Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω φιλε με μωρο δε θα το επαιρνα.Ουτε το wifi δεν ανοιγω οχι να εβαζα κι αλλο μηχανημα με ακτινοβολια.Οσο μικρη και αν ειναι αυτη.Ο καθενας βαζει ιεραρχιες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Έχω το sony ericsson xreria neo v.

Στους δυο τελευταίους λογαριασμούς έχω πολλά sms σε παραλήπτες εξωτερικού που όμως δεν τους ξέρω .

Να τα έχει στείλει άλλος από το τηλέφωνο μου , δεν υπάρχει περίπτωση .

Η cosmote μου είπε ότι ίσως φταίνε οι ρυθμίσεις που έχει το τηλέφωνο ή έχει κάποιο πρόβλημα το λειτουργικό .

Πράγματι τα προβλήματα ξεκίνησαν όταν μου άλλαξαν κάποιο εξάρτημα απο το service .

(Έκλεισε ενώ μίλαγα , το πήγα , μου άλλαξαν κάτι και το πήρα)

Όταν ξαναπήγα στο service για να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση και στέλνει μόνο του το τηλέφωνο μηνύματα στο sypport τμήμα της s.e , μου είπαν ότι το τηλέφωνο δεν έχει πρόβλημα και όταν τους έδειξα τους αριθμούς , δε τους αναγνώριζαν ως κάποιον από τα service της sony στο εξωτερικό .

Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι όταν το πήρα από το service και το άνοιξα με ρώτησα αν θέλω να δηλώσω το τηλέφωνο και απάντησα ναι αλλά έκτοτε δεν έλαβα κάποιο μήνυμα .

Έχω ζητήσει φυσικά νέα αναλυτική και έκανα φραγή , μιας και τα μηνύματα ξεπερνούν τα 80 .

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι , θα το εκτιμούσα να με διαφώτιζε .

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δε θα το επερνα με νεογεννητο στο σπιτι. Καλήτερα να άλλαζα εταιρεια παρα να βάλω ακόμα μια πηγη ακτινοβολίας σπιτι.
Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν παίρνεις μια από τις παρακάτω λύσεις:

 

Ασύρματο τηλέφωνο με bluetooth που συνδέεις επάνω μέχρι 2 κινητά, βάζεισ το κινητό σε ένα παράθυρο που έχει σήμα και ανοίγεις το bt και συνδέεις τη βάση του ασύρματου μα το κινητό/ά

http://www.goldendeals.gr/deals/54-wireless-phone-palk-group

και

 

http://www.skroutz.gr/s/430159/Philips-SE8881B.html?keyphrase=Philips+SE8881B+Think+Link

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω νεογεννητο στο σπιτι και αγχωνομαι...

σιγουρα η ακτινοβολια του ειναι οσο ενα wifi?

 

Αυτό θα πρέπει να το ψάξεις. Μην μένεις σε εικασίες, ρώτα τους, πάρε τηλέφωνο κλπ και μάθε, είναι μικρό παιδί το θέμα εδώ.

Everybody lies
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα

εδω εχουν ακομα μονο 20ΜΒ για καθε χρηστη.

Εχουν site Που δουλευει κανονικα μονο με συγκεκριμενους internet explorer, θες και εφαρμογη?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου αρεσει μπορεις να αλλαξεις δικτυο..

Αν θες να κραξεις καν'το αλλού,εγω απλη ερώτηση έκανα και μόνο απαντηση δεν πήρα απο εσενα

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση εμπεριηχε ενα ΟΧΙ.

Δεν υπαρχει εφαρμογη.

Εκτος αν εχει φτιαξει καποιος και δεν το ξερουμε, Αν ναι ας το πει

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν 2 εβδομαδες πηρα το cosmote τελειο σημα και ειμαι Υπερ-ευχαριστημενος!Πολυ ωραιο πραγμα αυτο :happy:, μου εδωσε σημα σε ολο το σπιτι ακομα και εξω απο το σπιτι και επιτελους ηρθε το σημα στο σπιτι μου και ησυχασα!:D

το σπιτι μ ειναι στο περιπου 2 δωματια 3χ5, 2 δωματια 8χ6 και η αυλη εξω απο το σπιτι μ ειναι 20χ6 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι αλλά repeater δεν είναι. Πρέπει να δηλώσεις στην Cosmote τους αριθμούς (μόνο της Cosmote) που θα υποβοηθά. Τους επισκέπτες σου και τους συνδρομητές άλλων δικτύων δεν τους εξυπηρετεί.

 

καλύτερa booster 3g αλλα το κακο ειναι οτι το booster έχει πολύ μικρές κεραίες και πρέπει να βάλεις πολλές για να καλύψεις ολο το σπίτι αλλα έχεις σημa και απο τa 3δίκτυa όποτε συμφέρει ! Οσο για την ακτινοβολία μου έχουνε πει οτι το full σημa με το booster . Το booster εκπεμπει περισσοτερο απο το full σημa. Τέλος πάντων και τa δυο κανουν το ίδιο. Με την μόνη διαφορά οτι το booster 3g σου αναμετάδιδει και τa 3δίκτυa μέσα στο σπίτι.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται εχω ενα προβλημα.Οταν προσπαθεί ενας συγκεκριμενος αριθμος να με παρει και την στιγμη που με καλει ακουγεται ενα τουτ-το τηλεφωνο του συνδρομητη που καλεσατε ειναι κατειλημενο. Εγω μπορω να τον παρω αλλα αυτος ο συγκεκριμενος δεν μπορει. Επισης μυνηματα ανταλασουμε κανονικα.Αλλοι αριθμοι μπορουν να με παρουν κανονικα και εγω το ιδιο.Και ο αλλος αριθμος μπορει να κανει κλεισεις παντου και να δεχεται επισης εκτος απο το προβλημα που ανεφερα.Η συσκευη μου ειναι sony ericsson live wt19i αν παιζει καποιο ρολο. Μηπως μπορειται να με βοηθησετε? Edited by Dimitrs
Δεν ειχα τελειωση να γραφω
Link to comment
Share on other sites

Μολις έβαλα whats up και θέλω να ενεργοποιησω τα 500 mb.Πως γίνεται να ενεργοποιησω το intenet απο το κινητό που γιατί δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει mb ...Πρεπει να στειλώ κάποιο μήνυμα για ενεργοποίηση;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε το 1330 και ακολούθησε τις ηχογραφημένες οδηγίες προκειμένου να ενεργοποιήσεις το πακέτο mobile internet της επιλογής σου. :)
Link to comment
Share on other sites

ανάλογα και τι συσκευή έχεις, στείλε sms στο 1333 γραφοντας απλά: internet

Θα σου σταλούν ρυθμησεις και οδηγίες για να τις αποθηκεύσεις. Αν δεν δουλέψει πάρε την εξυπηρέτηση πελατών

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα φωτα σας :shock:

Εψαξα αλλα δεν βρηκα τις απαντησεις που ηθελαα.

Θα τις θεσω αριθμημενα και ξερω οτι θα σας πρηξω :D

Εχω watch up και θελω να βαλω αυτο το προγραμμα με τα 7 ευρω και τα 1500 μηνυματα. http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=SMSMMS_Bundles_CC

1) προφανως πρεπει να παω σε ενα καταστημα κοσμοτε και να το γυρισω σε καρτοσυμβολαιο;

2) ωραια το κανω. λεει 2 μηνες πρεπει να κατσω. θα μου ερχεται λογαριασμος στ σπιτι; ή καπως αλλιως θα πληρωνω;

3) τα μηνυματα οταν λεει προς κοσμοτε εννοει και προς watch up;

4) οσοι εχουν watch up Θα μπορουν να μου στελνουν δωρεαν σε μενα και να με παιρνουν τηλ;

5) εχετε κατι αλλο κατα νου και σε αλλη εταιρεια που να εχει ενα προγραμμα με μηνυματα προς την ιδια εταιρεια; κατα βαση θελω wind ή κοσμοτε ή κιου.

 

Αμα μου ερθουν κ αλλες ερωτησεις θα τις πω :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα φωτα σας :shock:

Εψαξα αλλα δεν βρηκα τις απαντησεις που ηθελαα.

Θα τις θεσω αριθμημενα και ξερω οτι θα σας πρηξω :D

Εχω watch up και θελω να βαλω αυτο το προγραμμα με τα 7 ευρω και τα 1500 μηνυματα. http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=SMSMMS_Bundles_CC

1) προφανως πρεπει να παω σε ενα καταστημα κοσμοτε και να το γυρισω σε καρτοσυμβολαιο;

2) ωραια το κανω. λεει 2 μηνες πρεπει να κατσω. θα μου ερχεται λογαριασμος στ σπιτι; ή καπως αλλιως θα πληρωνω;

3) τα μηνυματα οταν λεει προς κοσμοτε εννοει και προς watch up;

4) οσοι εχουν watch up Θα μπορουν να μου στελνουν δωρεαν σε μενα και να με παιρνουν τηλ;

5) εχετε κατι αλλο κατα νου και σε αλλη εταιρεια που να εχει ενα προγραμμα με μηνυματα προς την ιδια εταιρεια; κατα βαση θελω wind ή κοσμοτε ή κιου.

 

Αμα μου ερθουν κ αλλες ερωτησεις θα τις πω :D :D :D :D

 

1)Πρεπει να πας σε καταστημα.

2)Θα σου ερχεται σταθερος λογαριασμος στο σπιτι αναλογα το καρτοσυμβολαιο που θα κανεις.

3)Τα μηνυματα ειναι προς ολη την κοτε.

4)Ναι θα συνεχεισουν να σε καλουν δωρεαν για 12μηνες τουλαχιστον οι WhatsUp χρηστες.

5)Ολες εχουν οι εταιρειες εχουν αντιστοιχα προγραμματα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

1)Πρεπει να πας σε καταστημα.

2)Θα σου ερχεται σταθερος λογαριασμος στο σπιτι αναλογα το καρτοσυμβολαιο που θα κανεις.

3)Τα μηνυματα ειναι προς ολη την κοτε.

4)Ναι θα συνεχεισουν να σε καλουν δωρεαν για 12μηνες τουλαχιστον οι WhatsUp χρηστες.

5)Ολες εχουν οι εταιρειες εχουν αντιστοιχα προγραμματα.

 

πηγα σημερα στην γιντ και το πιο φθηνο ηταν με 25 ευρω κ ειχε 1500 λεπτα κ σμσ.

αξιζει να παρω μια δευτερη καρτα κοσμοτε κ στη μια ν εχω κανονικα γατς απ κ στην αλλη καρτοσυμβολαιο;

και να συντηρω πχ μονο το καρτοσυμβολαιο κ στο γατς απ να βαζω καρτα 5 ευρω για ν μου βαζει τα 600 ως φοιτητης.

εγω στελνω απειρα μηνυματα κ ψαχνομαι. δοκιμασα την κιου αλλα με εξαντλησε. Στην πρωτη καρτα π την πηρα τον σεπτεμβρη ξαφνικα στις 19 δεκεμβρη κολλησε κ δεν μου ερχοντουσαν μηνυματα. Δεν ξερω γιατι. Μου ηρθαν σε μια μερα γυσω στα 60. Μετα παλι κολλησε. στην συνεχεια ουτε εγω μπορουσα ν στειλω. Ε πηρα μια καινουργια κιου, ειχα 6 ευρω μεσα 150 λεπτα κ 150 σμσ. Ρυθμισεις ιντερνετ ολες απενεργοποιημενες και ξαφνικα π εφαγε και τα 6 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ το έκανα αυτό και τώρα άνοιξα το data αλλά δε μπαινει...πρέπει να κάνω τίποτα άλλο;

 

edit:Δε ξέρω τι έκανα αλλά με τις πολλές προσπάθειες μπήκε....

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!!

Έχω οικογενειακό πακέτο στην cosmote τριών τηλεφώνων, το ένα στο πρόγραμμα (45) και τα άλλα 2 στο (25). Με λίγα λόγια πληρώνω το μήνα γύρω στο 100αρικο και για τα τρία. Οι παροχές με καλύπτουν, αλλά η επιδότηση που μου δίνουν αυτή τη φορά είναι ξευτίλα, 80 ευρώ και για τα τρία τηλέφωνα, για 12μηνο.

Ίδη ξεκίνησα φοριτότητα στην wind σε παραπλήσια προγράμματα με τα ίδια λεφτά και μου δίνουν 337 ευρώ επιδοτήση, αλλά για 18μηνο (δεν τρελάθηκα κιόλας ).

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι. Μήπως με την καρτοκινητή η με καρτοσύνδεση σε οποιαδήποτε εταιρία θα έχω τις ίδιες παροχές με λιγότερα λεφτά και ας μην έχω επιδότηση; Με τα λεφτά που θα γλιτώσω παίρνω εγώ την συσκευή.

Το έχει ψάξει κανείς να μου πει;

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως τωρα εγινε διακοπη ρευματος!

το ρευμα ηρθε αλλα η συσκευη δεν βρισκει το κινητο με τιποτα!

το φωτακι ειναι μπλε κανονικα πανω αλλα το κινητο δεν εχει σημα καθολου...!

ειχε ποτε κανεις παρομοιο θεμα?

 

ακυρο παιδες δουλευει κανονικα!

αλλο θεμα ειχα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4506300#post4506300

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Παρακολουθω περιστασιακα το φορουμ και ανατρεχω για τυχον αποριες που εχω και ομολογω οτι ειναι πολυ οργανωμενο και μπραβο σε ολους!

Δυστυχως ομως δεν μπορεσα να βγαλω ακρη αυτη τη φορα κι ετσι κατεφυγα στην εγγραφη ως μελος και σας απευθυνω την ερωτηση μου.Βασικα δεν ειναι αποκλειστικα για το δικτυο της Cosmote οποτε αν κρινει καποιος moderator οτι πρεπει να μεταφερθει αλλου ας βοηθησει.

 

Χρειαζεται λοιπον να εγκαταστησω εναν συναγερμο που θα δινει ανα τακτα χρονικα διαστηματα (πχ καθε 15 λεπτα) αναφορα σε εναν server. Η ενημερωση αυτη γινεται αποκλειστικα μεσω GPRS.

Με την σημερινη πολιτικη των εταιριων στην Ελλαδα, με το που ανοιξει καποιος συνδεση στο ιντερνετ πεφτει χρεωση 1 ευρω για καθε 24 ωρες (το λεγομενο day pass). Δεδομενου οτι η αναφορα του συναγερμου θα ειναι συνεχης μιλαμε για χρεωση 30ευρω το μηνα.Ομως η συνολικη κινηση των δεδομενων (το traffic) θα ειναι ελαχιστη ωστε να ειναι τιμια μια τετοια χρεωση...

Μηπως γνωριζει κανεις καποιο καρτοκινητο που να χρεωνει αποκλειστικα και μονο τα Κbyte που ξοδευονται μεσω του GPRS? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...