα. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν η ερωτηση που εχω ειναι στο σωστο τοπικ , αν δεν ειναι ας με διορθώσουν οι αντμιν .

Εχω cosmote tv box , παιζει κανονικα και εχω κατεβάσει την εφαρμογη στο κινητό οπου εχει συνδεθει με το cosmote id και επισης βλέπω κανονικα .

Τωρα το προβλημα μου ειναι το εξης , προσπαθω να συνδεθω σε αλλο κινητο ,εχω κατεβασει την εφαρμογη και δεν μου κανει συνδεση με το cosmote id μου , κατεβασα και στο laptop και μου γραφει σφαλμα στοιχείων , τι να συμβαινει αραγε , περιορισμος συσκευων δεν επηρεαζει γιατι ειναι 2 κινητά , μηπως εχει να κάνει με το προφιλ .

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη , ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν η ερωτηση που εχω ειναι στο σωστο τοπικ , αν δεν ειναι ας με διορθώσουν οι αντμιν .

Εχω cosmote tv box , παιζει κανονικα και εχω κατεβάσει την εφαρμογη στο κινητό οπου εχει συνδεθει με το cosmote id και επισης βλέπω κανονικα .

Τωρα το προβλημα μου ειναι το εξης , προσπαθω να συνδεθω σε αλλο κινητο ,εχω κατεβασει την εφαρμογη και δεν μου κανει συνδεση με το cosmote id μου , κατεβασα και στο laptop και μου γραφει σφαλμα στοιχείων , τι να συμβαινει αραγε , περιορισμος συσκευων δεν επηρεαζει γιατι ειναι 2 κινητά , μηπως εχει να κάνει με το προφιλ .

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη , ευχαριστω .
Εγώ συνδέονται κανονικά με άλλα κινητά.
Βάζω το id μου και έρχεται μήνυμα ενεργοποίησης στο κινητό μου. Παρε τηλ να σου πουν γιατί δε γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνδέονται κανονικά με άλλα κινητά.
Βάζω το id μου και έρχεται μήνυμα ενεργοποίησης στο κινητό μου. Παρε τηλ να σου πουν γιατί δε γίνεται
Πηρα αλλα επεσα σε ασχετη , περισσοτερα ηξερα εγω απο αυτην , μου ελεγε να κανει διαγραφη στις συσκευες μου και να ξανακανω τα ιδια απο την αρχη , προτιμησα να μην κανω τιποτα μηπως και χασω και αυτα που εχω .
Ξαναπροσπαθησα παλι αλλα τιποτα .
Link to comment
Share on other sites

Πηρα αλλα επεσα σε ασχετη , περισσοτερα ηξερα εγω απο αυτην , μου ελεγε να κανει διαγραφη στις συσκευες μου και να ξανακανω τα ιδια απο την αρχη , προτιμησα να μην κανω τιποτα μηπως και χασω και αυτα που εχω .
Ξαναπροσπαθησα παλι αλλα τιποτα .
Εγώ οταν είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα πήρα τηλ και μου άλλαξαν id.
Μετά έβαλα το καινούριο παντού και ήταν όλα οκ
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ANAGNPANA said:

Γιατί υπάρχει άνθρωπος που στέλνει ακόμα μηνύματα ; ΧαχΑ

Οι ηλικιωμένοι που δεν διαθέτουν -και δεν θέλουν να αποκτήσουν γιατί θα χάσουν τη βολή τους- smartphone.
Δεν μιλάμε για εκατοντάδες SMS τον μήνα αλλά ο αριθμός δεν είναι και μονοψήφιος.
Οι πάροχοι το γνωρίζουν πολύ καλά γι αυτό και διαθέτουν σχετικά πακέτα. Αν η υπηρεσία δεν είχε μια, μικρή έστω, ζήτηση, θα την είχαν καταργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Κλείνει ένα μεγάλο κεφάλαιο στην Cosmote με την αποχώρησή του... Κατάφερε και ανέβασε πολύ ψηλά τον πήχη του ΟΤΕ.... Να δούμε πως θα πορευτεί ο νέος...

 

https://www.anatropinews.gr/2023/12/14/αποχωρεί-από-τον-οτε-ο-μιχάλης-τσαμάζ-τ/

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/cosmote-allazei-cheria-i-dioikisi-tis-etaireias-i-episimi-anakoinosi/

10 minutes ago, damierom said:

Κλείνει ένα μεγάλο κεφάλαιο στην Cosmote με την αποχώρησή του... Κατάφερε και ανέβασε πολύ ψηλά τον πήχη του ΟΤΕ.... Να δούμε πως θα πορευτεί ο νέος...

 

https://www.anatropinews.gr/2023/12/14/αποχωρεί-από-τον-οτε-ο-μιχάλης-τσαμάζ-τ/

Πολύ σπουδαίος και ικανότατος στο τιμόνι του πρώην ακατάστατου μονοπωλίου. Μέχρι βέβαια τον Ιούνιο έχει να κάνει ακόμα κάποια πράγματα. Προσωπικά εύχομαι ο νέος ο οποίος επίσης είναι πολύ ικανός(κατάφερε και ανέκαμψε την Hrvatski Telekom)να συνεχίσει την ίδια θετική πορεία για τον μεγαλύτερο τηλεπικοινωνιακό όμιλο της χώρας

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η Hrvatski 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το πρώην κροατικό μονοπώλιο το οποίο τώρα ανήκει στην Deutsche Telekom

Η DT αποκτάει όλα τα μονοπώλια και η Κόκκινη πουλάει ό,τι μπορεί...

Και η Μαύρη μοιράζει εγκεφαλικά στα ΜΜΕ.....

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα. 

Just now, VIPdriver said:

Η DT αποκτάει όλα τα μονοπώλια και η Κόκκινη πουλάει ό,τι μπορεί...

Και η Μαύρη μοιράζει εγκεφαλικά στα ΜΜΕ.....

Μπράβο φίλε, τα είπες όλα σε μία φράση. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλος ο Τζαμαζ. Και γι αυτό τον εμπιστευονταν τόσα χρόνια φυσικά οι από πάνω. Οι άλλοι CEO των άλλων εταιρειών κινητής στην Ελλάδα μοιάζουν σαν να είναι ζαλισμένοι από τη "σφαλιάρα" τόσα χρόνια που είναι στο τιμόνι της Cosmote. Λες και τους άφηνε χώρο στην αγορά έτσι για να τους παιδεύει. Για να δούμε ο νέος τι θα κάνει.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, johnny_htc said:

Μεγάλος ο Τζαμαζ. Και γι αυτό τον εμπιστευονταν τόσα χρόνια φυσικά οι από πάνω. Οι άλλοι CEO των άλλων εταιρειών κινητής στην Ελλάδα μοιάζουν σαν να είναι ζαλισμένοι από τη "σφαλιάρα" τόσα χρόνια που είναι στο τιμόνι της Cosmote. Λες και τους άφηνε χώρο στην αγορά έτσι για να τους παιδεύει. Για να δούμε ο νέος τι θα κάνει.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προς το παρόν ο νέος έρχεται Ελλάδα για να μπει στο κλίμα δίπλα στο Τσαμαζ. Κλείνει τον Ιούνιο μια πολύ μεγάλη,τεράστια θα έλεγα εποχή του Ομίλου ΟΤΕ. Τεράστιος ήταν,βέβαια και ο νέος είναι πολύ έμπειρος έχοντας δουλέψει στην Vodafone Greece,στην Cosmote και ως CEO στην Hrvatski Telekom όπου την ανέβασε αρκετά. Τώρα είναι η ευκαιρία μέχρι τον Ιούνιο οι άλλοι δύο να παίξουν τα χαρτιά τους,τώρα που με την αλλαγή σκυτάλης θα υπάρχει αναστάτωση στο πράσινο στρατόπεδο

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aektzhs 1 said:

Προς το παρόν ο νέος έρχεται Ελλάδα για να μπει στο κλίμα δίπλα στο Τσαμαζ. Κλείνει τον Ιούνιο μια πολύ μεγάλη,τεράστια θα έλεγα εποχή του Ομίλου ΟΤΕ. Τεράστιος ήταν,βέβαια και ο νέος είναι πολύ έμπειρος έχοντας δουλέψει στην Vodafone Greece,στην Cosmote και ως CEO στην Hrvatski Telekom όπου την ανέβασε αρκετά. Τώρα είναι η ευκαιρία μέχρι τον Ιούνιο οι άλλοι δύο να παίξουν τα χαρτιά τους,τώρα που με την αλλαγή σκυτάλης θα υπάρχει αναστάτωση στο πράσινο στρατόπεδο

Πες μου κάποιον που να μην έχει περάσει από Vodafone Greece. 
Τσαμάζ: Πρώην CFO της Vodafone (ήταν αυτός που έκοψε τις επιδοτήσεις συσκευών αλλά η cosmote της συνέχισε). 
Γεωργιοπουλος: Director του Customer Operations 

Ζαρκαλης: Director του consumer. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά με τον νέο CEO κλάψτε τις extrasim από τώρα 🤣

Εύχομαι το ένστικτο μου να με βγάλει λάθος αυτή τη φορά.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, cmvr said:

Καλά με τον νέο CEO κλάψτε τις extrasim από τώρα 🤣

Εύχομαι το ένστικτο μου να με βγάλει λάθος αυτή τη φορά.

Ανάλογα με τις ανάγκες της πλειοψηφίας των συνδρομητών θα πάει. Εαν από τα 6 μύρια που εχει το ζητούν μόλις 5 χιλιαδες, δε νομίζω να ασχοληθούν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...