Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα τοσα χρονια απο τοτε που ειχα 150mb δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα...Προχθες το βραδυ μαλλον με το που το συνδεσα στο φορτιστή καποιο συγχρονισμο εκανε το outlook και μου τα φαγε...Αλλα και παλι 4 GB;;; Ελεος... Τι συγχρονισε δηλαδη;
Link to comment
Share on other sites

Εταιρικό το outlook ή προσωπικό;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Είχε πέσει χτες για μιάμιση ώρα το δίκτυο στην ευρύτερη περιοχή της Πιερίας. Μεταξύ 12:30 & 14:15. Ύστερα επανήλθε. Επειδή είχα καλέσει στην εξυπηρέτηση πελατών, μου ήρθε μήνυμα πως το πρόβλημα αποκαταστάθηκε.

Είναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει μέσα σε 2 χρόνια το ίδιο πράγμα! Τη τελευταία φορά κράτησε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

μαγκιες εχω συμβολαιο παλιο 35 απο την cosmote μου ειπαν πως δεν μπορω να εχω συνδεση 4g λογο πακετου πριν μια βδομαδα αγορα 300mb και πηρα το δωρο 1gb εχθες και προχθες ανοιξα για 10 λεπτα συνολο το στοιχιμα σε browser και εριξα και τις κλασικες ματιες στο fb 20 φορες ολη μερα για 2 λεπτα και αμα βλεπω τωρα στο μετρητη και εχει γινει καταναλωση 701 mb απο το browser και 345mb απο το fb απο το δωρο στον ελενγχο υπολουπου το κοιταξα εχθες το πρωι και ειχα 849 και τωρα λεει 104 μου εφαγε 745 σε μια μερα ειναι δυνατον???????

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αφού το λέει ο μετρητής σου έτσι ακριβώς είναι
Link to comment
Share on other sites

Αφού το λέει ο μετρητής σου έτσι ακριβώς είναι

 

και πως μπορει να γινει αυτο???ενεργοποιηθηκε το 4g????και τελικα αυτο το ριμαδι τραβαει περισσοτερα δεδομενα η΄ ειναι μυθος??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν το έλεγε η Cosmote θα μπορούσες να το αμφησβητήσεις . Αφού όμως το λέει ο μετρητής του κινητού σου σημα'ινει ότι έτσι θα είναι.

το 4G δεν καταναλώνει περισσότερα data. απλά κατεβάζει τις σελίδες πιό γρήγορα.

Το ποιό πιθανόν είναι ότι το κινητό σου έκανε updates σε προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν το έλεγε η Cosmote θα μπορούσες να το αμφησβητήσεις . Αφού όμως το λέει ο μετρητής του κινητού σου σημα'ινει ότι έτσι θα είναι.

το 4G δεν καταναλώνει περισσότερα data. απλά κατεβάζει τις σελίδες πιό γρήγορα.

Το ποιό πιθανόν είναι ότι το κινητό σου έκανε updates σε προγράμματα.

 

οχι αδερφε κανεις λαθος επειδη τα εκανα γιαμπαλα με την cosmote με πηρε ο προισταμενος και μου ειπε πως το 4g τρωει παραπανω για πολλους λογους τα upadate ολα τα εχω μονο με wifi και γενικα εχω τετοια settings στο lg g3 που ολα ειναι μελετιμενα γιατι εχω καλη επαφη με το θεμα εφαρμογες που να μην φορτωνουν δεδομενα με δυκτιο και πολλα αλλα επομενος δεν φταει αυτο εγω ειδα με τα ματια μου το πρωι 849 mb υπολοιπο και το βραδυ 104 και ειδα την ενδειξη 4g στην συσκευη ενω δεν την εχω ενεργοποιηση τωρα το εαβαλα σε μονο 3g μιας και την επαθα και μου ειπαν να κανω ενσταση και τετοιες μ........ς πολλα παιδια που ειδα στο γκρουπ απο αλλες συσκευες ετυχαν το ιδιο γιατι απλα ειναι αλητες στις εταιριες!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οχι αδερφε κανεις λαθος επειδη τα εκανα γιαμπαλα με την cosmote με πηρε ο προισταμενος και μου ειπε πως το 4g τρωει παραπανω για πολλους λογους τα upadate ολα τα εχω μονο με wifi και γενικα εχω τετοια settings στο lg g3 που ολα ειναι μελετιμενα γιατι εχω καλη επαφη με το θεμα εφαρμογες που να μην φορτωνουν δεδομενα με δυκτιο και πολλα αλλα επομενος δεν φταει αυτο εγω ειδα με τα ματια μου το πρωι 849 mb υπολοιπο και το βραδυ 104 και ειδα την ενδειξη 4g στην συσκευη ενω δεν την εχω ενεργοποιηση τωρα το εαβαλα σε μονο 3g μιας και την επαθα και μου ειπαν να κανω ενσταση και τετοιες μ........ς πολλα παιδια που ειδα στο γκρουπ απο αλλες συσκευες ετυχαν το ιδιο γιατι απλα ειναι αλητες στις εταιριες!!

 

Αδερφέ μην επιμένεις. Μην κάνει το άσπρο μαύρο και τη νύχτα μέρα. Το 4G δίνει μεγαλύτερη ταχύτητα. Δε σε χρεώνει παραπάνω δεδομένα. Και το αν η συσκευή σου απορυθμίστηκε και σου άνοιξε 4G, δεν τρέχει και τίποτα. Ο,τι θα κατέβαζες με 3G κατέβασες με 4G.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! οπως τα λεει ο φιλος απο πανω ειναι! αμα πχ θες να κατεβασεις 1GB ειτε εχεις GPRS, ειτε Edge, ειτε 3G, ειτε Η, ειτε Η+ ειτε 4G το ιδιο θα κατεβασεις, απλα με το 3G θα περιμενεις ΠΟΛΫΥΥΥΥΥΥΥΥ παραπανω.....παραπανω δεδομενα ποτέ δεν θα φαει.....οτι του ζηταμε τρωει.

Να βγαλετε τις αυτοματες αναβαθμισεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο και από το πρώτο της λογότυπο. :down:
+1

Ας γίνει T Telecom να τελειώνουμε...

Έγινε σε Αλβανία και Ρουμανία.

Ας γίνει και εδώ να μπορούν οι Γερμανοί να μιλάνε πιο άνετα στις διακοπές τους...

Έλεος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρα ο τυπος στην εταιρια ειναι αλλος ενας ασχετος που εχει καλη δουλεια???!!!!!και αρα τα 749 mb που χαθηκαν σε μια μερα εφυγαν απο το φβ και το live που κοιταξα 10 φορες.........

[/img]

τι να σας πω το αποτελεσμα παντως ειναι πως το δωρο εγινε γιαμπαλα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν λίγη ώρα (γύρω στην μισή με μια ώρα) ξεκίνησα να δέχομαι κλήσεις στο κινητό μου από άγνωστα νούμερα (όχι με απόκρυψη, απλά άγνωστα προς εμένα νούμερα) μέχρι και το 666 με κάλεσε (ναι σκέτο 666). Πήρα στην αρχή πίσω τα 2 νούμερα, ο ένας μου είπε ότι μάλλον καταλάθος και ο άλλος ότι το κινητό του κάτι έχει πάθει και παίρνει τηλέφωνα, αν δω κλήση από το κινητό του να μην το σηκώσω και να το αγνοήσω. Τώρα με παίρνουν και εμένα τηλέφωνο να μου πουν το ίδιο πράγμα. Τα νούμερα είναι 693,697,698,695 κλπ που σημαίνει ότι μάλλον είναι απ' όλους τους παρόχους. Έχω Samsung Galaxy S3, rooted με stock rom (αν σημαίνει αυτό κάτι). Κανείς που να έχει ιδέα; Που να έχει πάθει κάτι παρόμοιο; Τι κάνω τώρα; Στην cosmote πήρα τηλέφωνο και μου είπε να πατήσω ##002# δύο φορές για να ακυρωθεί η όποια προώθηση κλήσεων αλλά δεν σταμάτησε το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Και με SMS απενεργοποιείται.

Εγώ μόλις έστειλα στο 14014 την λεξη ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ, και αμέσως έγινε.

Δεν ξέρω βέβαια αν χρεώθηκα έτσι, γιατί έχω σύνδεση, αλλά θα φανεί.

Link to comment
Share on other sites

Oπως ανακοινωσε σημερα η Deutsche Telekom αλλαξε το λογοτυπο της AMC Αλβανιας το γνωστο σημα της Cosmote με το σημα της Τελεκομ.

 

Deutsche Telekom’s brand goes to Albania. Telekom Albania is the new name of the leading mobile operator in Albania, as announced in Tirana today. The company was the first mobile operator to start commercial operations in Albania almost 20 years ago under the name of AMC (Albanian Mobile Telecommunications). It became part of Deutsche Telekom Group via OTE’s (Hellenic Telecommunications Organization S.A.) acquisition in 2008. As of tomorrow, the company will officially adopt the Telekom brand identity and operate under the "T" logo.

 

https://www.telekom.com/media/company/281748

 

σιγά σιγά και στα δικά μας...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Oπως ανακοινωσε σημερα η Deutsche Telekom αλλαξε το λογοτυπο της AMC Αλβανιας το γνωστο σημα της Cosmote με το σημα της Τελεκομ.

 

Deutsche Telekom’s brand goes to Albania. Telekom Albania is the new name of the leading mobile operator in Albania, as announced in Tirana today. The company was the first mobile operator to start commercial operations in Albania almost 20 years ago under the name of AMC (Albanian Mobile Telecommunications). It became part of Deutsche Telekom Group via OTE’s (Hellenic Telecommunications Organization S.A.) acquisition in 2008. As of tomorrow, the company will officially adopt the Telekom brand identity and operate under the "T" logo.

 

https://www.telekom.com/media/company/281748

 

 

http://i57.tinypic.com/k4jf9f.png

 

ΟΙ γερμαναράδες δεν πήραν την ευρώπη με τον πόλεμο!!! την περνούν *αγοράζοντας * γ@@

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

 

ΟΙ γερμαναράδες δεν πήραν την ευρώπη με τον πόλεμο!!! την περνούν *αγοράζοντας * γ@@

 

Το Made in Germany ειναι brand.Πουλανε τεχνολογια γιατι μπορουν.

Link to comment
Share on other sites

Που το βλεπετε?

 

Το ειδα. Αδιαφορο τελειως. Ετσι και αλλιως παλι cosmote θα γραφει.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, έχω βάλει DSL του ΟΤΕ πριν από 3 μήνες που μετακόμισα.

Από τότε, για κάθε μερα, τις βραδυνές ώρες(όταν δηλαδή προφανώς μπαίνουν πολλοί στο ίντερνετ) έχω συνεχείς αποσυνδέσεις. Παίρνω τηλέφωνο στον ΟΤΕ και αρχίζει το δούλεμα: Άλλαξε σε ipv4 από ipv4/ipv6, άλλαξε το ένα, άλλαξε το άλλο και φυσικά δεν λύνεται τίποτα. Έχω το μόντεμ ZTE H108NS. Να δώσω 60-70 ευρώ να δοκιμάσω με ένα καλύτερο μόντεμ ή απλά να νοικιάσω αλλού σπίτι που δεν θα είναι για τα μπάζα οι γραμμές στην περιοχή?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βάλει DSL του ΟΤΕ πριν από 3 μήνες που μετακόμισα.

Από τότε, για κάθε μερα, τις βραδυνές ώρες(όταν δηλαδή προφανώς μπαίνουν πολλοί στο ίντερνετ) έχω συνεχείς αποσυνδέσεις. Παίρνω τηλέφωνο στον ΟΤΕ και αρχίζει το δούλεμα: Άλλαξε σε ipv4 από ipv4/ipv6, άλλαξε το ένα, άλλαξε το άλλο και φυσικά δεν λύνεται τίποτα. Έχω το μόντεμ ZTE H108NS. Να δώσω 60-70 ευρώ να δοκιμάσω με ένα καλύτερο μόντεμ ή απλά να νοικιάσω αλλού σπίτι που δεν θα είναι για τα μπάζα οι γραμμές στην περιοχή?:blink:

Δε νομίζω να φταίει το ρούτερ αλλά μπορείς να ζητήσεις δωρεάν αντικατάσταση από αυτούς.Πίεσε όσο μπορείς το 13888 και πες ότι θα κάνεις καταγγελία στην εεττ αν δεν κάνουν κάτι(κάντο κιόλας!)!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βάλει DSL του ΟΤΕ πριν από 3 μήνες που μετακόμισα.

Από τότε, για κάθε μερα, τις βραδυνές ώρες(όταν δηλαδή προφανώς μπαίνουν πολλοί στο ίντερνετ) έχω συνεχείς αποσυνδέσεις. Παίρνω τηλέφωνο στον ΟΤΕ και αρχίζει το δούλεμα: Άλλαξε σε ipv4 από ipv4/ipv6, άλλαξε το ένα, άλλαξε το άλλο και φυσικά δεν λύνεται τίποτα. Έχω το μόντεμ ZTE H108NS. Να δώσω 60-70 ευρώ να δοκιμάσω με ένα καλύτερο μόντεμ ή απλά να νοικιάσω αλλού σπίτι που δεν θα είναι για τα μπάζα οι γραμμές στην περιοχή?:blink:

 

το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω!ηρθε ο τεχνικος,αλλαξα μοντεμ και παλι τα ιδια!τελικα εβαλα ενα παλιο thomson που ειχα απο τη forthnet και αυτο ηταν!!!μια βδομαδα τωρα και δεν εχει κανει ουτε μια αποσυνδεση!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω!ηρθε ο τεχνικος,αλλαξα μοντεμ και παλι τα ιδια!τελικα εβαλα ενα παλιο thomson που ειχα απο τη forthnet και αυτο ηταν!!!μια βδομαδα τωρα και δεν εχει κανει ουτε μια αποσυνδεση!

σου έκανε αποσυνδέσεις κάθε 2-3 λεπτά όμως? Αυτό που συμβαίνει είναι εντελώς γελοίο. Και όταν ήρθε ο τεχνικός να συνδέσει το τηλέφωνο και έφερε το μόντεμ είπε πώς τις πρώτες μέρες η σύνδεση θα είναι ασταθης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...