Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εννοεις απο καταστημα cosmote/γερμανο φανταζομαι ναι για να μου δωσανε καρτα 4G θα το ενεργοποιησαν κιωλλας. αν πρεπει να κανω εγω κατι με το κινητο δεν ξερω, απλα τα δεδομενα ανοιγω

 

τελκως ολα καλα. 4G εμφανιζεται, απλα μαλλον μεσα στο σπιτι δεν το πιανω. σορρυ για την ακυρη ερωτηση :P

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις απο καταστημα cosmote/γερμανο φανταζομαι ναι για να μου δωσανε καρτα 4G θα το ενεργοποιησαν κιωλλας. αν πρεπει να κανω εγω κατι με το κινητο δεν ξερω, απλα τα δεδομενα ανοιγω

 

τελκως ολα καλα. 4G εμφανιζεται, απλα μαλλον μεσα στο σπιτι δεν το πιανω. σορρυ για την ακυρη ερωτηση :P

 

Ενα θα πω,επειδη εχω 4G κινητο(iPhone 5s) εχω δει διαφορα σε σημα και ταχυτητα.Οπου εχει 4G,εχει μπει στα 800mhz και σημα εχεις ακομα και σε δυσκολα σημεια.Οσο για ταχυτητες στη χειροτερη εχεις 15-20Mbps οπου ειναι αρκετα.Εχω πιασει και 50-70 με καλο σημα.Παντως θα κανεις δουλεια γιατι το 3G πλεον εχει γεμισει γιατι το 75% των smartphones εχουν μονο 2G/3G Ο περισσοτερος κοσμος εχει Adsl και εχει απο 4 εως 16 στη καλυτερη.Οσο για παραπανω,πρεπει να εισαι κοντα σε αστικο κεντρο.Προτιμω 4G και ας καιει λιγο παραπανω αλλα στο iPhone 5s την μπαταρια την κανει καλαμακι δυστυχως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά επιλεγω χαμηλοτερη ταχύτητα (βλεπε 3g) για να μη θυσιασω την αυτονομια της μπαταριας ;)

σε εξαιρετικες περιπτωσεις θα γυροσω σε 4g ή απλα αν θελω να "φαω" τη μπαταρία!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά επιλεγω χαμηλοτερη ταχύτητα (βλεπε 3g) για να μη θυσιασω την αυτονομια της μπαταριας ;)

σε εξαιρετικες περιπτωσεις θα γυροσω σε 4g ή απλα αν θελω να "φαω" τη μπαταρία!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Εγω οπως ειπα η συσκευη την κανει καλαμακι τη μπαταρια.Ομως δεν εχω τη αναγκη να το γυρισω εκτος αμα θελω να δω κατι γρηγορα.Στο εξοχικο αναγκαστικα το εχω γιατι το 3G απλα δεν υπαρχει...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα καρτοκινητό what's up. Έχω παρατηρήσει ότι εδώ και κάποιες εβδομάδες έχω μια μείωση υπολοίπου σε 2.52 ευρώ χωρίς να έχω πραγματοποιήσει κάποια ενέργεια που με χρεώνει.

 

Παίζει κάποιος να έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα; Στην εξυπηρέτηση πελατών μου ανέφεραν ότι μπορεί να είναι 5ψήφιος αλλά δεν λαμβάνω sms από 5ψήφιους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα καρτοκινητό what's up. Έχω παρατηρήσει ότι εδώ και κάποιες εβδομάδες έχω μια μείωση υπολοίπου σε 2.52 ευρώ χωρίς να έχω πραγματοποιήσει κάποια ενέργεια που με χρεώνει.

 

Παίζει κάποιος να έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα; Στην εξυπηρέτηση πελατών μου ανέφεραν ότι μπορεί να είναι 5ψήφιος αλλά δεν λαμβάνω sms από 5ψήφιους.

 

Και δεν μπορούν να δουν στην καρτέλα σου τι χρέωση είναι;Ζητησες αναλυτική κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Μονό αναλυτική γίνεται για να το δω. Ζήτησα αλλά σε 3 εβδομάδες το στέλνουν. Εμένα όμως συνεχίζει να με χρεώνει και δεν βγάζω άκρη γιατί δεν λαμβάνω και κανένα μήνυμα για να ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιας και είδα πως δεν υπάρχει αντίστοιχο θέμα, πιστεύω καλό θα ήταν να γράφουμε τις προσφορές που τρέχουν αυτή τη περίοδο σε ένα μαζεμένο θέμα

 

Λοιπόν στείλτε 1000 στο 1256 για σύνδεση η καρτοσυμβολαιο (δεν δοκίμασα σε κάρτα...) και θα έχετε 1 GB για 7 ημέρες δωρεάν!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είδα πως δεν υπάρχει αντίστοιχο θέμα, πιστεύω καλό θα ήταν να γράφουμε τις προσφορές που τρέχουν αυτή τη περίοδο σε ένα μαζεμένο θέμα

 

Λοιπόν στείλτε 1000 στο 1256 για σύνδεση η καρτοσυμβολαιο (δεν δοκίμασα σε κάρτα...) και θα έχετε 1 GB για 7 ημέρες δωρεάν!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ισχύει μέχρι σήμερα και είναι και για κάρτα(σίγουρα Whats up)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει μέχρι σήμερα και είναι και για κάρτα(σίγουρα Whats up)

Και στο frog παιζει το τεσταρα...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει πλεον η εφαρμογη στα dual sim σωστα. Δυστυχως ουτε στο δικο μου παρολο που δεν ειναι dual αλλα βγαινει και σε dual. ισως μπερδευεται. Τα σχόλια απο τους χρηστες ειναι ολα τα λεφτα, οπως και τυα σχολια απο την εταιρια που ειναι για κλαμματα. https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.cosmote.whatsup&hl=el

 

αφηνω στην ακρη το γεγονος οτι αυτο ειναι απαραδεκτο και οτι οι προγραμματιστες ειναι για απολυση και ρωταω. Ξέρει κανενας καποια λύση για αυτο? εγω εχω το p9 lite MONOKARTO.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία έκδοση της εφαρμογής;

 

ναι δυστυχως. δεν μπορω να βρω την παλαιοτερη που δουλευε.

Link to comment
Share on other sites

Για δες κάτι άλλο. Μπορεί να μην έχει να κάνει, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Αν πας στις ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο, κατάσταση sim, εκεί γράφει τον αριθμό σου;
Link to comment
Share on other sites

θεμα εχω και γω.

δεν είναι δυνατη η ευρεση του αριθμου λεει. ειτε με δεδομένα ειτε με wifi

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

edit: ok το ελυσα

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

θεμα εχω και γω.

δεν είναι δυνατη η ευρεση του αριθμου λεει. ειτε με δεδομένα ειτε με wifi

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

εσενα τουλαχιστον μπορει να κανει επιβεβεωση με σμσ? αν απεγκαταστησεις και εγκαταστησεις ξανα σε ρωταει την πρωτη φορα αν θες να στειλει σμσ ενω εισαι σε wifi. εμενα ουτε αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αποφάσισα να καταργήσω την σύνδεση που είχα, γιατί η προσφορά ανανέωσης δεν ήταν ικανοποιητική, και να πάω σε καρτοκινητό. Μου είπαν στην ενημέρωση ότι υπάρχει τέλος 10 €, το οποίο κοινοποιήθηκε στον λογαριασμό του Απριλίου. Να το δεχτώ ή μπορώ να το καταγγείλω; Κι αν ναι ναι με ποιο σκεπτικό;

 

Στάλθηκε από το M9pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με δεδομενα που το δοκιμασα ειναι οκ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

εδιτ: μολις και με wifi. oλα οκ

 

πως το ελυσες ρε μαν??!

Link to comment
Share on other sites

εχω το χιαομι ρεδμι νοτε 2

εσβησα την εφαρμογη.

εβγαλα την σιμ 2(q), κατεβασα την εφαρμογη, έπαιξε αμεσως, ξαναεβαλα την σιμ2.

οπως ειπα ολα είναι οκ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αποφάσισα να καταργήσω την σύνδεση που είχα, γιατί η προσφορά ανανέωσης δεν ήταν ικανοποιητική, και να πάω σε καρτοκινητό. Μου είπαν στην ενημέρωση ότι υπάρχει τέλος 10 €, το οποίο κοινοποιήθηκε στον λογαριασμό του Απριλίου. Να το δεχτώ ή μπορώ να το καταγγείλω; Κι αν ναι ναι με ποιο σκεπτικό;

 

Στάλθηκε από το M9pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα δεν μπορείς να το κάνεις καρτοκινητό και να γλυτώσεις τα 10 ευρώ.Μπορούσες τότε.Όμως μπορείς να κάνεις φορητότητα ,σε άλλη εταιρεία η οποία είναι δωρεάν και γλυτώνεις το ποσό και ύστερα να επιστρέψεις κοσμοτε με φορητότητα πάλι ,αν θες.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

εχω το χιαομι ρεδμι νοτε 2

εσβησα την εφαρμογη.

εβγαλα την σιμ 2(q), κατεβασα την εφαρμογη, έπαιξε αμεσως, ξαναεβαλα την σιμ2.

οπως ειπα ολα είναι οκ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

τι διαβολο. εχω διαβασει και απο αλλους αυτη τη λυση αλλα σε μενα δεν. το εχω κανει δεκα φορες και δεν εχω καν δικαρτο! βγαζει το μνμ οτι αν εχεις δικαρτο βαλτην στην θεση 1 και μετα δεν μπορει και να στειλει το σμσ. και εχω και καρτα μεσα δεν ειναι μηδενικο. ολα τα permissions ειναι οκ αλλα μνμ επιβεβαιωσης δεν μπορει να στειλει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Έχω διπλή sim, και η μια είναι σε single και η άλλη σε dual sim συσκευή. Μάλιστα αυτή τη στιγμή είμαι στην dual, με τα δεδομένα γυρισμένα στην άλλη κάρτα(Όχι Cosmote) και Wi-Fi, και ανοίγοντας την εφαρμογή δείχνει κανονικά το υπόλοιπο. Αυτό παλιότερα δεν θυμάμαι να γινόταν.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...