Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμεση επανασύνδεση γραμμής (σε περίπτωση διακοπής) με κόστος που δεν θα ξεπερνάει τα 5 ευρώ.. ;)

 

Αυτό στο οποίο αναφέρεσαι, προφανώς είναι η εγγύηση που δεν είναι "κόστος", αλλά "καβάτζα" και που επιστρέφεται στη περίπτωση διακοπής της σύνδεσης κάτω απο φυσιολογικές συνθήκες και χωρίς να υπάρχει οφειλή. Να ξέρουμε τί λέμε δηλαδή.

 

Εκτροπή κλήσεων με απόκρυψη αριθμού! + να τους ''γειώνει'' με το αντίστοιχο μηνυματάκι: "Ο συνδρομητής δεν δέχεται τηλεφώνημα από αγνώστους."

 

Αυτό μπορείς να το έχεις έμμεσα, αν η συσκευή σου δέχεται σχετικές εφαρμογές. π.χ. η htc μου με κάποιο πρόγραμμα μπορεί να απορρίπτει αγνώστους αριθμούς, να απορρίπτει ένα φάσμα αριθμών ( π.χ. αριθμούς που ξεκινούν απο 697 ή αριθμούς που περιέχουν το "09" κλπ ) και μπορεί επίσης να απαντά με μήνυμα που το ορίζεις εσύ ( άχρηστο όμως αν σε καλεί κάποιος απο απόκρυψη, αυτονόητο ). Φυσικά, τα μηνύματα χρεώνονται. Αλλά δεν αποκλείεται η δυνατότητα, σε επίπεδο πέραν της cosmote.

 

να ξερουμε on line τι εχουμε χρεωθει μεχρι στιγμης η και με sms

 

Mε αυτό συμφωνώ κι εγώ. Θα ήταν πολύ χρήσιμο.

 

 

Θα σε παρακαλέσω όταν θέλεις να απαντήσεις σε πάνω από έναν χρήστη, να μην κάνεις συνεχόμενα μηνύματα αλλά να χρησιμοποιείς την επιλογή "πολλαπλή παράθεση"! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από την σελίδα του Γερμανού:

Με την πρωτοποριακή υπηρεσία G – insurance, το κινητό σου είναι απόλυτα προστατευμένο από κάθε μεγάλη ή μικρή απροσεξία!

Η διαδικασία είναι απλή :

* Αγοράζεις το κινητό που σου αρέσει από ένα από τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

* Το ασφαλίζεις επί τόπου για έναν ολόκληρο χρόνο ενάντια σε θραύση από τυχαία πτώση, καταστροφή από υγρό ή νερό και καταστροφή από πυρκαγιά.

…και είσαι σίγουρος ότι το κινητό σου είναι προστατευμένο!

Νέα υπηρεσία από τον Γερμανό http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?currentCMSCategoryId=261&id=661&attributeToSort=5&banner=2510

Εδώ υπάρχει και υπόδειγμα του συμβολαίου http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?currentCMSArticleId=662&id=662

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ χρησιμη υπηρεσία!

Βεβαια δεν ειδα καπου να αναγραφονται τα ασφαλιστρα... :X

Ελπιζω να ειναι λογικό το ποσο στυλ 5€/μηνα κι οχι τιποτα τραγικα!

 

Χαιρομαι παντως που ανακαλυπτουμε σιγα σιγα υπηρεσιες που στο εξωτερικο εχουν εδω και 10ετίες!!!!!!!!!! :lol:

Κι επιση να αναφερω οτι εκει καλυπτοταν και η κλοπή οχι μονο η ζημιά!

κι ολα αυτα εγω τα χρησιμοποιουσα το 2000!!:ninja:

 

Ελπιζω να ξυπνησουν ολοι και να αρχισουν τετοιες και καλυτερες προσφορές!

 

Kepp on...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως (γι'αυτους) δεν το εκαναν σαν την Αγγλια οπου καλυπτουν και κλοπη και με μια δηλωση στο τοπικο Αστυνομικο Τμημα σου δινουν αλλο κινητο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η ασφάλιση θα ισχύει μόνο για νέα συσκευή που θα αγοράσεις εκείνη την ώρα, ή και για αυτή που έχεις ήδη; Π.χ. έχω iphone απο cosmote ούτε 2 μηνών. Θα μπορούσα να το ασφαλίσω;
Link to comment
Share on other sites

Ανευ αξιας απο την στιγμη που δεν φερει καν καλυψη απο κλοπή...
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ανευ αξιας απο την στιγμη που δεν φερει καν καλυψη απο κλοπή...

E oχι και ανευ αξιας , αν καποιος αγορασει το Iphone ή κινητο απο 400 και πανω και για καποιο λογο σπασει , ή παρει υγρασια ή καει ποιος θα σου καλυψει τα 400 και ανω ? Παντως οχι η εγγυηση του κινητου σου. Ενω αντιθετα η ασφαλιση στα καλυπτει.

Link to comment
Share on other sites

E oχι και ανευ αξιας , αν καποιος αγορασει το Iphone ή κινητο απο 400 και πανω και για καποιο λογο σπασει , ή παρει υγρασια ή καει ποιος θα σου καλυψει τα 400 και ανω ? Παντως οχι η εγγυηση του κινητου σου. Ενω αντιθετα η ασφαλιση στα καλυπτει.

 

δηλαδη φιλε vavasi αν εγω εγω πεταξω το κινητο στον τοιχο απο τα νευρα μου και γινει χιλια κοματια, τα μαζευω τα παω στον γερμανο και μου αντικαθιστα το κινητο?παραλιγο θα το εσπαγα το δικο μου την προηγουμενη κυριακη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε vavasi αν εγω εγω πεταξω το κινητο στον τοιχο απο τα νευρα μου και γινει χιλια κοματια, τα μαζευω τα παω στον γερμανο και μου αντικαθιστα το κινητο?παραλιγο θα το εσπαγα το δικο μου την προηγουμενη κυριακη

 

Στο 1ο η στο 2ο "πεναλτι" ; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να τος ο Αρειανός - χαχα.

 

Λογικά θα αναφέρει το συμβόλαιο τι καλύπτει και τι όχι.

Και ίσως να είναι σαν τα αμάξια, δηλαδή εαν κάνεις ζημιές να ανεβαίνει το ασφάλιστρο κ.ο.κ

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Ευπρόσδεκτη κάθε νέα υπηρεσία που είναι για το καλό του πελάτη.

Τα ασφάλιστρα να είναι σε λογικές τιμές και να μην υπάρχει πρόβλημα μετέπειτα, δηλαδή μην αρχίσουν τα όχι και δεν τα καλύπτει η ασφάλιση και άλλα τέτοια.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

από ό,τι ξέρω:

 

- η ασφάλιση ισχύει μόνο για νέα αγορά

- ισχύει για μια φορά (αν. π.χ. το σπάσεις και σου το φτιάξουν/αλλάξουν, πάυει να ισχύει (γιατί άλλιώς κάποιος θα μπορούσε να το πετάέι μια φορά το μήνα στον τοίχο)

- η χρέωση είναι εφάπαξ (μια φορά πληρώνεις), και υπάρχει κλίμακα βάσει αξίας κινητου, πολύ λογικά ποσά γενικά)

- για ακριβά ειδικά τηλέφωνα, είναι ταμάμ (όπως το παράδειγμα που ανέφερε ο φίλος με το iphone)

Link to comment
Share on other sites

Εμπιστεύεσται το Γερμανό ; Οι άνθρωποι εκεί ούτε μία βίδα δεν ξέρουν να ξεβιδώσουν και πήγαν να με βγάλουν τρελό την ώρα που μου κάνανε μια χαρακιά μπροστά στα μάτια μου. Εγώ ποτέ δεν θα εμπιστευόμουν το όνομα Γερμανός γιατί μπορεί το όνομα να σου θυμίζει ένα λαό αξιόπιστο , ευγενικό , με οργάνωση αλλά στην πράξη δεν ξέρουν την τύφλα τους .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω τον κολλητο μου που δουλευει σε γερμανο αυριο να μου πει για τα παραθυρακια του συμβολαιου;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα ασφαλιστικα συμβολαια παντα υπαρχουν τρυπες να μην παρεις τα λεφτα σου.γιατι να υπαρχει διαφορα εδω???
Link to comment
Share on other sites

Εδω φιλε μου εισαι λάθος νομίζω ότι αναφέρεσαι σε κάπιον υπάλληλο καταστήματος και όχι στον "Γερμανο". Ναι δουλεύω για τον Γερμανό και έχω πληρ΄ωσει αμέτρητα τζαμακια και καπάκια και προσόψης κινητών που χαράκωσα εγώ ή οι συνεργάτες μπυ.

Σας ευχαρηστώ

Τα κινητά μου ανά τα χρόνια :

Orange SPV=>Qtek 7070, Nokia N-GAGE, Orange E200=>Qtek 8080(Ace hellas), Motorola v525, Panasonic X700, Qtek S100, Nokia N71, Nokia N 95, IPhone, Nokia 5800, IPhone 3G, IPhone 3GS, IPhone 4, IPhone 4S, iPad 4G

http://www.danasoft.com/sig/hasted.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι μπορεις να αγορασεις κινητο απο τα oteshop με χρεωση στο λογαριασμο σου.Ξερετε για ποσους μηνες μπορεις να το κανεις και αν εχει τοκους?

 

Μπορείς να με βοηθήσει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2009/12/cosmote-Mobile-Advertising.jpg

 

Η υπηρεσία Mobile Advertising η COSMOTE θα ξεκινήσει να λειτουργεί μέσα στο πρώτο τρίμηνο του 2010 και αρχικά θα είναι διαθέσιμη στο κοινό μέσα από το COSMOTE my view, ενώ πολύ σύντομα θα αναπτυχθούν και τα υπόλοιπα κανάλια της εταιρείας (SMS, MMS, Mobile Broadband κλπ) με στόχο την ανάδειξη ενός ολοκληρωμένου και συνδυαστικού μέσου διαφήμισης. Η υπηρεσία Mobile Advertising της COSMOTE υλοποιείται σε συνεργασία με την Out There Media (εταιρεία με εξειδίκευση και εμπειρία σε αντίστοιχες υπηρεσίες σε όλη την Ευρώπη) η οποία αναλαμβάνει τη διαχείριση του διαφημιστικού χώρου και την επικοινωνία με τους διαφημιζόμενους, ακολουθώντας τις υψηλές προδιαγραφές που έχει θέσει η COSMOTE.

Η Κέρστιν Τρικαλίτη, CEO της Out There Media, δήλωσε σχετικά: «Η συνεργασία μας με την COSMOTE είναι στρατηγικής σημασίας για ολόκληρο τον κλάδο και ανοίγει ένα νέο κεφάλαιο για το Mobile Advertising στην Ελλάδα. Προσβλέπουμε σε μία επιτυχημένη και εποικοδομητική συνεργασία».

 

«Αξιοποιώντας την ηγετική μας θέση σε μερίδιο αγοράς εγκαινιάζουμε μια δυναμική διάσταση στη διαφήμιση, παρέχοντας στους συνδρομητές μας τη δυνατότητα να έχουν ολοκληρωμένη ενημέρωση για τα προϊόντα και τις υπηρεσίες που τους ενδιαφέρουν, αλλά και στις εταιρείες ένα ιδανικό μέσο marketing. Η ανάπτυξη του mobile advertising θα συνεισφέρει στη μελλοντική ανάπτυξη των εσόδων της εταιρείας», επεσήμανε ο κ. Μιχάλης Τσαμάζ, Διευθύνων Σύμβουλος της COSMOTE.

 

Πηγή: Techblog

Link to comment
Share on other sites

Αφού το κράτος αγόρασε τον Γερμανό ρε παιδιά κ πιο συγκεκριμένα η θυγατρική ώστε να πουληθεί μετά με δωράκι στους Γερμανούς της dutse telecom.. O κύκλος εργασιών του Γερμανού υπότριπλασιαστηκε όσο αναφορά τις συνδέσεις καθώς εξυπηρετεί πλέον μόνο κοσμοτε.. Γιατί λοιπόν να θέλει να πάρει πελάτες; Είναι καθαρά ζήτημα εκπιδευσης..
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

θα κανω ξερω ξεθαψιμο δεν μπορω να καταλαβω γιατι η cosmote εβγαλε το e-cosmote.gr ενω εχει τα προιοντα της στο oteshop.gr εγω περιμενω ενα nokia n86 απο e-cosmote.gr και την μια μου λενε οτι εφυγε και την αλλη μου λενε οτι δεν εφυγε ακομα. μου ειχαν δωσει και το truck number της αποστολης κιολας. τι να πω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

super χριστουγεννιατικη προσφορα cosmote!!!!!!!!απο 10-12-2009 στον γερμανο

Σε νεες συνδέσεις-φορητότητες-μετατροπες καρτοτηλεφωνου σε συνδεση με κινητο sony eicsson yari-aino-satio δώρο netbook sony vaio w 10 ιντσων

 

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/...52921644650994

 

ή playstation 3 120 gb σε συγκεκριμενα προγραμματα

 

+Δώρο τα 2,5 πρώτα πάγια (μαζί με τα τέλη κινητης)

+επιδοτηση για ένα απο τα τρία κινητα(αναλόγως το πρ'ογραμμα)

 

πχ

απεριόριστα 45(παγιο45ευρώ+τέλη =50 ευρώ) με yari πληρώνω 130 ευρώ για το yari

οι δυο πρώτοι λογαριασμοι δωρεάν=2,5 παγια(αν δεν μιλησω πάνω απ το προγραμμα)

+PLAYSTATIOΝ 3 120GB ΔΩΡΟ

 

 

για sony vaio απο το απεριοριστα 55 το περνετε δωρο +τα παγια+επιδοτηση για ενα απο τα τρια κινητα

 

η προσφορα ισχυει και σε προγραμματα ι -myway -multi-απεριοριστα-flat

περισοττερα στα καταστηματα γερμανος

 

προλαβετε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω αυτο το θεμα με σκοπο να ανοιξω τα ματια σε πολλα ατομα.Ο Γερμανος προσπαθει να παρει κοσμο απο τη cosmote και αυτο το κανει με οποιονδηποτε τροπο.Περναει σε πελατες υπηρεσιες που δεν ειναι καν ενημερωμενος ο ιδιος.Οταν εμφανιζονται στον λογαριασμο οι υπηρεσιες αυτες λενε στον πελατη οτι φταιει η cosmote.Επισης το μεγαλυτερο θεμα.Η διακοπη συμβολαιων.Οσοι εχουν παει σε γερμανο για διακοπη σιγουρα θα του εχουν πει οτι η διακοπη μπορει να γινει μονο απο το καταστημα cosmote.Αυτο γινεται γιατι οι πολιτες του γερμανου χανουν bonus και γενικα ειναι ασχημη εικονα για το μαγαζι.Ομως δεν ειναι δυνατον να μπορουν πανευκολα να σου κανουν νεα συνδεση ενω για διακοπη δεν ειναι αρμοδιοι.Αυτο σας το λεω για να ενημερωθειτε και να μπορεσετε να κανετε τη δουλεια σας γρηγοροτερα μιας κ καταστηματα γερμανος υπαρχουν περισσοτερα σε σχεση με της cosmote.Αν σας πουν οτι δε μπορουν σε γερμανο να κανουν τη διακοπη που θελετε ζητηστε τον προισταμενο κ επειμηνετε.100% μπορουν.Συμπληρωστε κ ενα εντυπο επικοινωνιας με τα παραπονα σας.Εχω βαρεθει αυτη τη κοροιδια.Ειχα διπλα απο το σπιτι μου γερμανο κ για να μη χασουν το bonus με εστειλαν μια ωρα και ταξιδι για να παω σε cosmote να την κανω.Καλα μολης το εμαθα πηγα γερμανο και τα εκανα πουτ@@@.

 

διακοπη γινετι παντου.αν σας το ειπαν αυτο ειναι λαθος και να το αναφερεται 800114000 παρολα αυτα δεν χανεται κανενα μπονους και επισης η διακοπη πιστωνετε στο καταστημα που εγινε αρχικα η συνδεση αυτο που λες δεν ισχυει...ειμαι εργαζομενος σε γερμανο..το οτι ο γερμανος κανει καλυτερα την δουλεια του απ ολους φαινεται απο το οτι με την αποκτηση του απο την cosmote αυτη εγινε η πρωτη εταιρεια κινητης τηλεφωνιας στην ελλαδα...η εξυπηρετηση ειναι πιο ευρεια απ οτι στην cosmote

Link to comment
Share on other sites

το οτι ενας πωλητης εκανε αυτο σε ενα καταστημα μια φορα πριν 5 μηνες σε ενα φιλο σου δεν σημαινει οτι αυτο γινεται παντου...αυτα ειναι για παιδια...η αληθεια ειναι οτι εχουμε μια πολιτικη εξυπηρετησης βαση της οποιας πρωτα ειναι η εξυπηρετηση και μετα ολα τα αλλα ...τωρα το τι σου ετειχε μια φορα δεν εκφραζει μια ολοκληρη εταιρεια...

 

Καλά, γι'αυτό δεν θα έπαιρνα και όρκο.. Τουλάχιστον, κάτι τέτοιο δεν ισχύει για όλα τα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

ε μουφα δηλαδή για τους παλιους συνδρομητες συνδεσης cosmote που θελουν να κανουν ανανέωση γιατι δεν δινουν κατι αναλογο?
Link to comment
Share on other sites

Καλά, γι'αυτό δεν θα έπαιρνα και όρκο.. Τουλάχιστον, κάτι τέτοιο δεν ισχύει για όλα τα καταστήματα.

λογικο δεν ειναι?δεν ειμαστε ολοι το ιδιο...αλλα λογω του οτι ειμαι εργαζομενος σε γερμανο μπορω να σου πω οτι υπαρχουν πολλοι πωλητες που κανουν πολυ καλη δουλεια...και προσπαθουν να εξυπηρετησουν απο τον παππου μεχρι τον πιο ψαγμενο..αν βρεις ενα καταστημα που σε εξυπηρετουν σωστα το προτιμας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...