Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να κανω επανεγκατασταση του λογισμικου.

Κατεβαζω το Sony Ericsson Pc Suite, για να περαστουν οι drivers του τηλεφωνου και κανω εγκατασταση του software update. Καλα ως εδω;

Το θεμα ειναι οτι κλεινοντας το κινητο, πατωντας το c κτλ μου βγαζει αυτο: λινκ

 

Τι μπορει να κανω λαθος;

(Τη sim την αφηνω μεσα κατα τη διαρκεια της ανανεωσης; )

Θα το εκτιμουσα να επαιρνα καποια απαντηση.

Εγω ξερω να σου πω οτι επανεγκατασταση σε ηδη αναβαθμισμενο τηλεφωνο(τελευταιο update) δεν γινετε,οπως επισης να γυρισεις σε αλλη εκδοση! (παλιοτερη) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω και να το αγοράσω? Δεν με νοιάζει αν είναι μεταχειρισμένο, ή αν έχει άλλη γλώσσα. Αρκεί να είναι το μαύρο και να είναι σε καλή κατάσταση και όχι πάνω από 100 €
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω και να το αγοράσω? Δεν με νοιάζει αν είναι μεταχειρισμένο, ή αν έχει άλλη γλώσσα. Αρκεί να είναι το μαύρο και να είναι σε καλή κατάσταση και όχι πάνω από 100 €

 

http://www.skroutz.gr/s/115/Sony-Ericsson-K800i.html

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

* Το 3g, done.

Ολα οκ με τα μηνυματα. Και τον καταλογο. :cool::thanks:

 

* Τωρα για την επανεγκατασταση: Επειδη: "στο τηλεφωνο μας ειναι ηδη εγκατεστημενο το πιο προσφατο διαθεσιμο λόγισμικο", μου βγαζει μονο Αναβαθμιση άλλου και Έξοδος. Χμμ. Πως κανω τωρα το "format"?

Εκανα hard reset (menou>rithmiseis>epanafora>diagrafh olwn) και προκοπη δεν ειδα. Συνεχιζω να εχω προβλημα με τα εγκατεστημενα παιχνιδια, δεν μπορω να στειλω sms, και το κινητο σκαει restart μερικες φορες διχως προφανη λογο. Επισης απο τα themes εμεινε μονο ενα, το οποιο φαινεται να ειναι corrupted, καθως ειναι παραμορφωμενη η εικονα στο μενου. nice δηλαδη..

Με το >*<<*<*_πληροφοριες υπηρεσιας_πληροφοριες λογισμικου: R1ED001 erom:R3A016 καμερας:2.5 , ενω απο το μενου>ρυθμισεις>γενικες>update service>εκδοση λογισμικου:CXC1250210

 

* (γενικα, γραφω οτι ξερω στην τυχη, μπας και δωσω μια πιο σαφη εικονα)

 

 

Αν διαθέσεις ένα μικρό ποσό (της τάξης των 10ευρώ) μπορείς να το κάνεις του κουτιού, με φρεσκοπερασμένο λογισμικό (όποια έκδοση θέλεις εσύ). Υπάρχουν servers που online σου κάνουν όσες αναβαθμήσεις γουστάρεις, στην ίδια version ή ακόμα και σε παλιότερη από αυτή που φοράει το κινητό. Θα είναι από πλευράς software σαν να το έβγαλες από το κουτί του.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μπορεί και απολύτως δωρεάν... Δε χρειάζεται να δώσει 10€, υπάρχει βέβαια το πλεονέκτημα πως, οι servers αυτοί δε χρειάζονται τίποτα... συνδέεις το κινητό και σε 10 λεπτά έχει τελειώσει... ενώ το άλλο απαιτεί λίγο ψάξιμο...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοίπον έχω ενα k800i και το είχα flasharei.Προσπαθησα να του βαλω ενα patch και το τηλεφωνο δν λειτουργει πλεον!!Παταω το κουμπι για να ανοιξει και δεν ανοιγει καθολου!(δεν κανει ουτε δονηση)Προσπαθησα να του περασω παλι το λογισμικο με το xs++ και μου βγαζει αυτο το μηυμα:Sending db2020_cid01_prodid_p3j.bin...(το αφησα για 3 ωρες)!!Καμια ιδεα???Ευχαριστω εκ τον πρωτερον!!

 

Το προβλημα το εχει στην main!!!Στο fs μπορω να κανω flash κανονικα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δοκιμασε να το περασεις με το setool

 

Το προβλημα λυθυκε απλα αργισα να κανς ποστ γιατι ημουν εκτος!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τα "φώτα" των ειδικών σε Sony Ericsson για ένα πρόβλημα που αφορά κωδικοποίηση χαρακτήρων στα MMS.

 

Αλλαξα πρόσφατα κινητό από Sony Ericsson K810 σε Nokia 5800. Όταν έστελνα από το K810 MMS φωτογραφία και κείμενο σε άλλο SE K800 πήγαιναν κανονικά. Τώρα όταν στέλνω φωτογραφία και κείμενο από το Nokia 5800 στο K800 πάει μόνο η φωτογραφία και όχι το κείμενο. Αν γράψω το κείμενο στα Αγγλικά πάει κανονικά και το κείμενο και οι φωτογραφίες. Αν στείλω MMS με κείμενο στα Ελληνικά και φωτογραφίες σε άλλο Nokia 5800 τα εμφανίζει κανονικά. Τέλος αν στείλω απλό sms στο K800 πηγαίνει χωρίς πρόβλημα.

 

Υποψιάζομαι ότι η αποστολή κειμένου μέσα σε MMS του Nokia 5800 είναι διαφορετική από αυτή που μπορεί να διαβάσει το K800. Πώς μπορούμε να μάθουμε ποια κωδικοποίηση χρησιμοποιούν τα δύο κινητά και πώς μπορούμε να την αλλάξουμε για να είναι συμβατά;

 

Μη μου πείτε τηλεφώνησε στον φορέα σου γιατί στη Wind, που έχω σύνδεση με συμβόλαιο, το έχω ήδη κάνει και μου είπανε ότι δεν βρήκανε πρόβλημα στη γραμμή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

παιζει κανονικα οπως και του αυτοκινητου.αλλα και παλι εχει να κανει με το ποσο δυνατο ειναι το σημα του συγκεκριμενου ραδιοφωνου που θα ακους.και τα handsfree αν δεν τα φορας ,να τα εχεις σχετικα σε ψηλο σημειο,και οχι χυμα κατω.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

παιζει κανονικα οπως και του αυτοκινητου.αλλα και παλι εχει να κανει με το ποσο δυνατο ειναι το σημα του συγκεκριμενου ραδιοφωνου που θα ακους.και τα handsfree αν δεν τα φορας ,να τα εχεις σχετικα σε ψηλο σημειο,και οχι χυμα κατω.

 

αρχικα ευχαριστω για την απαντηση.

θελω να κανω αλλη πατεντα. να μεταφερω τον ηχο του ραδιοφωνου μεσω ad2p στο carpc που εχω στο αμαξι. επειδη αναγκαστικα να ξηλωσω το ραδιοσιντι απ το αμαξι λογω χωρου σκεφτηκα να δοκιμασω αυτο.

 

εχει κουμπια πανω στο κινητο για την αυξομειωση volume ?

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει κουμπια για την ενταση.

νομιζω οτι γιαυτο που θελεις να κανεις , θα σε βολευε κατι τετοιο >>>

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι εχει κουμπια για την ενταση.

νομιζω οτι γιαυτο που θελεις να κανεις , θα σε βολευε κατι τετοιο >>>

 

αν καταλαβα καλα αυτο κανει μεταφορα το ηχο του κινητου σε fm συχνοτητα οπου λαμβανει το ραδιοσιντι σωστα ?

 

εγω δεν εχω πλεον ραδιοσιντι αλλα υπολογιστη για στερεοφωνικο (χειρισμος μεσω touch οθονη) συνδεδεμενο με τους ενισχυτες ---> ηχεια. το κινητο το θελω για δεκτη ραδιοφωνου και μεσω bt να μεταφερω τον ηχο στο pc (εννοειται το pc εχει bt που υποστηριζει ad2p).

 

λεπτομερειες για το ad2p

 

A2DP technology is a new music revolution allowing you to send CD quality stereo music from one device to another without wires. A2DP is stereo music sent over Bluetooth without the hassle of plugging cables. Bluetooth Wireless Technology with A2DP technology makes mobile phones, pda’s and computers capable of streaming music directly to products such as the

X5 Stereo Headset or the Sonic Portable Speakers.

 

The Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) is just one of the modes available for Bluetooth technology.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου πείτε όποιος γνωρίζει γιατί το τηλέφωνο μου απο εχθές το βράδυ δεν μου εμφανίζει όλους τους χαρακτήρες - γράμματα στην οθόνη δηλαδή ενώ τα γραφικά φαίνονται μια χαρά τη λέξη μηνύματα πχ τη βλέπω ως μ ν α. Δεν μπορώ να κάνω update μιας και έχω την τελευταία έκδοση. Βοηθήστε όποιος μπορεί, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα το κινητό σου θέλει ένα καλό φλασάρισμα για να επανέλθει σε κανονική λειτουργία. Μια επίσκεψη σε κάποιο service point θα λύσει το πρόβλημα.

 

Καλώς ήρθες στο φόρουμ!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το τηλεφωνο σβηνει μονο του οποτε του καπνισει. Τι μπορει να συμβαινει οταν ενα κινητο αρχιζει και σβηνει απο μονο του? Υπ, οψιν οτι η μπαταρια διαρκει μια εβδομαδα και δεν εχει προβλημα διαρκειας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το τηλεφωνο σβηνει μονο του οποτε του καπνισει. Τι μπορει να συμβαινει οταν ενα κινητο αρχιζει και σβηνει απο μονο του? Υπ, οψιν οτι η μπαταρια διαρκει μια εβδομαδα και δεν εχει προβλημα διαρκειας.

το κινητό σου θέλει μια αναβάθμιση για να επανέλθει σε κανονική λειτουργία. Μια επίσκεψη σε κάποιο service point θα λύσει το πρόβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανο να οξυδοθηκαν-βρομησαν οι επαφες της μπαταριας η να εχει λασκαρει, οποτε οταν κουνιετε να σβηνει, βεβαια δεν αποκλυετε να θελει και καμια αναβαθμιση...
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση θα κατεβάσω στο wotansever ;;;

Το κινητό έχει πάνω λογισμικό απο vodafone αν αυτό βοηθάει σε κάτι!!!

 

Ποιά έκδοση θα κατεβάσω στο wotansever ;;;

Το κινητό έχει πάνω λογισμικό απο vodafone αν αυτό βοηθάει σ κάτι!!!

 

 

Αααααακυρο:lol: .Πάει πια το μενού βόνταφον!! Το έχω στην τελευταία έκδοση,σα μαμα!:p

 

Υπενθύμιση: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

- - - -

Link to comment
Share on other sites

εχω να sony ericsson K800i και δεν μπορω να του βαλω κανενα προγραμμα και παιχνιδι μου λεει ενεργεια απετυχε!! τι πρεπει να κανω για να φτιαξει? ευχαριστω:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα. εχω ενα κ800ι το οποιο ενω λειτουργουσε κανονικα και επερνε παιχνιδια και προγραμματα απο την μερα που του εσβησα ολα τα παιχνιδια (και αυτα που ειχε απο μονο του και τα δικα μου) δεν παιρνει πλεον παιχνιδια. οταν παταω εγκαταστησω τα παιχνιδια που του βαζω βγαζει μηνυμα οτι δεν ηταν δυνατη η εγκατασταση. τι να κανω? :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...