Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eimai neos xristis kai tha ithela na dimiourgithei an den iparxei idi sto forum ena thema pou na anaferei tis times twn kinitwn analoga me ta programmata pou parexei i cosmote me pistwtiki karta kai metritois.

 

Proteinw na ftiaxtei enas pinakas kapws etsi:

 

onoma kinitou|foto|programma epidotisis|me karta|metritois|sketi siskeui timi|

 

Den gnwrizw an auto einai efikto apo ta meli tou forum alla kalo tha itan pistevw kai o pinakas autos na itan anabathmisimos wste an ipirxe kati neo na to exei mesa.

 

Elpizw na min sas kourasa me tin polilogia mou

 

kali sinexeia

 

CU

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο myphone αρχικά :)

Αυτό που ζητάς είναι ιδιαίτερα δύσκολο γιατί από τη μία οι τιμές στα διάφορα προγράμματα συμβολαίου αλλάζουν από μέρα σε μέρα και από την άλλη μπορεί μια συσκευή να βγαίνει π.χ. 120 στα καταστήματα της cosmote, 100 στο γερμανό και 140 κάπου αλλού, οπότε θα γινόταν μπέρδεμα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Thnx gia to kalosorisma alla den xreiazete na exei times ap'olous kai sigkekrimena an mpei sto section tis cosmote den nomizw na ipirxe problima na mpoun mono oi times tis cosmote,gia mia prwti eikona,meta o agorastis an thelei den ton empodizei kanenas na paei kai sto germano kai opou allou thelei
Link to comment
Share on other sites

Sto portal ths cosmote exei ta kinita kai times.....

Sthn teleutea ananewsh simboleou kai epidotisi phra apo ekei oti info ithela

 

vevea ena spinakas tha htan xrisimos alla opos anefere kai o Petros the Great to thema einai oti tha ginei mpaxalo metaksi ton prosforon pou exei to ekastote shop

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά τα ΘΕΛΩ μου προσανατολίζονται περισσότερο σε υπηρεσίες Mobile TV με δεδομένο ότι έρχεται σύντομα σε i-mode πελάτες:

ΘΕΛΩ: Mobile TV με 10-15 κανάλια

ΘΕΛΩ: μαγνητοσκοπημένες εκπομπές και όχι μόνο ζωντανή τηλεόραση

ΘΕΛΩ: να κάνει την υπέρβαση και να προσθέσει και δορυφορικά κανάλια

ΘΕΛΩ: να δώσει την υπηρεσία όχι μόνο σε i-mode πελάτες αλλά και σε όλους τους υπόλοιπους

ΘΕΛΩ: να δώσει την υπηρεσία και μέσω 3G και μέσω GPRS

ΘΕΛΩ: η χρέωση της υπηρεσίας να είναι ημερησία (τύπου Vodafone live!) ή μηνιαία με απεριόριστη πρόσβαση σε όλα τα κανάλια

Link to comment
Share on other sites

Κινητό Nokia 8310 (ΤΙΜ συμβόλαιο) στέλνει sms σε Panasonic X500 (Cosmote συμβόλαιο) αργά το βράδυ που είναι κλειστό το Panasonic.

 

Το επόμενο πρωί ανοίγει το Panasonic/Cosmote και δεν λαμβάνει το sms παρα μόνον:

α) Με τραγική καθυστέρηση μετά απο 4-12 ώρες!

ή

β) Αν σταλεί το επόμενο πρωί νέο sms απο το Nokia/ΤΙΜ οπότε ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ξεμπλοκάρει το sms που είχε σταλεί απο το προηγούμενο βράδυ και φτάνουν και τα 2 sms μαζί!

 

Αλλεπάληλες επικοινωνίες με Cosmote και TIM χωρίς αποτέλεσμα. Και οι 2 υποστηρίζουν οτι "η γραμμή είναι καθαρή" και αυτό μόνον.

 

Και στις 2 συσκευές έχει ελεγχθεί οτι η Χρονική Ισχύς Μηνύματος είναι η Μέγιστη.

 

Τί μπορεί να συμβαίνει? Σας θυμίζει κάτι ή περίπτωση? Θα τρελαθώ!:(

μην το ψάχνεις, εσύ το 'χεις
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο παθαίνω κι εγώ με Samsung συσκευή. Δε νομίζω όμως πως έχει να κάνει με τη συσκευή αλλά με την Cosmote.

 

Ακόμα ένα που μου συμβαίνει είναι να χτυπάει το κινητό μου ότι έχει μήνυμα και όταν το ανοίγω για να το διαβάσω διαπιστώνω ότι είναι ακριβώς το ίδιο μήνυμα, από τον ίδιο παραλήπτη που είχα παραλάβει 5 μήνες πριν!!!

 

Αυτό έχει γίνει αρκετές φορές ακόμα και με μήνυμα έως και 2 ετών πριν!

 

Επίσης το Πάσχα που υπήρχε μεγάλη "κίνηση" μηνυμάτων μου συνέβαινε το ίδιο. Παραλάμβανα μηνύματα που μου είχαν στείλει παλιά για δεύτερη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Emena pou me sharp kinhto h yphresia xamenwn klhsewn me eidopoiei me sms meta apo 15 wres h mplokarei h yphresia kai xreiazetai epanergopoihsh? Sto dyktio ths TIM kai sthn Cosmote. Me VODA SIM den exw problhma. Kai emena mou eipan apo TIM kai COTE oti h grammh einai OK kai den briskoun problhma......KALA KRASIA....
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Κινητό Nokia 8310 (ΤΙΜ συμβόλαιο) στέλνει sms σε Panasonic X500 (Cosmote συμβόλαιο) αργά το βράδυ που είναι κλειστό το Panasonic.

 

Το επόμενο πρωί ανοίγει το Panasonic/Cosmote και δεν λαμβάνει το sms παρα μόνον:

α) Με τραγική καθυστέρηση μετά απο 4-12 ώρες!

ή

β) Αν σταλεί το επόμενο πρωί νέο sms απο το Nokia/ΤΙΜ οπότε ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ξεμπλοκάρει το sms που είχε σταλεί απο το προηγούμενο βράδυ και φτάνουν και τα 2 sms μαζί!

 

Αλλεπάληλες επικοινωνίες με Cosmote και TIM χωρίς αποτέλεσμα. Και οι 2 υποστηρίζουν οτι "η γραμμή είναι καθαρή" και αυτό μόνον.

 

Και στις 2 συσκευές έχει ελεγχθεί οτι η Χρονική Ισχύς Μηνύματος είναι η Μέγιστη.

 

Τί μπορεί να συμβαίνει? Σας θυμίζει κάτι ή περίπτωση? Θα τρελαθώ!:(

 

me nokia 6680/qtek s100 den exw parathrhsei pote problhma LHPSHS sms.. vlepw kapoia mikrokollhmata mono sto na paroun ta sms mou.... sygkekrimena, sto na paroun ta sms mou to vlepw mono se 3-4 voda ari8mous (2.5g)... pou8ena allou... ! _ta delivery reports ta exeis energopoihmena? an nai, des mhpws paizei tpt me to kinhto, px erxetai to report oti to mhnyma parado8hke, alla to kinhto den to emfanizei... 8a mporouse na symbainei kai ayto........

Link to comment
Share on other sites

και μια φιλη μου ειχε προβλημα..και εχει cote..οποτε μαλλον στο δικτυο ειναι το προβλημα..:confused:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

 

me nokia 6680/qtek s100 den exw parathrhsei pote problhma LHPSHS sms.. vlepw kapoia mikrokollhmata mono sto na paroun ta sms mou.... sygkekrimena, sto na paroun ta sms mou to vlepw mono se 3-4 voda ari8mous (2.5g)... pou8ena allou... ! _ta delivery reports ta exeis energopoihmena? an nai, des mhpws paizei tpt me to kinhto, px erxetai to report oti to mhnyma parado8hke, alla to kinhto den to emfanizei... 8a mporouse na symbainei kai ayto........

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, ναι, έχω ενεργοποιήσει τις αναφορές παράδοσης και έρχονται κι αυτές την ίδια -καθυστερημένη- στιγμή που φθάνει και το sms μου στο Cosmote. Επίσης, εφάρμοσα και την αποστολή sms βάζοντας το *ΝΟΤ# στην αρχή του μηνύματος και είχα αναφορά με τον ίδιο τρόπο. :( καθυστέρηση-καθυστέρηση-καθυστέρηση... ή δυσκοίλιο είναι το δίκτυο ή ...έγγυος!

μην το ψάχνεις, εσύ το 'χεις
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

 

me nokia 6680/qtek s100 den exw parathrhsei pote problhma LHPSHS sms.. vlepw kapoia mikrokollhmata mono sto na paroun ta sms mou.... sygkekrimena, sto na paroun ta sms mou to vlepw mono se 3-4 voda ari8mous (2.5g)... pou8ena allou... ! _ta delivery reports ta exeis energopoihmena? an nai, des mhpws paizei tpt me to kinhto, px erxetai to report oti to mhnyma parado8hke, alla to kinhto den to emfanizei... 8a mporouse na symbainei kai ayto........

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, ναι, έχω ενεργοποιήσει τις αναφορές παράδοσης και έρχονται κι αυτές την ίδια -καθυστερημένη- στιγμή που φθάνει και το sms μου στο Cosmote. Επίσης, εφάρμοσα και την αποστολή sms βάζοντας το *ΝΟΤ# στην αρχή του μηνύματος και είχα αναφορά με τον ίδιο τρόπο. :( καθυστέρηση-καθυστέρηση-καθυστέρηση... ή δυσκοίλιο είναι το δίκτυο ή ...έγγυος!

 

1) ayto to *NOT# ti kanei? (offtopic) 2) stis parapanw periptwseis pou anefera, me mia aplh anapanthth lynotan to problhma... _mporei na ofeiletai se "mpoukwma" tou smsc an kai tetoies wres kommataki dyskolo... dokimase na deis na steileis sms xrhsimopoiwntas allhs etaireias smsc.... mhnymata apo alllous kataftanoun kanonika??

Link to comment
Share on other sites

Cote και εγώ με P800, έχω παρατηρήσει ότι ξαφνικά μου ξαναστέλνει όλα τα μηνύματα που έχω αποθηκευμένα στη sim. Και το κάνει σε ανύποπτο χρόνο
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Cote και εγώ με P800, έχω παρατηρήσει ότι ξαφνικά μου ξαναστέλνει όλα τα μηνύματα που έχω αποθηκευμένα στη sim. Και το κάνει σε ανύποπτο χρόνο

 

ti akribws ennoeis? an einai ayto pou nomizw den ftaei h cote gi ayto alla h sim.......

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα να βλέπετε τηλεόραση... και στο κινητό σας!

 

 

 

 

Τώρα δεν χάνετε τις αγαπημένες σας εκπομπές, όπου κι αν είστε! Μπείτε στο Mobile TV και βάλτε σε πρόγραμμα... την τηλεόραση του κινητού σας! Παρακολουθήστε ζωντανά το αγαπημένα σας κανάλια και απολαύστε σε αποκλειστικότητα τον ημιτελικό και τον τελικό της Eurovision για να μη χάσετε ούτε λεπτό όπου και αν είστε. Ακόμα δείτε ξανά και ξανά σε video επεισόδια από τα καλύτερα σίριαλ, αθλητικές και μουσικές εκπομπές, ειδήσεις ή fashion shows . Γιατί με τις νέες δυνατότητες που σας προσφέρουν οι Υπηρεσίες 3G της COSMOTE, η τηλεόραση «παίζει» και στο κινητό σας.

 

Live TV

 

...σε απευθείας σύνδεση με το κινητό σας!

 

Τώρα όπου κι αν βρίσκεστε, δεν χάνετε λεπτό από το αγαπημένο σας πρόγραμμα! Απολαύστε ζωντανά εκπομπές του MEGA, του ANT1, του ALPHA, του MAD και του FASHION TV! Ακόμη, μη χάσετε τον ημιτελικό και το μεγάλο τελικό της Eurovision, σε απευθείας σύνδεση από τη NET... στο κινητό σας!

 

Video

 

Παρακολουθήστε τις αγαπημένες σας εκπομπές... ξανά και ξανά!

 

Δεν χορταίνετε το αγαπημένο σας σίριαλ; Είστε φανατικός της Eurovision; Τώρα μπορείτε να βλέπετε τις αγαπημένες σας εκπομπές όσες φορές θέλετε, με video που ανανεώνονται κάθε εβδομάδα. Απολαύστε ολόκληρες εκπομπές ή αποσπάσματα με αθλητικά, μόδα, ειδήσεις, μουσική και ψυχαγωγία ξανά και ξανά στο κινητό σας... γιατί μία φορά δεν είναι ποτέ αρκετή!

 

ΑΝΤ1

 

Super Σάββατο

 

Μονόλεπτο Ειδήσεων

 

Αθλητικές Ειδήσεις

 

Προβλέψεις από τη Λίτσα Πατέρα

 

MEGA

 

ΠΑΡΑ 5

 

I LOVE TV

 

50-50

 

MAD

 

Mad News

 

Mad Agenda

 

Mad Συνεντεύξεις

 

Charts

 

Παλαιότερες Eurovision

 

FASHION TV

 

Look of the week

 

Model of the week

 

Don’t Miss

 

In Vogue

 

Babes

 

FTV Men

 

ΕΡΤ

 

Promo tour της Άννας Βίσση

 

Ημιτελικός Eurovision

 

Τελικός Eurovision

 

«Ανοίξτε» την τηλεόραση στο κινητό σας!

 

Για να απολαύσετε τις μοναδικές δυνατότητες που σας προσφέρει το Mobile TV, το μόνο που έχετε να κάνετε, είναι να αποκτήσετε μία από τις συναρπαστικές 3G συσκευές της COSMOTE και την κάρτα USIM και να βρίσκεστε σε περιοχή που καλύπτει το δίκτυο 3G. Πρόσβαση στις υπηρεσίες έχετε με τους 2 παρακάτω τρόπους:

 

• Μέσω WAP. Ενεργοποιήστε την υπηρεσία WAP advanced, στέλνοντας το γραπτό μήνυμα WAPA στο 1651. Στη συνέχεια επιλέξτε την κατηγορία Mobile TV από το κεντρικό μενού.

 

• Μέσω i-mode 3G. Απλά μπείτε στο i-mode 3G και επιλέξτε την κατηγορία Mobile TV.

 

Η COSMOTE σας προσφέρει τις μοναδικές δυνατότητες του Mobile TV εντελώς δωρεάν μέχρι τις 31 Μαΐου 2006! Γι’ αυτό μη χάνετε χρόνο! Μπείτε τώρα... και καλή διασκέδαση!

 

Απόλαυσε το Mobile TV με μία από τις συναρπαστικές συσκευές Nokia 6680 i-mode, Samsung Z320i i-mode, Nokia N-70, Nokia N-90, Nokia 6680, Nokia 7600, Nokia 6630, Nokia 6280, Sony-Ericsson Z800, Sony-Ericsson K600, Sony-Ericsson Z1010, Samsung Z500 και QTeq 9000.

Link to comment
Share on other sites

Παλαιοτέρα είχα παρατηρήσει ότι αργούσε το 2ο μήνυμα στο Τ610 είχαμε κάνε και topic...τώρα εγώ γιατί δεν έχω παρατηρήσει τίποτα? Σπάνια θα αργήσει η ειδοποίηση κλήσεων όταν ανοίξω το κινητό

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

anastasi! 8ymh8hke kai h cosmote oti yparxei kai h mobile thlerorash! do3a soi o 8eos! :D apo xrewseis 3eroume tipota? as to kanei opws kai h tim tzampa!........

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι τζάμπα;;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υποστηρίζει και LG U8210.Και κάτι άλλο,η εξυπηρέτηση πελατών δε θα έπρεπε να είχε ενημερωθεί; Δε ξέραν τίποτα...για ρυθμίσεις.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Gia na katalavw:

 

Gia na deis tv meso wap den xreiazete i-mode kinito, eno gia na deis tv meso 3G prepei na exeis MONO i-mode kinito?

 

An kanw la8os dior8oste me :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia 6680/2.23.05; 6936) Opera 8.50 [en])

 

Σίγουρα είναι τζάμπα;;

 

EINAI DOREAN EOS 31/5/2006. Apo ekei kai meta akougete oti tha erthei mia kali eos poli xreosi. Pisteuo oti tha einai i ypiresia mesa apo tin opoia tha ginei mia adepithesi tis cosmote toso sto wap oso kai sto i-mode.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά αφού συνδέετε μέσω των ρυθμήσεων Cosmote - Gprs πως γίνετε να είναι δωρεάν μόνο η mobile Tv??

μήπως είναι δωρεάν και η πλοήγηση στον wap?

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...