Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνεται να έχει ενεργοποίησει την υπηρεσία χωρίς να το αναφέρει κατά την κλήση και η εισαγγελική παρέμβαση δεν γίνεται πολλές φορές ακόμα και κατά απειλής της ζωής, πόσο μάλλον στα δική σου περίπτωση. Ποτέ πρόλαβε και πήγε αστυνομία, πλήρωσε παράβολο και πέρασε ένας χρόνος;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να έχει ενεργοποίησει την υπηρεσία χωρίς να το αναφέρει κατά την κλήση και η εισαγγελική παρέμβαση δεν γίνεται πολλές φορές ακόμα και κατά απειλής της ζωής, πόσο μάλλον στα δική σου περίπτωση. Ποτέ πρόλαβε και πήγε αστυνομία, πλήρωσε παράβολο και πέρασε ένας χρόνος;

 

Ακριβώς αυτό λέω! Δεν παίζει να είναι νόμιμο αυτό που εχει κάνει, έχω ψάξει τις περισσότερες παραμέτρους. Αλλά τότε πως;

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται έτσι η άρση. Απλά θα έχει κοινό γνωστό με σένα που θα της έδωσε το νέο νούμερο σου. Άρα πρόσεχε τους φίλους σου...
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται έτσι η άρση. Απλά θα έχει κοινό γνωστό με σένα που θα της έδωσε το νέο νούμερο σου. Άρα πρόσεχε τους φίλους σου...

 

... Αφού πήρα με απόκρυψη ... Επίσεις δεν έχουμε κοινό γνωστό, και άμα είναι όντως αδύνατη η άρση με άλλο τρόπο, τότε η μόνη πιθανότητα είναι ενώ έγραψα στην αρχή #31#, για καπιο λόγο να μην το πήρε το τηλέφωνο.. Υπάρχει τετια πιθανότητα; 0.ο :X

Link to comment
Share on other sites

... Αφού πήρα με απόκρυψη ... Επίσεις δεν έχουμε κοινό γνωστό, και άμα είναι όντως αδύνατη η άρση με άλλο τρόπο, τότε η μόνη πιθανότητα είναι ενώ έγραψα στην αρχή #31#, για καπιο λόγο να μην το πήρε το τηλέφωνο.. Υπάρχει τετια πιθανότητα; 0.ο :X

 

Αφού είπες:

μου είπε ότι μπορεί να δει τους απόρρητους αριθμούς διότι έχει άρση απορρήτου και το έκλεισε!
Link to comment
Share on other sites

Από κάπου το έμαθε, δεν γίνεται αλλιώς, εκτός και αν δουλεύει στην κοσμοτέ..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αφού είπες:

 

Υπάρχει 1 πιθανότητα όπως είπα, για κάποιο λόγο να μην έπιασε το #31# και αυτή να είδε το νούμερο μου και να κατάλαβε οτι δεν μπήκε η απόκρυψη ενω θα έπρεπε και για να με ψαρώσει να είπε πως εχει άρση. Αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει πιθανότητα να μην πιάσει το #31#.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει 1 πιθανότητα όπως είπα, για κάποιο λόγο να μην έπιασε το #31# και αυτή να είδε το νούμερο μου και να κατάλαβε οτι δεν μπήκε η απόκρυψη ενω θα έπρεπε και για να με ψαρώσει να είπε πως εχει άρση. Αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει πιθανότητα να μην πιάσει το #31#.

 

Nα μην πιάσει από και κλείεται. Πρέπει να το ξέρει από κάπου ή να δουλεύει στα ενδότερα .. :rolleyes:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Nα μην πιάσει από και κλείεται. Πρέπει να το ξέρει από κάπου ή να δουλεύει στα ενδότερα .. :rolleyes:

 

Αφού λέει τον πήρε πίσω μέσα σε δευτερόλεπτα. Τι στο καλό αγκαλιά με το σύστημα των ενδοτέρων ήταν;

Με καμία εκτροπή των κλήσεων σε χώρα του εξωτερικού και ξανά πάλι πίσω Ελλάδα παίζει να χάνεται η απόκρυψη;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Nα μην πιάσει από και κλείεται. Πρέπει να το ξέρει από κάπου ή να δουλεύει στα ενδότερα .. :rolleyes:

 

Μπα, όχι, δεν δουλεύει πουθενά, αυτό που σκέφτομαι είναι μη δουλεύει κάνας γνωστός/συγγενής της εκεί, και της έχει ενεργοποιησει την λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Aυτή σε πήρε με απόκρυψη ή όχι;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και μένα μου συνέβει το ίδιο πράγμα όταν είχα πάρει καινούριο αριθμό και δεν ήθελα να τον δώσω σε κανέναν για προσωπικούς λόγους, οπότε είχα ρυθμίσει την συσκευή εξ' αρχής να μην εμφανίζεται ο αριθμός μου ποτέ... Μετά από καιρό, και όντας σπασμένος ένας φίλος μου, (επειδή δεν του έδινα το νούμερο μου) μια μέρα που τον πήρα τηλ μου τον είπε απ' έξω! Το νούμερο μου το ήξεραν μόνο οι γονείς μου οπότε δεν παίζει να το έμαθε από εκεί... Οπότε ή έγινε κάποια λαλακία και για κάποιο λόγο λάγγαρε το σύστημα της κοτε και δεν του έβγαλε απόκρυψη, ή υπάρχει εφαρμογή πειρατική ή οποία κάνει άρση αποκρύψεων.. :/
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Βασικά και μένα μου συνέβει το ίδιο πράγμα όταν είχα πάρει καινούριο αριθμό και δεν ήθελα να τον δώσω σε κανέναν για προσωπικούς λόγους, οπότε είχα ρυθμίσει την συσκευή εξ' αρχής να μην εμφανίζεται ο αριθμός μου ποτέ... Μετά από καιρό, και όντας σπασμένος ένας φίλος μου, (επειδή δεν του έδινα το νούμερο μου) μια μέρα που τον πήρα τηλ μου τον είπε απ' έξω! Το νούμερο μου το ήξεραν μόνο οι γονείς μου οπότε δεν παίζει να το έμαθε από εκεί... Οπότε ή έγινε κάποια λαλακία και για κάποιο λόγο λάγγαρε το σύστημα της κοτε και δεν του έβγαλε απόκρυψη, ή υπάρχει εφαρμογή πειρατική ή οποία κάνει άρση αποκρύψεων.. :/

Αν υπήρχε εφαρμογή θα είχε βουίξει ο τόπος....

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
το θέμα είναι να τελειώσουν αυτά και ότι πληρώνεις να σου δίνουν

 

Δυστυχως στην ελλαδα θα φορολογησουν σε λιγο και τον αερα που αναπνεουμε...

Link to comment
Share on other sites

... Αφού πήρα με απόκρυψη ... Επίσεις δεν έχουμε κοινό γνωστό, και άμα είναι όντως αδύνατη η άρση με άλλο τρόπο, τότε η μόνη πιθανότητα είναι ενώ έγραψα στην αρχή #31#, για καπιο λόγο να μην το πήρε το τηλέφωνο.. Υπάρχει τετια πιθανότητα; 0.ο :X

 

Μπορει να το εβαλες λάθος.Ενεργοποιησε την αποκρυψη απο το μενου της συσκευης και δοκιμασε το πριν καλεσεις.

Ξερει το ονομα σου;Μηπως το βρηκε μεσω 1188* ?

 

Βρωμαει η δουλειά παντως. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας πριν περιπου 2 χρόνια ειχα αγοράσει απο τον Germamo το 3g modem huwaei e173 το οποίο ενω λειτουργουσε πριν λιγες μερες ξαγνηκά δεν συνδέεται . Επίσης η συσκευη συνεχώς αποσυνδέεται απο τον φορητό χωρις λογο . παροόλο που οι ρυθμίσει στην παροχή ενεργειάς είναι ρυθμισμένες να μην σβήνουν της usb/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το πακέτο των 1000 λεπτών προς όλους κοστίζει 4 ευρώ αντί 5 στο Whats Up και επιπλέον σου δίνει δωρεάν μηνύματα και Mb.

 

Χωρίς παρεξήγηση αλλά ψάχνω στο site της vodafone και δεν βρίσκω αυτές τις προσφορές που αναφέρεις... Αν έχεις κάποιο link κάνε τον κόπο να μας το ανεβάσεις.

Edited by boombastic
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση αλλά ψάχνω στο site της vodafone και δεν βρίσκω αυτές τις προσφορές που αναφέρεις... Αν έχεις κάποιο link κάνε τον κόπο να μας το ανεβάσεις.

 

Βασικα το πακετο των "5" ευρω δινει 1000 λεπτα προς ολους και 200 ΜΒ και ειναι αυτο

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-foititon/student-xclusive-5/

Εμενα σε καποια φαση περσυ μου ειχαν στειλει μηνυμα που ελεγε οτι επειδη ειμουν μεσα στους πρωτους δεκα χιλιαδες(!!) που πηραν το πακετο θα εχω εκπτωση στο ταλιρο πακετο και θα το περνω με 4, και την ειχα βολεψει με τις 5ευρες καρτες!!

Δεν ξερω αν πλεον ισχυει για ολους αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το πακετο των "5" ευρω δινει 1000 λεπτα προς ολους και 200 ΜΒ και ειναι αυτο

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-foititon/student-xclusive-5/

Εμενα σε καποια φαση περσυ μου ειχαν στειλει μηνυμα που ελεγε οτι επειδη ειμουν μεσα στους πρωτους δεκα χιλιαδες(!!) που πηραν το πακετο θα εχω εκπτωση στο ταλιρο πακετο και θα το περνω με 4, και την ειχα βολεψει με τις 5ευρες καρτες!!

Δεν ξερω αν πλεον ισχυει για ολους αυτο!

 

Οπότε ηταν μεμονωμένη προσφορά. Τώρα χαλαρά ταλιράκι. ;)

 

Ξέρει κανείς αν ακόμα δίνουν χωρίς ανανέωση ή αγορά πακέτου τα 600ΜΒ και 600 λεπτά προς CU??

Edited by boombastic
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα φοιτητικα CU μολις ενεργοποιηθουν δεινουν τους πρωτους 3 μηνες το exclusive των 5€ δωρεαν συν 600 προς cu καθε μηνα επισης. Μετα τους τρεις μηνες παλι σε ολους δινει το πακετο 4€ αντι 5€ οπως καθε 1η του μηνα 600'προς cu συν 600mb.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Είμαι εδώ και πολά χρόνια συνδρομητής της Vodafone όμως λόγω κάποιων προβλημάτων πού είχα τελευταία σχετικά με το ποσό του λογαριασμού μου αλλά και οτι δεν είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος απο την κάλυψη 3g\4g της εταιρείας με οδηγούν στην σκέψη αλλαγής παρόχου.Θα ήθελα να ξέρω απο όσους συνδρομητές της Cosmote θέλουν και μπορούν να απαντήσουν άν είστε ικανοποιημένοι απο τις υπηρεσίες τόσο φωνής όσο και data της εταιρείας κυρίως για την περιοχή του λεκανοπεδίου Αττικής.Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει όσοι κινήστε με τα μέσα μεταφοράς άν έχετε σταθερή σύνδεση internet στα περισσότερα σημεία ή σας κόβεται η σύνδεση συχνά όπως συμβαίνει σε εμένα με την Vodafone και δέν αναφέρομαι φυσικά στο υπόγειο τμήμα του metro αλλά σε επίγεια τμήματα.:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...