Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης στα πιο πάνω προσθέτο ότι η πλοήγηση στο μενού και στα φάιλς είναι ταχύτατη, όπως επίσης και η αποστολή ή λήψη αρχείων μέσω ΒΤ(πάντοτε σε σχέση με το Κ750).Γενικά φαίνετε ότι οι ΣΕ δούλεψε πολύ το συγκεκριμένο κινητό και είναι αψεγάδιαστο.Ακόμα και οι πιο μικρές λεπτομέρειες είναι προσεγμένες.Στις εφαρμογές υπάρχει ένα πολύ καλό πρόγραμμα επεξεργασίας φώτογραφιών.Ο Media player αναπαράγει και WMA και MP3, και η ένταση από τα ακουστικά είναι πολύ καλή και δυνατή.Η απουσία Mega Bass δεν με ενοχλεί γιατί ποτέ δεν το χρησιμοποίησα στα S700-κ750-W800.Απλά πάντα βάζω τον ισοσταθμιστή στο φούλ.

Γενικά το κινητό είναι τρομερό και επαναλαμβάνω ότι στις φώτο χάνει πάρα πολύ.

Ρε παιδια εγω οταν περναω αρχεια WMA και μετα παω για αναπαραγωγη μου λεει οτι ειναι αδυνατη.Τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση 1

επιδη το φλας είναι Χενον και άρα ενεργοβόρο, μπορεί (όπως και στο 750) να χρησιμοποιηθεί ως φακός (μέσω κάποιου shortcut, έστω και με 2-3 κλικ). Φωβάμε μήπως εδώ ανάβει στηγμιαία μονο όπως τα flas :confused:

ερωτηση 2

Με μία μέση χρήση τώρα που έστρωσαν οι μπαταρίες σας πόσο κρατάει (πείτε και σε πιο δίκτυο είστε). :cool:

 

Ευχαριστώ,

Παρατήρηση

Πάντος πολύ μεγάλη ιδιοτροποία να μην υποστηρίζει groups η ΣΕ αλλά μόνο διαφορετικό ήχο ανά contact :mad:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση 1

επιδη το φλας είναι Χενον και άρα ενεργοβόρο, μπορεί (όπως και στο 750) να χρησιμοποιηθεί ως φακός (μέσω κάποιου shortcut, έστω και με 2-3 κλικ). Φωβάμε μήπως εδώ ανάβει στηγμιαία μονο όπως τα flas :confused:

ερωτηση 2

Με μία μέση χρήση τώρα που έστρωσαν οι μπαταρίες σας πόσο κρατάει (πείτε και σε πιο δίκτυο είστε). :cool:

 

Ευχαριστώ,

Παρατήρηση

Πάντος πολύ μεγάλη ιδιοτροποία να μην υποστηρίζει groups η ΣΕ αλλά μόνο διαφορετικό ήχο ανά contact :mad:

 

 

1. Δυστυχως δε μπορει...(και στο βιντεο δε μπορει να εχει φως οπως το k750)

 

2.Με μεση χρηση και γυρω στο μισαωρο παιχνιδια καθε μερα, κραταει 2,5-3 μερες. Το k750 κραταγε περισσοτερο:(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχω το k750. Αξιζει να παρω το κ800; Αν μπορειτε να μου απαντησετε λιγο γρηγορα επειδη πρεπει μεχρι τις 2 και τεταρτο να παω να το παρω απο το OTEshop.

 

Να στε καλα! :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή παίζει καθόλου ρόλο για την απόδοση του σήματος? Γιατί είχα το k700i και είχα μέτριο σήμα (έχω βόνταφον) ενώ τώρα με το k800i (φτου μη το ματιάσω:D ) έχω σχεδόν πάντα φουλ σήμα!
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το πηρα :(

 

Ετυχε κατι. Δεν πειραζει. Προς το παρων μενω με το k750

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το πηρα :(

 

Ετυχε κατι. Δεν πειραζει. Προς το παρων μενω με τον k750

 

Γνώμη μου ότι δεν αξίζει φίλε.

Θα δείς λίγες διαφορές.Βασικά μια καλύτερη οθόνη και μια καλύτερη κάμερα.Αλλά έτσι και αλλιώε , το 750 έχει πολύ καλή κάμερα.Άσε που είναι και αρκετά μικρότερο και ελαφρύτερο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ,απλή αναβάθμιση του Κ750i είναι-Τίποτε συνταρακτικά διαφορετικό αν εξαιρέσει κανείς το flash (και την ορισμένη χρησιμότητά του).-Αν δεν είχε Cmos και είχε και οπτικό zoom θ'αξιζε.

 

 

Υπέκυψα και εγώ στον πειρασμό που λέγετε Κ800 παρόλο που είχα πει πως δεν θα το έκανα.Πρώτες εντυπώσεις.

1.καταπληκτική ποιότητα κατασκευής, με άφησε άφωνο.

2.πολύ πιο όμορφο από τις φωτογραφίες οι οποίες το αδικούν.

3.καταπληκτική οθόνη.

4.Βελτιωμένο μενού (εξακολουθεί να έχει το καλύτερο μενού σε μη σμαρτφον η ΣΕ)

5.Φοβερή κάμερα, σχεδόν ισάξια της Νικον μου και οι φώτογραφίες που έβγαλα σε σύγκριση με το Κ750 είναι σαφώς ανώτερες.

 

 

1)Αν υποθέσω εχεις China made συσκευή,σε σχέση με άλλα SE που είναι ακόμα Japan,η μέρα με την νύκτα.

2)Σχετικό είναι, το design φταίει στο πληκτρολόγιο που δεν το δείχνει καλά

3)Καλύτερη σε ανάλυση από του Κ750ί ,ίδια όμως σε ποιότητα χρωμάτων με σειρά W

4)Ολοι τα νέα μοντέλα όλων των εταιριών εχουν πια-Θέμα συνήθειας,όχι ευκολίας ή λειτουργιών

5)Καμία σχέση ακόμα με καλή compact φωτ.μηχανή,μη ξεγελιέσαι από το flash και το λογότυπο cybershot-Στα 2MP ανάλυση,oι φωτο είναι ίδιες με του Κ750(με του W900 καλύτερες-θέμα firmware ίσως).

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας.......

Νομίζω οτι η ακουστική του μεγαφώνου κατα την κλήση είναι κάτω του μετρίου απο άποψη ποιότητας και επίσης έχει και χαμηλή ένταση.

Συμβαίνει και σε σας το ίδιο ?

 

Βέβαια και το Κ750 είχε χαμηλή ένταση και σε κάποια έκδοση το έφτιαξαν

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό. Ειδικά η ένταση δε με ικανοποιεί καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ασπρη οθονη καποιες φορες ειναι πολυ σπαστικη αν και δεν σε βγαζει απο το μενου που εισαι.....Λετε να το παο απο το μαγζι που το πηρα να τους πω τπτ?? Ακομη παρατηρησα ενα αλλο απο το κρυφο μενου ειδα τισ συνολικες ωρες κλησεις και μ δειχνει οτι ειναι 5:30 ωρες ενω εγω εχω μηληση μονο 1:30..Το κινητο οταν το πειρα ηταν σφραγισμενο......Να με ανησυχει???

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ,απλή αναβάθμιση του Κ750i είναι-Τίποτε συνταρακτικά διαφορετικό αν εξαιρέσει κανείς το flash (και την ορισμένη χρησιμότητά του).-Αν δεν είχε Cmos και είχε και οπτικό zoom θ'αξιζε.

 

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου. Πιστεύω πως για να αντικαταστήσεις το Κ750 πρέπει να περιμένεις το επόμενο ή και το μεθεπόμενο μοντέλο από το Κ800. Το σωστό είναι να επιλέγουμε το κινητό με βάση τις ανάγκες μας. Βλέπω έξω πολλούς με το Κ800, να καμαρώνουν και να επιδεικνύουν το κινητό τους για τα 3,2 ΜΡ, λες και είναι κατόρθωμα. Αν έχει καλύτερο κινητό ο γείτονας, να σπεύσουμε να πάρουμε καλύτερο από εκείνον..Τέσπα, το καλύτερο είναι να είμαστε καταναλωτές και όχι ΥΠΕΡκαταναλωτές. :)

Link to comment
Share on other sites

. Το σωστό είναι να επιλέγουμε το κινητό με βάση τις ανάγκες μας. Βλέπω έξω πολλούς με το Κ800, να καμαρώνουν και να επιδεικνύουν το κινητό τους για τα 3,2 ΜΡ, λες και είναι κατόρθωμα. Αν έχει καλύτερο κινητό ο γείτονας, να σπεύσουμε να πάρουμε καλύτερο από εκείνον..Τέσπα, το καλύτερο είναι να είμαστε καταναλωτές και όχι ΥΠΕΡκαταναλωτές. :)[/QUOTE]

 

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.

Βέβαια , όσοι έχουν k800 δεν σημαίνει ότι είναι υπερκαταναλωτές , ή ότι ζήλεψαν το κινητό του γείτονα.

Μπορεί να αναβάθμισαν το k700 τους;) (παράδειγμα λέω) , ή μπορεί το προηγούμενο κινητό τους να μην τους κάλυπτε κλπ κλπ...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ,απλή αναβάθμιση του Κ750i είναι-Τίποτε συνταρακτικά διαφορετικό αν εξαιρέσει κανείς το flash (και την ορισμένη χρησιμότητά του).-Αν δεν είχε Cmos και είχε και οπτικό zoom θ'αξιζε.

 

 

 

 

 

1)Αν υποθέσω εχεις China made συσκευή,σε σχέση με άλλα SE που είναι ακόμα Japan,η μέρα με την νύκτα.

2)Σχετικό είναι, το design φταίει στο πληκτρολόγιο που δεν το δείχνει καλά

3)Καλύτερη σε ανάλυση από του Κ750ί ,ίδια όμως σε ποιότητα χρωμάτων με σειρά W

4)Ολοι τα νέα μοντέλα όλων των εταιριών εχουν πια-Θέμα συνήθειας,όχι ευκολίας ή λειτουργιών

5)Καμία σχέση ακόμα με καλή compact φωτ.μηχανή,μη ξεγελιέσαι από το flash και το λογότυπο cybershot-Στα 2MP ανάλυση,oι φωτο είναι ίδιες με του Κ750(με του W900 καλύτερες-θέμα firmware ίσως).

 

1)Φίλε όλο το παιχνίδη παίζεται στην ανάλυση πλέον, το πόσα χρώματα έχει είναι ξεπερασμένο.Όλα εχουν πλέον 260.000+.

2)Δεν ξεγελιέμε φιλάρα, δεν ειμαι δα κανένα στραβάδι.Έκανα συγκριτικό με το κ750-κ800 και την Νικον 5.1 μου.Οι διαφορές κ800-Νικον ήταν μικρές με ελαφρά υπεροχή της Νικον.Τις μελέτησα με φίλο μου φωτογράφο.Σαφώς και δεν συγκρίνω το κ800 με τις νορμάλ φωτογραφικές αλλά κάνει καλά την δουλεία του και είναι σαφώς ανώτερο του κ750.

3)όσον αφορα την σύγκριση ccd με cmos δεν είανι τόσο απλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου ότι δεν αξίζει φίλε.

Θα δείς λίγες διαφορές.Βασικά μια καλύτερη οθόνη και μια καλύτερη κάμερα.Αλλά έτσι και αλλιώε , το 750 έχει πολύ καλή κάμερα.Άσε που είναι και αρκετά μικρότερο και ελαφρύτερο.

Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα...τι παραπανω να ειχε?Σμαρτφον ειναι ωστε να προσθεσει κατι περιεργο?Imagine phone ειναι....οποτε τι επρεπε να βελτιωσει...?την καμερα που για αυτο φημιζεται και την οθονη...αυτα τα 2 κατα κυριο λογο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα...τι παραπανω να ειχε?Σμαρτφον ειναι ωστε να προσθεσει κατι περιεργο?Imagine phone ειναι....οποτε τι επρεπε να βελτιωσει...?την καμερα που για αυτο φημιζεται και την οθονη...αυτα τα 2 κατα κυριο λογο.

 

Επίσης είναι και 3G.:)

Εντάξει , αλλά θα μπορούσε να ειχε καλύτερη αυτονομία , μεγαλύτερη μνήμη , καλύτερο βίντεο και γενικά το μενού να είχε αναβαθμιστεί περισσότερο(όχι ότι δεν είναι καλο , το μενού των se μου αρέσει πολύ , αλλά πιστεύω ότι δεν έχει και πολύ σημαντικές διαφορές από τον πρόγονό του , όπως είχε το k750 από το k700 για παράδειγμα.)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή παίζει καθόλου ρόλο για την απόδοση του σήματος? Γιατί είχα το k700i και είχα μέτριο σήμα (έχω βόνταφον) ενώ τώρα με το k800i (φτου μη το ματιάσω:D ) έχω σχεδόν πάντα φουλ σήμα!

 

Το παρατήρησα κι εγώ. Με το S700 (και στα ίδια σημεία) είχα αισθητά ασθενέστερο σήμα από αυτό που έχω με το Κ800.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα κι εγώ. Με το S700 (και στα ίδια σημεία) είχα αισθητά ασθενέστερο σήμα από αυτό που έχω με το Κ800.

 

Με την ίδια κάρτα sim?

Σίγουρα υπάρχουν διαφορές από κινητό σε κινητό και οι δέκτες βελτιώνονται , αλλά τα πράγματα δεν είναι και πολύ εντυπωσιακά.

Το k700 για παράδειγμα (που είχα και ξέρω)δεν είχε προβλήματα με το σήμα του.Ήμουν πολύ ευχαριστημένος.Πόσο καλύτερο να είναι το k800?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένει κανείς καλό σήμα 3G με την μπάχαλο υποδομή και οργάνωση που υπάρχει στα Δίκτυα-Καλύτερα η μέτρηση να γίνει σε 2G.

H ποιότητα σήματος επιβαρύνεται προς το χειρότερο ,αν εχει κανείς και κάρτα 3G καθώς αυτή περιλαμβάνει περισσότερα δεδομένα σε συνεχή λήψη-αποστολή σε κλάσματα δευτερολέπτου.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητο μο θα ειναι πισω σε 10 ημερες,ισως να μο κανουν και αντικατασταση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια....

εχω μια απορια...

την στιγμη που τραβας μια φωτο και την βλεπεις στο κινητο, ειναι ιδια (σε ευκρινια) με αυτες των sharp και πιο συγκεκριμενα του 903;

φαινονται τοσο καθαρα ή ειναι οπως τα se..;:O

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια κάρτα sim?

Σίγουρα υπάρχουν διαφορές από κινητό σε κινητό και οι δέκτες βελτιώνονται , αλλά τα πράγματα δεν είναι και πολύ εντυπωσιακά.

Το k700 για παράδειγμα (που είχα και ξέρω)δεν είχε προβλήματα με το σήμα του.Ήμουν πολύ ευχαριστημένος.Πόσο καλύτερο να είναι το k800?:worry:

 

Παίζει ρόλο το κινητό. Είχαν περάσει κάτι γνωστοί μου 30 μίλια ανοιχτά της Κρήτης με σύνδεση Cosmote όλοι και μόνο ο πατέρας μου έπιανε που είχε P910. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...