Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σηκωνει το Κ800 2 gb μνημη?

 

Έχω βάλει 2Gb και είναι μία χαρά. Ίσως τελικά έπρεπε να βάλω τα 4Gb...

Link to comment
Share on other sites

Eyχαριστω φιλε για την ταχεια απαντηση.

Ξενερωσα λιγο με την μπαταρια αλλα τι να κανουμε???

Φορτιστης και headset σιγουρα λειτουργει ετσι??

Τα παιχνιδια π[ου παιζουν στ Κ750(jar) σιγουρα παιζουν και στο Κ800?Αν τα περασω σε φακελο στην επιφανεια εργασιας και μετα στο Κ800 ολα καλα?

Οσο γι ακαρτα μαλλον πρεπει να παρω καινουργια.Αυτη ομως με ειδικο ανταπτορα κανει και για τα δυο σωστα???

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569357

Σηκωνει το Κ800 2 gb μνημη?

Και κατι τελευταιο.Επαφες υπενθυμισεις ημερολογιου κτλ με my phone explorer γινεται ν απεραστουν>?

Συγνωμη αν κουρασα.

 

Προσωπικά δεν με έχεις κουράσει καθόλου. Πού να δεις τι κάνω εγώ στους άλλους, στο θέμα για το P1i... :D

Λοιπόν, στις ερωτήσεις σου. Επειδή κι εγώ ίδια πορεία είχα (από Κ750 σε Κ800), ό,τι σου γράφω είναι δοκιμασμένο.

Φορτιστής και headset λειτουργούν σίγουρα. Προφανώς μιλάς για ενσύρματο headset, αν ήταν bt δεν θα ρώταγες καν. Ε, εγώ για να καταλάβεις, το headset του Κ800 δεν το έχω βγάλει απ' το νάιλον. Χρησιμοποιούσα ένα ενσύρματο που είχα πάρει από ebay και με τα 2. Με το P1 μου κάνει κάτι νερά, αλλά δεν τρέχει τίποτα. Σίγουρα ό,τι δουλεύει στο Κ750, παίζει και στο Κ800.

Τα παιχνίδια θα παίζουν, απλά έχε υπόψη σου ότι αν είναι σχεδιασμένα για Κ750, λόγω μικρότερης οθόνης, στο Κ800 θα βλέπεις κενό πλαίσιο (μαύρο) γύρω απ' το παιχνίδι.

Η κάρτα Μ2 με τον αντάπτορά της γίνεται MS pro duo και θα παίξει στο Κ750 σίγουρα, αρκεί να μην πάρεις καμιά 4-άρα που ίσως δεν θα την υποστηρίζει το Κ750. Το αντίθετο δεν γίνεται, γιατί η pro duo δεν χωράει στο Κ800.

Τα 2gb θα τα δουλέψει άνετα το κινητό σου.

Επαφές, υπενθυμίσεις, ημερολόγιο κλπ θα περαστούν όλα άψογα με το myPhoneExplorer.

 

Ρώτα ελεύθερα!!!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκοπευω ν'αγορασω το Κ800, και θα ηθελα να ρωτησω το εξης.. Κανουμε κανονικα πληρεις φορτισεις και αποφορτισεις της μπαταριας του στην αρχη οταν ειναι καινουργιο, οπως συνηθιζεται και στις υπολοιπες μαρκες?.. Ρωταω γιατι καπου ακουσα οτι μια μπαταρια πολυμερους λιθιου σαν του Κ800, δεν πρεπει ποτε να αποφορτιζεται πληρως.. Τελικα τι ισχυει..?

Ευχαριστω για τις τυχον απαντησεις παιδες! :)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ενα προγραμματάκι που να μου κλειδώνει το πληκτρολόγιο με κωδικό ωστε να μην μπορει κανεις να βλέπει τι έχω στο κινητό μου.Έχει κανεις να προτεινει καποιο πρόγραμμα και που θα το βρώ????

 

Thanks!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκοπευω ν'αγορασω το Κ800, και θα ηθελα να ρωτησω το εξης.. Κανουμε κανονικα πληρεις φορτισεις και αποφορτισεις της μπαταριας του στην αρχη οταν ειναι καινουργιο, οπως συνηθιζεται και στις υπολοιπες μαρκες?.. Ρωταω γιατι καπου ακουσα οτι μια μπαταρια πολυμερους λιθιου σαν του Κ800, δεν πρεπει ποτε να αποφορτιζεται πληρως.. Τελικα τι ισχυει..?

Ευχαριστω για τις τυχον απαντησεις παιδες! :)

 

Στην αρχη κανονικα και μετα οποτε 8ες

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ηταν η επομενη ερωτηση μου.Φορτισα την μπταρια για πρωτη φορα για 2 ημερες.Να περιμενω να αποφορτιστει πληρως να την ξαναφορτισω και για ποση ωρα?Ποσες φορες να γινει αυτΟ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ηταν η επομενη ερωτηση μου.Φορτισα την μπταρια για πρωτη φορα για 2 ημερες.Να περιμενω να αποφορτιστει πληρως να την ξαναφορτισω και για ποση ωρα?Ποσες φορες να γινει αυτΟ?

 

2 Μερες ????

Ηρεμα...

8-10 ωρες και ειναι ΟΚ.

Τωρα απλα να αφηνεις τη μπαταρια να πεσει γυρο στο 10% και να το φορτηζεις 2:30 περιπου. Μια στις τοσες ειναι καλο να το εξαντλεις τελειος και να το φορτηζεις για κανενα 8ωρο παλι.

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

2 Μερες ????

Τωρα απλα να αφηνεις τη μπαταρια να πεσει γυρο στο 10% και να το φορτηζεις 2:30 περιπου.

 

Ennοεις 2.30 ωρες????

Οπως και να χει ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ενα προγραμματάκι που να μου κλειδώνει το πληκτρολόγιο με κωδικό ωστε να μην μπορει κανεις να βλέπει τι έχω στο κινητό μου.Έχει κανεις να προτεινει καποιο πρόγραμμα και που θα το βρώ????

 

Thanks!!!!!

Αυτο που θελεις δεν γινετε.βεβαια υπαρχουν καποιες εφαρμγες java που κλειδωνουν φακελους,αλλα δεν στις συνιστω.

 

 

 

ψαχνω για video player ektos toy mvideo

 

δεν μπορεις να αλλαξεις τον player σε αυτο το κινητο.μονο με καμια java εφαρμογη και παντα "εικονικα" :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θελεις δεν γινετε.βεβαια υπαρχουν καποιες εφαρμγες java που κλειδωνουν φακελους,αλλα δεν στις συνιστω.

 

 

 

δεν μπορεις να αλλαξεις τον player σε αυτο το κινητο.μονο με καμια java εφαρμογη και παντα "εικονικα" :)

 

ναι προς το παρον υπαρχει το m video που μπορεις να αλλαξεις την γωνια και παιζει srt υποτιτλους

Link to comment
Share on other sites

kalhspera παιδια.

μετα απο μια πτωση που ειχε το κινητο μου,εσπασε η οθονη.

την αλλαξα του εκανα και μια αναβαθμιση και τωρα μοταν το ανοιγω μου ζηταει κωδικο κλειδωματοσ!

ποτε δεν ειχα κωδικο!

δοκιμασα 0000,12345.

καμια βοηθεια?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalhspera παιδια.

μετα απο μια πτωση που ειχε το κινητο μου,εσπασε η οθονη.

την αλλαξα του εκανα και μια αναβαθμιση και τωρα μοταν το ανοιγω μου ζηταει κωδικο κλειδωματοσ!

ποτε δεν ειχα κωδικο!

δοκιμασα 0000,12345.

καμια βοηθεια?

Κοίτα στο [thread=87163]Ανάκτηση ξεχασμένου κωδικού κλειδώματος συσκευής[/thread]

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

ok,τελικα το επιδιορθωσα με wotanserver.

τωρα ομως οταν παω να ανοιξω την καμερα μου λεει οτι: εκτελειται μια αλλη εφαρμογη,κλειστε την και μετα ξεκινηστε την καμερα!

μετα απο πολλεσ προσπαθειεσ ομως θα ανοιξει που και που!

τι φταιει?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πουλάω το κ800 που είχα...που να βάλω την αγγελία? Επαρκούν τα ποστς που έχω κάνει? Α! επίσης πείτε μου ποια τιμή είναι καλή να το βάλω? Είναι μια χαρά χωρίς ίχνος προβλήματος...έχει και πολλά games και themεs

Ξέχασα να πω ότι διαθέτει και κάρτα μνήμης 512

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Για πρωτη φορα εγινα κατοχος ενος κινητου se. Πηρα το k800 ελεω προσφορας που ειχα. Δεν ηθελα να διαθεσω πολλα χρηματα γιαυτο και κατεφυγα σε αυτή τη λυση για δευτερο κινητο (που μαλλον αρχιζω να μετανοιωνω).Το εχω εναμισι μηνα και χτες χαλασε. Δεν ανταποκρινονται τα παρακατω πληκτρα: πληκτρο μενου (τερμα δεξια), joystic στις κινησεις προς επανω και προς δεξια,το πληκτρο διαχειρισης (ειναι το μικρουλι κατω από το πληκτρο του μενου) και τελος το πληκτρο με το <<καγκελο>>. Δεν εχει πεσει κατω, δεν εχει πεσει υγρο πανω του. Το ειχα στη φορτιση και οταν το εβγαλα για να το χρησιμοποιησω μου εβγαλε τα παραπανω. Παρατηρησα επισης οτι στην αναμονη κατά διαστηματα ακουγεται ο ηχος <<τικ>>, σαν να πατιεται καποιο πληκτρο. Το κακο ειναι οτι βρισκομαι εκτος του τοπου οπου ζω για καποιες μερες και δεν εχω μαζι την αποδειξη για να το επισκευασω με τη χρηση της εγγυησης. Θα ηθελα να μου πει καποιος που ξερει,, πως μπορω να του κανω format μπας και συνελθει? Ευτυχως εχω και το Μιο μου μαζι και δεν εμεινα από τηλεφωνο.

 

p.s. Ποτε ξανα S.E.

 

Σημερα που λετε πηρα στα χερια μου το SE K800 μου από το επισημο service. Η απαντηση που ηρθε ηταν οτι η συσκευη δουλευει στην εντελεια και δεν εχει κανενα προβλημα...(τι διαολο λεω εγω.. ) Την παιρνω που λετε από το καταστημα , οαω σπιτι.. βαζω μπαταρια,καρτα μνημης και σιμ και ανοιγω το κινητο. Στα 5 πρωτα λεπτα ολα καλα... λεω κ εγω μαλλον θα το φλασαρανε. Ωσπου μετα από τα 5 λεπτα κολλανε και παλι ολα τα παραπανω πληκτρα που αναφερω. Ευγε βρε... κινητο 3 μηνων περιπου να χαλαει και ενα σερβις που πεταει αετο. Αυριο αν προλαβω το ξαναστελνω..αλλιως από βδομαδα... Ευγε και παλι...

 

PS Αν ξαναπαρω SE να μου κοπουν τα χερια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πουλάω το κ800 που είχα...που να βάλω την αγγελία? Επαρκούν τα ποστς που έχω κάνει? Α! επίσης πείτε μου ποια τιμή είναι καλή να το βάλω? Είναι μια χαρά χωρίς ίχνος προβλήματος...έχει και πολλά games και themεs

Ξέχασα να πω ότι διαθέτει και κάρτα μνήμης 512

Τα posts δεν επαρκουν.τωρα για μενα 100-120 ευρο ειναι μια χαρα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφηνεις τη μπαταρια να πεσει γυρο στο 10% και να το φορτηζεις 2:30 περιπου. Μια στις τοσες ειναι καλο να το εξαντλεις τελειος και να το φορτηζεις για κανενα 8ωρο παλι.

 

Καλησπερα παιδια. Αγορασα κι εγω χτες το κ800. Τελικα τι να κανω με την μπαταρια..? Ν΄αφησω να αποφορτιστει πληρως η μπαταρια τις 3-4 πρωτες φορες, ή να πεσει στο 10% μονο..? Αν μπορειτε απαντηστε μου εγκαιρα γιατι οπου να ναι εξαντλειται η μπαταρια, και δεν ειναι και πολυ διαφωτιστικη η παραπανω απαντηση του φιλου μας.. ευχαριστω πολυ !!

Link to comment
Share on other sites

αν μπω με τον google του wind plus θα μπαινω τζαμπα σε html σελιδες?ισως να εχετε προαναφερει την απαντηση αλλα ειναι πολλες οι 350 σελιδες.επισης αν εγκαταστησω τον οπερα και μπαινω απο κει σε σελιδες(εχοντας βεβαια ενεργοποιημενο το wind plus) χρεωνομαι για full html σελιδες?o ενσωματωμενος web browser δειχνει πληρεις τις σελιδες οπως το opera mini?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έκανα, αλλά οι αναπάντητες κλήσεις πλέον προωθούνται στον τηλεωνητή. Πως το σταματάω;;;

Πήγα Ρυθμίσεις/Κλήσεις/Προώθηση/Κλήσεις ομιλίας, αλλά αν και πάτησα Απενεργοποίηση δεν έγινε τίποτα..

Ευχαριστώ!

 

Edit: Πήρα στην Cosmote και το έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έκανα, αλλά οι αναπάντητες κλήσεις πλέον προωθούνται στον τηλεωνητή. Πως το σταματάω;;;

Πήγα Ρυθμίσεις/Κλήσεις/Προώθηση/Κλήσεις ομιλίας, αλλά αν και πάτησα Απενεργοποίηση δεν έγινε τίποτα..

Ευχαριστώ!

 

Edit: Πήρα στην Cosmote και το έκαναν.

 

##002# και yes. Για ολες τις μαρκες κινητων, ειναι η απενεργοποιηση τηλεφωνητη !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω πρόβλημα με το K800i μου. «Γράφει ακαταλαβίστικα» και δεν μπορώ να «μπω» πουθενά. Τι να κάνω;

Βοήθεια παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...