Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μουσικη ναι,ραδιο δυστυχως οχι..:(

 

Ναι, αυτό θέλω. mp3 ας πούμε. Αλλά προφανώς όχι με όλα τα ακουστικά bt, έτσι; Γιατί με την ψευτιά που έχω τώρα, δεν ακούγεται. Θα πάρω το καλό της S.E. από βδομάδα μάλλον. Ευχαριστώ.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ πολύ!!ήθελα να βεβαιωθώ οτι γίνεται για να ψαξω τις 250 σελίδες του topic...

 

 

thanks!!!!

Απλά πρέπει να γνωρίζεις ότι πολλά καταστήματα αντιπροσωπειών θεωρούν ότι αυτές οι τροποποιήσεις σε βγάζουν από την εγγύηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ πολύ!!ήθελα να βεβαιωθώ οτι γίνεται για να ψαξω τις 250 σελίδες του topic...

 

 

thanks!!!!

 

Αν δεν το βρίσκεις.

Υπάρχουν 3 τρόποι.

1ος Τρόπος. Σε καταστήματα τύπου 9volto

2ος Τρόπος. Μέσω ίντερνετ, με την πιστωτική σου (10ευρώ) σε site τύπου davinci

3ος Τρόπος για πολύ γάτες. Αφαιρείς το Vodafone Live μόνος σου. Δεν το συνιστώ. :)

Προσοχή στο ότι χάνεις την εγγύηση όπως σου είπε ο φίλος valerios.

Link to comment
Share on other sites

http://www.wotanserver.com/en/

 

Με 7 €. Πανεύκολο! Εγώ από εκεί το έκανα και όλα είναι καλά ως τώρα.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

εδώ και λίγες μέρες έχω το κ800 και

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το κουμπακι που σε βάζει στο ιντερνετ? πήγα στις ρυθμισεις ιντερνετ και επέλεξα μόνο ΤΙΜ ΜΜΣ μιας και είμαι σε αυτη την εταιρεια και τώρα οταν πατιέται γραφει οτι setting do not allow to view this url αλλα το συμβολο του ιντερνετ που ειναι μια γη εμφανίζεται.. χρεωνόμαστε τότε?

επίσης στη συσκευασία μέσα πρέπει να υπάρχει καρτα μνήμης?

 

τέλος αν μπορείτε έχετε να προτέίνετε τίποτα για παιχνίδια και videoclips μουσικα για το κινητό? κάποτε που είχα το Ρ900 κάποιος χρήστης είχε ανεβάσει πολλά και ωραία videoclips αλλά δε θυμάμαι ποιος ήταν και σε ποιο thread..

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nasos79 είσαι αρχηγός...έχω και account στο paypal οπότε θα το κάνω...για την εγγύηση είμαι ενήμερος!!!

 

ευχαριστώ για τη βοήθεια!!

 

 

chearz!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nasos79 είσαι αρχηγός...έχω και account στο paypal οπότε θα το κάνω...για την εγγύηση είμαι ενήμερος!!!

ευχαριστώ για τη βοήθεια!!

chearz!!

 

Μπα, απλά έχω έναν φίλο ο οποίος είναι όντως αρχηγός και με ενημερώνει!:) Δυστυχώς δεν είναι μέλος εδώ, θα βοηθούσε πολύ.

 

Καλή συνέχεια και καλορίζικο το debranded τηλέφωνο!!! Θα νομίζεις ότι έχεις άλλη συσκευή πάντως. Καμία σχέση, τα μενού της voda είναι εντελώς ηλίθια!!!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Στη νεότερη έκδοση το κουμπί του νετ μόλις πατηθεί μπαίνει αμέσως! Σε κάποια παλαιότερη έκδοση ήθελε παρατεταμένη πίεση για να μπει. Γιατί το άλλαξαν πάλι; Τώρα είναι πάλι πιθανές ανεπιθύμητες είσοδοι !

 

Πότε θα βγει νεότερη της R1KG001? Είναι αρκετά ωριμο το κινητό αλλά κάθε νέα έκδοση ευπρόσδεκτη, από τότε που σταμάτησε το φαινόμενο του ξαφνικού θανάτου !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

min tin kanete, den dexomai i ericsson na mas koroideuei. Me tin nea firmware bgazoun to video preview
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

1 μήνα το έχω το κινητό στα χέρια μου και έχει γίνει το "κομπολογάκι" μου. Μια απορία ρε παιδιά: Πως γίνεται να απενεργοποιήσω το πορτάκι της κάμερας από το να ενεργοποιεί αυτόματα την κάμερα όταν ανοίγει? Είναι πολύ σπαστικό να το έχεις στην τσέπη με κλειδωμένο πληκτρολόγιο και όταν χρειαστεί να το βγάλεις να είναι πορτάκι και κάμερα ανοιχτά.

Και κάτι άλλο, όταν το αγόρασα από τον "Γερμανό" ρώτησα τις διαδικασίες της πρώτης φόρτισης και μου είπαν τα εξής: "ΔΕΝ θα το φορτίσεις για 6-8 ώρες όπως κάναμε παλιότερα, θα ξοδέψεις εντελώς όση μπαταρία έχει τώρα και θα το φορτίσεις κανονικά. Αυτή με τον καιρό θα στρώσει." Έτσι και έκανα και να πω την αλήθεια κρατάει καλά η μπαταρία του με συχνή χρήση παιχνιδιών και βίντεο, περίπου 2-3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, όταν το αγόρασα από τον "Γερμανό" ρώτησα τις διαδικασίες της πρώτης φόρτισης και μου είπαν τα εξής: "ΔΕΝ θα το φορτίσεις για 6-8 ώρες όπως κάναμε παλιότερα, θα ξοδέψεις εντελώς όση μπαταρία έχει τώρα και θα το φορτίσεις κανονικά. Αυτή με τον καιρό θα στρώσει." Έτσι και έκανα και να πω την αλήθεια κρατάει καλά η μπαταρία του με συχνή χρήση παιχνιδιών και βίντεο, περίπου 2-3 μέρες.

 

Το περίεργο είναι ότι σου δώσανε σωστή συμβουλή στο Γερμανό. Συνήθως ακούς πράγματα που δεν ισχύουν εδώ και πενταετία τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε το νεο soft R1KG001!

Plaka mas kaneis?:D

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

όντως για δείτε εδώ:http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=124349
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

To K800 μου είναι ΤΙΜ branded. Κατά τη διαδικασία κλεισίματος έβγαζε το TIM shutdown (το ανθρωπάκι που έκλεινε το μάτι). Επειδή δεν το ήθελα, κατάφερα να το βγάλω από εκεί με ''επαναφορά ρυθμίσεων'' και τώρα το τηλέφωνο, κλείνοντάς το, κλείνει αμέσως χωρίς να βγάζει κάτι. Θα μπορούσα να βάλω κάτι άλλο στη θέση του προηγούμενου (TIM shutdown), που να εμφανίζεται κατά τη διαδικασία shutdown (π.χ το sony ericsson, που είχε το Κ700 όταν έκλεινε ή κάτι άλλο); Σε θετική περίπτωση πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 (4 πλέον:D ) μερες δεν εμφανιζονται οι επαφες μου, ενω υπαρχουν στη sim, το επιβεβαίωσα βάζοντας τη σε άλλο τηλέφωνο. Έκανα on line αναβάθμιση λογισμικού αλλά πάλι το ίδιο. Όταν επιλέγω επαφές, σβήνει προσωρινά η οθόνη και μετά από 2 sec επιστρέφει στο κεντρικό μενού (βγάζει αναζήτηση σαν να χάνει προσωρινά το δίκτυο). Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:worry: deal απο την γνωστη gameloft.:)

 

Επισης και απο εδώ.

 

συγγνώμη ολίγον άσχετος από παιχνίδια σε κινητό...αν είναι μέσα σε ζιπαρισμένο αρχείο τα ξεζιπάρουμε σε κάποιο φάκελο και μετά αντιγράφουμε το φάκελο στο κινητό ή αλλιώς γίνεται η διαδικασία για να παιχτούν αυτά τα παιχνίδια...?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

το κ800ι στο κατω μερος του(βαση)

εχει εναν αρι8μο απο χαλκινα(αν δεν κανω λαθος) συρματακια.

αυτο που ζητω ειναι να μου πειτε πιο συρματακι απο τα 12 (απο αριστερα προσ τα δε3ια) ειναι για το μικροφωνο..

για την ακριβεια εχω ενα ανταπτορακι το οποιο συνδεει το κινητο με κατι πορτοκαλι ηχεια....αυτο το ανταπτορακι απομονωνει το μικροφωνο και αν εγω θελω να μιλησω στο κινητο χωρις να αποσυνδεσω το ανταπτορακι...πως το κανω???????

περιμενω απαντηση σας

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη ολίγον άσχετος από παιχνίδια σε κινητό...αν είναι μέσα σε ζιπαρισμένο αρχείο τα ξεζιπάρουμε σε κάποιο φάκελο και μετά αντιγράφουμε το φάκελο στο κινητό ή αλλιώς γίνεται η διαδικασία για να παιχτούν αυτά τα παιχνίδια...?

Το παραπανω αρχειο το στελνεις κατευθειαν στο κινητο σου.το αναγνωριζει και το κανει εγκατασταση μονο του.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

το κ800ι στο κατω μερος του(βαση)

εχει εναν αρι8μο απο χαλκινα(αν δεν κανω λαθος) συρματακια.

αυτο που ζητω ειναι να μου πειτε πιο συρματακι απο τα 12 (απο αριστερα προσ τα δε3ια) ειναι για το μικροφωνο..

για την ακριβεια εχω ενα ανταπτορακι το οποιο συνδεει το κινητο με κατι πορτοκαλι ηχεια....αυτο το ανταπτορακι απομονωνει το μικροφωνο και αν εγω θελω να μιλησω στο κινητο χωρις να αποσυνδεσω το ανταπτορακι...πως το κανω???????

περιμενω απαντηση σας

ευχαριστω!!!

 

 

kaneis tpt???:O

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε το νεο soft R1KG001!

 

Εδώ και πολύ καιρό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μηπως υπαρχει κανενα προγραμματακι που να ειναι φακος?? σαν του Κ750 να ανοιγει το φλας. μεχρι τωρα βρηκα το torch, ομως ανοιγει μονο το κοκκινο φως. εγω θα ηθελα το φλας, το ασπρο.

 

ευχαριστω

Band Of Brothers Fan!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...